Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καταστήματα με είδη βάφτισης


renik

Recommended Posts

λεγεται Σταυρος Συμεωνιδης, ειναι Π. Ραλλη και Κυπρου 62. τηλ. 2104925589

μας πηρε 300 ευρω για φορεμα, πλεχτο σκουφακι, παπουτσια, καλτσες, λαδοπανα και πετσετες. το φορεμα ειναι επωνυμο και η τιμη του κανονικα παιζει απο 300-360 ευρω κι εκεινος μας το χρεωσε 150. αυριο θα τα παραλαβω και θα σου πω εντυπωσεις και για τη δουλεια του. ξεχασα να σου πω οτι με εξυπηρετησε και με τα κουφετα. μου τα εδωσε τιμη χονδρικης.

 

σε ευχαριστω κοριτσι μου!!θα το δω....κοντα μενει η κουμπαρα μου κ θα το συνδυασω-μενω Μαραθωνα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μονο αυτο εχω δει κ εχω ενθουσιαστει....http://3.bp.blogspot.com/-SlNrjzpZ2EE/TZGsRT6qyII/AAAAAAAABzk/kQujFK7KFIs/s1600/softerror_%25CE%2591%25CE%25BD%25CF%2584%25CF%258E%25CE%25BD%25CE%25B7%25CF%2582_%25CE%25B4%25CE%25B5%25CE%25B9%25CE%25BD%25CE%25BF%25CF%2583%25CE%25B1%25CF%2585%25CF%2581%25CE%25AC%25CE%25BA%25CE%25B9_01.JPG

 

 

Καταπληκτικό!!!Να τα φτιάξετε μόνες σας,θα βρεις οδηγίες για ραφές και τα σχετικά στην ενότητα με τα πάρτυ,όπου η Αμελί* έκανε κουκουβάγιες με αυτόν τον τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

ναι, λεμε να το κανουμε μονες μας...ενα με προβληματιζει..πως θα δωσω βαθος να χωρεσει ο,τι βαλω για να φουσκωσει??εννοω θα κοψω πατρον δυο κομματια, θα τα ραψω, αλλα θα χωραει π.χ. υαλοβαμβακας, η ο,τι βρω τελοσπαντων για να το κανω φουσκωτο??

 

 

 

Εγώ έχω φτιάξει μια χειροποίητη πάνινη κούκλα και είχα πάρει γέμισμα για μαξιλάρια,έτσι το λένε.Είναι μικρά κομματάκια από αφρολέξ,4 ευρώ το κιλό και είναι μια σακούλα τεράστια.Δεν είναι πολύ βολικά βέβαια,γιατί πετάγονται από δω κι από κει και τελικά στην συγκεκριμένη περίπτωση χρησιμοποίησα βαμβάκι,που δεν συμφέρει για μεγάλη ποσότητα.Ο υαλοβάμβακας είναι ό,τι πρέπει και επίσης αν έχεις παλιά λούτρινα ζωάκια που είναι για πέταμα,μπορείς να χρησιμοποιήσεις το δικό τους υλικό.;)

Θα ράψεις τα κομμάτια και θα αφήσεις ένα κενό,απ'όπου θα βάλεις το γέμισμα.Για τα δύσκολα σημεία, θα χρησιμοποιήσεις μια βελόνα πλεξίματος,για να σπρώξεις το υλικό.

Link to comment
Share on other sites

Φίλες και φίλοι, ρίξτε μια ματιά σε αυτό το site και δεν θα χάσετε.

 

http://www.love2bloom.gr

 

Έκανα τα βαπτιστικά ( προσκλησεις , μπομπονιέρες , λαμπάδες κλ.π) και των δυο γιών μου στα κορίτσια και είχαν γκραν σουξε.

Ποιότητα, σχεδιασμένα αν θελετε για σας αποκλειστικά και καλές τιμές σε σχέση με ότι κυκλοφορεί στην αγορα.

Τα δικά μου είναι το δρακάκι της Δρακότρυπας και το ταρανδάκι των Χριστουγέννων.

ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΧΡΟΝΟΣ Π.Χ. ΚΑΙ Μ.Χ.

ΠΡΟ TOY ΧΡΗΣΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ TON ΧΡΗΣΤΟ.

ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΜΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω φτιάξει μια χειροποίητη πάνινη κούκλα και είχα πάρει γέμισμα για μαξιλάρια,έτσι το λένε.Είναι μικρά κομματάκια από αφρολέξ,4 ευρώ το κιλό και είναι μια σακούλα τεράστια.Δεν είναι πολύ βολικά βέβαια,γιατί πετάγονται από δω κι από κει και τελικά στην συγκεκριμένη περίπτωση χρησιμοποίησα βαμβάκι,που δεν συμφέρει για μεγάλη ποσότητα.Ο υαλοβάμβακας είναι ό,τι πρέπει και επίσης αν έχεις παλιά λούτρινα ζωάκια που είναι για πέταμα,μπορείς να χρησιμοποιήσεις το δικό τους υλικό.;)

Θα ράψεις τα κομμάτια και θα αφήσεις ένα κενό,απ'όπου θα βάλεις το γέμισμα.Για τα δύσκολα σημεία, θα χρησιμοποιήσεις μια βελόνα πλεξίματος,για να σπρώξεις το υλικό.

 

Cristina, εισαι θεα!!!!πολυ καλες οι ιδεες σου...θα προσπαθησω να φτιαξω ετσι κατι για τη λαμπαδα βεβαιως και αν μας πετυχει και για τις παιδικες μπομπο...ακουγεσαι πολυ δεξιοτεχνης ...ευγε!!!και απο λουτρινα για πεταμα-αξιοποιηση αλλο τιποτα...χροοοοοονια μας παρακαλαει εμενα κ την αδελφη μου η μαμα μας να παρουμε ολη τη λουτρινη αρκουδοκουνελοτιγροπαρεα μας απο τη σοφιτα της...πω πω...μου εδιωξες ετσι καθε αλλη ιδεα....μολις παρω τα υλικα θα σας πω κ την εξελιξη της αποπειρας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φίλες και φίλοι, ρίξτε μια ματιά σε αυτό το site και δεν θα χάσετε.

 

http://www.love2bloom.gr

 

Έκανα τα βαπτιστικά ( προσκλησεις , μπομπονιέρες , λαμπάδες κλ.π) και των δυο γιών μου στα κορίτσια και είχαν γκραν σουξε.

Ποιότητα, σχεδιασμένα αν θελετε για σας αποκλειστικά και καλές τιμές σε σχέση με ότι κυκλοφορεί στην αγορα.

Τα δικά μου είναι το δρακάκι της Δρακότρυπας και το ταρανδάκι των Χριστουγέννων.

 

πες βρε κοριτσι μου κ καμια ενδεικτικη τιμη...ειναι οντως πολυ προσεγμενα κ πολυ ομορφα....

Link to comment
Share on other sites

και απο λουτρινα για πεταμα-αξιοποιηση αλλο τιποτα...χροοοοοονια μας παρακαλαει εμενα κ την αδελφη μου η μαμα μας να παρουμε ολη τη λουτρινη αρκουδοκουνελοτιγροπαρεα μας απο τη σοφιτα της...

 

 

Τα καημένα τα λούτρινα!Προβλέπεται μεγάλη "σφαγή"!!!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Είμαι καινούρια στο forum και η αιτία είναι...η kornilia!!

Όχι όχι..δεν την ξέρω την κοπέλα αλλά διάβασα κάποιο μήνυμά της σχετικά με κάτι αγγελάκια που αγόρασε από το ebay για μαρτυρικά και επειδή θα βαπτίσω τον Αύγουστο ένα κοριτσάκι, θα ήθελα αν μπορεί να μου δώσει κάποιες πληροφορίες.

Το θέμα της βάπτισης είναι οι γοργόνες και σκέφτηκα να φτιάξω τα μαρτυρικά μόνη μου. Μένω στο Ηράκλειο Κρήτης, και οι τιμές εδώ είναι αρκετά τσιμπημένες σε όλα τα είδη. Σκέφτηκα να αγοράσω όπως η Κornilia κάτι σχετικό με το θέμα μας για μαρτυρικά αλλά δεν έχω ξαναγοράσει από εκεί και δεν έχω ιδέα πως γίνεται.

Περιμένω όποιον γνωρίζει να μου πει.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλως μας ηρθες. χαιρομαι που εγινα η αιτια να ερθεις στη παρεα μας. θα ψαξω στο ebay να δω τι μπορω να σου βρω κι επειτα σε κατατοπιζω και για το πως θα κανεις την αγορα. σιγουρα πρεπει να εχεις μια καρτα, αν ειναι και prepaid ακομα καλυτερα για τη δικη σου ασφαλεια.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kornilia γεια σου.Λοιπόν, έχω πιστωτική κάρτα την οποία δεν χρησιμοποιώ καθόλου και έχω και την κάρτα ανάληψης χρημάτων. Δεν ξέρω αν κάνουμε δουλειά έτσι.

Χρειάζομαι 140 κομμάτια και τα χρώματα είναι φούξια με τιρκουάζ.

Σ'ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον.

Link to comment
Share on other sites

http://thumbs4.ebaystatic.com/m/mj5OevAMWP02ya-45s32ewg/80.jpg

 

μου βγηκε χαλια...το ξαναβαζω

http://srx.uk.ebayrtm.com/clk?RtmClk&u=1H4sIAAAAAAAAAFVQTWuDQBC9C%2F4Hodjb6u6OjhpYSqOkCMnJ5hYoa7TpVu2KH7T59131lMu8N2%2FmMR9Ph0E5J3l3GDgUdgHuODqn4t3hlDHbGmbxNU39Zef715vy6lLevav25sbHkPyRsp1rclJtW38qPShylF3%2Fq4eGvLVyHMm%2BltVIsOuI%2FC6R%2BCyikNA4jkNgLx%2FT0Iyquog%2BgIB6HUd4XrReDt14EbK9aRey7FgcXR7yfZGnLkc1jUbMVzYbdk7ztZq%2FrnDe4JCnxZYftnKWbXY9%2FRhTbFjf6cpQYBQYglkAYO18FLBfdlhwGYtgW1ILaqKqBIsShuZFZSUQIhpGtqWMnDCWIE%2FMTTEDDDCMlzc2gtvWP2JahhlsAQAA&ch=3&g=a65db0d712c0a0269d26af46ff384d44&i=-9999&aii=9119629434813646581&lid=637057&m=154273π=4340

 

 

κ αυτα http://thumbs.ebaystatic.com/pict/140541563985.jpg κ αυτα

http://rover.ebay.com/rover/0/e11102.m454.l1123/7?euid=f51f38e147af4c888fc892604ff55920&loc=http%3A%2F%2Fcgi.ebay.com%2Fws%2FeBayISAPI.dll%3FViewItem%26item%3D360363228006%26ssPageName%3DADME%3AL%3ACOSI%3AUS%3A1123

 

κ αυτα

http://rover.ebay.com/rover/0/e11102.m454.l1123/7?euid=f51f38e147af4c888fc892604ff55920&loc=http%3A%2F%2Fcgi.ebay.com%2Fws%2FeBayISAPI.dll%3FViewItem%26item%3D360365860030%26ssPageName%3DADME%3AL%3ACOSI%3AUS%3A1123

 

κ καποια αλλα που δεν τα βρισκω τωρα...δεν εχω παραλαβει να σου πω εντυπωσεις παντως αυτοι οι πωλητες ηταν αψογοι στην εξυπηρετηση, μου εκαναν κ εκπτωσεις στα εξοδα αποστολης κ γενικα συμφερει αν εχεις χρονο μπροστα σου....

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα πρεπει να εχεις μια καρτα, αν ειναι και prepaid ακομα καλυτερα για τη δικη σου ασφαλεια.

 

Δεν ξέρω αν είναι prepaid. Θα πρέπει να ρωτήσω στην τράπεζα;

 

δεν ξερω ποια εχεις παντως καλο ειναι να βγαλεις, η προπληρωμενη ειναι η καλυτερη κ πιο ασφαλης λυση.....

Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.com/100-Pink-Evil-Eye-Stripe-Round-Resin-Spacer-Beads-10mm-/360365607859?pt=UK_Crafts_Beads_CA&hash=item53e776cbb3

κοριτσαρα δε βρηκα φουξια αλλα βρηκα αυτο...κοιτα κ τα αλλα ειδη αυτου του πωλητη, εχει πολυ χαμηλκα μεταφορικα, πολλα τζαμπα κ οι τιμες του ειναι οι πιο χαμηλες σε χαντρες, τουλαχιστον απο αυτες που αρεσαν σε εμενα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έμαθα ότι βγάζουν συγκεκριμένες μόνο τράπεζες τέτοιες κάρτες έτσι;

Εγώ ούτως ή άλλως σκοπεύω να τη χρησιμοποιήσω μόνο για την αγορά υλικών για τα μαρτυρικά μου.

Για να βοηθήσω, σκεφτόμουν ότι θα ήταν τέλειο αν έβρισκα κάτι σε γοργονίτσα ή δελφινάκι ή ακόμα και αστερία αλλά με λίγο χρώμα ώστε να πρόσθετα και το σταυρουδάκι και να πάρω κορδόνι κηρωμένο να τα δέσω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι prepaid. Θα πρέπει να ρωτήσω στην τράπεζα

 

αν ηταν θα το ηξερες. η prepaid ειναι μια καρτα που εχουν αρκετες τραπεζες, στην οποιοα δεν εχεις πιστωτικο οριο, απλα τη φορτιζεις εσυ με οσα χρηματα χρειαζεσαι καθε φορα. ετσι δεν ανησυχεις μηπως σου κλεψουν τα στοιχεια της καρτας σου και σε χρεωσουν τιποτα κουλα ποσα.

 

λοιπον για αρχη δες αυτα http://cgi.ebay.com/MERMAID-CHARMS-LOT-2-PERFECT-EARRINGS-/120631620473?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c16347379

νομιζω οτι εχουν στρασακια πανω, γι' αυτο στα προτεινω. θα σου δειξω και καποια αλλα κι ο,τι σου αρεσει μπορω να ερθω εγω, που εχω ηδη λογαριασμο στο ebay, σε επαφη με το πωλητη για οποια απορια προκυψει.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ και τις δυο σας. Δεν περίμενα τέτοια άμεση ανταπόκριση!!

Θα ήταν εύκολο να μου μεταφράσετε σε ευρώ πόσο στοιχίζουν οι γοργόνες που έχουν πολύχρωμα στρας;;

Link to comment
Share on other sites

Πολλές απ' αυτές μου αρέσουν αλλά θα ήθελα να ξέρω και τιμές γιατί δεν θέλω να μου στοιχίσουν πολύ τα μαρτυρικά. Από την άλλη,ενώ άλλοι δεν δίνουν πολύ σημασία στο μαρτυρικό και επιλέγουν ένα έτσι για το έθιμο, εγώ θέλω να κάνω κάτι ιδιαίτερο αλλά χωρίς να πληρώσω ένα σκασμό λεφτά. Ζητάω πολλά;;;

 

Αλήθεια kornilia, εσένα πως γίνανε τελικά;Βρήκες παραμάνες,σταυρουδάκια κλπ; Και πόσο σου στοίχισαν;

Βλέπεις ξετρελάθηκα κι εγώ με τα αγγελάκια σου.

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου βγηκε 0,80 το κομματι. τα αγγελακια μονο πηρα απο το ebay. τα υπολοιπα απο την Αθηνα χονδρικη. αν δεν ειχα τα αγγελακια θα μου ειχαν βγει πολυ πιο οικονομικα. μου κοστισανε 120 ευρω, ενω για τα υπολοιπα εδωσα 30!

πες μου ποιες γοργονες σου αρεσουνε να στειλουμε μηνυμα στον πωλητη να μας πει τι τιμη μας κανει και ποσα θα ειναι τα μεταφορικα. πρεπει μονο να ξερεις οτι:

 

α) αν μας κανει καλυτερη τιμη, το πιο πιθανο ειναι να σου ζητησει να κανετε τη συναλλαγη εκτος ebay, το οποιο θεωρειται απο το ebay παρανομο κι αν κατι παει στραβα μπορει να μη μπορεσεις να βρεις το δικιο σου.

 

β) επειδη ολα αυτα ερχονται απο χωρες εκτος ΕΕ, υπαρχει το ενδεχομενο να σε τσακωσει το τελωνειο και να πληρωσεις κανενα χαρατσι. αυτο, βεβαια, μπορουμε να το αποφυγουμε αν ο πωλητης ειναι συνεργασιμος και δεχθει να δηλωσει το δεμα με μια πολυ μικροτερη αξια.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια kornilia, εσένα πως γίνανε τελικά;Βρήκες παραμάνες,σταυρουδάκια κλπ; Και πόσο σου στοίχισαν;

Βλέπεις ξετρελάθηκα κι εγώ με τα αγγελάκια σου.

 

δεν το εχεις δει ολοκληρωμενο το μαρτυρικο μου;

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...