Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καταστήματα με είδη βάφτισης


renik

Recommended Posts

α ναι,δεν το σκεφτομαι αν θα το ξαναβαλει,ουτως η αλλως εχει απειρα ρουχα που ουτε καν προλαβε να φορεσει(μεγαλωνει με τρομακτικους ρυθμους)

 

κ γω,οσο φαινεται περιεργο,ειμαι του τελειως λιτου στυλ-ακομα κ στο γαμο μου δεν ηθελα νυφικο(ουτε καν ανοιχτο γαμο!) κ φορεσα το πιο απλο νυφικο που υπαρχει.

οσο για τη βαπτιση,παλι θα θελα να ναι κλειστος(αλλα δε γινεται),οποτε λεω οκ,ανοιχτο θελετε?παρτε το φορεμα-υπερπαραγωγη να γουσταρετε!

ασχετο,αλλα εμενα μου κανει λιγο μαρκησια αυτο το φορεμα,κ καταλαβαινετε,μ αρεσει αφου τη φωναζω μαρκησια τη μπουμπου μου χαιδευτικα....

δηλαδη δεν αρεσει σε κανεναν?(εκτος απο μενα κ τη νονα?) :-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

δεν ειπαμε??? στη μαμα μου!!! χι χι χι

 

αχου!!!!ναι!σωστα!-ε λοιπον πολυ την παω τη μαμα σου!!!!να της το πεις να χαρει-η μαλλον οχι,μπορει να σε πρηξει(κατα την προσφιλη τους συνηθεια!) : ειειειδες?μα αυτα τα φορεεεεματα ειναι τελεια,στα λεγα εγω, αλλα βεβαια,ακους ποτε τη μανουλα?οοοοοχι,παντα του κεφαλιου σου κανεις,αλλα ετσι ειναι,μπλα μπλα μπλα μπλα!!!!!

 

το πετυχα??? χα χα χα !

Link to comment
Share on other sites

Εάν σου αρέσει ΕΛΕΝΟΥΦΙ, πάρτο και μην ακούς κανέναν. Κανείς δε φροντίζει τη βάφτιση περισσότερο από τη μαμά, άρα ουσιαστικά, αυτή θα θυμάται τις λεπτομέρειες. Εγώ μπήκα στην ιστοσελίδα να δω το βαπτιστικό και είδα άλλα ενδιαφέροντα ρουχάκια και παπουτσάκια. Είναι original? Εχεις ξαναπαραγγείλει από εκεί?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εάν σου αρέσει ΕΛΕΝΟΥΦΙ, πάρτο και μην ακούς κανέναν. Κανείς δε φροντίζει τη βάφτιση περισσότερο από τη μαμά, άρα ουσιαστικά, αυτή θα θυμάται τις λεπτομέρειες. Εγώ μπήκα στην ιστοσελίδα να δω το βαπτιστικό και είδα άλλα ενδιαφέροντα ρουχάκια και παπουτσάκια. Είναι original? Εχεις ξαναπαραγγείλει από εκεί?

 

να σου πω την αληθεια δεν εχω ιδεα>φανταζομαι πως θα ναι,με την εννοια κ οτι η τιμη καποιων επωνυμων(πχ παπουτσακια D&G) ειναι ιδια με ελλαδα που τα χω βρει-τωρα αν δεν ειναι κ απλα τα πουλανε σ αυτη την τιμη,τι να σου πω!

δεν εχω ξαναπαραγγειλει απο κει,οποτε παιρνω ρισκο κ μαλιστα για τα βαπτιστικα της,αλλα τι να κανω?ξετρελαθηκα!οταν τα παραλαβουμε θα πω εντυπωσεις για να ξερετε κ οι αλλες μανουλες

Link to comment
Share on other sites

Chrysa.ps, τα προσκλητήριά σου μου άρεσαν πολύ. Πώς τα έκανες? Από πού πήρες υλικά, πώς έκανες την εκτύπωση? Σκέφτομαι κι εγώ να τα κάνω εγώ τα δικά μου, γιατί αυτά που μου αρέσουν κοστίζουν πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Letaki πήραμε ένα πακέτο 650Ε για φωτογραφία & βίντεο στην εκκλησία & μετά στο τραπέζι, με ψηφιακό άλμπουμ. Πάντως πάρε να ρωτήσεις γιατί μπορεί να θέλεις κάτι διαφορετικό. Είναι πολύ εξυπηρετικοί.

 

Απίθανη τιμή!!!!!!

εχω ενα μπεμπουλινι ομορφο γλυκο κουκλινι!

Link to comment
Share on other sites

Chrysa.ps, τα προσκλητήριά σου μου άρεσαν πολύ. Πώς τα έκανες? Από πού πήρες υλικά, πώς έκανες την εκτύπωση? Σκέφτομαι κι εγώ να τα κάνω εγώ τα δικά μου, γιατί αυτά που μου αρέσουν κοστίζουν πολύ.[/QU

 

happymama2, πηρα αΑ4 χαρτι ακουαρελας απο τον Πανικιδη 9,90 €/100ΦΥΛΛΑ (βασικά μενω θεσσαλονικη αλλα καισ το πλαισιο αν πας νομιζω εχει), τυπωσα πρωτα το σχεδιακι στον εκτυπωτη στου σπιτιου μου (cannon laser) και μετα ξαναπερασα το ιδιο φυλλο και εκτυπωσα το κειμενακι. Πηρα κοπτικο μηχανηματακι απο το πλαισιο (11,40 €) και 80 φακέλους φουξ απο το πλαίσιο (16 € συνολο). τελος εκλεισα με αυτοκολλητακια που αγορασα απο το public με πεταλουδες (περιπου στα 1,99 € το πακετο που ειχε πανω απο 25 αυτοκολλητα) Συνολο δηλαδη μου βγηκαν τα 80 προσκλητηρια 50 € περιπου

Link to comment
Share on other sites

γειά σας κορίτσια, είμαι νέα μανούλα, έχω ένα αγοράκι 4 μηνών και ετοιμάζω την βάπτισή του και τον θρησκευτικό γάμο μας για τις 20/9

 

chrysa.ps μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις που βρήκες αυτό το καταπληκτικό σχεδιάκι με τα απλωμένα ρουχαλάκια??? μου άρεσε πάρα πολύ!!! επίσης το κοπτικό που το χρησιμοποίησες???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γειά σας κορίτσια, είμαι νέα μανούλα, έχω ένα αγοράκι 4 μηνών και ετοιμάζω την βάπτισή του και τον θρησκευτικό γάμο μας για τις 20/9

 

chrysa.ps μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις που βρήκες αυτό το καταπληκτικό σχεδιάκι με τα απλωμένα ρουχαλάκια??? μου άρεσε πάρα πολύ!!! επίσης το κοπτικό που το χρησιμοποίησες???

 

boobookaki Καλησπέρα,

 

να σου ζησει ο μπέμπης και με το καλό η βαπτιση και ο γάμος. Το σχεδιακι το βρήκα απο το site http://www.express-invitations.com

αποθηκευσα την καρτα, απομόνωσα το σχεδιακι και εκανα όλα τα παραπάνω. Το κοπτικό το χρησιμοποίησα για να κόψω ακριβςως το προσκλητήριο στις διαστάσεις του φακέλου

Link to comment
Share on other sites

Nikias, ευχαριστώ πολύ. Τελικά έκλεισα στη www.novia.gr μόνο για φωτογραφία γιατί τα άλλα τα είχα ήδη κλείσει αλλού. Άν δεν είχα δώσει προκαταβολή θα έπαιρνα αυτά τα κουτάκια με το όνομα του παιδιού. Είναι τέλεια!

Link to comment
Share on other sites

%2859%29.jpg

 

 

 

Γεια σας! Πρόκειται κι εγώ να γίνω νονά τον Αύγουστο. Οι τιμές για τα βαπτιστικά εδω είναι εξωφρενικές. Διαβάσα τις συζητήσεις σας κι αναρωτιέμαι μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε. Ο χρόνος για να έλθω στην Αθηνα για ψώνια είναι πολύ περιορισμένος.

Έχω βρει ένα παρόμοιο κουστουμάκι με της φωτογραφίας. Η διαφορά ειναι ότι το μπουφάν ειναι γυαλιστερό και το πουκαμισο αντι ριγέ είναι καρουδάκι μπλε. Μηπως έχετε δει σε κάποιο μαγαζί κάτι παρόμοιο.

Θα ήμουν υπόχρεη αν μου στέλνατε μήνυμα με διευθύνσεις μαγαζιών με τέτοιου είδους βαπτιστικά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ξερετε μήπως που μπορώ να βρω κοχύλια?

 

Στο τζάμπο έχει σε αποχρώσεις του θαλασσί, ασημί, ροζουλί και κανονικό χρώμα!! Είναι και ποιο οικονομικά από του πράκτικερ

 

Link to comment
Share on other sites

αλήθεια που παίζουν οι τιμές??

 

Από όσο θυμάμαι ενα σετάκι σκέτα κοχύλια 2.99? ή 1.99? έχει και με άμμο ανάμεικτα έχει διάφορα, εγώ θα πάρω από εκει όλη την διακόσμηση της εκκλησίας εκτός από τις γάζες:wink:

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε όλες. Όντως τελευταία μέρα δουλειάς!!!!!! Μετά τη βάφτιση της μικρής μας κόρης, θέλουμε να κάνουμε τραπέζι σπίτι. Εχετε υπόψη σας κάποιο catering; Έχω ρωτήσει σε 3 αλλα η τιμή που μου δώσανε ήταν €35 (πολλά θα έλεγα). Κάτι πιο φτηνό, έχετε υπόψη σας;

 

i timi boro na po oti einai kali...alla nomizo oti o stergiou prepei na exei kaluteres times....pare ena tilefono na deis..2102583600 kai 2102881940-3

Link to comment
Share on other sites

kalispera se oles tis manoules...

emeis vaftisame ti mairoula mas to perasmeno savato 16 maiou

meta apo polu psaximo....vrikame se ena magazi tis kaluteres times tis agoras se bobonieres kai tetoia

i boboniera pou kaname sti mairoula ti vrikame se allo magazi oloidia 1 euro pio akrivi....

kai ti sunthesi me ta louloudia pou valame sta trapezia pou kostise 20 euro,se kapoia anthopoleia mas zitisane 29euro gia tin idia akrivos sunthesi....

imarton aspoume...

thelei polu psaximo koritsai giati oi times paizoun polu!!!

Link to comment
Share on other sites

i timi boro na po oti einai kali...alla nomizo oti o stergiou prepei na exei kaluteres times....pare ena tilefono na deis..2102583600 kai 2102881940-3

 

Ρώτα και στο Splendid Catering (http://www.splendidcatering.gr/contact.asp.htm).

 

Είχα κάνει το γάμο μου και όλοι είχαν να λένε για το φαγητό.

 

Επίσης ρώτα και στον "Ελαφοκυνηγό" (http://www.elafokinigos.gr/contact.htm, δες εδώ το τηλέφωνο και ζήτα το τηλέφωνο του catering γιατί δεν το βρίσκω).

 

Έχω φάει και ήταν καλό. Δεν ξέρω αν είναι φθηνότερο αλλά δε χάνεις να ρωτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

ΥΠΑΡΧΕΙ Ο ΦΩΤΙΑΔΗΣ (ΒΙΟΤΕΧΝΙΑ) ΣΤΟ Π.ΦΑΛΗΡΟ, ΑΛΛΑ Κ ΕΚΕΙ ΑΠΟ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ.

ΕΓΩ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΨΑΞΑ ΑΡΚΕΤΑ ΕΚΛΕΙΣΑ ΒΑΠΤΙΣΤΙΚΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΣΤΗΝ ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΙΜΕΣ ΒΙΟΤΕΧΝΙΑΣ. ΣΤΕΛΙΝΟ ΤΟ ΛΕΝΕ.

ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ ΟΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...