Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καταστήματα με είδη βάφτισης


renik

Recommended Posts

kathi se eyxaristw poly! alla eimai apo Xalkidiki! Opote endiaferomai gia Thessaloniki!

Chrysa.ps emeis edw to exoume tis mpomponieres tis plirwnoume mises mises me tous goneis opws kai ston gamo!

Autes me to 1,30 itan teleiws aples?

Τα μωράκια είναι τα ωραιότερα άνθη.......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

http://www.stockshops.gr/kids-baby-outlet/

Στοκ βαπτιστικών επωνύμων εταιριών ! δεν τα 'χω ψάξει ακόμα...

 

Πριν απο 2 μερες πηγα στο stock της Marasil στο Περιστερι και μαλλον θα τα κλεισουμε απο εκει. Εχει βαπτιστικα της προηγουμενης collection και ειναι ολα μιση τιμη (ισχυει και για τα ρουχα). Το μονο κακο ειναι οτι δεν μπορεις να παραγγειλεις, γιατι διαθεσιμο ειναι μονο οτι υπαρχει εκει. Το καλο βεβαια ειναι οτι το συνολο χωρις τα παπουτσια και τα μαρτυρικα μας βγαινει 260 ευρω! Θα ανεβασω φωτο απο βδομαδα να μου πειτε και εντυπωσεις

 

Α! και για τις μπομπονιερες ελεγα να τις κανω μονη μου,αλλα πηγα στον Παπανδρεου στην Ρομβης και βρηκα κατι τελεια φαναρακια σε πολλα χρωματα που τα στολιζει και βαζει και κουφετα και μου ειπε 1,70 (καλη τιμη νομιζω). Και για τα παιδια πολυχρωμα γλυφιτζουρια,στολισμενα με κουφετα και αυτα 1,50. Μαλλον για εκει με βλεπω!

Link to comment
Share on other sites

katsampaki απο οτι θυμαμαι ηταν σαν πουγκακια απλα με κορδελιτσα πολυ ομορφα. Βασικά αν πιανουν τα χερια σου οσον αφορα τα προσκλητηρια και τις μπομπονιερες , μετα απο συννενοηση φυσικα με τη μαμα, μπορεις ευκολα να τα κανεις μονη σου με λιγα χρηματα. Εγω να φανταστείς εκαν μονη μου προσκλητηρια(γυρω στα 80) με κοστοσ συνολικα 40ε και 200 μπομπονιερες (40 παιδικές και 160 για τους μεγαλους) με συνολικο κοστος υλικών 110 ε.

 

 

http://i632.photobucket.com/albums/uu50/198_02/DSC00683.jpg

μπομπονιερα μεγαλων

http://i632.photobucket.com/albums/uu50/198_02/DSC00711.jpg

μπομπονιερα παιδιων

http://i632.photobucket.com/albums/uu50/198_02/DSC00709.jpg

 

συν 40 χωνακια που εκανα με καραμελες και σοκολατες για τα παιδια με το τουλι που μου περισεψε.

 

Ενταξει δεν ειναι και επαγγελματικη δουλεια αλλα μια χαρα βγηκαν πιστευω

Link to comment
Share on other sites

Αχ chrysa.ps γιατι μπόρεσα να δω μονο την μπομπονιέρα για τους μεγάλους??? :(

Η ιδέα σου μου αρέσει! Και θα την προτείνω στην κουμπαρούλα μου!

και τώρα που το σκέφτομαι θα είναι και αυτη σε άδεια και εγώ δεν δουλεύω λόγω μεταπτυχιακού οπότε θα είναι πιο εύκολα τα πράγματα απο άποψη χρόνου! :))

Τα μωράκια είναι τα ωραιότερα άνθη.......

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια εγώ πηρα τα βαπτιστικά .. από τα Grant - δεν είναι βαπτιστικά ακριβώς.. απλά τα συνδυάσα και μπορουμε να τα ξαναβάλουμε ...

 

Έχουν καλές τιμές : όλα μαζί τα πήραμε 172,00 ( παντελόνι, πόλο μπλουζάκι, μπουφανάκι,καπέλο)

 

Τα λαδόπανα και τις πετσέτες - άκουσα την συμβουλή σας και τα πήραμε από τα stock Allouette -100,00 €

1gGKp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

chrysa.ps μπράβο σου!

ειδικά οι παιδικές λένε τρελά!

κι εγώ με την κουμπάρα μου για κάτι τέτοιο σκεφτόμασταν!

και το προσκλητήριο είπες το εκανες μόνη σου έτσι?

πολύ καλό!

μια ερώτηση ακόμα........:))) τους μύλους απο που τους πήρες?και πόσο σου κόστισαν(αν επιτρέπεται να ρωτήσω κάτι τέτοιο)

Α! θα περιμένω να δω τα ρουχάκια με πολυυυυυυυυυυυ αγωνία!

με το καλό να πάρει το ονοματάκι της η μπεμπούλα σου!

Τα μωράκια είναι τα ωραιότερα άνθη.......

Link to comment
Share on other sites

kathi, kalimera epeidi me endiaferei to magazi pou proteineis stin katsampaki mporeis na moy peis pou akrivos einai giati vaftizo ton mikro mou ton iounio kai theloume na pame me tin koumpara mou gia rouxalakia , an einai toso oikonomika oso les thelo na tis to proteino gia na mi xodevetai kai afti idiaitera.

efxaristo

 

kiko γεια σου το μαγαζι ειναι σε δυο περιοχες ενα στο περιστερι και ενα στην παλληνη λεγετε "μικελινα" εγω εχω ψωνισει απο την παλληνη δυο φορες που το χρειαστηκα (επειδη ειναι κοντα στην περιοχη μου) θα βαρεθειτε να σας βγαζει κοστουμακια παπουτσακια και τα συναφη οπως σας ειπα και πιο πριν ειναι ολα μεσα ρουχαλακια παπουτσακια μαρτυρικα λαδοπανα μπουκαλακι για το λαδι πετσετες το κουτι η λαμπαδα και συν οτι σου δινει δωρο σαν καταστημα μια κουβερτουλα για το μωρο ενα καδρακι για το παιδικο μια κρεμαστρουλα παιδικη με σχεδιακι και ενα αρκουδακι αυτα ειναι δωρα για την νονα. παντως ειναι καλο που σκεφτεσαι και την κουμπαρα σου. αν δεν μπορεσεις να το βρεις πες μου να σου δωσω τα τηλεφωνα τους

καθε μερα ολο και περισσοτερες εκπληξεις....

Link to comment
Share on other sites

Katsampaki, τα προσκλητηρια τα εκανα μονη.

τους ανεμομυλους τους πηρα απο το jumbo 0,50 τον ενα. Τούλι χρησιμιποιησα το ιδιο που εβαλα και στις μπομπονιέρες των μεγαλων με χρωματιστα κουφετα που παρηγγειλα απο το http://www.veryniceday.gr προς 6,50 €/κιλο (5 κιλα+μεταφορικα όλα μαζι 40 €). με λιγα λεφτα λοιπον μπορεις να κανεις πολλα πραγματα, αν εχεις χρονο ασχολήσου. Περα απο το οικονομικο εινια ωραια διαδικασια. Γενικως εγω παρολο που δουλευω καθε μερα σπαστο ωραριο και εχω χρονο μονο το Σαββατοκυριακο , το βρηκα σαν εμπειρια διασκεδαστικη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Katsampaki, τα προσκλητηρια τα εκανα μονη.

τους ανεμομυλους τους πηρα απο το jumbo 0,50 τον ενα. Τούλι χρησιμιποιησα το ιδιο που εβαλα και στις μπομπονιέρες των μεγαλων με χρωματιστα κουφετα που παρηγγειλα απο το http://www.veryniceday.gr προς 6,50 €/κιλο (5 κιλα+μεταφορικα όλα μαζι 40 €). με λιγα λεφτα λοιπον μπορεις να κανεις πολλα πραγματα, αν εχεις χρονο ασχολήσου. Περα απο το οικονομικο εινια ωραια διαδικασια. Γενικως εγω παρολο που δουλευω καθε μερα σπαστο ωραριο και εχω χρονο μονο το Σαββατοκυριακο , το βρηκα σαν εμπειρια διασκεδαστικη

 

χαρα στο κουραγιο σου κοπελα μου μπραβο σου..........

καθε μερα ολο και περισσοτερες εκπληξεις....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Κι εγώ θα βαφτίσω το καλοκαίρι τη μπεμπούλα μας και έχω κόλλημα με το μέρος όπου θα κάνω το τραπέζι της βάπτισης. Σκέφτομαι για χωριο της Ειρήνης. Εχετε ακούσει θετικά σχόλια? Εχετε πάει τελευταία σε εκδήλωση βάφτισης εκεί?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Κι εγώ θα βαφτίσω το καλοκαίρι τη μπεμπούλα μας και έχω κόλλημα με το μέρος όπου θα κάνω το τραπέζι της βάπτισης. Σκέφτομαι για χωριο της Ειρήνης. Εχετε ακούσει θετικά σχόλια? Εχετε πάει τελευταία σε εκδήλωση βάφτισης εκεί?

 

εχω πάει σε γαμο περυσι και όλα ηταν πολυ καλά. Καλή εξυπηρέτηση και πολύ καλό φαγητό. Τωρα στις 31/5 ειμαστε καλεσμενοι σε βαφτιση και η δεξιωση ειναι στην αιθουσα ''ΙΡΙΔΑ''. Μπορώ να σου πω εντυπώσεις μολις πάω

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω ραντεβού μαζί τους την Πέμπτη να δω τους χώρους γιατί μάλλον εκεί λεμε να κάνουμε το γλέντι της γαμο-βάφτισής μας! Αλλά για την ταβέρνα του Ζορμπά και το Μπαλκονάκι κατευθυνόμαστε! Θα σας πω και εγώ την Παρασκευή.

 

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζουμε τη βάφτιση της μπεμπούλας μας και διάβαζα το πρωί το συγκεκριμένο θέμα γιατί θέλαμε να διαλέξουμε παιδικές μπομπονιέρες.

 

Για τις μπομπονιέρες ενηλίκων, έχει διαλέξει η γυναίκα μου και έχει παραγγείλει όλα τα υλικά που χρειάζονται για να τις φτιάξουμε μόνοι μας.

Μεταξύ αυτών είχε παραγγείλει και 7 κιλά κουφέτα προς 17€ το κιλό. (Δεν είχα διαβάσει ακόμα ότι κάποιοι τα πουλάνε 12€ το κίλο).

 

Πήγαμε λοιπόν σ' ένα μαγαζί στη Ν. Ιωνία που λέγεται "Μέλι και Αμύγδαλο". Το είχα δει περνώντας και μου άρεσε πολύ η βιτρίνα του, δείχνει ανθρώπους με γούστο. Βρήκαμε πολύ ωραίες μπομπονιέρες και η αίσθηση που έχω είναι ότι είναι σε πολύ καλές τιμές (απ'ότι θυμάμαι από τον Αντώνη 2 χρόνια πριν, τα ξύλινα παιχνίδια ήταν πιο ακριβά).

Αυτό όμως που μας έκανε πολύ καλή εντύπωση, ήταν ότι παρόλο που δεν πήραμε από αυτήν ούτε τα προσκλητήρια, ούτε τις μπομπονιέρες των ενηλίκων, προσφέρθηκε να μας βοηθήσει, δίνοντας μας κουτιά για τις μπομπονιέρες των ενηλίκων που να ταιριάζουν με αυτά των παιδικών, αλλά και συμβουλές για να φτιάξουμε ακόμα καλύτερες τις μπομπονιέρες των ενηλίκων. Όταν την ρωτήσαμε για τα κουφέτα, μας έιπε ότι μπορεί να μας φέρει τα κουφέτα του Χατζηγιαννάκη με τις γεύσεις, με 10€ το κιλό!

Φυσικά ακυρώσαμε την παραγγελία των κουφέτων από το άλλο κατάστημα και τα παραγγείλαμε από εκεί.

 

Γενικά μας έκανε τρομερή εντύπωση η κυρία Γωγώ που μας εξυπηρέτησε αλλά και μας βοήθησε γι' αυτά που δεν αγοράσαμε από εκεί.

Επίσης μου έκανε τρομερή εντύπωση ότι ο Αντώνης στριφογύριζε και πείραζε τα πάντα στο μαγαζί και η κυρία Γωγώ δεν ενοχλήθηκε καθόλου.

 

Για όποιον ενδιαφέρεται το μαγαζί βρίσκεται σε ένα πεζόδρομο κάθετο στην Ηρακλείου. Αθηνάς 1 και Ηρακλέιου 316, και το τηλέφωνο 210-2725200

Το γούστο είναι υποκειμενικό, η ευγένεια όμως και η καλή εξυπηρέτηση πρέπει να αναγνωρίζονται.

 

Αυτά προς το παρόν! Μετά τις 12 Απριλίου που είναι η βάπτιση μας θα επανέλθω με πιο ουσιαστικές εντυπώσεις.

 

Επανέρχομαι, έστω και καθυστερημένα, για να ευχαριστήσω την κυριά Γωγώ, που μας τα είχε ετοιμάσει όλα άψογα. Έβαλε το δικό της λιθαράκι σε μία βάπτιση η οποία εξελίχθηκε ονειρεμένα!

aECcp2.png

3vQ5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ έχω καταχαρεί με τα προσκλητήρια & τις μπομπονιέρες του μπέμπη μας! Τα έκλεισα όλα -και τη φωτογράφηση- απο ένα μαγαζί στο Γαλάτσι &

μου τα έφτιαξαν φανταστικά & σε καλές τιμές: 1,20 το προσκλητήριο & 2,50 το κουτάκι. Είναι σετ με θέμα τον πειρατή & έχει & το όνομα του μπέμπη! Μου το έφτιαξαν κατα παραγγελία το σχέδιο χωρίς να με χρεώσουν έξτρα! Άν βρώ πώς, θα ανεβάσω φωτογραφίες. Λέγεται novia & έχει & site www.novia.gr . Επίσης βρήκα μπισκοτάκια αντί για παστάκι στο www.mpiskotoula.gr & λέω αν προλάβω να τα παραγγείλω! Ελπίζω να βοήθησα γιατί εγώ έφαγα πολύ τρέξιμο μέχρι να καταλήξω!

Link to comment
Share on other sites

Nikias, μπήκα & είδα το site που προτείνεις & φαίνεται πολύ καλό. Τι προσφορά σου έδωσαν για τη φωτογράφιση? Έχω πάει σε καναδυο φωτογράφους στη γειτονιά μου & μου φαίνονται εξωφρενικές οι τιμές!

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω τις εντυπώσεις σου Chrysa.ps! Εγώ kalamaraki σκέφτομαι για την ταβέρνα του Ζορμπά, γιατί τα άλλα ξεφεύγουν από τον προϋπολογισμό μου για το τραπέζι της βάφτισης. Επίσης, αξιόλογη ειναι και η πισίνα. Κι επειδή θέλω να καταλήξω, σκέφτομαι αν προλάβω να πάω την Κυριακή που έχει βάφτιση να δω τι γίνεται, πώς είναι ο στολισμός, η εξυπηρέτηση, η ορχήστρα κ.λ.π.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια, βάφτισα πρόσφατα και μου έκανε πολύ καλή εντύπωση μιά βιοτεχνία στο Ελληνικό "Ρένα" - Γ. Μαρίνου 41, τηλ 2109623374. Δεν τα πήρα όλα από εκεί αλλά είχε πολύ καλές τιμές στα κουτιά, λαδόπανα, μαρτυρικά κλπ

Link to comment
Share on other sites

Letaki πήραμε ένα πακέτο 650Ε για φωτογραφία & βίντεο στην εκκλησία & μετά στο τραπέζι, με ψηφιακό άλμπουμ. Πάντως πάρε να ρωτήσεις γιατί μπορεί να θέλεις κάτι διαφορετικό. Είναι πολύ εξυπηρετικοί.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι τρισευτυχισμενη!!!!διαβαζοντας πολυυυυυ εδω μεσα,βρηκα κ γω το τελειο ρουχαλακι για τη μπεμπα μου,σ ενα αγγλικο site http://childrensalon.com/

 

εχοντας παει σε διαφορα μαγαζια,οπου εβλεπα αρκετα συνηθισμενα σχεδια,τα ιδια κ τα ιδια πανω κατω,αποφασισα να κινηθω στο πιο ρομαντικο κ ασυνηθιστο νομιζω στυλ των πολυ μακριων φορεματων(97cm) που ειναι δημοφιλες στο εξωτερικο ενω στην ελλαδα δεν το χω δει παρα μονο στη βαπτιση της κορης της μενεγακη.

επιλεξαμε λοιπον το http://childrensalon.com/product_info.php?cPath=2_3&products_id=3939

κ για παπουτσακια http://childrensalon.com/product_info.php?cPath=2_21&products_id=5277 (καθοτι ψωνακια εγω κ η νονα!-ο μπαμπας φωναζει αλλα μια φορα βαφτιζουμε τη μικρη μας πριγκιπισσα!)

ακουω γνωμες....!

ενα μεγαλο ευχαριστω στα κοριτσια που προτειναν αυτο το site!ειναι απλα τελειο!

Link to comment
Share on other sites

η μαμα μου εχει μανια με αυτα τα φορεματα-βαφτιστικα..

 

οταν ειχε παει Ιταλια ηθελα να μου παρει με το ετσι θελω...

 

να φανταστω οτι εσυ δεν εισαι πολυ fan αυτου του στυλ?¨ειναι πολυ κραυγαλεο?

αυτο ειναι το μονο που φοβαμαι,μη μας κραξουν(οπως εκανε ηδη ο συζυγος!)

Link to comment
Share on other sites

να φανταστω οτι εσυ δεν εισαι πολυ fan αυτου του στυλ?¨ειναι πολυ κραυγαλεο?

αυτο ειναι το μονο που φοβαμαι,μη μας κραξουν(οπως εκανε ηδη ο συζυγος!)

 

Και εγώ δεν είμαι φαν του στυλ αλλά δεν μου πέφτει λόγος αν εσάς σας αρέσει! Να τα κάνεις όλα όπως σου αρέσουν εσένα και του αντρούλη σου, να βρεις μια χρυσή τομή, και να μην σκέφτεσαι τι θα πουν οι άλλοι. Μόνο εσύ θα τα θυμάσαι μετά από καιρό κανείς αλλος... άρα γιατί να μην είναι όπως σου αρέσει εσένα?

Και εγώ θα κάνω πολύ απλό και λιτό σε διακόσμηση γάμο και βαφτιση(έχω ήδη καβγάδες με την μητέρα μου που δεν θέλω να φορέσω νυφικό και που θα κάνω ένα ποιο ιδιαίτερο διαφορετικό προσκλητήριο)... δεν μου αρέσουν οι "παπάδες" ε και? Ξέρω ότι θα σχολιαστούν όλα... Ε και? Εγώ όμως θα είμαι ικανοποιημένη από τις επιλογές μου και ας κουρεύονται όλοι τους!! :D:D

 

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου φαινεται πολυ Λατινικό και Καθολικό..

 

κατα τάλλα μου φαινεται οτι παει χαμενο.. Δεν θα το ξαναβαλει ποτε!!

 

θα μου πεις .. γιατι τα βαφτιστικά πόσες φορές θα τα βαλει??? αλλα λεμε τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...