Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καταστήματα με είδη βάφτισης


renik

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

www.diva.com.gr

με πολύ μεγάλη ποικηλία και πολύ φτηνές τιμές..

 

Όταν λες φθηνές τιμές τι εννοείς? εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μπορεί κάποιος να δει εξ αρχής πόσο κάνουν τα προϊόντα, γουρούνι στο σακί θα αγοράσουμε? Αν και έχουν συμπαθητικά πράγματα, στράβωσα λίγο με τη διαδικασία παραγγελίας...

Link to comment
Share on other sites

www.diva.com.gr

με πολύ μεγάλη ποικηλία και πολύ φτηνές τιμές..

 

Όταν λες φθηνές τιμές τι εννοείς? εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μπορεί κάποιος να δει εξ αρχής πόσο κάνουν τα προϊόντα, γουρούνι στο σακί θα αγοράσουμε? Αν και έχουν συμπαθητικά πράγματα, στράβωσα λίγο με τη διαδικασία παραγγελίας...

 

 

Λοιπόν πήρα τον μικρό-πρίγκιπα . η συκευασία των 20 είχε 0,323 λεπτά...

δέν είναι φτηνά?

9indp3.png[/url][imgOmRHp3.png
Link to comment
Share on other sites

www.diva.com.gr

με πολύ μεγάλη ποικηλία και πολύ φτηνές τιμές..

 

Όταν λες φθηνές τιμές τι εννοείς? εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μπορεί κάποιος να δει εξ αρχής πόσο κάνουν τα προϊόντα, γουρούνι στο σακί θα αγοράσουμε? Αν και έχουν συμπαθητικά πράγματα, στράβωσα λίγο με τη διαδικασία παραγγελίας...

 

 

Λοιπόν πήρα τον μικρό-πρίγκιπα . η συκευασία των 20 είχε 0,323 λεπτά...

δέν είναι φτηνά?

 

0.323 λεπτα το ενα η η εικοσαδα???

Πεταλουδιτσα μου εισαι η ζωη μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Kορίτσια καλησπέρα!

Πρόκειται να γίνω νονά τον Μάιο (πρώτα ο Θεός γιατί θα είμαι στον 8ο μήνα της εγκυμοσύνης) και έκανα μια μικρή έρευνα μέσω του φόρουμ, όπου πραγματικά έχετε βάλει απίστευτα πράγματα!! :lol::lol: Μπράβο σε όλες σας!!!

Ξεχώρισα το μαγαζί "Αν αγαπάς" και ήθελα να ρωτήσω εάν κάποια κοπέλα έχει αγοράσει βαπτιστικά ρούχα, λαμπάδα κτλ από εκεί και εάν έμεινε ευχαριστημένη. :):)

Σας ευχαριστώ πολύ για τη βοήθειά σας...

 

Pola από το συγκεκριμένο μαγαζί είχα παραγγείλει τα προσκλητήρια για τη βάφτιση του γιού μου το 2007. Έμεινα γενικά ευχαριστημένη. Τα βρήκα φθηνότερα από ότι στο ΓΈΡΑΚΑ στις μ[πομπονιέρες όμως μου φάνηκε ακριβότερο και τις πήρα από το κέντρο στην Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Markellos σ' ευχαριστώ πολύ. Κατά σύμπτωση πήγα σήμερα στο αν αγαπάς, μου άρεσαν πολύ αυτά που είδα (για τα ρούχα μόνο έχω ενδοιασμό, μάλλον θα τα πάρω μεμονωμένα από Lapin) και θα τα παραγγείλω την επόμενη εβδομάδα. Είχα πάει και στο Lapin προχθές, όπου τα βαφτιστικά δεν μου άρεσαν καθόλου - και πανάκριβα - και η αντιμέτωπιση ήταν πολύ ερασιτεχνική. Μας λέει η υπάλληλος: υπολογίστε 950 Ευρώ (χωρίς να μας δώσει προσφορά για κάποια συγκεκριμένα που θέλαμε). Στους δύσκολους αυτούς καιρούς πιστεύω ότι χρειάζεται μια διαφορετική προσέγγιση εάν θέλουν να πουλήσουν. Προφανώς δεν τους ενδιαφέρει. :?:?:?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δεν ξέρω αν το αναφέρετε σε προηγούμενη σελίδα του τοπικ. Ξέρει καμιά σας που ακριβώς βρίσκεται ο Παπανδρεόυ στη Ρόμβης; Έχει ποικιλία σε ήδη για μπομπονιέρες και μαρτυρικά; Έτσι μου έχουν πει. Γνωρίζει καμιά σας;

Link to comment
Share on other sites

www.diva.com.gr

με πολύ μεγάλη ποικηλία και πολύ φτηνές τιμές..

 

Όταν λες φθηνές τιμές τι εννοείς? εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μπορεί κάποιος να δει εξ αρχής πόσο κάνουν τα προϊόντα, γουρούνι στο σακί θα αγοράσουμε? Αν και έχουν συμπαθητικά πράγματα, στράβωσα λίγο με τη διαδικασία παραγγελίας...

 

 

Λοιπόν πήρα τον μικρό-πρίγκιπα . η συκευασία των 20 είχε 0,323 λεπτά...

δέν είναι φτηνά?

 

0.323 λεπτα το ενα η η εικοσαδα???

 

Επειδή με ενδιαφέρει και εμένα το ένα ή τα 20????? :?::?::?:

yQPJp2.png N5FJp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, βάφτισα ήδη το μεγάλο μου γιο και τώρα σε λίγο και το μικρότερο και θα σας πω το εξής: Εάν θέλετε φοβερή ποικιλία, με πρωτότυπες ιδέες για προσκλητήρια καθώς και φανταστικά ρούχα θα πάτε στο ΡΟΖ & ΣΙΕΛ είναι στην Αιμιλίου Βεάκη στο Περιστέρι 33 ή 35 δεν θυμάμαι καλά ... αλλά θα μείνετε...άφωνοι...από την εξυπηρέτηση...τις ιδέες και την ποιότητα...

Αρκεί να σας πω το εξής: Προσκλητήριο του πρώτου: Κουτί από πλέξι γκλας μέσα καραμελίτσες, πετρούλες και ένα μικρό παπιράκι...είναι εκεί μια κοπέλα ...Κατερίνα τη λένε...κεντάει...Ρίξτε μια ματιά εκεί και θα με θυμηθείτε...από τιμές για όλα τα γούστα....

Φιλιά σε όλες!!! Ελπίζω να βοήθησα....

Μητέρα 2 μωρών με 11 μήνες διαφορά

Link to comment
Share on other sites

mselini δεν γνωρίζω το συγκεκριμένο κατάστημα, αλλά στη Ρομβης υπάρχουν πολλά καταστήματα - το ένα δίπλα στο άλλο - που έχουν μπομπονιέρες και είδη βάφτισης. Εγω από εκέιπήρα μπομπονιέρες για τη βάφτιση του γιου μου. Είχα βρει ένα συγκεκριμένο σχέδιο - ξύλινο παιχνιδάκι και κουτάκι- 1 ευρώ φθηνότεο το τεμάχιο απ' ότι στο ΑΝ Αγαπάς στην Παλλήνη. Αξίζει να κατέβεις μια φορά για να δεις και να συγκρίνεις τιμές. Η Ρόμβης είναι στην περιοχή του Συντάγματος, κάθετη στην οδό Περικλέους και Κολοκοτρώνη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστό Μarkellos. Ο Παπανδρέου βρίσκεται τελικά στην Ρόμβης 11 μέσα σε μία στοά. Σκοπεύω να πάω στην Ρόμβης σύντομα γιατί η βάπτιση πλησιάζει και εγώ δεν έχω κάνει ακόμη τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Markellos σ' ευχαριστώ πολύ. Κατά σύμπτωση πήγα σήμερα στο αν αγαπάς, μου άρεσαν πολύ αυτά που είδα (για τα ρούχα μόνο έχω ενδοιασμό, μάλλον θα τα πάρω μεμονωμένα από Lapin) και θα τα παραγγείλω την επόμενη εβδομάδα. Είχα πάει και στο Lapin προχθές, όπου τα βαφτιστικά δεν μου άρεσαν καθόλου - και πανάκριβα - και η αντιμέτωπιση ήταν πολύ ερασιτεχνική. Μας λέει η υπάλληλος: υπολογίστε 950 Ευρώ (χωρίς να μας δώσει προσφορά για κάποια συγκεκριμένα που θέλαμε). Στους δύσκολους αυτούς καιρούς πιστεύω ότι χρειάζεται μια διαφορετική προσέγγιση εάν θέλουν να πουλήσουν. Προφανώς δεν τους ενδιαφέρει. :?:?:?

 

Aν πάρεις τα ρούχα ξεχωριστά , κοίταξε και το stock house της Marasil που είναι στο Περιστέρι, έχει πολύ πολύ καλές τιμές για φόρεμα και ζακετάκι. Πήρε πρόσφατα μια φίλη ένα υπέροχο πραγματικά βαφτιστικό φόρεμα - kiiten - 99€!!!! Απλά δεν έχουν όλο το σετάκι με λαμπαδες κλπ..... αλλά φορεματάκι θα βρεις πιστεύω. αν θες μπορώ να βρω ακριβή διεύθυνση

εχω ενα μπεμπουλινι ομορφο γλυκο κουκλινι!

Link to comment
Share on other sites

www.diva.com.gr

 

 

με πολύ μεγάλη ποικηλία και πολύ φτηνές τιμές..

 

Να σε ρωτησω κατι??? Online τα πηρες??? Μολις εκανα εγγραφη και μου λεει οτι το ελαχιστο ποσο παραγγελιας ειναι 150 ευρω. Ισχυει???Επισης ενω εκανα την εγγραφη νομιζοντας οτι θα μου βγαλει τιμες, λεει οτι πρεπει να ολοκληρωσεις την παραγγελια και μετα σου βγαζει τις τιμες. Ετσι ειναι?? Δεν μας τα λεει καλα η diva.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!τι απαισιος καιρος :( τεσπα εσεις οι ψαγμενες μανουλες μηπως μπορειτε να με βοηθησετε?ψαχνω να βρω υφασμα γαλαζιο η μπλε μικρο καρώ για να το βάλω στα βαζακια με το γλυκο αλλα και να το χρησιμοποιησω σαν επενδυση στο βιβλιο ευχων..μηπως ξερετε που θα βρω αλλα και τι ποιοτητα πρέπει να ειναι(τουλι, οργαντζα,λινατσα κλπ)?Εψαξα λιγο σε αυτα τα σαιτ με ειδη συσκευασιας αλλα δεν ειδα κατι καρω..τεσπα αν μπορει καποια μανουλα να με βοηθησει θα ημουν ευγνωμων Ευχαριστω :)

Γιώργος 21/10/2008 - Αλέξης 09/09/2010

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ζιζέλ ναι με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν οτι αν δεν ειμαι χονδρεμπορος, μπορει να γινει μια εξαιρεση και να μου στειλουν παραγγελια κατω απο 150 ευρω.Οι τιμες δεν αναγραφονται γιατι οπως μου ειπαν αναπροσαρμοζονται καθημερινα βαση της τιμης του ασημιου. Αρα δεν θα ηταν εφικτο να αλλαζαν τις τιμες. Γι'αυτο οταν κανεις την παραγγελια σε παιρνουν τηλεφωνο και σου λενε το κοστος...Απευθυνεται πιο πολυ σε επαγγελματιες απο οτι καταλαβα...Η αληθεια ειναι οτι πολλες φορες διαλεγουμε και βαση της τιμης. Τελος παντων, αμα κανω καμια αγορα απο εκει, θα σας ενημερωσω!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!

Εχθές, ο μελλοντικός νονός του μωρού μου ζλητησε να πάμε μαζί για να πάρουμε τα βαπτιστικά ρούχα και το υπόλοιπο σετ της βάπτισης και ενώ από την μία χάρηκα (που θα βάλω και εγώ το γούστο μου) από την άλλη αγχώθηκα, γιατί θα έχει πολύ τρέξιμο και σε μαγαζιά που δεν έχω καν στον νου μου...ρίχνοντας μια ματιά στο τόπικ, είδα ότι παίζει πολύ το ef. Μήπως μπορείτε να μου προτείνετε κανένα άλλο ακόμη, για να αρχίσω το ψάξιμο??? :roll:

t6c4p3.pngXRnsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια σας παρακαλω βοηθηστε και μενα :( Πηρα παλι σημερα τηλ. σε υφασματαδικα στο κεντρο και δεν εχουν μπλε καρο :( Δεν μπορω να βρω και θελω πολυ να ειναι αυτα τα πανακια μας!Αν ξερει καποια που θα βρω η καποια αλλη λυση οπως κορδελα(ας πουμε) καρω ας μου πει για να ξερω που να ψαξω..Ευχαριστω

Γιώργος 21/10/2008 - Αλέξης 09/09/2010

Link to comment
Share on other sites

Στην οδό Ρόμβης 22, αλλά και απέναντι στην Ρόμβης 17, έχουν υφάσματα που ξεκινούν από 1€ το μέτρο. Έχουν μεγάλη ποικιλία. Μόνο που δεν έχω κάποιο τηλέφωνο να σου δώσω...

t6c4p3.pngXRnsp2.png

Link to comment
Share on other sites

...πού είσαστε βρε κορίτσια??? :cry: με ξεχάσατε...

 

ψάχνω για καταστήματα βαπτιστικών (ρούχα, λαμπάδες, κ.λ.π.), λίγο περίεργα, όχι πολύ κλασσικά, χειροποίητα ίσως...

μπορείτε να μου προτείνετε κανένα???

t6c4p3.pngXRnsp2.png

Link to comment
Share on other sites

elisa εγω δεν ξερω και πολλα αλλα τα κοριτσια εχουν γραψει παρα πολλα καταστηματα(και τις ευχαριστουμε!).Το μονο που μπορω να σου πω ειναι οτι η δικια μας η νονα θα με παει σε ενα στο φαληρο που πηρε και του παιδιου της στη βαφτιση και στο γαμο της(παντρευτηκε πολυ μετα τη γεννα) και απο αυτα που ειδα που φοραγε το παιδι της ειναι τελεια!εχει και site αλλα δειχνει λιγα πραγματα το site ειναι http://www.aliot.gr (αν θεωρηθει διαφημιση να διαγραφει)Δεν ξερω αν δινουν λιανικη απο του Φαληρου η νονα μας θα τα παρει χονδρικη αλλα απο οτι ξερω δινουν σε μαγαζια οποτε παρε τηλ αν σε ενδιαφερει και ρωτα.Αλλη ιδεα ειναι τα διαφορα stock που τα κοριτσια εχουν γραψει διευθυνσεις..Ελπίζω να βοηθησα λιγακι..

Γιώργος 21/10/2008 - Αλέξης 09/09/2010

Link to comment
Share on other sites

Εlisa καλησπέρα :lol:

Εγώ πήγα στο Lapin και πήρα όλα τα ρουχαλάκια μεμονωμένα (όχι τα βαφτιστικά τους). Νομίζω ότι είναι πολύ συμπαθητικά. Για λαμπάδα, κουτί, λαδόπανα και λαδοσετ πήγα στο "αν αγαπάς" στην παλλήνη.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις απαντήσεις σας... :D

Για ρούχα, κοίταξα και εγώ στo Frattina (ίδιο με το Lapin) και μου άρεσαν πολύ τα μεμονωμένα ρουχαλάκια. Επίσης, μου είπαν για τα ikks και το stock τους, βρίσκεται κάπου στο Ελληνικό (θα πάω να δω την Πέμπτη).

Αυτό που με προβληματίζει είναι για την λαμπάδα και το υπόλοιπο σετ. Ψάχνω κάποια κοπέλα να τα κάνει χειροποίητα... Από το topic αυτό, έψαξα και βρήκα μία στην Αγία Παρασκευή...Αλλά το ψάξιμο, δεν τελειώνει... :wink:

Πάντως, σας ευχαριστώ πολύ πολύ

:D:D:D Ματς μουτς

t6c4p3.pngXRnsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...