Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καταστήματα με είδη βάφτισης


renik

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Aχ βρε Κορνηλία,αν έμενες Θεσσαλονίκη στο είχα έτοιμο το αγγελάκι!Δύο διαφορετικά σχέδια βρήκα σε μαγαζί με υλικά για κόσμημα,πολύ όμορφα και τα δύο.Σε ιδανικό μέγεθος για να κρεμαστεί μετά και στο λαιμό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια καλημέρα!

σχετικά με τη Μικελίνα όταν πήγα εγώ να πάρω βαπτιστικά για το βαπτιστήρι μου (αγοράκι) οι τιμές ήταν πολύ ακριβές και ποιότητα χάλια! Μου είπαν λοιπόν για το BABY LAND στο Περιστέρι ΗΦΑΙΣΤΟΥ 6 και πήγα. Εξυπηρέτηση πολυ καλά, τιμές απίστευτες, ποιότητα άριστη!

Σχετικά με μπομπονιέρες, προσκλητήρια και στολισμό STRELITZIA ΘΗΒΩΝ 221 Περιστέρι! Θα μιλήσετε με το Δημήτρη που είναι και ο ιδιοκτήτης και είναι super! Την ποιότητα και τις τιμές που προσφέρει δε θα τα βρείτε πουθενά! Εγώ έκανα εκεί και το γάμο μου και τη βάπτιση του μικρού μας (το βαπτιστήρι) και θα κάνουμε και τη βάπτιση της μπεμπούλας μας όταν με το καλό...

its-a-girl.jpg

:-P Μπεμπούλα (22/02/2011):-P
Link to comment
Share on other sites

Και εγω τα εφ αμορε θα πρότεινα εδω http://eflam.wordpress.com/

προσωπικα εκλεισα μαζι με τη νονα και μειναμε πολυ ευχαριστημενες!

επισης εχουν πολυ ιδιαιτερα πραγματα, συμφωνω με την Κορνηλια.

Καρνηλια τι κανεις? Πως τα πας?

 

Μπηκα και ειδα το σαιτ, εχει καταπληκτικα πραγματα! θα παω να τα δω απο κοντα διοτι εχουμε σε 1.5 μηνα τη βαπτιση και δεν εχω βρει τα βαπτιστικα και τις μπομπονιερες ακομα!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια , καλησπερα

σε αναζητηση μου στο google βρηκα μια ιστιοσελιδα με παιδικα κοσμηματα και οχι μονο, εχει και για μαμαδες και για μπαμπαδες χαχα...και ειπα να την μοιραστω μαζι σας...

eve εχει και αρκετα πραγματακια για βαφτιση...

η σελιδα ειναι q-jewelery

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια θα γινω νονα, ειμαι πολυ χαρουμενη, ξερετε κανενα μαγαζι για βαπτιστικα, δεν με ενδιαφερουν στολισμοι κτλ μονο το πακετο που εχει η νονα δηλ το φορεμα τα λαδοπανα το μπουκαλι την λαμπαδα κτλ, αν ξερετε καποιο με καλες τιμες γιατι ειναι και ζορικοι καιροι θα σας ημουν εγνωμον,

 

 

καλησπερα και απο εμενα μπες να δεις και εδω http://dimiourgiesxeiros.webs.com/apps/photos/

εχει ωραια πραγματακια και στα στελνει....

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα και ειδα το σαιτ, εχει καταπληκτικα πραγματα! θα παω να τα δω απο κοντα διοτι εχουμε σε 1.5 μηνα τη βαπτιση και δεν εχω βρει τα βαπτιστικα και τις μπομπονιερες ακομα!!!

 

Για σου Eve! Συντομα βαπτιζεις και εσυ δηλαδη...Εχεις κατι στο μυαλο σου σε θεμα - χρωμα μηπως μπορω να σε βοηθησω?Με το καλο!:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τελικα κλεισαμε τα βαφτιστικα απο το καταστημα ΕΦ στον αγιο δημητριο, βρε παιδια τι θαυματα κανει η γυναικα εκει??!! απειρες οι επιλογες μπορω να πω..

 

και σημερα εκλεισα και τις μπομπονιερες απο το ΑΝ ΑΓΑΠΑΣ.

 

εμεις εχουμε γενεθλια-βαπτιση και γιορτη την ιδια μερα. 6-1 και θα την πουμε Φωτεινουλα. Θα σβησουμε και το πρωτο κερακι στο παρτυ της βαπτισης!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας ! επιστρεφω μετα απο καιρο!Εμεις καναμε γαμο και βαπτιση 29 Αυγουστου και μετα απο πολυ πολυ ψαξιμο και απελπισια για τις τιμες που μας εδιναν καταλιξαμε για λουλουδια σε μια κοπελα στο Ζεφυρι η οποια με 1400 ευρω μας εκανε απιστευτα πραγματα για τα οποια μας ζητουσαν στον Πετριδη 5700!!! τις μπομπονιερες τις φτιαξαμε μονοι μας , πηραμε τα υλικα απο τον Ευθυμιου και τον παριση και μας βγηκαν με 0,90 και ολοι νομιζαν οτι τις ειχαμε χρυσοπληρωσει , προσκλητηρια καναμε στον Τσαλδαρη ο οποιος μας βγηκε λιγο ακριβος αλλα τα αξιζε μεχρι το τελευταιο ευρω καθως πουθενα δεν ειχαμε βρει τετοια πραγματα και εχει φανταστικα βιβλια ευχων 1300 ευρω 180 προσκλητηρια και βιβλιο ευχων.Ξερω ακριβοσ αλλα αν πατε θα καταλαβετε γιατι τα αξιζει.. Νυφικο pronovias μαζι με το πεπλο βγηκε αγορα 3550 . Ολη την διακοσμηση και του τραπεζιου των ευχων την εκανα μονη μου πηγα στην οδο Ανθεων στα κατω πατησια και πηρα ολα αυτα που χρειαζομουν με 180 ευρω και για να μου τα κανουν ρωτησα 6 οχι μια αλλα 6 εταιρειες που διοργανωνουν γαμουσ μου ζητουσαν minimum 2000 ευρω ! απο Θεσσαλονικη πηραμε το βαπτιστικο απο την Δανου στο κεντρο πισω απο τον Δάϊο 450 αλλα ηταν το πιο elegant που βρηκα σε Αθηνα και Θεσσαλονικη , φωτογραφο βρηκα σε μια εκθεση για γαμο στην Κηφισιασ helexpo και τον επελεξα βαση της δουλειας που ειδα στα αλμπουμ που ειχε εκει και βγηκε 2710 ευρω και για τα δυο μυστηρια με βιντεο και αλμπουμ ψηφιακα για 4 νονους -κουμπαρους αλλα 4 για γονεις και dvd για ολους .

Σαν χωρο θελαμε το island και επειδη ο αντρασ μου ξερει τον Πανα μας εκανε φιλικη τιμη 132 ευρω το ατομο με dj παρκαδορους τουρτες κτλ αλλα μασ φανηκε πολυ ακριβο και καταληξαμε στο balux prive με 63 ευρω το ατομο dj παρκαδοροι τουρτα μεσα στην τιμη και το μενου ειχε τα παντα απο σολωμο μεχρι μπιφτεκακια κοτοπουλο μπουτι γλασαριστο ζυμαρικα φρουτοσαλατες γλυκα θαλασσινα γκουρμε και ειχαν παθει ολοι πλακα !και σαν ποιοτητα καμια σχεση με φαγητο γαμου αλλα σαν να πηγαινεις σε πολυ καλο εστιατοριο. Α! Ξεχασα λαδοπανα πετσετες επειδη μας ζητησαν 220 ευρω ψαχνωντασ βρηκα τα ιδια ακριβωσ στην χονδρικη τους με 17ευρω!τα πηρα στο http://www.boutlas.gr για να καταλαβετε τι βγαζουν απο τη χαρα μασ !και την πριγκιπικη λαμπαδα με την λευκη δαντελα την πηρα 36 ευρω απο τον www.parissis.com.gr σασ εγραψα τα σαιτ για να δειτε τους καταλογους την λαμπαδα για να καταλαβετε την ιδια πουλαει η bambineria 460 ευρω !εγκεφαλικο μου ηρθε οταν την ειδα!οποια χρειαστει βοηθεια για μπομπονιερες ειδικα λαδοπανα διακοσμηση κλτ νομιζω πια με τοσο που το εψαξα μπορω να βοηθησω!

age.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας ! επιστρεφω μετα απο καιρο!Εμεις καναμε γαμο και βαπτιση 29 Αυγουστου και μετα απο πολυ πολυ ψαξιμο και απελπισια για τις τιμες που μας εδιναν καταλιξαμε για λουλουδια σε μια κοπελα στο Ζεφυρι η οποια με 1400 ευρω μας εκανε απιστευτα πραγματα για τα οποια μας ζητουσαν στον Πετριδη 5700!!! τις μπομπονιερες τις φτιαξαμε μονοι μας , πηραμε τα υλικα απο τον Ευθυμιου και τον παριση και μας βγηκαν με 0,90 και ολοι νομιζαν οτι τις ειχαμε χρυσοπληρωσει , προσκλητηρια καναμε στον Τσαλδαρη ο οποιος μας βγηκε λιγο ακριβος αλλα τα αξιζε μεχρι το τελευταιο ευρω καθως πουθενα δεν ειχαμε βρει τετοια πραγματα και εχει φανταστικα βιβλια ευχων 1300 ευρω 180 προσκλητηρια και βιβλιο ευχων.Ξερω ακριβοσ αλλα αν πατε θα καταλαβετε γιατι τα αξιζει.. Νυφικο pronovias μαζι με το πεπλο βγηκε αγορα 3550 . Ολη την διακοσμηση και του τραπεζιου των ευχων την εκανα μονη μου πηγα στην οδο Ανθεων στα κατω πατησια και πηρα ολα αυτα που χρειαζομουν με 180 ευρω και για να μου τα κανουν ρωτησα 6 οχι μια αλλα 6 εταιρειες που διοργανωνουν γαμουσ μου ζητουσαν minimum 2000 ευρω ! απο Θεσσαλονικη πηραμε το βαπτιστικο απο την Δανου στο κεντρο πισω απο τον Δάϊο 450 αλλα ηταν το πιο elegant που βρηκα σε Αθηνα και Θεσσαλονικη , φωτογραφο βρηκα σε μια εκθεση για γαμο στην Κηφισιασ helexpo και τον επελεξα βαση της δουλειας που ειδα στα αλμπουμ που ειχε εκει και βγηκε 2710 ευρω και για τα δυο μυστηρια με βιντεο και αλμπουμ ψηφιακα για 4 νονους -κουμπαρους αλλα 4 για γονεις και dvd για ολους .

Σαν χωρο θελαμε το island και επειδη ο αντρασ μου ξερει τον Πανα μας εκανε φιλικη τιμη 132 ευρω το ατομο με dj παρκαδορους τουρτες κτλ αλλα μασ φανηκε πολυ ακριβο και καταληξαμε στο balux prive με 63 ευρω το ατομο dj παρκαδοροι τουρτα μεσα στην τιμη και το μενου ειχε τα παντα απο σολωμο μεχρι μπιφτεκακια κοτοπουλο μπουτι γλασαριστο ζυμαρικα φρουτοσαλατες γλυκα θαλασσινα γκουρμε και ειχαν παθει ολοι πλακα !και σαν ποιοτητα καμια σχεση με φαγητο γαμου αλλα σαν να πηγαινεις σε πολυ καλο εστιατοριο. Α! Ξεχασα λαδοπανα πετσετες επειδη μας ζητησαν 220 ευρω ψαχνωντασ βρηκα τα ιδια ακριβωσ στην χονδρικη τους με 17ευρω!τα πηρα στο http://www.boutlas.gr για να καταλαβετε τι βγαζουν απο τη χαρα μασ !και την πριγκιπικη λαμπαδα με την λευκη δαντελα την πηρα 36 ευρω απο τον www.parissis.com.gr σασ εγραψα τα σαιτ για να δειτε τους καταλογους την λαμπαδα για να καταλαβετε την ιδια πουλαει η bambineria 460 ευρω !εγκεφαλικο μου ηρθε οταν την ειδα!οποια χρειαστει βοηθεια για μπομπονιερες ειδικα λαδοπανα διακοσμηση κλτ νομιζω πια με τοσο που το εψαξα μπορω να βοηθησω!

 

Μίνα να ζήσετε και το παιδάκι σας να ναι παντα τυχερό και ευτυχισμένο!! Μου ακούγεται φανταστικός ο γάμος!!!!!! Πολύ θα ήθελα να δω φωτό!!Περιγραψε μας τον στολισμο το ιδιαίτερο προσκλητήριο, την μπομπο να μας βαλεις λίγο στο κλιμα!!!

Link to comment
Share on other sites

'Η καλύτερα βάλε φωτογραφίες να θαυμάσουμε!Να ζήσετε και να χαίρεστε το μωράκι σας!!(Εντελώς άσχετο,αλλά ήξερα ότι 29 Αυγούστου δεν γίνονται γάμοι...)

Link to comment
Share on other sites

Μινα να ζήσετε ευτυχισμενοι, με όλη την καλη διαθεση μηπως να ελεγξεις παλι τα νουμερα που μας δίνεις γιατι οι διαφορες ειναι τεραστιες τουλαχιστον στα λαδοπανα....κι'απ'την αλλη βρε Μινουλα εδωσες τοσα λεφτα για προσκλητήριο και τσιγγουνευτικες την μπομπονιερα κριμα μωρε θα ταλαιπωρήθηκες και να τις φτιαξεις. Πολυ θα ήθελα κι'εγω να δω φωτογραφίες.

Τις καλυτερες ευχές μου!!!

Link to comment
Share on other sites

:arrow:Veryniceday.gr στο κέντρο της Αθήνας. Έχει και eshop στο www.veryniceday.gr είναι μία πολύ εξυπηρετική κυρία, η κυρία Σούλα! έχει λύσεις και προτάσεις για ότι μπορείς να φανταστείς! Λίγο πολυλογού είναι.. αλλά εντάξει.. ότι πήρα από εκεί ήταν πολύ καλό!

 

Επίσης για είδη συσκευασίας βρήκα και στο www.nicepack.gr έχει ειδίκευση σε είδη συσκευασίας.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά στο nicolis μπορούμε να ψωνίσουμε και χωρίς επαγγλεματικό ΑΦΜ; Έχει μακράν τα ωραιότερα μεταλλικά στοιχεία της αγοράς (της ιντερνετικής τουλάχιστον, όσο το έχω ψάξει)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά στο nicolis μπορούμε να ψωνίσουμε και χωρίς επαγγλεματικό ΑΦΜ; Έχει μακράν τα ωραιότερα μεταλλικά στοιχεία της αγοράς (της ιντερνετικής τουλάχιστον, όσο το έχω ψάξει)

 

 

Στο κατάστημα της Θεσσαλονίκης τουλάχιστον δίνουν χωρίς ΑΦΜ.Απλά δεν μπορείς να πάρεις λίγα κομμάτια,αλλά όλο το σακουλάκι που συνήθως περιέχει 50 κομμάτια.Και αν τα θέλεις για να κάνεις μόνη σου τις μπομπονιέρες,έχει καλώς.Αλλά εγώ που τα ήθελα για να φτιάξω κοσμήματα για μένα,μου ήταν άχρηστη τόσο μεγάλη ποσότητα.

Link to comment
Share on other sites

Στο κατάστημα της Θεσσαλονίκης τουλάχιστον δίνουν χωρίς ΑΦΜ.Απλά δεν μπορείς να πάρεις λίγα κομμάτια,αλλά όλο το σακουλάκι που συνήθως περιέχει 50 κομμάτια.Και αν τα θέλεις για να κάνεις μόνη σου τις μπομπονιέρες,έχει καλώς.Αλλά εγώ που τα ήθελα για να φτιάξω κοσμήματα για μένα,μου ήταν άχρηστη τόσο μεγάλη ποσότητα.

 

Σ'ευχαριστώ Χριστίνα. Ναι τα θέλω για μπομπονιέρες της βάφτισης, οπότε θα με συμφέρει ολόληρο το σακουλάκι. Από τιμές τι λέει; π.χ. το σακουλάκι των 50 πόσο πάει περίπου (σε μεταλλικά στοιχεία);

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ Χριστίνα. Ναι τα θέλω για μπομπονιέρες της βάφτισης, οπότε θα με συμφέρει ολόληρο το σακουλάκι. Από τιμές τι λέει; π.χ. το σακουλάκι των 50 πόσο πάει περίπου (σε μεταλλικά στοιχεία);

 

zoniadim αμα πας δες σε παρακαλω αν εχει παραμανες χρυσες για μαρτυρικα. δεν βρισκω πουθενα. μονο τις απλες της ραπτικης. thank you!!!

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...