Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καταστήματα με είδη βάφτισης


renik

Recommended Posts

marilita φοβερα!!!τέλειος και καλόγουστος στολισμός!

elisa γιατι να παρεξηγηθούμε..ο καθένας γραφει τη γνώμη του εδώ για να βοηθάμε όσο μπορουμε..Να σου πω την αλήθεια μου και μένα δεν μου κάνανε ιδιαιτερη εντυπωση τα βπατιστικα του Εφ για αγόρια τα σπορ..Μονο τα κοστουμάκια. Αλλά και πάλι εψαχνα για κοριτσάκι οποτε δεν έδωσα ιδιαιτερη σημασια στα αγοριστικα και δεν μπορω να εκφερω γνωμη!!

Το μόνο που λέω για σιγουρια και για αγοράκια ειναι οτι έχει τα ιδια κουτια και λαμπαδες με άλλους σε πολύ καλυτερες τιμές (γενικά έχουν πολλα ιδια πραγματα σε πολυ καλυτερες τιμες)..Για τα άλλα πράγματα για αγοράκια δεν ξέρω καθόλου για να σας πω..ισως και να υστερούν στα ρουχα τους οντως!

Μερεντάκι με το οτι πληρωσεις περνεις θα συμφωνησω γενικά..Οχι στην συγκεκριμένη περίπτωση γιατι τουλάχιστον απο το φορεματάκι που πηρα το χειροποίητο όντως έχει πολύ καλή ποιότητα..Μπορει στα αγόρια να μην έχουν ωραία σχέδια, ούτε εμένα μου κάνανε κάποια εντύπωση όπως τα φορεματάκια. Πάντως γενικά η ποιότητα τους είναι καλή. Εσύ βαπτίζεις και κοντα μου ε?Αντε με το καλό! :wink:

Πεταλουδιτσα μου εισαι η ζωη μου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Νεραϊδομαμά, να πω την αλήθεια, δεν κοίταξα καθόλου για βαφτιστικά ρούχα στο συγκεκριμένο μαγαζί, γιατί τα έχει ήδη πάρει από αλλού. Να φανταστείς ότι δεν πρόσεξα καν ότι έχει και τέτοια!

Οπότε δεν έχω απόψη γι'αυτά.

Όμως για τις μπομπονιέρες που τις έψαξα λιγάκι μπορεί να μην βρήκα αυτό που έψαχνα εξ' αρχής, αλλά βρήκα 2-3 αρκετά συμπαθητικές εναλλακτικές.

 

Όσο για τα μαρτυρικά, εκεί στους γύρω δρόμους αλλά και στην Ρόμβης έχει πάρα πολλά μαγαζιά με χάντρες και κοσμήματα. Εγώ πήγα στην Πραξιτέλους στο "NicolisGroup" και έπαθα πλάκα με την ποικιλία! Δεν ήθελα να φύγω απ'το κατάστημα... :D

Μόνο που πρέπει ή να κόψεις τιμολόγιο ή να κάνεις αγορά άνω των 50 ευρώ.

Με τα παιδιά μου, ξαναγεννιέμαι...

bUwEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ σε ευχαριστω πολυ Μαριαλενα μου! Και εσυ οτι επιθυμεις!

 

Για να μην παρεξηγηθω, δεν ειπα οτι δεν ηταν καλα τα ρουχα στο Εφ, ηταν φοβερης ποιοτητας και ειχε και ποικιλια και τα κουτια πολυ ωραια και η κυρια φοβερα εξυπηρετικη και πραγματικα με εξεπληξε!

Τωρα αν ειμαι εγω λιγο περιεργη και θελω να βρω κατι πολυ ιδιαιτερο και διαφορετικο και δεν ξερω και εγω τι ( και αν θα καταληξω και ποτε...) δεν μου φταινε οι ανθρωποι... :oops:

Και τα γραφω αυτα δοτι δεν θα ηθελα να αποτρεψω καποια μαμα απο το να παει, γιατι ειναι κριμα μιας που εχει εκπληκτικα πραγματα! :)

Καλα εκανες και το σχολιασες το μηνυμα μου γιατι μπορει να ακουστηκε καπως...

zQI8.jpg.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!

 

Θα γίνω τον Μάιο και μετά από ψάξιμο στο forum αποφάσισα να πάω μαζί με την άλλη νονά και τη μαμά στο Παλαιό Φάληρο στο κατάστημα Εφ. Η αλήθεια είναι ότι ξετρελαθήκαμε όλες και με τα φορέματα και με τη κυρία που έχει το μαγαζί. Αποφασίσαμε να ξαναπάμε να τα κλείσουμε την άλλη βδομάδα αν και μας άρεσαν τόσο που ακόμα δεν έχουμε αποφασίσει ποιο θα πάρουμε. Και οι τιμές... φανταστικές! Τα φορέματα είναι σαν τα Letante (σε αυτά είχαμε καταλήξει ότι μας αρέσουν καθώς κάνουνν την διαφορά) αλλά σε μισή τιμή! Και όταν λέω μισή το εννοώ: 310ευρώ το Letante, 160 ευρώ τα φορεματάκια του Εφ και σε καταπληκτική ποιότητα!

Απλά ήθελα να σας ευχαριστήσω γιατί χωρίς εσάς δε θα πήγαινα σε αυτό το μαγαζί!!!

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ πηρα τιμη για μια μπαλονοκατασκευη γοργονα γυρω στα 2μ και μας ειπαν 55 ευρω και θα το φερουν στην εκκλησια...

Από πού;;; Θέλω και εγώ...

Κι εγώ το θέλω αυτό.

 

http://theartofballoon.gr/

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια!!Ψαχνω για 2-3 καταστηματα κεντρικα(Αθηνα)η' αν υπαρχουν και κοντα μου(μενω Παγκρατι) με πολλα ειδη για μπομπονιερες,για διαφορες διακοσμητικες κατασκευες για παρτυ κ.λ.π... :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια,

 

Είμαι καινούρια στην παρέα και ψάχνω να βρω ένα τσαντάκι επασημωμένο που είδα στο elxisdoro. Το θέμα είναι πως προσπαθώ εδώ και μια εβδομάδα να επικοινωνήσω μαζί τους αλλά μάταια. Μήπως ξέρετε που αλλού μπορώ να βρω κάτι παρόμοιο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρηκα αυτα

http://www.nikolisgroup.gr/advanced_search_result.php?keywords=bag&osCsid=17389be9bd32faf896a39366625790b8&x=42&y=10

 

http://www.diva.com.gr/advanced_search_result.php?keywords=%D4%D3%C1%CD%D4%C1+&search_in_description=1&categories_id=&inc_subcat=1&x=55&y=12

 

αν τα κοψει σα διαφημιση μπες στο site του nikolisgroup και ψαξε με bag

 

και στο diva.com με ΤΣΑΝΤΑ

 

ευχομαι να βρεις κατι

 

παντως στον ελξις εγω καταφερα να μιλησω μαζι του και να ρωτησω κατι που ηθελα ενα Σαββατο...

δες τις ωρες λειτουργιας

 

ευχομαι να βοηθησα

l8gxp3.png 7SGKp3.png
Link to comment
Share on other sites

VAL καλημέρα.

 

έχω την εντύπωση ότι τα έχω δει σε ένα μαγαζί στην στάση μετρό Πανόρμου. Με το που βγεις από το σταθμό πας προς Κηφισίας και είναι στην γωνία. Είναι πολύ κοντά στο μετρό και αρκετά εξυπηρετικοί αυτοί που το έχουν. Οι τιμές τους είναι καλές αλλά δε ξέρω για το συγκεκριμένο γιατί έψαχνα για κοριτσίστικη μπουμπουνιέρα οπότε δε το κοίταξα καν.

 

Ελπίζω να σε βοήθησα.

 

Καλή συνέχεια στο ψάξιμο!

Link to comment
Share on other sites

VAL βαλε ξεχωριστο τοπικ γιατι εδω δεν θα το δουν πολλοι......και διευκρινησε πως θελεις μαγαζι πυο πουλαει υλικα..... :wink:

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια μήπως μπορείτε να μου συστήσετε από πού να πάρω βαπτιστικά ρούχα για τη μικρή μου??? Ενδιαφέρομαι ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ Ευχαριστώ πολύ.

STELLA

line_m123_beg_minie_time_1221796800_text_.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω πήρα τα βαπτιστικά απο την Λινα Πινατση στη Μητροπόλεως (Θεσσαλονίκη) Το πακέτο (ρούχα,λαμπάδα και κουτι ξυλινο) τα πήραμε 780 ε. Όλως παραδόξως είχε πολυ καλές τιμές ενω εγω περιμενα να ειναι πιο ακριβά. Την Κυριακή βαφτίζω την μπεμπούλα μου

Link to comment
Share on other sites

Αχ chrysa.ps με κάνεις πολύ ευτυχισμένη!

Το έβλεπα το μαγαζί και σκεφτόμουν οτι θα ειναι φωτιά και λάβρα!

Εμείς θα βαφτίσουμε τον μπεμπούλη των κουμπάρων μας τον Σεπτέμβριο! Και θέλω να του πάρω τα καλύτερα!

Αλλά δεν θέλω να ξεφύγω και τοσο που να ζοριστούμε οικονομικά....

 

Με ανέβασες πολυυυυυυυυυυυυυυ

Thanks!!!

Τα μωράκια είναι τα ωραιότερα άνθη.......

Link to comment
Share on other sites

katsampaki, εχει πολυ ωραια πράγματα και πολυ καλή εξυπηρέτηση. Μεγάλη ποικιλα και σε μπομπιονιέρες αλλα επειδή εγω τις εφτιαξα μόνη μου δεν πήρα απο εκεί. Έχουν παράδοση περιπου 3 εβδομαδες.

αντε πανταξια!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ!

Κι εσείς με το καλό να κάνετε την βουτιά την Κυριακή!!!

Και να χαίρεσαι την μπέμπα σου!

Οι μπομπονιέρες είδες σε τι τιμές κυμαίνονταν???

Αν παρατήρησες πες!

 

Ευχαριστώ και πάλι!!!

Τα μωράκια είναι τα ωραιότερα άνθη.......

Link to comment
Share on other sites

οι τιμες για μπομπονιέρες ξεκινούσαν απο 1,30 αν θυμαμαι καλά κια εφταναν τα 3,50 ευρω νομίζω. Η νονα δεν πληρωνει τις μπομπονιερες ομως, εμεις ετσι το εχουμε!εσυ θα πληρωσεις και τις μπομπονιέρες?

Link to comment
Share on other sites

katsampaki δεν ξερω αν ψαχνεις στην Θεσσαλονικη (δεν διαβασα απο πιο πριν την συζητηση) αλλα επειδη και εγω θα βαφτισω τον μαιο ενα κοριτσακι και περυσι ειχα βαφτισει ενα αγορακι (καταλαβαινεις οτι το εχω ψαξει αρκετα το θεμα) εχω να σου προτυνω ενα μαγαζι στην παλληνη και στο περιστερι εχει παραρτημα, ολο το πακετο 400ευρω καλα δεν ειναι? με 400 ευρω εκανα και την περσυνη ολα μεσα ειχε και με 300ευρω αναλογα τι θα σου αρεσει πολλυ μεγαλη ποικιλια.

καθε μερα ολο και περισσοτερες εκπληξεις....

Link to comment
Share on other sites

katsampaki δεν ξερω αν ψαχνεις στην Θεσσαλονικη (δεν διαβασα απο πιο πριν την συζητηση) αλλα επειδη και εγω θα βαφτισω τον μαιο ενα κοριτσακι και περυσι ειχα βαφτισει ενα αγορακι (καταλαβαινεις οτι το εχω ψαξει αρκετα το θεμα) εχω να σου προτυνω ενα μαγαζι στην παλληνη και στο περιστερι εχει παραρτημα, ολο το πακετο 400ευρω καλα δεν ειναι? με 400 ευρω εκανα και την περσυνη ολα μεσα ειχε και με 300ευρω αναλογα τι θα σου αρεσει πολλυ μεγαλη ποικιλια.

 

kathi, kalimera epeidi me endiaferei to magazi pou proteineis stin katsampaki mporeis na moy peis pou akrivos einai giati vaftizo ton mikro mou ton iounio kai theloume na pame me tin koumpara mou gia rouxalakia , an einai toso oikonomika oso les thelo na tis to proteino gia na mi xodevetai kai afti idiaitera.

efxaristo

wobz4vsv31g4fym5.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...