Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βαπτιστικός Σταυρός


happy duckie

Recommended Posts

εμας ειναι αυτος ο σταυρος μας, δεν τον εχω δει ακομη απο κοντα μιας και η νονα μενει στη Ναξο αλλα πιστευω πως θα μου αρεσει πολυ.ειναι λευκοχρυσος και στοιχησε 480 με την αλυσιδα.

stauros.jpg

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 359
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ομορ φος είναι

 

genuine eyxaριστώ για τις πληροφορίες... και κιτρινος ειναι πουλ ομορφος, ειναι το απαλο χρυσο... εγώ σε κιτρινο τον βρηκα 280 ευρω χωρις αλυσιδα οποτε μαλλον παίζουν οι τιμες...

 

σε λευκό εχω δει τιμή εδώ...http://www.kosmimata-online.gr/product.php?productid=575&cat=40&page=1

 

ομορφος και σε χρυσο παντως...προβληματιστηκα! χαχαχαχα

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

βρήκα αυτό:

http://www.e-oro.gr/index.php?target=products&product_id=42423

πάντως είναι πολύ κομψός σταυρός.

 

 

Αν και γενικά δεν μου αρέσει ο κίτρινος χρυσός,ο συγκεκριμένος σταυρός δείχνει πολύ πιο όμορφος σε αυτό το χρώμα.Η τιμή του μια χαρά μου φαίνεται,αλλά βέβαια δεν έχω και ιδέα πόσο κοστίζουν πάνω κάτω..:oops:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα!! Νομίζω 600? είναι παρα πολλΑ για σταύρο,όταν έψαχνα εγω είχα βρει πολυ ωραία σχέδια σε ένα κοσμηματοπωλειο στη ν. Ιωνία, έχει κ site "e- κάτι.. Εγω το πήρα απο κει κ έχει καλές τιμές...Αν θυμηθώ το site θα σας γράψω..

pX0wp2.png

 

97l0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η διευθ. Είναι e-goldy.gr..Απ Ότι ξέρω δεν είναι e shop ακομα, αλλα εχει να δειτε πολλα σχεδια,σαν μαγαζι το ξέρω πολλΑ Χρονια, κ είναι σωστό.. Το έχω τιμήσει πολλές φορές.. Όσο για τον Λευτέρη, το πατρικο μου ειναι εκει κοντα κ κάτι γνωστοί μου που πήραν βερες απο κει, δεν έμειναν ευχαριστημένοι.. Τώρα τι να πω....

pX0wp2.png

 

97l0p3.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια ψάχνοβτας για βαφτιστικό ότι μου άρεσε στην αγορά ήταν από 580 ευρώ και πάνω και αυτά απο γνωστό κοσμηματοπώλη.......

είδα έναν σταυρό που μου άρεσε πολύ στο κατάστημα με 590 ευρώ και επιδή είχε την σφραγίδα του κατασκευαστή τον έψαξα στο ιντερνετ και τον πήρα 380 με δωρέαν αποστολή απο εδώ

http://www.kosmimata-online.gr/home.php?cat=40

και επιδή δεν δίχνει ποιά αλυσίδα τον συνοδεύει τους έστειλα mail και μου έδωσε 4 επιλογές μια εξ αυτών ήταν και η αλυσίδα που είχα δει στο μαγαζί.......εννοείται ότι τον πήρα με κλειστά μάτια.

 

?ui=2&ik=1c01450f4a&view=att&th=12ff34d33974d69b&attid=0.1&disp=thd&realattid=f_gnpvc3yg0&zw

 

?ui=2&ik=1c01450f4a&view=att&th=12ff34d33974d69b&attid=0.2&disp=thd&realattid=f_gnpvcxax1&zw

9Onsp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λοιπον κι εγώ πηρα τελικά αυτον http://www.kosmimata-online.gr/product.php?productid=575&cat=40&page=1

 

απο κοντά ειανι τελειος εχει αμμοβολη μεσα στα φυλλαρακια και φαινονται λευκα, κλασεις ανωτερος απο τη φωτο.

 

θα τον επαιρνα κι εγω απο το σαιτ, μου εστειλε κια μενα φωτο με τις αλυσιδες, δεν μου αρεσε καποια ιδιαιτερα και συν τοις αλλοι ηθελα να τα δω πριν παρω.

 

Οποτε πηγα σε ενα καταστημα στο χαλανδρι, αριχκη τιμη 490 τον ειχε μαζι με αλυδια 540, αλλα μεσως επεσε 30% οταν τον ρωτησα για λυτερη τιμη και ετσι πηγε 375 πιο φθηνο και απο το σαιτ.... ψαξτε το

 

 

και μιλαμε για πολυ ακριβο μαγαζι, και η αλυδια απλα υπεροχη....πηρα μια λιγο πιο ακριβη αφου μας εκανε καλυτερη τιμη, πιο βαρυα...

 

ο σταυρος βγηκε κομψοτεχημα.... σε κιτρινο χρυσο τελικα δεν μου αρεσε, δεν ηταν ματ οπως το υπολογιζα....

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πωπω πανάκριβοι οι σταυροί βρε παιδιά... Μπορεί να κοστίσουν όσο όλα τα υπόλοιπα της βάπτισης. Τουλάχιστον μένει για πάντα και είναι κάτι που αξίζει να δώσεις κάτι παραπάνω...

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά, έπαθα ένα ψιλο-εγκεφαλικό χθες με την αγορά του βαπτιστικού σταυρού. Πήγαμε, λοιπόν, με τη μαμά του παιδιού σε ένα κοσμηματοπωλείο και παραγγείλαμε ένα σταυρό με κίτρινο και λευκόχρυσο. Δεν μου είπε τιμή ο κοσμηματοπώλης, αλλά έβλεπα τα καρτελάκια και υπολογίζω γύρω στα 400. Η αλυσίδα όμως ξέρετε πόσο έκανε; 300!!!! από 370 παρακαλώ! Δηλ. αν μας βγεί 700 ο σταυρός πάει σχεδόν όσο τα βαπτιστικά: 780. Και μου ζήτησαν και στολισμό κολυμβήθρας, κάτι που μου είχε διαφύγει εντελώς γιατί εγώ δεν έκανα τπτ στα παιδιά μου. Τέσπα...

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

γιατι βρε κοριτσι μου δεν λες ευθεως στη μαμα οτι δεν τον αντεχει η τσεπη σου; δεν ειναι ντροπη. ντροπη ειναι που δεν το σκεφτηκε εκεινη. ειναι οντως αρκετα ακριβος σταυρος κι εσυ φανταζομαι δεν εχεις κανενα μηχανημα που κοβει λεφτα. αν εχεις πες μου, να σου πω ποσα χρειαζομαι! χαχα!

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς αυτοί νομίζουν ότι έχουμε! Εντωμεταξύ, να φανταστείς ότι για τα παιδιά μας ακόμα δεν έχουμε πάρει καλά παπούτσια για να φορέσουν στο γάμο-βάφτιση. Περιμένουμε εκπτώσεις... είναι τυπική κουμπαριά και από τη στιγμή που ήθελε να πάμε μαζί να τα πάρουμε όλα, ούτε έρευνα αγοράς μπόρεσα να κάνω, ούτε παζάρια φυσικά....άσε που στην αρχή, μας είχαν ρωτήσει αν θα κάνουμε εμείς το στολισμό της εκκλησίας:shock:. Καλά δεν ήξεραν;;; κι εγώ στο χωριό του άντρα μου παντρεύτηκα, δεν τα ξέρουν τα έθιμα;;;:rolleyes: Μου φαίνεται ότι μας εκμεταλλεύονται και νομίζω το έχει καταλάβει και ο άντρας μου αλλά δε θέλει να μου πει τπτ προς το παρόν, να περάσει η όλη ιστορία...Έχουν γίνει κι άλλα με τα δώρα... αλλά δεν είναι της παρούσης.

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εδω στην Αθηνα το στολισμο τον αναλαμβανουν οι κουμπαροι και στους γαμους και στις βαφτισεις, αλλα ξερω οτι σε αλλα μερη ισχυει το αντιθετο. παντως, αφου ειναι τυπικη η κουμπαρια, να μιλησεις. εδω της κορης μου ο σταυρος ειναι ολος λευκοχρυσος 18 καρατια και γεματος μπριγιαν και κοστισε 480 ευρω με την αλυσιδα!

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Τώρα είναι αργά... έχω και τον άντρα μου που μου λέει να συγκρατούμαι. Κάπου τόσα υπολόγιζα κι εγώ, όσο της κόρης σου. Το ξέρω αυτό για τους στολισμούς. Εδώ η κουμπάρα παίρνει τα του μωρού, δεν έχει καμία σχέση με στολισμό. Δεν ξέρω αν το κατάλαβες αλλά θα τους παντρέψουμε κιόλας.

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

πωπω! πολλα λεφτα βρε παιδι μου! να ειστε παντα αξιοι κι εσυ κι ο αντρας σου και να μη πανε χαμενα τοσα εξοδα. να προκυψει τουλαχιστον μια καλη κουμπαρια. καλο κουραγιο! τους αγωνιστικους μου χαιρετισμους!

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Φτιάξε μόνη σου έναν σχετικά απλό στολισμό κολυμπήθρας,για να ισοφαρίσεις κάπως τα πράγματα.Και πες τους ότι δεν το έχετε σαν έθιμο στα μέρη σου να αναλαμβάνετε και τον στολισμό και ότι δεν μπορείς ρε παιδί μου.

Είχα βρεθεί και εγώ σε παρόμοια κατάσταση,τα έχω ξαναγράψει και τελικά δεν έγινα κουμπάρα,γιατί έκανε πίσω η άλλη που θα γινόμασταν μαζί.Θα σου πω όμως ότι ενώ μας ζητούσαν και εμάς να τους πληρώσουμε ένα σωρό πράγματα,η κουμπάρα που τελικά βρήκαν τους ξεκαθάρισε ότι δεν το έχει έθιμο και τους το ξέκοψε.Αφού είναι τυπική η κουμπαριά,να μην σε νοιάζει και τόσο.

Ειλικρινά εκνευρίζομαι όταν θέλουν τον άλλον μόνο για χορηγό.

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω: Μάλλον θα με βοηθήσει η κουμπάρα και φίλη μου, που βάφτισε το 2ο παιδάκι μου, γιατί εμένα δεν πιάνουν καθόλου τα χέρια μου...:oops: Στο μαγαζί απ'όπου πήραμε τα βαφτιστικά κοστίζει 40 ευρώ επιπλέον.

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κατα το Μαιο θα γινω και παλυ νονα σε ενα πανεμορφο κοριτσακι .

Εχω ακουσει πως η τιμη του χρυσου καθημερινα ανεβαινει .... Γνωριζει κανεις που περιπου κυμαινεται η τιμη γραμμαριου ? Θα ηταν σκοπιμο να προμηθευτω απο τωρα το σταυρο της μικρης ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
κ εγώ ενδιαφέρομαι για οικονομικό σταυρό για αγοράκι. στην περιοχή του κέντρου ξέρετε κάπου? η βάφτιση είναι 24 του μήνα!

Εγω ξέρω στη Ρόμβης έναν είναι μέσα σε στοα στον 6ο όροφο Ρουβάς λέγεται έχει και σαιτ http://www.rouvasjewellery.gr/ και αν δεν κάνω λάθος μια κοπέλα απο εδω το πρότεινε. ειναι αρκετα οικονομικός και έχει πολλα σχέδια

syV5p2.png

Jn0Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...