Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καταστήματα με είδη βάφτισης


renik

Recommended Posts

Σ'ευχαριστώ Χριστίνα. Ναι τα θέλω για μπομπονιέρες της βάφτισης, οπότε θα με συμφέρει ολόληρο το σακουλάκι. Από τιμές τι λέει; π.χ. το σακουλάκι των 50 πόσο πάει περίπου (σε μεταλλικά στοιχεία);

 

 

Δεν ξέρω τί ακριβώς ψάχνεις,αλλά απ'ό,τι θυμάμαι γιατί μια φορά πήγα κι εγώ όλο κι όλο,περίπου στα 24-25 ευρώ κόστιζε το σακουλάκι με τα 50 κομμάτια.Εξαρτάται βέβαια και το σχέδιο και νομίζω πως είχε και πιο φθηνά με 12-13 ευρώ.Εγώ θα προτιμούσα βέβαια να τα πουλούσαν και μεμονωμένα,γιατί για μένα που φτιάχνω κοσμήματα για τον εαυτό μου είναι άχρηστα τόσα πολλά κομμάτια.Πάντως για μπομπονιέρα νομίζω συμφέρει.Για μαρτυρικό ίσως να βγαίνει λίγο ακριβό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

zoniadim αμα πας δες σε παρακαλω αν εχει παραμανες χρυσες για μαρτυρικα. δεν βρισκω πουθενα. μονο τις απλες της ραπτικης. thank you!!!

 

 

Στο site τους είδες αν έχουν??

Link to comment
Share on other sites

εχουν μονο μια που ειναι πολυ μεγαλη. εχει μηκος 10 εκ. και δεν κανει για μαρτυρικο. θα με βολευε ιδιαιτερα να ειναι απο αυτες που εχουν κολλημενα χαλκαδακια επανω για να κρεμασω αυτα που θελω.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

εχουν μονο μια που ειναι πολυ μεγαλη. εχει μηκος 10 εκ. και δεν κανει για μαρτυρικο. θα με βολευε ιδιαιτερα να ειναι απο αυτες που εχουν κολλημενα χαλκαδακια επανω για να κρεμασω αυτα που θελω.

 

 

Έχω την εντύπωση ότι αυτές με τα χαλκαδάκια που θες είναι όλες τόσο μεγάλες,γιατί συνήθως μπαίνουν σαν διακοσμητικό μπομπονιέρας. Υποψιάζομαι ότι το μαρτυρικό που σκέφτεσαι να κάνεις θα είναι υπερπαραγωγή,ε??:D

Link to comment
Share on other sites

χα! χα! ναι! το θεμα μας θα ειναι τα αγγελακια-κοριτσακια και τα χρωματα μας λευκο με χρυσο. εχω βρει στο ebay κατι σκουλαρικακια με λευκοχρυσα (οχι πλατινα βεβαια, εννοω διχρωμα!) αγγελακια, ονειρεμενα και παμθηνα! θελω λοιπον να βαλω αυτα κι ενα σταυρουδακι φιλντισενιο λευκο σε χρυση παραμανα. υπαρχουν και πιο μικρες για μαρτυρικα, αλλα δεν εχω συναντησει πουθενα χρυσες.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χα! χα! ναι! το θεμα μας θα ειναι τα αγγελακια-κοριτσακια και τα χρωματα μας λευκο με χρυσο. εχω βρει στο ebay κατι σκουλαρικακια με λευκοχρυσα (οχι πλατινα βεβαια, εννοω διχρωμα!) αγγελακια, ονειρεμενα και παμθηνα! θελω λοιπον να βαλω αυτα κι ενα σταυρουδακι φιλντισενιο λευκο σε χρυση παραμανα. υπαρχουν και πιο μικρες για μαρτυρικα, αλλα δεν εχω συναντησει πουθενα χρυσες.

 

 

Καταπληκτικό μου ακούγεται!!Έχεις φωτό από τα αγγελάκια?

Link to comment
Share on other sites

αυτα τα ειχα δει σε μια δημοπρασια που εχει ληξει. οταν ο πωλητης ξαναεβαλε το προϊον, δεν με αφηνει να το ανοιξω, γιατι λεει δεν επιτρεπετε να στελνουν καποια πρϊοντα κτλ. εγω βεβαια εχω συννενοηθει. θα προσπαθησω παντως να την ανεβασω εδω. περιμενε λιγο...

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

1304247073926464_3.jpg

 

αυτα ειναι. δεν ξερω κατα ποσο μπορεις να τα διακρινεις. δυστυχως δεν μπορω να βαλω μεγαλυτερη εικονα.

 

Τέλεια είναι!!!Πες μου πόσα εκατοστά θέλεις να είναι η παραμάνα,πόσα χαλκαδάκια να έχει και πόσα κομμάτια χρειάζεσαι και θα κοιτάξω σε δυο μαγαζιά που ψωνίζω.Αν έχουν κάτι,θα στο στείλω φωτό(στο κινητό διότι και το καλώδιο της μηχανής έχω ΞΑΝΑΧΑΣΕΙ και είμαι και άσχετη)και αν σε βολέψουν θα τα πάρω εγώ και θα στα στείλω.Α και για πότε είναι η βάφτιση?Γιατί το ένα μαγαζί είναι κοντά μου,αλλά το άλλο είναι στο κέντρο και δεν πάω συχνά.:)

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!! μην αγχωνεσαι! η βαφτιση ειναι τον Ιουνιο. τωρα για το μηκος της παραμανας, φανταζομαι οτι το ιδανικο θα ηταν γυρω στα 4 εκ. και να εχει 2-3 χαλκαδακια. χρειαζομαι 170 κομματια. αμα βρεις κατι θα καταλαβεις κι εσυ απο μονη αν κανει. ετσι δεν ειναι; θα κοιταξω κι εγω στην Αθηνα μηπως βρω κατι. στην αναγκη θα παρω ασημενιες και θα τις βαψω με σπρεϋ. κολλαει ο παλιος; χα! χα!

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!! μην αγχωνεσαι! η βαφτιση ειναι τον Ιουνιο. τωρα για το μηκος της παραμανας, φανταζομαι οτι το ιδανικο θα ηταν γυρω στα 4 εκ. και να εχει 2-3 χαλκαδακια. χρειαζομαι 170 κομματια. αμα βρεις κατι θα καταλαβεις κι εσυ απο μονη αν κανει. ετσι δεν ειναι; θα κοιταξω κι εγω στην Αθηνα μηπως βρω κατι. στην αναγκη θα παρω ασημενιες και θα τις βαψω με σπρεϋ. κολλαει ο παλιος; χα! χα!

 

 

Σωστή!!Έχουμε πολύ χρόνο μπροστά μας!Αύριο κιόλας θα πάω στο κοντινό μου μαγαζί και θα σου πω.Στο άλλο προσεχώς(έχει πολύ καλές τιμές και κάνει μεγάλη έκπτωση σε όσους ήταν σε σχολές;)).Σε φιλώ πολύ!:D

Link to comment
Share on other sites

Kornilia μου καλησπέρα και να χαίρεσαι τον γιο σου που βλέπω ότι γιορτάζει!Πήρα τηλέφωνο στο μαγαζί που είναι μακριά μου και έχει καλές τιμές και δεν έχει αυτό που ψάχνεις.Το βρήκα όμως το πρωί στο κοντινό μου μαγαζί.Χρυσή παραμάνα,4εκ,με τρία χαλκαδάκια.Μου φαίνεται αρκετά μεγάλη και κυρίως χοντρή,θα καταστρέψει δηλαδή τα ρούχα των καλεσμένων σου.Η τιμή της για ένα κομμάτι είναι 0,80 και για τα πολλά που θέλεις εσύ είναι 0,49x170=83,30.Η συγκεκριμένη κοπέλα έχει ακριβά πράγματα και εγώ βρίσκω την τιμή υψηλή για παραμάνες.Εσύ ξέρεις βέβαια.Από την άλλη μου είπε ότι είναι ακριβή λόγω χρώματος.Μήπως σε συμφέρει να πάρεις σε ασημί και να τις βάψεις??

Link to comment
Share on other sites

καταρχην ευχαριστω πολυ για τις ευχες και την ερευνα αγορας που εκανες για μενα. η τιμη που βρηκες ειναι οντως τσιμπημενη για παραμανες, αλλα δεν κολλαω εκει τοσο. αυτο που με σταματαει περισσοτερο ειναι οτι ειναι χοντρη και δεν θα μπορει ο αλλος να τη φορεσει. θα ειναι και καλοκαιρι, αρα τα υφασματα πιο λεπτα κι ευαισθητα. μαλλον αυτο που βρηκες ειναι περισσοτερο για να φτιαξει κανεις διακοσμητικη καρφιτσα. θα κοιταξω κι εγω κι αν δεν βρω κατι, θα καταληξω στο ... σπρεϋ! χιλια ευχαριστω και παλι. να εισαι καλα! οταν τελικα τα φτιαξω, θα ανεβασω φωτο.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

καταρχην ευχαριστω πολυ για τις ευχες και την ερευνα αγορας που εκανες για μενα. η τιμη που βρηκες ειναι οντως τσιμπημενη για παραμανες, αλλα δεν κολλαω εκει τοσο. αυτο που με σταματαει περισσοτερο ειναι οτι ειναι χοντρη και δεν θα μπορει ο αλλος να τη φορεσει. θα ειναι και καλοκαιρι, αρα τα υφασματα πιο λεπτα κι ευαισθητα. μαλλον αυτο που βρηκες ειναι περισσοτερο για να φτιαξει κανεις διακοσμητικη καρφιτσα. θα κοιταξω κι εγω κι αν δεν βρω κατι, θα καταληξω στο ... σπρεϋ! χιλια ευχαριστω και παλι. να εισαι καλα! οταν τελικα τα φτιαξω, θα ανεβασω φωτο.

 

 

Κι εγώ έτσι νομίζω...και για την τιμή αλλά κυρίως για το πάχος της παραμάνας.Είχα πάρει μια καρφίτσα από μπομπονιέρα γάμου,η οποία ήταν όντως καταπληκτική.Είναι σαφώς πιο λεπτή η παραμάνα της από αυτήν που βρήκα και όμως όταν την έβαλα σε ένα πουλόβερ άφησε μια τρύπα τεράστια που φαίνεται με γυμνό μάτι.Φαντάσου τώρα σε καλοκαιρινό ρούχο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καταφερα και βρηκα μεγαλυτερη φωτο απο τα μαρτυρικα για να τα δεις καλυτερα.

 

B1JBegB2kKGrHqQOKjwEq1RM7SvBMdU52WiI_35.jpg

 

καλημερα στην αγαπημενη μου Θεσσαλονικη!

 

Απλά τέλεια!!!! Τα ωραιότερα μαρτυρικά που έχω δει!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καταφερα και βρηκα μεγαλυτερη φωτο απο τα μαρτυρικα για να τα δεις καλυτερα.

 

B1JBegB2kKGrHqQOKjwEq1RM7SvBMdU52WiI_35.jpg

 

καλημερα στην αγαπημενη μου Θεσσαλονικη!

 

 

Γεια σου κοριτσάρα μου!!!Πραγματικά θα δημιουργήσεις το τέλειο μαρτυρικό!!!Και κανένας δεν θα έχει ίδιο!!Αχ,να μην μένω κοντά σου να κάνω "τυχαία" μια βόλτα από εκεί την ώρα της βάφτισής σας!!!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Α,Κορνηλία μου,τώρα που το θυμήθηκα...αν σου περισσεύουν κομμάτια, κράτησε ένα ζευγάρι σκουλαρίκια-αγγελάκια,να τα φοράει το κοριτσάκι σου όταν μεγαλώσει και να ξέρει ότι είναι από την βάφτισή της!!!

Link to comment
Share on other sites

Α,Κορνηλία μου,τώρα που το θυμήθηκα...αν σου περισσεύουν κομμάτια, κράτησε ένα ζευγάρι σκουλαρίκια-αγγελάκια,να τα φοράει το κοριτσάκι σου όταν μεγαλώσει και να ξέρει ότι είναι από την βάφτισή της!!!

 

πολυ ωραια ιδεα! δεν το ειχα σκεφτει! θα της βαλω ενα ζευγαρι μεσα στο κουτι της βαφτισης. ετσι εκανα και στο γιο μου. του εχω φυλαξει μαρτυρικα, μπομπονιερες, προσκλητηριο, τα βαφτιστικα του και ολες τις ευχετηριες καρτες απο τα δωρα του.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

1,2 δολλαρια (0,9 ευρω) το ζευγαρι και δωρεαν εξοδα αποστολης με απλο ταχυδρομειο, αλλιως +20 δολλαρια για να τα στειλει express.

 

Δηλαδή θα σου βγει περίπου 1 ευρώ το μαρτυρικό,ε??'Ισως και λιγότερο, αναλόγως την παραμάνα που θα βρεις.

Link to comment
Share on other sites

καπως ετσι. εχω αρχισει να σκεφτομαι μηπως βαλω μια πιο απλη παραμανα, για να μου βγει πιο φθηνα. παντως μολις τα ετοιμασω θα σου στειλω ενα για να σε ευχαριστησω για ο,τι εκανες. για να το δεις κι απο κοντα που ηθελες.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...