Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κόβεται το επίδομα των τριτέκνων?


NASIA

Recommended Posts

Αντε κορίτσια σε καλή μας μεριά το πήραμε και αυτήν την δόση το επίδομα.Από αύριο ξεκινάει η διανομή όσες έχουμε απογραφεί ήδη θα το δούμε στον τραπεζικό λογαριασμό που έχουμε δηλώσει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 498
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλημέρα , είμαι μανούλα 2 παιδιών και τον αύγουστο περιμενω το τρίτο.Είχα διαβάσει ότι με τη γέννα δικαιούμαι 2000 ευρω και το επιδομα ισχύει τίποτα απο ολα αυτα ή τα έκοψαν όλα? Όχι τίποτα άλλο αλλά γεννάω σε ιδιωτικό και τα υπολόγιζα αυτά τα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Αντε κορίτσια σε καλή μας μεριά το πήραμε και αυτήν την δόση το επίδομα.Από αύριο ξεκινάει η διανομή όσες έχουμε απογραφεί ήδη θα το δούμε στον τραπεζικό λογαριασμό που έχουμε δηλώσει.

 

Μακάρι!!!!:lol::lol::lol:

ΤΑΣΟΣ 9/2/09

ΧΡΗΣΤΟΣ 21/7/10

ΘΑΝΟΣ 21/7/10

Link to comment
Share on other sites

καλε τι μακαρι το λεει στο σιτε του ογα αυτην την δόση το πήραμε για τις επόμενες δεν ξέρω

απο οτι ακουγεται...ακομη μια θα παρουμε και τελος.....τον ιούνιο θα ειναι μαλλων η τελευταια φορα...για πολλες απο εμας.....θα πρεπει να εχεις πολυ χαμηλο εισοδημα...να μην παιρνεις αλλα επιδοματα...να μην εχεις δικο σου σπιτι......να πεινας δλδ για να σου δωσουν το επιδομα....:evil:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Καλυσπερα σε ολους.Εχω κακα νεα για μας.Χθες (7/6/11)πηγα στο ταχυδρομειο να παρω λεφτα και δεν μου εδωσαν.Λενε οτι δεν ειμαι στην κατασταση.Ομως εχω 3 παιδια το 1-το ειναι 10 χρ. και 3-το ειναι 5 χρ.Κανονικα επρεπε να παρω 530Ε οπως επερνα και πριν.:cry:

Link to comment
Share on other sites

και η μαμα μου τα ιδια περιμενε χτες τον ταχυδρομο και τελικα δεν τις εδωδε τιποτα τις ειπε να παει να ρωτηση φιατι δεν ηταν στην λιστα θα παει σημερα θα σας ενημερωσω

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας

και εμείς είδαμε μείωση 15€ στο επίδομα.Σιγά σιγά θα το κόψουν και αυτό όπως και τόσα άλλα.Μήπως δεν έχετε απογραφεί δηλαδή να καταθέσετε τα δικαιολογήτικα που ήθελε ο ΟΓΑ και για αυτό δεν σας είχαν στην λίστα γιατί πλέον δεν θα δίνουν σε αυτούς που δεν έχουν απογραφεί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν κατάλαβα σωστά επειδή γίνεται αναδρομική μείωση απο αρχή του χρόνου σε μερικούς το πήραν όλο το ποσό που αντιστοιχούσε και κάποιους άλλους με δόσεις.Τώρα με τί κριτήρια μή με ρωτήσετε ξέρετε ποιος αποφασίζει οπότε είδομεν.

Link to comment
Share on other sites

Eμάς μπήκαν στον λογαριασμό από την Κυριακή 5/6 το βράδυ.... με το που χτύπησε μεσάνυχτα.. και μάλιστα μας έκανε και εντύπωση....... αλλά ήταν μειωμένο κατά 15ευρώ.... :(. Τι να πω........ πάντως δεν είχα ακούσει πουθενά για μείωση.

Αγάπη.... η χαραμάδα της αιωνιότητας..

Ernesto Cardenal

Link to comment
Share on other sites

Εμας μας τα φερανε εχθες ,, μας κοψανε ομως 5 ευρω...

Δεν ξερω τι τρεχει..

  1. Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια... ναι κοψανε ποσα απο το επιδομα... και κρατησαν και αναδρομικα..

Απο τη σελιδα του Ογα... http://www.oga.gr/download.php?t=doc_new_171.pdf

Ειμαι παντα η ιδια και στο φορουμ και στο ριαλ λαιφ... δεν μπορω να κρυψω τι ή ποια ειμαι....

Link to comment
Share on other sites

Και βλεποντας αυτο... http://www.oga.gr/download.php?t=doc_new_148.pdf τωρα απο περιεργεια... ειδα πως ειναι λιγοτεροι οι δικαιουχοι κατα 61.261 οικογενειες... τωρα αυτο γιατι εγινε δεν ξερω.. μηπως δεν απογραφτηκαν?

Ειμαι παντα η ιδια και στο φορουμ και στο ριαλ λαιφ... δεν μπορω να κρυψω τι ή ποια ειμαι....

Link to comment
Share on other sites

και σε εμας ηταν μειωμενο..ακριβως δεν ξερω γιατι μπαινουν στην τρπαεζα μετα την απογραφη...αλλα σιγουρα κανενα δεκαευρω ηταν χαμηλοτερο...ελπιζω να μην μας το κοψουν...

Link to comment
Share on other sites

διαβασα ολλα και τρελαφικα, εγο αωτο το χρονο κλινο 8 χρονια ποσ ιρφα στιν ελλαδα κε φα γεννισω τριτο παιδακι. δηλ ποσ καταλαβα 2 χρονια δεν φα παρω το επιδομα τριτεκνον ?

Link to comment
Share on other sites

Πολυ σωστα καταλαβες " Για την καταβολή των επιδομάτων στις ανωτέρω κατηγορίες προσώπων απαιτείται οι δικαιούχοι να έχουν μόνιμη και συνεχή δεκαετή διαμονή στην Ελλάδα και τα ανήλικα τέκνα τους να ευρίσκονται στην Ελλάδα. "

 

Λες για 2 χρονια... ξερεις τι ειναι δυο χρόνια?

Ειμαι παντα η ιδια και στο φορουμ και στο ριαλ λαιφ... δεν μπορω να κρυψω τι ή ποια ειμαι....

Link to comment
Share on other sites

λλα ο ανδρασ μου εδο 20 χρονια δεν μπορι να παριε αωτοσ? να κανο τα παιδια πανο του και να παριε επιδομα σαν τριτεκνοσ πατερασ...

 

 

Παιδιά πάντως αν είναι να κόψουνε καλύτερα να κόψουνε 5 και δέκα ευρώ παρά να το καταργήσουν εντελώς...

..."Μη παροργίζετε τα τέκνα υμών, αλλ' εκτρέφετε αυτά εν παιδεία και νουθεσία Κυρίου" ...(Εφ. 6,1-4).

Link to comment
Share on other sites

ασ κοψουνε απο του δικου τουσ μισθουσ ασ πουμε και 5 ευρο.... κανενασ δεν το κανη... σε λιγο η ελλινιε δεν φα κανουν παιδια και φα πεθανη η Ελλαδα.... στιν σινεφαδα μου ηρθε φοροσ για αωτο ατι το παιδι παι φροντηστιριο.. ινε σωστο?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα ονομαζομαι Φλωρα και γιεννησα το τριτο μου μωρακι 22/10/2010 και ακομα τιποτα εχω φτιαξει οτι μου ειχαν ζητησει πειρα τηλ στα κεντρικα του ΟΓΑ και μου ειπαν οτι ουτε για τον Αυγουστο ειμαι στην λιστα πληρωμων και οτι θα μου ερθει καινουρια επηστολη και θα ζηταει καινουρια δηκαιολογητηκα αν γνωριζει καποιος κατι και μπορει να με βοηθησει ας μου απαντηση .Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...