Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καταστήματα με είδη βάφτισης


renik

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

ασε, αυτο λεω κι εγω. προσπαθω να βρω κατι που να δικαιολογει τη τιμη μιας λαμπαδας, οχι των 200 ευρω που ειδες εσυ, αλλα και των 100. το ακριβοτερο κερι που ειδα ειχε 9 ευρω λιανικη γιατι ηταν μασιφ κερι η λαμπαδα ολη. εγω διαλεξα αυτο το σαγρε που το ειχε 6 ευρω, τουλια εχουν περισεψει απο το γαμο της αδερφης μου κι αγορασα απο το ebay μια κουκλα 70εκ. με 16 ευρω. δηλαδη εμας η λαμπαδα θα μας κοστισει 22 ευρω!

 

μα το θεωρω κοροιδια!!!πραγματικα...ενταξει,θα τα πληρωσει ο νονος αλλα οσα λεφτα κι αν εχει την καλη διαθεση να ξοδεψει...ρε κοριτσια μου τα λυπαμαι!!!

Θα του πω καλυτερα να τα δωσει να της παρει εναν καλυτερο σταυρο...παρα αυτο το πραγμα!!

 

Τελειωσε...το αποφασισα!!!Ενα ωραιοτατο απλο κερι και θα το παω στο ανθοπωλειο να μου το στολισουν με λουλουδια φρεσκοτατα κιολας!!

Χαχα..νυφικη λαμπαδα θα εχει η μπουμπουκα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

koritsia geia sas! tha ithela tin voithia sas gia allli mia fora :-)

eixa kanonisei na erthw athina (apo kipro) gia na promitheftw apo parissi mpomponieres se timi xondrikis mias k etoimazomai na anoixw magazi gia na glitwsw ta metaforika k na tis dw k apo konta prin paraggeilw tis terasties posotites pou zitousan gia na m dwsoun xondriki.

k otan tous xanapira twra gia na epivevaiwsw afou se 3 meres erxomai m ta allaxan ola... k me afisan epi xilou kremmameni...

mporeite na m peite eseis an xerete magazia xondrikis stin athina me kales times p na mporoun na me promithefsoun amesa?

k afto to afm pou mou zitisan ti einai?

 

sas efxaristw k signwmi p sas kourasa...

Link to comment
Share on other sites

Το ΑΦΜ ειναι αριθμος φορολογικου μητρωου απο την Εφορια.Για να παρεις χονδρικη χρειαζεσαι μαλλον επαγγελματικο.Ο λογιστης σου θα τα ξερει καλυτερα αυτα.

Μαγαζι που να δινει χονδρικη ξερω το adorex μπες στο site του..αν θυμηθω και καποιο αλλο θα σου πω

10Ddp3.png

OaR2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα,

Το καλοκαίρι θα κάνουμε τη βάπτιση του μικρού μας και σκεφτήκαμε να έχουμε σαν θέμα "καραβάκι - ψαράκι - αστερίας". Η βάφτιση θα γίνει στην Αγ. Μαρίνα δίπλα στην θάλασσα και το τραπέζι επίσης.

Επειδη μου αρέσει να ασχολούμε σκέφτηκα να κάνω μόνη μου τα προσκλητήρια, τις μπουμπουνιέρες και το στολισμό του τραπεζιού.

Έχω σχεδόν βρει όλα τα υλικά που χρειάζομαι για τις μπουμπουνιέρες και το τραπέζι, όμως για το προσκλητήριο που θα είναι λεπτό ρυζόχαρτο λευκό με έντονα μπλέ σκούρα γράμματα, ρολλαρισμένο και δεμένο με λεπτό κορδόνι με μικρό μεταλλικό καραβάκι ή αστερίας να κρέμεται στο τελείωμα, ψάχνω για το κείμενο για να μην είναι πολύ απλό - μόνο γράμματα - κάποιο clipart καραβάκι, αστερίας ή ψαράκι να μπορώ να το βάλω μέσα στο word για να γίνει λίγο πιο όμορφο.

Μήπως κάποιος έχει κάτι σε clipart καραβάκι - ψαράκι - αστερίας σαν όλα αυτά τα σχεδιάκια που έχουν όλα τα τυπογραφία ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

Το καλοκαίρι θα κάνουμε τη βάπτιση του μικρού μας και σκεφτήκαμε να έχουμε σαν θέμα "καραβάκι - ψαράκι - αστερίας". Η βάφτιση θα γίνει στην Αγ. Μαρίνα δίπλα στην θάλασσα και το τραπέζι επίσης.

Επειδη μου αρέσει να ασχολούμε σκέφτηκα να κάνω μόνη μου τα προσκλητήρια, τις μπουμπουνιέρες και το στολισμό του τραπεζιού.

Έχω σχεδόν βρει όλα τα υλικά που χρειάζομαι για τις μπουμπουνιέρες και το τραπέζι, όμως για το προσκλητήριο που θα είναι λεπτό ρυζόχαρτο λευκό με έντονα μπλέ σκούρα γράμματα, ρολλαρισμένο και δεμένο με λεπτό κορδόνι με μικρό μεταλλικό καραβάκι ή αστερίας να κρέμεται στο τελείωμα, ψάχνω για το κείμενο για να μην είναι πολύ απλό - μόνο γράμματα - κάποιο clipart καραβάκι, αστερίας ή ψαράκι να μπορώ να το βάλω μέσα στο word για να γίνει λίγο πιο όμορφο.

Μήπως κάποιος έχει κάτι σε clipart καραβάκι - ψαράκι - αστερίας σαν όλα αυτά τα σχεδιάκια που έχουν όλα τα τυπογραφία ?

 

m2p δεν βαζεις τις ιδεες σου στο θεμα θαλασσα, Και εγω θελω να κανω βαφτιση με αυτο το θεμα και εγω λιγο πελαγωσει.

 

Οσο γι αυτο που ρωτας ψαξε google

Link to comment
Share on other sites

Για πάτα στο Google photos, clip art boat ή clip art ship.

 

Βγάζει πολλές εικόνες που μπορείς να βάλεις στο προσκλητήριό σου.

439056rvbdehj1y0.gif

Τα παιδάκια μου είναι όλη μου η ζωή!!!

Link to comment
Share on other sites

mporei kapoios na mou pei se ti tous xrisimevei to AFM? diladei an zitisw apo kapoion gnwsto mou pou exei etairia na m grapsei to AFM tou tha ginei i douleia m? i den tous arkei apla to noumero? to elegxoun?

 

 

Νομίζω ότι κάποιοι έχουν χρησιμοποιήσει το επαγγελματικό ΑΦΜ συγγενικού ή φιλικού τους προσώπου.Τώρα για ποιόν λόγο το θέλουν,δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στο ΑΦΜ που θα δώσεις θα κοπει τιμολόγιο.Αυτό θα το χρησιμοποιήσεις κ εσύ αλλά κ οι προμηθευτές σου και θα το καταχωρίσετε στα βιβλία της επιχείρησής σας και θα φανεί στη εφορία.Αλλα να σου πω δεν γνωρίζω,αλλα φαντάζομαι εχεις λογιστή για το μαγαζί σου οπότε καλύτερα ρώτησε αυτόν:)

10Ddp3.png

OaR2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω μία πολύ καλή, θα αναλάβει και τη δική μας βάφτιση. Αν σε ενδιαφέρει στείλε μου π.μ

μηπως μπορεισ να μοθ πεισ και εμενα για την διακοσμητρια?εκτος απο εκκλησια στα εφερε και στο μαγαζι μετα?;)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εγω λαμπαδα σκετη κερι πηρα με 4,5 ευρω απο την Ανθεων-περιοχη Προμπονα καθως και τουλι με περιπου 75 λεπτα το μετρο...εχει αρκετα μαγαζια εκει με απειρα πραγματα διακοσμησης και υλικα συσκευασιας...ειδικα ο Χατζηδακης εχει νομιζω τα πιο οικονομικα...ο Πλαστονας εχει μεγαλυτερη ποικιλια αλλα λιγο ακριβοτερα...πας και με το τρενο-Ανω Πατησια...εμεις γαμο και βαφτισεις απο εκει τα πηραμε σχεδον ολα...

νασε ρωτησω κατι,τα πηρεσ με χονδρικη τιμη?δηλαδη αφμ?η' λιανικη?

Link to comment
Share on other sites

mporei kapoios na mou pei se ti tous xrisimevei to AFM? diladei an zitisw apo kapoion gnwsto mou pou exei etairia na m grapsei to AFM tou tha ginei i douleia m? i den tous arkei apla to noumero? to elegxoun?

 

 

Tελικά εχεις μαγαζί στην Κύπρο ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

νασε ρωτησω κατι,τα πηρεσ με χονδρικη τιμη?δηλαδη αφμ?η' λιανικη?

 

χατχηδακης και agrinvest δινουν και τα δυο, δηλ. εκδιδουν και αποδειξη λιανικης και τιμολογιο για τον Plastonas-Mastershop δεν ειμαι σιγουρη διοτι δεν τον προλαβα λογω ωρας...νομιζω ομως και αυτος ναι...γενικα ολοι στην περιοχη δινουν και τα δυο...δηλ. μπορει να παει και καποιος διχως α.φ.μ.

Link to comment
Share on other sites

micnat ακόμη περιμένω τον κατάλογο! :cry:

 

Τώρα μίλησα πάλι μαζί τους τον έστειλαν λέει με acs μου έδωσαν και το νούμερο της αποστολής. Η διεύθυνση είναι Λ. Ηρακλείου 151 Ν.Ιωνία αλλά δεν δίνουν λιανική και σίγουρα όχι αν δεν έχεις παραγγείλει πιο πριν. Παίρνω τώρα ACS και σου λέω.

 

συγνωμη να σε ρωτησω τελικα πηρες απο την getta χονδρικη?με αφμ επαγγελματικο?σε ποσο καιρο στα εστειλαν?ευχριστω

Link to comment
Share on other sites

NOμιζω εινσι τα κερια Λεων η καπως ετσι τελοσπαντων...ειχα παρει τηλ. αλλα δε με βολευε η περιοχη..ο κυριος παντως που τα εχει-αυτο στο Ν. Κοσμο ηταν αψογος και ειχα αριστη εντυπωση...

 

μηπως ξερεις εαν δινει και λιανικη αυτος?δηλαδη μια λαμπαδα κλπ.:?:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...