Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΜΙΛΗΣΩ ΣΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ


culte

Recommended Posts

ειπε κατι αλλο περαν τουτου????

χαλαρα....

διαβαζω απο το πρωι το θεμα σου......

μπραβο σου για την σταση σου μεχρι τωρα!!!!!

μην τα χαλασεις τωρα.....

εσυ εκει βραχος.....

τερας ηρεμιας και διπλωματιας!!!!!

Fm6D.jpg

LdHBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 87
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

τελικα...

 

συγγενης - ξε συγγενης... αγαπη με το ζορι δε γινεται...................

 

υποθετω θα εκανα τα αδυνατα δυνατα, για να βρεθω διπλα στο εγγονι μου....

 

ολα τ αλλα... ειναι ψιλα γραμματα

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να φερθείς με ψυχραιμία, μην χάσεις το παιχνίδι. Όταν πάρει τηλέφωνο να είσαι σοβαρή και τυπική. Να λείπουν τα παλλά πολλά αλλά να μην έχει να σου καταλογίσει και κάτι, πχ ότι την κατηγορείς ή ότι δεν την καταλαβαίνεις ή δεν ξέρω τι άλλο τι συμφέρει να σκεφτεί.

Link to comment
Share on other sites

τελικα...

 

συγγενης - ξε συγγενης... αγαπη με το ζορι δε γινεται...................

 

υποθετω θα εκανα τα αδυνατα δυνατα, για να βρεθω διπλα στο εγγονι μου....

 

ολα τ αλλα... ειναι ψιλα γραμματα

 

 

ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΠΑΥΞΑΝΩ!!!!!

ΕΥΓΕ!!!!!

culte αστο κοριτσι μην ασχοληθεις γιατι θα χαλαστεις......

βρασε λιγακι τωρα στο ζουμι σου και πηγαινε στο σπιτακι σου χαλαρη....

μη πεις τπτ και θα μας πεις σε μια βδομαδα (και πολυ λεω....) τα αποτελεσματα!!!! θα δεις κατι νεοτερο θα εχεις απο το "μετωπο"!!!!!!

εσυ ομως κυριααααα!!!!!βραχος!!!!!

με το καλο να σβυσετε το κερακι σας!!!!!

Fm6D.jpg

LdHBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΚΑΙ ΜΗΝ ΧΑΛΙΕΣΑΙ!ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ 7 ΧΡΟΝΩΝ ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΕΙ.ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΘΑ ΒΓΑΙΝΕΤΕ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ!ΑΣΤΗΝ ΑΦΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΓΓΟΝΟ ΑΣ ΕΡΘΕΙ!ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ ΗΡΕΜΙΑ!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα διάβασα το θέμα σου...

 

Και είναι θέμα...

 

κυρίως για τον άντρα σου, που αισθάνεται άσχημα για την όλη κατάσταση. Για τη Ζωίτσα είναι μικρότερο το κακό, τουλάχιστον προς το παρόν.

 

Συμφωνώ και εγω οτι πρέπει να αφήσεις τον άντρα σου να το χειριστεί το θέμα, το οποίο θα έχει συνέχεια...Αν εμένα η μάνα μου έκανε κάτι τέτοιο θα άκουγε χοντράδες δε στο κρύβω.

 

Ενα μόνο θέλω να πω. Δε μπορώ να καταλάβω πώς κάποιοι γονείς - μανάδες ξεχωρίζουν τόσο πολύ τα παιδιά τους? Δηλαδή μεγαλώνεις τα παιδιά του ενός, και στον άλλο δεν πας ούτε για τα γενέθλια? Βαστάει η ψυχή τους? Δε το πιάνω.

 

Η μάνα μου μεγαλώνει το παιδί μου, και επειδή καταλαβαίνει οτι βοηθάει εμένα περισσότερο απο την αδελφή μου (που δεν έχει ακόμα μωρό), με την πρώτη ευκαιρία τρέχει για χάρη της. Κυρίως για να νοιώθει η ίδια ήσυχη οτι προσφέρει εξ ίσου και στα δυο της παιδιά.

 

Πολύ με προβληματίζουν αυτές οι συμπεριφορές.

Link to comment
Share on other sites

η πλάκα είναι ότι σαν παιδιά έχει αδυναμία στον άντρα μου....έτσι τουλάχιστον φαινόταν...

 

δεν είναι κακιά..εγώ νομίζω ότι απλά δεν το σκέφτηκε να μας ρωτήσει επειδή είμαστε πάντα καλόβολοι άνθρωποι....

 

ως εδώ όμως....

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω παλι ακομα δεν καταλαβα....αυτη γιατι δε θα ερθει?Θιχτηκε επειδη της ειπατε να μη φερει το μικρο μαζι?

 

εννοείται....

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει αναλάβει να κρατάει το παιδάκι και δεν μπορεί να φύγει γιατί δεν θα μπορεί ο μικρός να μείνει πουθενά? Οι μανάδες προσπαθούν να τα συμβιβάσουν όλα, ώστε να μη μείνει δυσαρεστημένο κανένα παιδί, και πολλές φορές κάνουν ..... κουλά. Εμένα η μαμά μου πχ. κρατάει το παιδί του αδερφού μου μέχρι να ανοίξουν τα σχολεία. Αν την χρειαστώ, θα μου πει απλώς ότι δεν μπορεί. Το να το φέρει στο σπίτι σου, μήπως είναι μία προσπάθεια να σας ευχαριστήσει όλους?

Link to comment
Share on other sites

Και εκεί λοιπόν απορώ...

 

Δε λαχταράει αυτή η γυναίκα να δει το παιδί της, το εγγονάκι της?

 

Προς Θεού, δεν λεω οτι είναι κακιά η γυναίκα. Εγώ ξέρω απο κακά πεθερικά -- Δεν μπερδεύομαι εύκολα...

Link to comment
Share on other sites

kyra μου η συνυφάδα μου δεν δουλεύει...επίσης η μητέρα της μένει στον κάτω όροφο από τον δικό της...εντάξει την βοηθάει στα δίδυμα...

αυτή μια εβδομάδα δεν μπορεί να αντέξει και το επτάχρονο σπίτι της??

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kyra μου η συνυφάδα μου δεν δουλεύει...επίσης η μητέρα της μένει στον κάτω όροφο από τον δικό της...εντάξει την βοηθάει στα δίδυμα...

αυτή μια εβδομάδα δεν μπορεί να αντέξει και το επτάχρονο σπίτι της??

 

Και μιλάμε για 7χρονο παιδί, που στην τελική μέχρι και βοήθεια θα μπορούσε να της προσφέρει...

 

Ασε cultaki, ο αδελφός του άντρα σου είναι σαφώς λάθος σε αυτή την ιστορία, αλλά και η γιαγιά και ο παππούς .... ούτε αυτοί είναι σωστοί...

 

Κακά τα ψέμματα.

Link to comment
Share on other sites

αααααααα....α!!!!!!

μας τα έκανε θάλασσα η γιαγιά..

γκρρρρρρρ.................

οχι καλή μου, σιγά μην της δώσετε και πάτημα, να έχουν να λένε όλοι τους..

να πως το φαντάζομαι..

 

γενέθλια μικρής..

ντρινννννν, το τηλέφωνο

-(culte) ναι??

-(γιαγιά) χρόνια πολλά, να την χαιρόμαστε!!

-(culte) ευχαριστώ..πάρε τον γιο σου..

-(συζηγος culte) ναι???

-(γιαγια) χρόνια πολλά παιδάκι μου, να την χαιρόμαστε!!

-(συζηγος culte) ευχαριστώ!!τα λέμε,..

τουτ,τουτ,ττουτ,τουτ...

 

έλεος πια!!!!!!!

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

kyra μου η συνυφάδα μου δεν δουλεύει...επίσης η μητέρα της μένει στον κάτω όροφο από τον δικό της...εντάξει την βοηθάει στα δίδυμα...

αυτή μια εβδομάδα δεν μπορεί να αντέξει και το επτάχρονο σπίτι της??

 

Χμ..... τότε το πράγμα είναι σοβαρό.

Άσχετο, αλλά τί σκας? Μήπως και δεν είναι η πεθερά σου στα γενέθλια?

Link to comment
Share on other sites

σήμερα πήρε η γιαγιά και είπε ότι δεν θα έρθει σίγουρα...

ας τολμήσει να με πάρει τηλέφωνο για χρόνια πολλά....

 

Αυτή η εξέλιξη με χάλασε πολύ.

Σου είπε τον λόγο;

Σου εξήγησε ή όχι;

Όπως και να έχει στο τέλος φέρθηκε πολύ σκάρτα.

Αφού η συνυφάδα σου δεν δουλεύει και έχει και βοήθεια τη μαμά της, είναι όλοι τους αδικαιολόγητοι.

Δύσκολη η θέση σου.

Απλά να ξέρεις πως εαν αυτό γίνει αφορμή να μαλώσετε για τα καλά, μπορεί να κρατήσει για πάντα.

Εγώ θα έκανα ότι θα αποφασίζαμε από κοινού με τον άντρα μου.

Για μένα δεν θα με ένοιαζε, αφού δική μου μάνα δεν είναι, αλλά θα ήθελα να είναι καλά ο άντρας μου και το σπίτι μας.

Αυτά δεν τα χαλάω για κανέναν.

Link to comment
Share on other sites

'Αντε βρε και εγω σε ειχα παρεξηγήσει...(οτι περίμενες να έρθει να σου κρατησει το παιδί...)

Ψωνισες πεθερικά...super!!!

Λοιπον, ξεχάστε το και τελείωσε το θεμα...δυστυχώς δεν σκέφτονται όλοι σαν κι εμας (την κάθε οικογένεια δηλαδή) η γιαγια κατεληξε η πλεον απαράδεκτη....

Ας κάτσει εκεί, εκείνη χάνει στιγμές, από το να έρθει και να σας σπάσουν και τα νεύρα και να κουραζεστε περισσότερο (ένα 7χρονο παιδί παραμενει παιδι...) άστο......

Link to comment
Share on other sites

Είχε βγάλει ήδη εισητήριο και για το άλλο εγγονάκι. Είχαν πει ήδη στο παιδάκι ότι θα πάει στην Αθήνα στην ξαδέλφη του που έχει γενέθλια και θα κόψουν τούρτα. Πώς θα του πουν μετά όχι δεν πας, ακυρώνουμε το εισητήριό σου και θα πάει μόνο η γιαγιά;

 

Όταν ο άντρας σου της είπε να μην φέρει μαζί της το μικρό ουσιαστικά την έβαλε να διαλέξει, είναι άσχημο αυτό και άδικο για το άλλο παιδάκι, οπότε η γιαγιά πήρε το μέρος του.

Link to comment
Share on other sites

αααααααα....α!!!!!!

μας τα έκανε θάλασσα η γιαγιά..

γκρρρρρρρ.................

οχι καλή μου, σιγά μην της δώσετε και πάτημα, να έχουν να λένε όλοι τους..

να πως το φαντάζομαι..

 

γενέθλια μικρής..

ντρινννννν, το τηλέφωνο

-(culte) ναι??

-(γιαγιά) χρόνια πολλά, να την χαιρόμαστε!!

-(culte) ευχαριστώ..πάρε τον γιο σου..

-(συζηγος culte) ναι???

-(γιαγια) χρόνια πολλά παιδάκι μου, να την χαιρόμαστε!!

-(συζηγος culte) ευχαριστώ!!τα λέμε,..

τουτ,τουτ,ττουτ,τουτ...

 

έλεος πια!!!!!!!

 

Εγώ προτείνω άλλο διάλογο:

-(culte) ναι??

-(γιαγιά) χρόνια πολλά, να την χαιρόμαστε!!

-(culte) δεν σας ακούω καλά....ναι?....ποιός είναι?...αχ παράσιτα έχει η γραμμή....ΜΠΑΜ....κλείσιμο του τηλεφώνου....

;)

Και αν ξαναπάρει ας το σηκώσει ο άντρας σου....απαράδεκτη και εκβιάστρια...έρχεται μόνο μαζί με τον εγγονό...ΟΧΙ κάτσε σπίτι σου:confused:

 

Αχ βρε πεθερές και πεθεροί....:confused::confused::confused:...μαλάματα:shock:

Link to comment
Share on other sites

Είχε βγάλει ήδη εισητήριο και για το άλλο εγγονάκι. Είχαν πει ήδη στο παιδάκι ότι θα πάει στην Αθήνα στην ξαδέλφη του που έχει γενέθλια και θα κόψουν τούρτα. Πώς θα του πουν μετά όχι δεν πας, ακυρώνουμε το εισητήριό σου και θα πάει μόνο η γιαγιά;

 

Όταν ο άντρας σου της είπε να μην φέρει μαζί της το μικρό ουσιαστικά την έβαλε να διαλέξει, είναι άσχημο αυτό και άδικο για το άλλο παιδάκι, οπότε η γιαγιά πήρε το μέρος του.

 

Συμφωνώ.

Link to comment
Share on other sites

τελικα...

 

συγγενης - ξε συγγενης... αγαπη με το ζορι δε γινεται...................

 

υποθετω θα εκανα τα αδυνατα δυνατα, για να βρεθω διπλα στο εγγονι μου....

 

ολα τ αλλα... ειναι ψιλα γραμματα

 

Πόσο πολύ συμφωνώ...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...