Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καταστήματα με είδη βάφτισης


renik

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!

 

Είμαι καινούρια στη παρέα και μιας και ψάχνω διάφορα για τη βάφτιση της κόρης μου που είναι τον Ιούνιο, ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζει καμία για τις τιμές στο Dreamwish. Μου άρεσαν πολύ οι μπουνιέρες και θα ήθελα να μάθω εάν το κόστος είναι απαγορευτικό για εμάς τους κοινούς θνητούς...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καταρχην οταν εγραψα οτι ο καθενας κρινει αναλογα της τσεπης του δεν εννουσα εσενα,αλλα την κουμπαρα μου εγω δεν πηγα σε κανενα απο τα δυο μαγαζια και μιλαω συμφωνα με αυτα που μου ειπε η ιδια.Δεν εχω κανενα κερδος απο κανενα απο τα μαγαζια και δεν καταλαβαινω το λογο που τσατιστηκες δικο σου ειναι το μαγαζι?Και δεν στελνω κανεναν και πουθενα μαλλον εσυ θελεις να στειλεις.Μου φαινεται οτι εγραψα κατι για να βοηθησω και στο τελος θα βρω και τον μπελα μου.

 

Κοπελα μου δεν καταλαβαίνω γιατί ταράζεσαι..Καταρχας εγω δεν σε κατηγορησα καν για προβολη μαγαζιού..Εδω περα όλες είμαστε για να βοηθησουμε η μία την άλλη. Και αν κοιτάξεις και παλιότερα ποστ μου για την βαφτιση της Μυρτώς μου, φαίνεται ότι άλλη κοπέλα μου τα προτεινε τα Εφ και μένα και μέσω πμ :wink: Μιας και έμεινα απολυτα ευχαρηστημένη τα ξαναπροτεινα σε παλιοτερο μου ποστ. Ισως να με μπερδεψες λόγο του προσφατου σχολιου που έκανε η marilita για τα Εφ αλλά εγώ αυτη τη στιγμη δεν προβαλα κάτι. Αντεδρασα μονο και μόνο για αυτο που είπες για την τσεπη του καθενός γιατι το πηρα (ισως απο λαθος μου) προσωπικά. Και μιας και είμαι γνώστρια των τιμών απλά τις παραθέτω για να μπορεί και ο καθένας μας να κάνει πιο ευκολα τη συγκριση που θέλει μεταξυ των μαγαζιών. Βοηθαμε η μία την αλλη οπως σου εγραψα και πιο πριν. Ουτε εχω διαθεση να τσκωθω με κανεναν ουτε τιποτα. Και φυσικα δεν βρισκω κανεναν λογο να τσαντιζεσαι και να επιτιθεσαι λες και σε εθιξα. Και για να μην χαλαμε και το ποστ λεω να το τελιωσουμε εδω μιας και πιστευω οτι η καθε παρεξηγηση λυθηκε. :)

Πεταλουδιτσα μου εισαι η ζωη μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ταραχτηκα καθολου απλα με τσατισε που πηρες αυτο που εγραψα προσωπικα και απαντησες ετσι. Δεν ειχε να κανει τιποτα με εσενα.Οσο για παρεξηγηση ισως φταιει και ο γραπτος ο λογος ο οποιος παρεξηγειται δεν υπαρχει καμια παρεξηγηση να εισαι σιγουρη

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

 

Είμαι καινούρια στη παρέα και μιας και ψάχνω διάφορα για τη βάφτιση της κόρης μου που είναι τον Ιούνιο, ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζει καμία για τις τιμές στο Dreamwish. Μου άρεσαν πολύ οι μπουνιέρες και θα ήθελα να μάθω εάν το κόστος είναι απαγορευτικό για εμάς τους κοινούς θνητούς...

 

Γιατι δεν τους παιρνεις τηλ να ρωτησεις για καποιες απο αυτες που ενδιαφερεσαι?

Link to comment
Share on other sites

Kορίτσια καλησπέρα!

Πρόκειται να γίνω νονά τον Μάιο (πρώτα ο Θεός γιατί θα είμαι στον 8ο μήνα της εγκυμοσύνης) και έκανα μια μικρή έρευνα μέσω του φόρουμ, όπου πραγματικά έχετε βάλει απίστευτα πράγματα!! :lol::lol: Μπράβο σε όλες σας!!!

Ξεχώρισα το μαγαζί "Αν αγαπάς" και ήθελα να ρωτήσω εάν κάποια κοπέλα έχει αγοράσει βαπτιστικά ρούχα, λαμπάδα κτλ από εκεί και εάν έμεινε ευχαριστημένη. :):)

Σας ευχαριστώ πολύ για τη βοήθειά σας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν ταραχτηκα καθολου απλα με τσατισε που πηρες αυτο που εγραψα προσωπικα και απαντησες ετσι. Δεν ειχε να κανει τιποτα με εσενα.Οσο για παρεξηγηση ισως φταιει και ο γραπτος ο λογος ο οποιος παρεξηγειται δεν υπαρχει καμια παρεξηγηση να εισαι σιγουρη

 

συμφωνω για τον γραπτο λόγο..Απαντησα ετσι γιατι φανηκε σαν να αμφισβητεις την κριση και τα σχολια αλλων χωρις να εχεις αποδειξεις. Και αφου δεν υπαρχει καμια παρεξηγηση συνεχιζουμε κανονικα πλεον. :wink:

Πεταλουδιτσα μου εισαι η ζωη μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Kορίτσια καλησπέρα!

Πρόκειται να γίνω νονά τον Μάιο (πρώτα ο Θεός γιατί θα είμαι στον 8ο μήνα της εγκυμοσύνης) και έκανα μια μικρή έρευνα μέσω του φόρουμ, όπου πραγματικά έχετε βάλει απίστευτα πράγματα!! :lol::lol: Μπράβο σε όλες σας!!!

Ξεχώρισα το μαγαζί "Αν αγαπάς" και ήθελα να ρωτήσω εάν κάποια κοπέλα έχει αγοράσει βαπτιστικά ρούχα, λαμπάδα κτλ από εκεί και εάν έμεινε ευχαριστημένη. :):)

Σας ευχαριστώ πολύ για τη βοήθειά σας...

 

Pola με το καλό!!Το αν αγαπας εχει πολυ ωραια πραγματα, απλα τα εχει σχετικα τσιμπημενα σε τιμές απ οτι άλλα. Αλλα αν δεν σε ενδιαφερει αυτο συνεχιζεις. :wink: Αν θες ελα και γραψε στο καφε η βαφτιση που γινονται συζητησεις να το δουν και αλλα κοριτσια, γιατι εδω γραφουμε συνηθως γνωμες για καταστηματα και δεν θα απρεις πολλες απαντησεις..

Πεταλουδιτσα μου εισαι η ζωη μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Marialena μου σ' ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή σου... :):):):):)

 

Εγω ειχα πάει στο αναγαπάς για την βαπτιση της κορης μου πέρσι (ειμαι βετεράνος πλεον :D ) αλλα δεν κατεληξα σε κάτι . Ωραια πραγματάκια αλλα λίγο ακριβά, και πολυφορεμένα αν μου επιτρεψεις, σίγουρα θα τα βρεις και αλλου και ισως φτηνότερα :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παιδιά κι εγώ γίνομαι νονά τον Απρίλη και τα οικονομικά είναι... χάλια! Αύριο θα πάω στο Ef μιας και διάβασα τόσο καλά και οι τιμές είναι βατές. Από το σάιτ τους έχω την αίσθηση ότι τα πράγματά τους "χάνουν" λίγο στη φωτογράφηση, κι έτσι θα πάω αύριο να τα δω από κοντά. Θα σας γράψω εντυπώσεις!

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κι εγώ γίνομαι νονά τον Απρίλη και τα οικονομικά είναι... χάλια! Αύριο θα πάω στο Ef μιας και διάβασα τόσο καλά και οι τιμές είναι βατές. Από το σάιτ τους έχω την αίσθηση ότι τα πράγματά τους "χάνουν" λίγο στη φωτογράφηση, κι έτσι θα πάω αύριο να τα δω από κοντά. Θα σας γράψω εντυπώσεις!

Σε αυτο που θα παρω της μπομπονιερεσ τησ κορισ μου πακετο ολα μαζη φορεμα λαμπαδα λαδικα ολα οτι παρεχει ενα κουτη απο 450 ευρω μου ειπε οτι αρχειζουν

ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΓΛΥΚΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζουμε τη βάφτιση της μπεμπούλας μας και διάβαζα το πρωί το συγκεκριμένο θέμα γιατί θέλαμε να διαλέξουμε παιδικές μπομπονιέρες.

 

Για τις μπομπονιέρες ενηλίκων, έχει διαλέξει η γυναίκα μου και έχει παραγγείλει όλα τα υλικά που χρειάζονται για να τις φτιάξουμε μόνοι μας.

Μεταξύ αυτών είχε παραγγείλει και 7 κιλά κουφέτα προς 17€ το κιλό. (Δεν είχα διαβάσει ακόμα ότι κάποιοι τα πουλάνε 12€ το κίλο).

 

Πήγαμε λοιπόν σ' ένα μαγαζί στη Ν. Ιωνία που λέγεται "Μέλι και Αμύγδαλο". Το είχα δει περνώντας και μου άρεσε πολύ η βιτρίνα του, δείχνει ανθρώπους με γούστο. Βρήκαμε πολύ ωραίες μπομπονιέρες και η αίσθηση που έχω είναι ότι είναι σε πολύ καλές τιμές (απ'ότι θυμάμαι από τον Αντώνη 2 χρόνια πριν, τα ξύλινα παιχνίδια ήταν πιο ακριβά).

Αυτό όμως που μας έκανε πολύ καλή εντύπωση, ήταν ότι παρόλο που δεν πήραμε από αυτήν ούτε τα προσκλητήρια, ούτε τις μπομπονιέρες των ενηλίκων, προσφέρθηκε να μας βοηθήσει, δίνοντας μας κουτιά για τις μπομπονιέρες των ενηλίκων που να ταιριάζουν με αυτά των παιδικών, αλλά και συμβουλές για να φτιάξουμε ακόμα καλύτερες τις μπομπονιέρες των ενηλίκων. Όταν την ρωτήσαμε για τα κουφέτα, μας έιπε ότι μπορεί να μας φέρει τα κουφέτα του Χατζηγιαννάκη με τις γεύσεις, με 10€ το κιλό!

Φυσικά ακυρώσαμε την παραγγελία των κουφέτων από το άλλο κατάστημα και τα παραγγείλαμε από εκεί.

 

Γενικά μας έκανε τρομερή εντύπωση η κυρία Γωγώ που μας εξυπηρέτησε αλλά και μας βοήθησε γι' αυτά που δεν αγοράσαμε από εκεί.

Επίσης μου έκανε τρομερή εντύπωση ότι ο Αντώνης στριφογύριζε και πείραζε τα πάντα στο μαγαζί και η κυρία Γωγώ δεν ενοχλήθηκε καθόλου.

 

Για όποιον ενδιαφέρεται το μαγαζί βρίσκεται σε ένα πεζόδρομο κάθετο στην Ηρακλείου. Αθηνάς 1 και Ηρακλέιου 316, και το τηλέφωνο 210-2725200

Το γούστο είναι υποκειμενικό, η ευγένεια όμως και η καλή εξυπηρέτηση πρέπει να αναγνωρίζονται.

 

Αυτά προς το παρόν! Μετά τις 12 Απριλίου που είναι η βάπτιση μας θα επανέλθω με πιο ουσιαστικές εντυπώσεις.

aECcp2.png

3vQ5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Michael

υπαρχουν και πραγματικοι ερπεαγελματιεσ

ιδεσ;; μια ερωτησειπου εκανεσ σε καρδισε η σιμπεριφορα τησ!!

ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΓΛΥΚΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Skybeam πήγες στο Εf? Περιμένουμε με αγωνία τις εντυπώσεις σου... :lol::lol::lol:

 

Ναι, πήγα και τα παράγγειλα όλα! Λοιπόν! Τα ρουχαλάκια είναι εξαιρετικά και σε πολύ καλές τιμές! Το πακέτο με τα λαδόπανα, το σεντόνι και τις πετσέτες ήταν πολύ καλής ποιότητας επίσης.

 

Έχει μεγάλη ποικιλία σε μπουκαλάκια για το λάδι, τα οποία μας έδειξε από κατάλογο και δεν μου άρεσαν και τόσο πολύ. Διαλέξαμε ένα σχετικά μικρό και σουλουπωμένο, λευκό ημιδιαφανές.

 

Έχει επίσης μεγάλη ποικιλία σε ξύλινα κουτιά, πολύ χαριτωμένα, από αυτά που σε άλλα καταστήματα τα βρίσκεις πανάκριβα. Βρήκα κουτί "κιθάρα" και κουτί "βέσπα" που ήταν απίθανα! Ειδικά τη βέσπα την ερωτεύτηκαααααααα! Αλλά δυστυχώς έξω από τον οικονομικό προϋπολογισμό μου, οπότε διάλεξα ένα απλό ξύλινο κουτί που θα βαφτεί ένα απαλό "σπασμένο" λευκό, και θα στολιστεί με τούλι & ένα ξύλινο κοριτσάκι πολύ χαριτωμένο.

 

Η λαμπάδα απλή, θα μας τη στολίσει με τούλι και εκρού λουλούδια (40 ευρώ).

 

Τα μαρτυρικά ήταν επίσης απλά, τύπου φίλντισι, πολύ όμορφα. Θα καρφιτσωθούν πάνω σ' ένα μαξιλαράκι "καραμέλα".

 

Για παπουτσάκια συνεργάζεται με δυο γνωστές εταιρίες. Διάλεξα ένα ζευγάρι από μαλακό δέρμα που κοστίζει 65 ευρώ.

 

Το συνολικό κόστος, όλα μα όλα μαζί, ήταν 420 ευρώ και ό,τι παραγγείλαμε ήταν πολύ όμορφο και αξιοπρεπές. Όντως το συγκεκριμένο μαγαζί είναι από τα οικονομικότερα της αγοράς, με πολύ καλές ποιότητες.

 

Γενικά μπορεί κανείς να γλιτώσει κι άλλα χρήματα αν πιάνουν τα χέρια του. Δηλαδή θα μπορούσα να είχα βρει λαμπάδα μόνη μου με 10 ευρώ, π.χ., και να τη στόλιζα μόνη μου (άλλα 10-15 ευρώ).

 

Τώρα μου μένει μόνο ο σταυρός, που θέλω να είναι καλός και να τον φοράει η μικρή. Καμιά ιδέα?

:D

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Skybeam πήγες στο Εf? Περιμένουμε με αγωνία τις εντυπώσεις σου... :lol::lol::lol:

 

Θα ήθελες και τις δικές μου εντυπώσεις?????

 

Λοιπόν στο μαγαζί αυτό μπορείς να βρεις πολύ οικονομικές λύσεις αλλά και όλα τα άλλα που βλέπεις στα επώνυμα μαγαζιά!!!

Για παράδειγμα κουτί - καρέκλα με αποθηκευτικό χώρο και μαξιλαράκι 80€ (χωρίς ΦΠΑ) ενώ στον Αν αγαπάς το ίδιο 120€€€, αν μπεις στο site του αν αγαπας θα καταλάβεις πιο λέω ...

 

Το καλό με το μαγαζί αυτό είναι η εξυπηρέτηση!! Πραγματικά εξυπηρετούν και σε βοηθούν στην επιλογή με βάση τα οικονομικά σου!!! Η νονά της μπέμπας μου είχε αγοράσει ήδη το φόρεμα και το παλτό και πήγα λίγο " φοβισμένη" γιατί φαντάστηκα ότι θα ξενέρωναν και δεν θα ασχολιόντουσαν πολύ με εμένα, αλλά έγινε το αντίθετο.

Εγώ θα σου πρότεινα αφού πας σε όποιο μαγαζί θες , να περάσεις και από εκεί .......

εχω ενα μπεμπουλινι ομορφο γλυκο κουκλινι!

Link to comment
Share on other sites

Μarilita σ' ευχαριστώ πολύ. Αν και μου "πέφτει" μακριά, με όσα καλά ακούω, σίγουρα θα πάω... :):):):):)

 

Είναι όντως πολύ πολύ μακριά...... το Gps - να χέσω την τεχνολογία μου!!!- δεν το είχε στον χάρτι και από περισσό έκανα 2 ώρες να φτάσω!!!!

 

Απλά πρώτα βρες στο μυαλό σου τι θες για να μην χρειαστείς και 2η επίσκεψη!!!!!

 

Με το καλό η βάφτιση!!!!

εχω ενα μπεμπουλινι ομορφο γλυκο κουκλινι!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΕΓΩ ΘΑ ΚΑΝΩ ΒΑΠΤΙΣΗ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΚΛΕΙΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ

edit admin diafimisi

ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΒΑΠΤΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΕΣ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΡΟΥΧΑ ΚΑΙ ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...