Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καταστήματα με είδη βάφτισης


renik

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Έχουν για παράδειγμα το προσκλητήριο τετράδιο της Μαμας του Ωρίων. Αντί για το κερασάκι στο προσκλητήριο της poopsie έβαλαν φραουλίτσα και το ίδιο ακριβώς κορδελάκι κ.λπ. κ.λπ.

Αισθάνθηκα πολύ εκνευρισμένη και γι' αυτό έγραψα. Ίσως και να μην έπρεπε, δεε ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αν και εχουν ξανααναφερθεί γράφω και εγώ την γνώμη μου για τα καταστήματα που επελεξα μιας και εμεινα ευχαριστημενη:

Για μπομπονιέρες Μαμμωνας στην Ρόμβης. Μεγάλη ποικιλία, πολύ καλές τιμές που ξεκινανε απο πολύ χαμηλα και πολύ εξυπηρετικοί.Επισης κατάλληλος και για υλικά για μπομπονιερες και πολύ ποιοτικοί. Μεγάλη ποικιλία και στα διακοσμητικά τους και τις κορδελες για μπομπονιέρες.Δυστυχως δεν εχουν site.

Για βαπτιστικά ρούχα και τα υπόλοιπα της βάπτισης απο την βιοτεχνία Εφ.Πουλάνε πακέτα πολύ χαμηλα (νομίζω ξεκινάνε απο 400-450) αλλά και μεμωνομενα.Πολύ καλή ποιότητα στα ρούχα(ινδικό μετάξυ) πρωτοτυπα και χειροποίητα. Μου αρεσαν και τα κουτια και οι λαμπαδες πολύ.Δεχονται και παραγγελίες πάλι σε χαμηλές τιμές.

site: http://eflam.wordpress.com/

Για υλικά για προσκλητηρια το γνωστο σε όλους μας πλαίσιο. Πολύ καλές τιμές επίσης και φυσικά και αυτοί πολυ εξυπηρετικοι και ευγενικοί. Καλά τιμές για υλικά και ωραία σχέδια επίσης απο το ατλας-πακετο.Επισης εξυπηρετικοί.

site: http://www.atlas-paketo.gr

Να προσθεσω οτι τα 2 πρωτα είναι κυριως για χονδρική αλλα σε μας τους ψαγμενους μας δίνουν και λιανική στην ίδια τιμή και γι΄αυτο είναι τοσο χαμηλά. :wink:

Πεταλουδιτσα μου εισαι η ζωη μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα,

μπήκα κι εγώ στο τριπάκι οργάνωσης της βάπτισής μας - λίγο αργοπορημένα βέβαια, μια και η βάπτιση είναι σε ένα μήνα (!). Τεσπα, ψάχνοντας για προσκλητήρια, θυμήθηκα αυτό το σάιτ που το είχε προτείνει η Αγλαϊα (το σχετικό thread υπάρχει στα Γeνικά Θέματα) κι έχω ενθουσιαστεί τόσο πολύ που το ποστάρω κι εδώ:

http://www.vistaprint.co.uk.

Μπήκα, πήγα στο children's parties invitations, βρήκα ένα σχέδιο που μου αρέσει, το τροποποίησα όπως ήθελα, έβαλα και ασορτί φακέλους και αποστολή σε τρεις ημέρες (και μια βδομάδα να είναι, δεν πειράζει :lol: ) και τέλος, σύνολο τελικά γύρω στα ? 80 (οι ασορτί φάκελοι και η εξπρές παράδοση ανέβασαν το κόστος, αλλιώς από μόνες τους οι 60 προσκλήσεις έκαναν 30?!

Η μόνη μου ανησυχία είναι το χαρτί - εγώ το διάλεξα ματ.

 

Έχει πάρα πολλά άλλα ωραία σχεδιάκια, ζωάκια, λουλούδια, ό,τι θέλεις έχει! Επίσης, υπάρχει η δυνατότητα να ανεβάσει κανείς μια φώτο και να φτιάξει με αυτήν προσκλητήριο (ή οτιδήποτε άλλο).

 

Τα γράφω αυτά γιατί είχα βαρεθεί να μου λένε "ναι, πρέπει να πληρώσετε έξοδα εκτύπωσης" και "ναι, η εκτύπωση θα πάρει 10 (!!!!) εργάσιμες" κτλ κτλ. - και δυστυχώς τα χέρια μου δε πιάνουν για να φτιάξω προσκλητήρια μόνη μου. Για να δούμε, λοιπόν...

Εdit: αφού λοιπόν, εχω καταλήξει κι είμαι έτοιμη να παραγγείλω, πώς μου έρχεται και κάνω ένα search για reviews; Φαίνεται ότι το σάιτ έχει πολλούς δυσαρεστημένους πελάτες, όχι τόσο για την ποιότητα, αλλά για το ότι αν παραγγείλεις κάτι και δεν προσέξεις, σε κάνουν αυτομάτως συνδρομητή σε κάτι υπηρεσίες τους και σου σηκώνουν γύρω στα ? 15 το μήνα από την κάρτα :shock::shock::shock:

 

Τζάμπα η χαρά μου, λοιπόν, και πολλή προσοχή :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kalispera se oles, eimai neo melos (simera ekana eggrafi sto site) an kai meres tora diavazo tis apopseis sas kai tis protaseis sas sxetika me themata vaftisis ta opoia me exoun voithisa arketa :lol: kai tha ektimousa idiaitera an mporousate na me voithisete kai sti vaftisi tou giou mou (einai 7 minon kai einai glykas) pou tha kano stis 28.6 (imera ton genethlion tou) me protaseis gia katastimata pou mporo na promithefto mpomponieres kirios (sxetika oikonomikes).

thelo na an ginetai na tis ftiaxo moni mou (tha einai giro sta 150 atoma) kai exo skeftei os thema ton vatraxo prigkipa.

oti idees exete einai kalodexoumenes.

sas eyxaristo poly ek ton proteron.

filia polla

kiko

wobz4vsv31g4fym5.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

δεν ξερω αν ξαναγραφτηκε αλλα εφω εχω βρει την υγεια μου με τα organizer shops. http://www.organizerstores.gr/

βρηκα κουτακια 28 λεπτα και την πιο φθηνη δερματινη κορδελα (αυτη τη σουετ) σε πολλα χρωματα (ενω το σαιτ λεει μονο ασπρο-μαυρο-πορτοκαλι, εχει λαχαν, χακι, ροζ, μωβ, μπλε...) ξερετε ποσο?? 3,03 τα 50 μετρα!!

 

επισης κουφετα βρηκα πολυ φθηνα στα makro. δεν εχω τωρα τιμες αλλα αν θυμαμαι καλα τα 1900 γρ εκαναν 14ευρω. Η τιμη ειναι για τις καρδουλες σοκολατας, το μεγεθος 2 (οχι δηλαδη τα πολυ μικρα..) εχει και κουφετα αμυγδαλου και smarties.. Νομιζω αξιζει να το τσεκαρετε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

stella31 μου αρέσει πολύ το προσκλητήριο σου!Κάτι τέτοιο σκεφτόμουνα και εγώ..Επειδή δεν έχω χρόνο να ψάξω όλα τα θέματα μήπως εχει φτιαξει κάποια κάτι παρόμοιο μόνη της?θα μπορούσα να το εκτυπωσω εγώ αν έβρισκα ένα ωραίο χαρτί?

 

Marialena mou sugnwmi alla twra eida to minima sou eixa polu kairo na mpw, an endiaferesai akoma pes mou, filia

vsFvp2.png

 

Epnrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

 

Λοιπον έφτασε και εμένα η ώρα της βάπτισης . Θέλω ιδέες - Please_

To Θέμα της βάπτισης είναι Ναυτικό.

 

Χτές ήρθε μια κοπέλα να μου κάνει δειγματισμό - και την Παρασκευή θα έχω το δείγμα!

 

Ε :lol:

1gGKp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

 

Λοιπον έφτασε και εμένα η ώρα της βάπτισης . Θέλω ιδέες - Please_

To Θέμα της βάπτισης είναι Ναυτικό.

 

Χτές ήρθε μια κοπέλα να μου κάνει δειγματισμό - και την Παρασκευή θα έχω το δείγμα!

 

Ε :lol:

 

κάπου σε ξέρω εγώ εσενα ε???? :D

 

Link to comment
Share on other sites

με προβληματίζει ότι δεν αναφέρει το κατάστημα που είναι στην πλατεία κουμουνδούρου... είναι το πιο βασικό κατάστημα με είδη συσκευασίας

άρα μήπως πρόκειται για κάποια συνωνυμία? :roll:

 

Καλημέρα κορίτσια

Είμαι χρόνια πελάτισα στόν Μπαρκά στόν Πειραιά, και ξέρω καλά οτι τα καταστήματα του Πειραιά , Κορυδαλλού , Παγκρατίου , Κω , είναι της ίδιας εταιρίας (edit admin διαφήμιση ). Υπάρχει μεγάλη ποικιλία απο κορδέλλες,υφάσματα,κουφέτα.μπομπονιέρες κλπ. Εδώ και λίγο καιρό έχει και site που ενημερώνεται με νέα προιόντα κάθε εβδομάδα απ'ότι έχω προσέξει edit admin διαφήμιση

Φιλάκια

Αρτεμις

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλες και πάλι,

σας ευχαριστώ πολύ για τις ιδέες που μου έχετε δώσει έτσι ώστε να καταφέρω και εγώ να πραγματοποιήσω το όνειρό μου (να κάνω μόνη μου τη βάπτιση του μπέμπη μου), θα ήθελα να ρωτήσω όλες εσάς τις έμπειρες επειδή όπως έχω προαναφέρει και σε προηγούμενο μήνυμά μου τα προσκλητήρια θέλω να τα φτιάξω μόνη (στον υπολογιστή και να τα εκτυπώσω) αν έχετε βρει κάποιο σχέδιο για στέμμα πρίγκηπα που μπορείτε να μου το στείλετε γιατί έχω ψάξει και στο google αλλα δυστυχώς δεν με ικανοποιούν οι φωτογραφίες που βγάζει.

τέλος θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας για παιδικές μπομπονιέρες.

σκέφτομαι να παραγγείλω για τα παιδιά κουβαδάκια με μαλλί της γριάς από το ΑΝ ΑΓΑΠΑΣ (μίλησα μαζί τους τηλεφωνικά και είναι σε καλή τιμή τα 120 γρμ, δηλαδή 1,20€) σε αντίθεση με τις ίδιες μπομπονιέρες που έχει και το κατάστημα foedo στον αγ. στεφανο τα 15γρμ 2,20€, μιλαμε για τρελή διαφορά , τέλος πάντων και να προσθέσω επάνω στην κορδελίτσα μπρελοκάκια σφυρίχτρες που θέλω να τις παραγγείλω από το suxess εφόσον δίνει λιανική.χωρίς βέβαια smarties.

πως σας φαίνεται η ιδέα μου; τέλος για τους μεγάλους θα πάρω κουτάκια σε χρωματισμούς λαχανί και τυρκουάζ με σουέτι κορδέλες αντίστοιχων χρωμάτων συνοδευόμενα από κάποιο μπρελόκ ή επάργυρο κοσμηματάκι που σκέφτομαι να παραγγείλω από τα adorex αφού απ'οτι είδα ειναι ο πιο οικονομικός.

η βάφτιση θα γίνει στις 28/6 ανήμερα των γενεθλίων του μπεμπέ μου και θα ήθελα επίσης αν μπορείτε να μου στείλετε τι άλλα μπορώ να φτιάξω για τα παιδάκια που μπορούν να πάρουν΄(κάτι σε κουβαδάκια με διάφορα μέσα).

σας ευχαριστώ και πάλι για όλα γιατί είσαστε όλες καταπληκτικές.

φιλιά

κίκο

wobz4vsv31g4fym5.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Artemis-70 μια και είσαι πελάτισσα του Μπάρκα, γνωρίζεις αν υπάρχουν κουνικστά αλογάκια σε στικ (όπως οι πασχαλίτσες στα πασχαλινά του);

Ψάχνω κκάτι τέτοιο για τις μπομπονιέρες μας.

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ. :D ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΜΙΑ ΒΙΟΤΕΧΝΙΑ ΜΕ ΥΛΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΔΗ ΒΑΠΤΙΣΗΣ ΚΑΙ ΓΑΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ ΛΕΓΕΤΑΙ ΑΡΗΣ ΚΑΙ ΣΟΦΙΑ ΚΟΥΤΟΥΛΟΓΕΝΗ ΠΟΥΛΑΕΙ ΧΟΝΔΡΙΚΗ ΚΑΙ ΛΙΑΝΙΚΗ.

as1cERD0g410000Mzc0MTJkfDIwMDIwMWxkfE15IGxpdHRsZSBmYWlyeSBpcyA2IG1vbnRocw.gif

and my little prince is 3 years

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

 

Λοιπον έφτασε και εμένα η ώρα της βάπτισης . Θέλω ιδέες - Please_

To Θέμα της βάπτισης είναι Ναυτικό.

 

Χτές ήρθε μια κοπέλα να μου κάνει δειγματισμό - και την Παρασκευή θα έχω το δείγμα!

 

Ε :lol:

 

Για ρουχαλακια υπαρχει μια βιοτεχνια στην πυρρωνος 55 Ηλιουπολη τα εχει πολυ οικονομικα και τσαντες προτοτυπες με λαμπαδες κτλ οι οποιες ειναι και πρακτικες για μετα σε σχεση με κατι μπαουλακια κτλ περιπου 300 με 350 ευρω ολα μαζι και σαν βιοτεχνια εννοειται εχει και πολυ καλες τιμες σε μπουμπουνιερες εκλεισε η κουμπαρα μου απο εκει που θα γινει νονα και ειναι πολυ ευχαριστημενη απο το ποσο που θα δωσει γιατι οπου αλλου πηγε ζητουσαν παρα πολλα αν εισαι κοντα μια επισκεψη θα σε πεισει αν θελετε παραπανω στοιχεια πειτε μου να σας πω

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα,

 

συνιστώ ανεπιφύλακτα το κατάστημα με βαπτιστικά ΕΦ!!! Βρίσκεται κάπου στο Φάληρο και μπορείς να βρείς τα πάντα σε πολύ καλές τιμές!!! Το καλύτερο κομμάτι του καταστήματος είναι η ιδιοκτήτρια η οποία είναι πολύ πολύ εξυπηρετηκή!!! Αποκλείεται να μην βρεις κάτι που θα σου αρέσει και σίγουρα σε τιμή πολύ καλύτερη από αυτές που κυκλοφορούν.

 

Εκτός από αυτά που υπάρχουν στο site έχει πάρα πολλά άλλα κομμάτια που μπορείς να δεις στους καταλόγους της , το site είναι http://eflam.wordpress.com/

 

Πιστεύω ότι αξίζει την προσοχή μας !!! / πρέπει να έχει αναφερθεί ξανά το κατάστημα αλλά είμαι τόσο ικανοποιημένη με την εξυπηρέτηση που πιστεύω ότι θα πρέπει να το μοιραστώ μαζί σας !!

εχω ενα μπεμπουλινι ομορφο γλυκο κουκλινι!

Link to comment
Share on other sites

:D ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΜΑΡΙΛΙΤΑ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΕΦ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΒΡΗΚΑ ΤΟ SITE ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΙΟΤΕΧΝΙΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΕΙΝΑΙ http:http://www.ariswed.gr

ΕΧΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΑΠΤΙΣΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΑΜΟ.[/b]

as1cERD0g410000Mzc0MTJkfDIwMDIwMWxkfE15IGxpdHRsZSBmYWlyeSBpcyA2IG1vbnRocw.gif

and my little prince is 3 years

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια η βιοτεχνια που σας εγραψα στην πυρρωνος 55 Ηλιουπολη εχει και site μου εφερε η κουμπαρα μου καρτα ειναι το http://www.webevent.gr πιστευω οτι ειναι φανταστικες τιμες και επειδη πηρε τα παντα απο βαφτιστικα απο εκει και οι γονεις του μωρου κλεισανε και μπουμπουνιερες τους εκαναν και καλυτερη τιμη.Η κουμπαρα μου ειχε παει και στο ΕΦ και της φανηκαν λιγο ακριβα τωρα δεν ξερω ο καθενας κρινει αναλογα της τσεπης του μαλλον

Link to comment
Share on other sites

Bouboukaki συγγνωμη για την παρεμβαση αλλα νιωθω την αναγκη να σου απαντησω γιατι πιστευω οτι και η marilita όπως και εγω γραψαμε καλα σχολια για το ΕΦ όχι συμφωνα με τα δικά μας μονο οικονομικα αλλα αντικειμενικότατα. Τουλαχιστον εγω προσωπικα γιατι δεν περνω το θαρρος να μιλησω εκ μερους αλλων δεν κρινω αναλογα με την τσέπη μου αλλα οι τιμες της βιοτεχνειας Εφ είναι όντως πολυ χαμηλες σε συνδιασμό με το οτι σου δινει και άριστη ποιοτητα. Το φουστανακι να φανταστεις ειναι μεταξωτό. Και το σετ που δινει όπως η βιοτεχνεια που στελνεις με τη λαμπάδα τα κερακια και την πανηνη τσαντα στα 167 ευρώ εγω πηρα με 150 ευρω ξυλινο κουτι οπως αυτα που εχει εδω http://eflam.wordpress.com/%ce%ba%ce%bf%cf%85%cf%84%ce%b9%ce%ac-%ce%b2%ce%ac%cf%80%cf%84%ce%b9%cf%83%ce%b7%cf%82/ σε συνδιασμό με λαμπάδα και τα κερακια. :shock::shock: Οποτε συγγνωμη κιόλας αλλά δεν νομιζω οτι κρινω με τα οικονομικά μου.. Οι τιμες ειναι σαφως πιο χαμηλες και δεν βρισκω λόγο που το εγραψες αυτο!

Συγγνωμη και πάλι για την παρεμβαση αλλα ενιωσα ετσι οπως το εργαψες οτι προσβαλεις και την κριση τη δικια μου.

Πεταλουδιτσα μου εισαι η ζωη μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

stella31 μου αρέσει πολύ το προσκλητήριο σου!Κάτι τέτοιο σκεφτόμουνα και εγώ..Επειδή δεν έχω χρόνο να ψάξω όλα τα θέματα μήπως εχει φτιαξει κάποια κάτι παρόμοιο μόνη της?θα μπορούσα να το εκτυπωσω εγώ αν έβρισκα ένα ωραίο χαρτί?

 

Marialena mou sugnwmi alla twra eida to minima sou eixa polu kairo na mpw, an endiaferesai akoma pes mou, filia

 

Στελλα δεν πειραζει..Εχω τελιωσει με την βαφτιση πλεον και ευτυχως τα καταφερα με τα προσκλητηρια! :D Σ ευχαριστω παντως για την προθεση σου! :)

Πεταλουδιτσα μου εισαι η ζωη μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Bouboukaki συγγνωμη για την παρεμβαση αλλα νιωθω την αναγκη να σου απαντησω γιατι πιστευω οτι και η marilita όπως και εγω γραψαμε καλα σχολια για το ΕΦ όχι συμφωνα με τα δικά μας μονο οικονομικα αλλα αντικειμενικότατα. Τουλαχιστον εγω προσωπικα γιατι δεν περνω το θαρρος να μιλησω εκ μερους αλλων δεν κρινω αναλογα με την τσέπη μου αλλα οι τιμες της βιοτεχνειας Εφ είναι όντως πολυ χαμηλες σε συνδιασμό με το οτι σου δινει και άριστη ποιοτητα. Το φουστανακι να φανταστεις ειναι μεταξωτό. Και το σετ που δινει όπως η βιοτεχνεια που στελνεις με τη λαμπάδα τα κερακια και την πανηνη τσαντα στα 167 ευρώ εγω πηρα με 150 ευρω ξυλινο κουτι οπως αυτα που εχει εδω http://eflam.wordpress.com/%ce%ba%ce%bf%cf%85%cf%84%ce%b9%ce%ac-%ce%b2%ce%ac%cf%80%cf%84%ce%b9%cf%83%ce%b7%cf%82/ σε συνδιασμό με λαμπάδα και τα κερακια. :shock::shock: Οποτε συγγνωμη κιόλας αλλά δεν νομιζω οτι κρινω με τα οικονομικά μου.. Οι τιμες ειναι σαφως πιο χαμηλες και δεν βρισκω λόγο που το εγραψες αυτο!

Συγγνωμη και πάλι για την παρεμβαση αλλα ενιωσα ετσι οπως το εργαψες οτι προσβαλεις και την κριση τη δικια μου.

 

 

καταρχην οταν εγραψα οτι ο καθενας κρινει αναλογα της τσεπης του δεν εννουσα εσενα,αλλα την κουμπαρα μου εγω δεν πηγα σε κανενα απο τα δυο μαγαζια και μιλαω συμφωνα με αυτα που μου ειπε η ιδια.Δεν εχω κανενα κερδος απο κανενα απο τα μαγαζια και δεν καταλαβαινω το λογο που τσατιστηκες δικο σου ειναι το μαγαζι?Και δεν στελνω κανεναν και πουθενα μαλλον εσυ θελεις να στειλεις.Μου φαινεται οτι εγραψα κατι για να βοηθησω και στο τελος θα βρω και τον μπελα μου.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...