Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βαπτιστικός Σταυρός


happy duckie

Recommended Posts

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 359
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Είδα αυτό τον σταυρό για τον οποίο εχει ήδη γίνει λόγος και τον ερωτεύτηκα. Είναι ο TATOO του GAVELLO σε αυτό το σάιτ http://www.gavello.net/. Έχει κατάστημα στο Κολωνάκι αλλά μου φαίνεται ότι θα ντραπώ να μπω να ρωτήσω. Μήπως καμιά σας έχει αγοράσει κοσμήματα από εκεί να μου πει αν είναι τόσο απλησίαστες οι τιμές όσο νομίζω;

 

Να μην ντραπεις καθολου,μπες-δες-ρωτα,δεν ξερω ποσο μπορει να κανει αυτος που εχεις βαλει στο ματι αλλα ξερω οτι ειναι αρκετα ακριβο μαγαζι αλλα με πολυ καλη ποιοτητα.(δουλευα σε εργαστηριο χρυσοχ.και συνεργαζομασταν με αυτους)!!!

apHGp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλημερα κοριτσια, απο το kosmima.gr που ειδα σαν λινκ και εχετε βαλει υπαρχει καποια που εχει αγορασει και ολα ηταν καλα; εχω ξεκοκαλισει ολα τα θεματα για βαπτιση μιας και γινομαι νονα για πρωτη φορα και εχετε πολυ ωραια πραγματα βαλει!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εγω εγινα προσφατα νονα σε ενα κοριτσακι . Πηραμε σταυρο λευκοχρυσο με ζιργκον και αλυσιδα 370 ευρω. Απο Θεσσαλονικη απο εργαστηριο χρυσοχοιας, το οποιο εχει και πολλες δυνατοτητες παραλλαγης σχεδιων.Μας εδωσαν και εγγυηση εφ ορου ζωης. Για οποιον ενδιαφερεται το καταστημα ειναι Βενιζελου 20 στον 1ο οροφο Κοσμηματοποιια Τσιτσιλας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να 'σαι καλα Χριστινακι! η αληθεια ειναι κι εμεις δεν ξεκολλησαμε τα ματια μας απο πανω του απο την αρχη. μαλλον θα τον φοραω εγω μεχρι να ερθει η ωρα να τον βαλει εκεινη.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

να 'σαι καλα Χριστινακι! η αληθεια ειναι κι εμεις δεν ξεκολλησαμε τα ματια μας απο πανω του απο την αρχη. μαλλον θα τον φοραω εγω μεχρι να ερθει η ωρα να τον βαλει εκεινη.

 

 

Ήθελα να το προτείνω και αυτό...;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Από το Μακρή είναι ε;

Πόσο στοίχισε αν επιτρέπεται;

 

επειδη εχω συγγενη μεσα εκει, μας πηγε απο 1000 χωρις την αλυσιδα, 480 με αυτην. τωρα εγω κρατω και μια επιφυλαξη για το ποσο αληθινες ειναι οι αρχικες τους τιμες. απο την αλλη σκεφτομαι οτι δεν ειναι τυχαιο οτι εχει τοσο πολυ κοσμο ολα αυτα τα χρονια.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω συγγενη μεσα εκει, μας πηγε απο 1000 χωρις την αλυσιδα, 480 με αυτην. τωρα εγω κρατω και μια επιφυλαξη για το ποσο αληθινες ειναι οι αρχικες τους τιμες. απο την αλλη σκεφτομαι οτι δεν ειναι τυχαιο οτι εχει τοσο πολυ κοσμο ολα αυτα τα χρονια.

 

 

Τεράστια διαφορά,ακόμα και με την μεσολάβηση δικού σου ανθρώπου... Πάντως είναι υπέροχος ο σταυρός...Αυτά που έχει επάνω είναι ζιργκονάκια??

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

εγω που ειχα ρωτησει σε 2 καταστηματα στην Ν.Ιωνια για σταυρο μου ειχαν πει γυρω στ 450 με την αλυσιδα, (ο ενασ ηταν TRIANTOS και ο αλλος FACADORO) αλλα δεν ειχα ρωτησεο γραμμαρια.

Στο κεντρο που πηγα την Παρασκευη (παλι για της ιδιας φιλοσοφιας σταυρο), βρηκα αντιστοιχους στα 5.8 γραμμαρια με 300-350 μαζι με την αλυσιδα.

Ειναι δυνατον τετοιες διαφορες στην τιμη με το κεντρο? Να διευκρινισω οτι εψαχνα για αγορακι 14Κ χρυσο-με λευκοχρυσο και συνηθως απο 5.7 εως 6 κατι γραμμαρια.

Επισης διευκρινιζα και για την αλυσιδα να ειναι 1Κ ( γιατι που ετυχε να μου δειξουν και με 9κ χωρις να μου το διευκρινισουν, παρα μονο οταν ρωτησα)

Link to comment
Share on other sites

εγω που ειχα ρωτησει σε 2 καταστηματα στην Ν.Ιωνια για σταυρο μου ειχαν πει γυρω στ 450 με την αλυσιδα, (ο ενασ ηταν TRIANTOS και ο αλλος FACADORO) αλλα δεν ειχα ρωτησεο γραμμαρια.

Στο κεντρο που πηγα την Παρασκευη (παλι για της ιδιας φιλοσοφιας σταυρο), βρηκα αντιστοιχους στα 5.8 γραμμαρια με 300-350 μαζι με την αλυσιδα.

Ειναι δυνατον τετοιες διαφορες στην τιμη με το κεντρο? Να διευκρινισω οτι εψαχνα για αγορακι 14Κ χρυσο-με λευκοχρυσο και συνηθως απο 5.7 εως 6 κατι γραμμαρια.

Επισης διευκρινιζα και για την αλυσιδα να ειναι 1Κ ( γιατι που ετυχε να μου δειξουν και με 9κ χωρις να μου το διευκρινισουν, παρα μονο οταν ρωτησα)

 

Τα 14Κ το καταλαβαινω οι αλλες μετρησεις 1Κ, 9κ και τα γρ τι ειναι???

 

Μπορεις να μας εξηγησεις γιατι ειμαι λιγο ασχτετη . Επειδη θα γινω νονα και θα βαφτισω και τον δικο μου, να Ξερω

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ,ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ!ΑΦΗΣΤΕ ΠΟΥ ΑΝΕΒΗΚΕ Ο ΧΡΥΣΟΣ!Η ΛΙΡΑ ΚΑΝΕΙ 260 ΕΥΡΟ!ΦΑΝΤΑΣΤΗΤΕ!ΕΜΕΙΣ ΑΝΟΙΞΑΜΕ ΤΟΝ ΧΡΥΣΟ ΟΔΗΓΟ Κ ΕΠΙΣΚΕΥΤΗΚΑΜΕ ΟΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΧΡΥΣΟΧΟΕΙΑΣ Κ ΕΜΠΟΡΙΑ!ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΟΡΟΦΟ ΧΩΡΙΣ ΒΙΤΡΙΝΕΣ ΚΛΠ ΕΙΝΑΙ ΦΘΗΝΟΤΕΡΑ!ΤΗΣ ΜΠΕΜΠΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΥΣΙΔΑ Κ ΣΤΑΥΡΟΣ 11 ΓΡΑΜ Κ ΤΟΝ ΠΗΡΑΜΕ 380 ΕΥΠΟ!ΤΩΡΑ ΑΝ ΜΑΣ ΕΠΙΑΣΑΝ ΤΟΝ........ΔΕΝ ΞΕΡΩ!ΜΑΣ ΑΡΕΣΕ ΠΑΝΤΩΣ Ο ΣΤΑΥΡΟΣ!

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη τυπογραφικο λαθος. και για την αλυσιδα διευκρινιζα να ειναι 14Κ ( καρατια) και οχι 9αρι που εχω δει σε καποιες περιπτωσεις (9 καρατια εννοω). Τα γραμμαρια τα αναφερω γιατι εφοσον δεν εχει πετρουλεσ ( ειναι για αγορακι), και εφοσον δεν ψαχνω χειροποιητους, αλλα κατι κλασικο, ο μονος τροπος συγκρισης αυτων που βρισκω ειναι τα γραμμαρια του σταυρού

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

 

Να και ο Σταυρός του μικρού μου!!!

 

IMGP1320-1.jpg

 

10γρ λευκόχρυσος και 18 καράτια!!!!

Την αλυσίδα την πήρε η νονά 14 καράτια για να είναι πιο γερή!!!

Ματθίλδη 17/08/2007

Λουκάς-Ανδρέας 17/01/2010

 

Link to comment
Share on other sites

Όντως,κίτρινος χρυσός φαίνεται.Αλλά η κοπέλα έχει ήδη βαφτίσει το παιδάκι της,αν δεν κάνω λάθος...Ξεχνάς τα cupcakes που βλέπαμε και μας έτρεχαν τα σάλια???:P:lol:

Link to comment
Share on other sites

Όντως,κίτρινος χρυσός φαίνεται.Αλλά η κοπέλα έχει ήδη βαφτίσει το παιδάκι της,αν δεν κάνω λάθος...Ξεχνάς τα cupcakes που βλέπαμε και μας έτρεχαν τα σάλια???:P:lol:

 

 

Χαχαχαχα!! Ναι εγώ είμαι!!! Μισό λεπτό να τον βγάλω μια καλύτερη φωτογραφία!!!

Ματθίλδη 17/08/2007

Λουκάς-Ανδρέας 17/01/2010

 

Link to comment
Share on other sites

Όντως,κίτρινος χρυσός φαίνεται.Αλλά η κοπέλα έχει ήδη βαφτίσει το παιδάκι της,αν δεν κάνω λάθος...Ξεχνάς τα cupcakes που βλέπαμε και μας έτρεχαν τα σάλια???:P:lol:

χα! χα! δεν θελω να τα θυμαμαι γιατι ειμαι σε διαιτα!

 

Χαχαχαχα!! Ναι εγώ είμαι!!! Μισό λεπτό να τον βγάλω μια καλύτερη φωτογραφία!!!

 

να σου ζησει! επειδη δεν θυμαμαι, απο που τα πηρες απο καπου τα cupcakes ή τα εφτιαξες μονη σου; με ενδιαφερει κι εμενα το θεμα!

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...