Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Συνδεσμο για καροτσι;;Που;;


Recommended Posts

Μηπως ξερετε που μπορω να βρω συνδεσμο για καροτσι;;;Γιατι με το διπλο δεν γινεται εχει κοπει η μεση μου.

 

edit admin

Η περιγραφή του συνδέσμου για 2 καρότσια  και η σχετική αναζήτηση που μπορεί να γίνει με τις εξής λέξεις στα αγγλικά

 

double pram  / stroller connector      

https://www.google.com/search?q=double+pram+connector&rlz=1C5CHFA_enGR784GR784&sxsrf=ALeKk033DESb8nC-1-lumN9sM2PcHRNMRw:1601360970906&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjRtc--3o3sAhVIx4sKHcTOAnEQ_AUoAXoECAwQAw&biw=1882&bih=999

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εννοείς κάτι σαν συνδετήρα να ενώσεις 2 μονά καρότσια? Εγω τα είχα πάρει απο το premama 25ευρω τα 2 αλλά δεν βόλεψε, θέλεις τουλάχιστον 3 και θέλεις πολύ ώρα να τα βάλεις και να τα βγάλεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι θελω να ενωσω 2 καροτσια.Αλλα αν υπαρχει καποιο site που μπορω να το παραγγειλω.Εχω προβλημα με το διπλο.Δεν μπορω να το ανεβασω απο τις σκαλες .Ενω με 2 μονα ειναι πιο ευκολο.Φανταζομαι...

Link to comment
Share on other sites

Τα καρότσια πρέπει να είναι δύο ίδια. Συνδέσμους βρίσκεις στο Jumbo και έχουν γύρω στα 5 ευρώ (το λέω με επιφύλαξη...). Εγώ τους χρησιμοποίησα για χρόνια και τους έχω ακόμα. Δεν έπαθαν τίποτα.

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστω βρε κοριτσια.Θα κοιταξω στο jumbo.Bounitsa ναι μπορεις να ενωσεις 2 ιδια καροτσια.Εχω τρομερο προβλημα με την μετακινηση.Πηρα το διπλο καροτσι αλλα δεν βολευει .Ειναι βαρυ ,δεν βολευεται και ο μπεμπης ,δεν μπορω να το ανεβασω απο τις σκαλες.Αστα να πανε.

Μμε τον μαρσιπο παλι δεν λεει γιατι ειναι σκετη κουραση ασε που δεν μπορω να ελεγξω καλα το καροτσι και φοβαμαι με την μικρη εκει μεσα.Ειναι προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Bounitsa ναι μπορεις να ενωσεις 2 ιδια καροτσια.Εχω τρομερο προβλημα με την μετακινηση.Πηρα το διπλο καροτσι αλλα δεν βολευει .Ειναι βαρυ ,δεν βολευεται και ο μπεμπης ,δεν μπορω να το ανεβασω απο τις σκαλες.Αστα να πανε.

 

κι εγω σε λιγο γενναω το δευτερο μωρο κι ο γιος μου τοτε θα ειναι 17 μηνων... λεφτα για διπλο καροτσι δε παιζουν κι εσυ μολις μου εδωσες τη λυση....

απλα απορησα γιατι δεβν εχω ξαναδει κατι τετοιο....

ευχαριστω πολυ παντως....

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο και το δευτερο.Παντως νομιζω οτι ειναι η καλυτερη λυση.Με το διπλο καροτσι ειναι πολυ κουραστικο λογω βαρους.

 

ευχαριστω!!!!

καλη λυση και οικονομικη.... μαλλον θα το κοιταξω να το εφαρμοσω....

τα ενωνεις απο τις ροδες καπου χαμηλα;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για δείτε το πως είναι. Δυστηχώς δεν στέλνουν όμως Ελλάδα, αλλά εάν έχτε κάποιον Αγγλία να τα παραλάβει και να σας τα στείλει. Εάν δεν θέλει κάποια βέβαια εγώ έρχομαι Ελλάδα τέλος Ιουνίου και σας τα στέλνω...δεν θέλω λεφτά...εμάς μας είναι άχρηστα.

http://www.pramcentreonline.co.uk/shop/product.php?product_id=1462

Link to comment
Share on other sites

Οι σύνδεσμοι απαρτίζονται από τρία κομμάτια. Ένα πιάνει τα καρότσια μπροστά (λίγο πάνω από τις ρόδες), ένα πιάνει στο πίσω μέρος (λίγο πάνω από τις ρόδες) και το τρίτο πιάνει τα καρότσια λίγο κάτω από τη λαβή.

 

Πάντως είναι οικονομικά, και συχνά τα μεγάλα καταστήματα ΥΠΕΡτιμολογούν το ΙΔΙΟ προϊόν.

 

Έχω κι εγώ ένα σετ... και μου περισσεύουν. Είναι σε πολύ καλή κατάσταση. Μάλιστα είχα αλλάξει τις βίδες σε μακρύτερες για να μπορεί να πιάνει και το μεγαλύτερο σκελετό των χειμερινών καροτσιών. Δε ρώτησα μήπως το θέλει κάποιος λόγω χαμηλού κόστους αγοράς. (Τα είχα αγοράσει 5 ευρώ και δεν ξέρω αν τα μεταφορικά βγαίνουν περισσότερο). Πάντως αν τα θέλει κάποιος.... φυσικά είναι διαθέσιμα.

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 χρόνια μετά...
  • 4 χρόνια μετά...
On 5/6/2010 at 10:05 ΜΜ, alcyon είπε:

Τα καρότσια πρέπει να είναι δύο ίδια. Συνδέσμους βρίσκεις στο Jumbo και έχουν γύρω στα 5 ευρώ (το λέω με επιφύλαξη...). Εγώ τους χρησιμοποίησα για χρόνια και τους έχω ακόμα. Δεν έπαθαν τίποτα.

Καλησπερα! Ψαχνω για συνδεσμους για 2 καροτσια για να μπορω να πηγαινω τα διδυμακια μου βολτα ωστοσο σε καθε καταστημα που ρωτησα δεν ξερουν καν τι ειναι αυτο. Θα μπορουσες να μου στειλεις φωτογραφια ή να μου πεις πως μπορω να τα ζητησω; (αν φυσικα τα εχεις ακομα). Σε ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

On 6/6/2010 at 2:59 ΜΜ, alcyon είπε:

Οι σύνδεσμοι απαρτίζονται από τρία κομμάτια. Ένα πιάνει τα καρότσια μπροστά (λίγο πάνω από τις ρόδες), ένα πιάνει στο πίσω μέρος (λίγο πάνω από τις ρόδες) και το τρίτο πιάνει τα καρότσια λίγο κάτω από τη λαβή.

 

Πάντως είναι οικονομικά, και συχνά τα μεγάλα καταστήματα ΥΠΕΡτιμολογούν το ΙΔΙΟ προϊόν.

 

Έχω κι εγώ ένα σετ... και μου περισσεύουν. Είναι σε πολύ καλή κατάσταση. Μάλιστα είχα αλλάξει τις βίδες σε μακρύτερες για να μπορεί να πιάνει και το μεγαλύτερο σκελετό των χειμερινών καροτσιών. Δε ρώτησα μήπως το θέλει κάποιος λόγω χαμηλού κόστους αγοράς. (Τα είχα αγοράσει 5 ευρώ και δεν ξέρω αν τα μεταφορικά βγαίνουν περισσότερο). Πάντως αν τα θέλει κάποιος.... φυσικά είναι διαθέσιμα.

Καλησπερα! Ψαχνω παντου συνδεσμους και δεν βρισκω μιας και δεν με βοηθανε στα καταστηματα λεγοντας πως δεν ξερουν τι ειναι. Μηπως θα μπορουσες να με συμβουλεψεις πως να τα ζητησω ή να μου στειλεις μια φωτογραφια αν τα εχεις ακομα να ξερω πως ειναι να τα αναζητησω; σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας αν ψάξετε σε μηχανή αναζήτηση με τις λέξεις 

" stroller connector clips για καρότσι  "θα σας εμφανίσει τα προιόντα που αναζητείτε !

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...