Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

δισχιδης ραχη-πως να βρει μια μανα τη δυναμη να αποχωριστει το μωρακι της????


Recommended Posts

2 filicin??Εγω παιρνω ενα απο την στιγμη που τελειωσε η πρωτη εγκυμοσυνη κ περιμενω οδηγιες απο το γυναικολογο μου απο εδω κ περα...15 μερες μου κρατησαν τα λοχεια,35 μερες μετα τη γεννα,μου ηρθε περιοδος για 4 μερες,ωστοσο απο χθες,παλι αρχισε αιμοραγια (γιατι αραγε??),πραγμα που νομιζω δειχνει οτι ο οργανισμος ειναι ακομα σε αναστατωση κ δεν εχει ηρεμισει...:( Θα ρωτησω το γιατρο μου την τριτη που θα παω...Ανυπομονω να ερθει ο καιρος που θα χαρω τον αντρα μου ''ελευθερα'' ξανα...Εσυ τυχερουλα με την πρωτη τα καταφερες???Παρα το αγχος κ τη στενοχωρια???Συγχαρητηρια,να χαιρεσαι το κοριτσακι σου!!!!:D

 

 

Για να πιασουμε το πρωτο παιδακι προσπαθουσαμε 8 μηνες αλλα μετα απο τοκετο λενε πως ειναι πολυ πιο ευυκολο να πιασες, ισως αυτο να επαιξε καποιο ρολο. Ναι 2 filicin κατα την διαρκεια της 1ης εγκυμοσυνης και συνεχισα ετσι μεχρι και το τελος της δευτερης. Μακαρι να σας τα φερει ο θεος και εσας τοσο γρηγορα τα παιδακια σας ειναι μεγαλη ψυχολογικη βοηθεια, σου δινει δυναμη και ελπιδα ξανα.

VEI3p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 866
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σε όλες!!!

 

Εχω ηδη ξεκινησει φυλλικο οξυ.Ελπίζω να καταφέρουμε κάτι με αυτό..!

 

Τελικά cathy μου δεν ειναι τοσο σπανια..οσο δείχνει η παθηση..Αυτο το γιατί με απασχολεί και εμενα και το ανδρα μου πολυ.Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι συνέβει σε εμάς. μηπως...ευθυνόμαστε τελικά και εμεις?

Μετά απο όλες αυτές τις απορίες σκεφτόμαστε να επισκεφτουμε ενα γενετιστή. Τουλάχιστον ετσι μας συμβούλεψε ο γιατρός μου. Ισως εκεινος καταφέρει να μας λύσει καποιες απορίες...

 

angel4 να χαιρεσαι την κορούλα σου....

πολυ χαιρομαι που μετα απο οτι σου συνέβει...η ζωη σου χαμογέλασε ξανα...

 

Ευχομαι το ίδιο να συμβει κ σε εμένα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!!!

 

Εχω ηδη ξεκινησει φυλλικο οξυ.Ελπίζω να καταφέρουμε κάτι με αυτό..!

 

Τελικά cathy μου δεν ειναι τοσο σπανια..οσο δείχνει η παθηση..Αυτο το γιατί με απασχολεί και εμενα και το ανδρα μου πολυ.Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι συνέβει σε εμάς. μηπως...ευθυνόμαστε τελικά και εμεις?

Μετά απο όλες αυτές τις απορίες σκεφτόμαστε να επισκεφτουμε ενα γενετιστή. Τουλάχιστον ετσι μας συμβούλεψε ο γιατρός μου. Ισως εκεινος καταφέρει να μας λύσει καποιες απορίες...

 

angel4 να χαιρεσαι την κορούλα σου....

πολυ χαιρομαι που μετα απο οτι σου συνέβει...η ζωη σου χαμογέλασε ξανα...

Ευχομαι το ίδιο να συμβει κ σε εμένα...

 

κ εγω το ελπιζω...ανυπομονω να ξανασυμβει,οχι για να ξορκισω το πρωτο παιδι,αλλα για να του δωσω τη διπλασια αγαπη,αυτη που δεν προλαβα να δωσω στην κορουλα μου....

Κ εγω αναρωτηθηκα πολλες φορες εαν φταιω εγω...Ο γιατρος μου επιμενει να δεχτω το ''απλα,ετυχε''...Οσοι πασχουν απο καρκινο,γιατι το παθαινουν???Απλα,τυχαινει,σε καποιες περιπτωσεις...Εμεις στειλαμε το εμβρυακι μας για ελεγχο,περιμενω τα αποτελεσματα,ωστοσο αργουν σε αυτες τις περιπτωσεις...Θα ενημερωσω φυσικα μολις τα παρω...Ο γιατρος μου ειπε οτι το πιθανοτερο ειναι οτι δεν θα βγει κατι,εγω ομως ηθελα να εξαντλησω καθε ενδεχομενο...Angel4,εσυ πηρες ποτε απαντησεις?το εψαξες?Πηρες αναλυσεις του μωρου?Συγνωμη που σε ταλαιπωρουμε με τετοιες ερωτησεις....Εισαι σε αλλη φαση κ δεν ξερεις ποσο χαιρομαι γι αυτο...Ομως 1 μηνα και κατι μετα το ξαφνικο αντιο στο μωρακι μου, κ μην μπορωντας να κανω τιποτε αλλο απο το να περιμενω να περασουν οι μηνες για να προσπαθησω ξανα,βασανιζομαι με ερωτηματα κ γιατι...

NKyqp3.png

Zl2kp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!!!

 

Εχω ηδη ξεκινησει φυλλικο οξυ.Ελπίζω να καταφέρουμε κάτι με αυτό..!

 

Τελικά cathy μου δεν ειναι τοσο σπανια..οσο δείχνει η παθηση..Αυτο το γιατί με απασχολεί και εμενα και το ανδρα μου πολυ.Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι συνέβει σε εμάς. μηπως...ευθυνόμαστε τελικά και εμεις?

Μετά απο όλες αυτές τις απορίες σκεφτόμαστε να επισκεφτουμε ενα γενετιστή. Τουλάχιστον ετσι μας συμβούλεψε ο γιατρός μου. Ισως εκεινος καταφέρει να μας λύσει καποιες απορίες...

 

angel4 να χαιρεσαι την κορούλα σου....

πολυ χαιρομαι που μετα απο οτι σου συνέβει...η ζωη σου χαμογέλασε ξανα...

 

Ευχομαι το ίδιο να συμβει κ σε εμένα...

 

 

Εμας ο πρωτος γιατρος ηταν γενετιστης, ειχαμε κανει 600 ευρω εξετασεις και εγω και ο ανδρας μου, καρυοτυπους (αν το λεω σωστα), οτι μπορεις να φανταστεις, οτι υπαρχει και δεν υπαρχει ...αφου μολις τα ειδε ο δευτερος γιατρος επαθε την πλακα του, δεν πιστευε οτι καποιος μπορει να γραψει τοσες εξετασεις χωρις να υπαρχει λογος. Ολες ειχαν βγει τελειες και 5 μηνες μηνες μετα μαθαμε τα δυσαρεστα νεα.Δυστυχως δεν μπορουμε να μαθουμε αν φταιξαμε εμεις σε κατι.

Μετα το περιστατικο πηγαμε και σε αλλον γενετιστη και παλι τα ιδια δηλ. οτι ετυχε και δεν ξερουμε κ.τ.λ. Πηγαινε αν θες σε γενετιστη αλλα αν θες την γνωμη μου μην αναλωθεις απο γιατρο σε γιατρο και ανχωθεις, δεν θα σε βοηθησει αυτο να συλλαβεις ξανα. Προσπαθησε να χαλαρωσεις και αρχισε τις προσπαθειες οταν σου πουν οτι μπορεις και ολα θα πανε καλα.

VEI3p2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμας ο πρωτος γιατρος ηταν γενετιστης, ειχαμε κανει 600 ευρω εξετασεις και εγω και ο ανδρας μου, καρυοτυπους (αν το λεω σωστα), οτι μπορεις να φανταστεις, οτι υπαρχει και δεν υπαρχει ...αφου μολις τα ειδε ο δευτερος γιατρος επαθε την πλακα του, δεν πιστευε οτι καποιος μπορει να γραψει τοσες εξετασεις χωρις να υπαρχει λογος. Ολες ειχαν βγει τελειες και 5 μηνες μηνες μετα μαθαμε τα δυσαρεστα νεα.Δυστυχως δεν μπορουμε να μαθουμε αν φταιξαμε εμεις σε κατι.

Μετα το περιστατικο πηγαμε και σε αλλον γενετιστη και παλι τα ιδια δηλ. οτι ετυχε και δεν ξερουμε κ.τ.λ. Πηγαινε αν θες σε γενετιστη αλλα αν θες την γνωμη μου μην αναλωθεις απο γιατρο σε γιατρο και ανχωθεις, δεν θα σε βοηθησει αυτο να συλλαβεις ξανα. Προσπαθησε να χαλαρωσεις και αρχισε τις προσπαθειες οταν σου πουν οτι μπορεις και ολα θα πανε καλα.

κ εγω σε αυτη τη διαδικασια του ψαξιματος ειμαι σε αυτη τη φαση...αν κ βαθια μεσα μου,πιστευω οτι ποτε δεν θα παρω απαντησεις στα γιατι κ πως...Ειναι η αγωνια,να καταλαβω τι δεν πηγε σωστα...Κατα βαθος,ισως ο γιατρος μου εχει δικιο κ απλα πρεπει να δεχτω το οτι ετυχε...Ετυχε η δισχιδης ραχη σε εμας, θα τυχει κ μια αλλη εγκυμοσυνη οπως κ εγινε σε εσενα τοσο συντομα!!!!;) Εμενα παντως με τρομαζει το γεγονος οτι κατι τετοιο φανηκε στον 5ο μηνα,στο μεσο της εγκυμοσυνης...Αυχενικες διαφανειες,εξετασεις,υπερηχοι,ολα τελεια μεχρι τον 5ο...Κ ξαφνικα φανηκε μια τοσο σοβαρη βλαβη του νευρικου σωληνα...:(

NKyqp3.png

Zl2kp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εμεις στειλαμε το έμβρυο για ελεγχο..Τα αποτελεσματα βγηκαν..Δεν μπορεσαν ομως να μου λύσουν τις απορίες...Κ εμας ο γιατρος μας, μας λεει " ένα τυχαίο γεγονός" . Γιατι σε έμας αυτο το τυχαίο γεγονός...και μια σπάνια πάθηση..οπως λένε??????Πόσο σπάνια είναι τελίκά?

 

Οντως angel4 εαν μπορεις απαντησε στις ερωτήσεις της cathy ..

 

Θα ήθελα και εγώ να γνωρίζω , όπως και πολλες αλλες κοπέλες...εδω μέσα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν το στειλαμε για ελεγχο μαλιστα θελαμε να το παρουμε για ταφη αλλα μας ειπαν οτι τα στελνουν αυτοι στο .... νεκροταφειο. Ογιατρος μας ειπε οτι δεν υπαρχει περιπτωση να βρεθει κατι αν το στελναμε.

Μην ζητας συγνωμη αν καποιος καταλαβαινει τι περνας ειναι μονο καποιος που το εχει περασει. Εγω την δυναμη να γραψω για αυτο το θεμα προσφατα την βρηκα. Μετα απο ποσο καιρο σας αφηνουν να προσπαθησετε ξανα?

VEI3p2.png
Link to comment
Share on other sites

Παντως κοριτσια μου γλυκα το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν φταιτε εσεις το θεμα ειναι στα χρωματοσωματα κ στις διεργασιες που γινονται για να σχιματιστουν να διαιρεθουν κλπ εκει καπου μπορει ειναι το λαθος σε μια σειρα της χρωμοσωμικης αλυσιδας εσεις δεν φταιτε σε τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Αφου το λετε οσες περασατε απο αυτη τη θεση κ τα καταφερατε μετα...Μαλλον πρεπει να το πιστεψουμε κ εμεις...;) Μου φαινεται ανεξηγητη αυτη η ψυχολογικη μεταπτωση,την μια μερα οκ,την αλλη,η ψυχολογια πεφτει στο πατωμα...Αλλα ποτε,ποτε ομως,δεν βγαινει απο το μυαλο το μωρο μου...Καθε μερα,καθε νυχτα....Μακαρι να ηταν αλλιως τα πραγματα...

 

Να μην σου φαίνεται ανεξήγητη αυτή η μετάπτωση....Είναι άκρως φυσιολογικη...

Μια κοπέλα από εδώ μέσα(δεν θυμάμαι ποια) έχει ως υπογραφή το παρακάτω:

"Δικαιούσαι να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"

Έτσι είναι.....

 

Καλή μου Κάθυ, θα έρθουνε καλύτερες μέρες(πήρα το πμ σου, θα σου απαντήσω εκτενώς από το σπίτι), θα το δεις!!!

Να βγαίνεις βολτίτσες, να μην κλείνεσαι, στην αρχή να πιέζεις τον εαυτό σου να το κάνει....

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν το στειλαμε για ελεγχο μαλιστα θελαμε να το παρουμε για ταφη αλλα μας ειπαν οτι τα στελνουν αυτοι στο .... νεκροταφειο. Ογιατρος μας ειπε οτι δεν υπαρχει περιπτωση να βρεθει κατι αν το στελναμε.

Μην ζητας συγνωμη αν καποιος καταλαβαινει τι περνας ειναι μονο καποιος που το εχει περασει. Εγω την δυναμη να γραψω για αυτο το θεμα προσφατα την βρηκα. Μετα απο ποσο καιρο σας αφηνουν να προσπαθησετε ξανα?

 

 

Αngel εμενα ο γιατρος μου ειπε σε κανενα διμηνο..

γεννησα φυσιολογικα..πριν 2 μηνες.

 

το διμηνο το χρειαζομαστε μονο κ μονο για να παρει ο οργανισμος μου αρκετο φυλλικο οξυ. Καταλαβες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο πόνος είναι τεράστειος γλυκειά μου. Να τον ζήσεις κ αυτόν για όσο διάστημα χρειάζεσαι. Ποτέ δεν ξέρουμε τι μας επιφυλάσει η ζωή μέχρι το τέλος.Έκανες το καλύτερο για το μωράκι σου, για εσένα και τον αντρούλη σου. Το μωράκι αυτό που τόσο νωρίς έπρεπε να φύγει, θα είναι πάντα στο μυαλό και στην καρδιά σας.Να κρατάς σφιχτά αγκαλιά τον αγαπημένο σου και σύντομα θα μεγαλώσει η οικογένεια σας! Να είσαι σίγουρη!!!Έχετε τη σκέψη και την αγάπη μας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το στειλαμε για ελεγχο μαλιστα θελαμε να το παρουμε για ταφη αλλα μας ειπαν οτι τα στελνουν αυτοι στο .... νεκροταφειο. Ογιατρος μας ειπε οτι δεν υπαρχει περιπτωση να βρεθει κατι αν το στελναμε.

Μην ζητας συγνωμη αν καποιος καταλαβαινει τι περνας ειναι μονο καποιος που το εχει περασει. Εγω την δυναμη να γραψω για αυτο το θεμα προσφατα την βρηκα. Μετα απο ποσο καιρο σας αφηνουν να προσπαθησετε ξανα?

angel4,εχεις τοσο δικιο...μονο οποιος εχει περασει κατι τετοιο καταλαβαινει απολυτα...εγω γεννησα με καισαρικη,οποτε χρειαζεται 3 μηνες τουλαχιστον μεχρι να προσπαθησω,κυριως λογω των εσωτερικων ραμματων της μητρας...Θα παω στο γιατρο ομως την τριτη να με δει πως παω...Οσον αφορα το εμβρυο,εγω δεν το ειδα ποτε...Μου εκαναν ολικη αναισθησια κ οταν ξυπνησα,ειχαν τελειωσει ολα...Ο γιατρος μου μου ειπε οτι εχω τη δυνατοτητα να μαθω που θα θαφτει μετα τις εξετασεις,ωστοσο ο αντρας μου κ η οικογενεια μου δεν συμφωνουσαν...Θα στιγματιζομασταν μια ζωη...:(

NKyqp3.png

Zl2kp2.png

Link to comment
Share on other sites

angel4,εχεις τοσο δικιο...μονο οποιος εχει περασει κατι τετοιο καταλαβαινει απολυτα...εγω γεννησα με καισαρικη,οποτε χρειαζεται 3 μηνες τουλαχιστον μεχρι να προσπαθησω,κυριως λογω των εσωτερικων ραμματων της μητρας...Θα παω στο γιατρο ομως την τριτη να με δει πως παω...Οσον αφορα το εμβρυο,εγω δεν το ειδα ποτε...Μου εκαναν ολικη αναισθησια κ οταν ξυπνησα,ειχαν τελειωσει ολα...Ο γιατρος μου μου ειπε οτι εχω τη δυνατοτητα να μαθω που θα θαφτει μετα τις εξετασεις,ωστοσο ο αντρας μου κ η οικογενεια μου δεν συμφωνουσαν...Θα στιγματιζομασταν μια ζωη...:(

 

Cathy μου , ουτε εγώ το είδα το έμβρυο...

αλλα εζησα τα παντα λογω του οτι γέννησα φυσιολογικά.

ενιωσα τα παντα..ηταν το πρωτο μου παιδακι...και σαν εμπειρια δεν μπορω να πω οτι ηταν η καλυτερη...:mad:

 

παντως επειδη εχουν περασει 2 μηνες να σου πω..οτι όλαααααα για καποιο λόγο γινονται...Σκεφτομαι κ ζω με αυτο καθημερινα...Ειναι ενας τροπος να απαλύνω τον πονο μου!

Link to comment
Share on other sites

Ο πόνος είναι τεράστειος γλυκειά μου. Να τον ζήσεις κ αυτόν για όσο διάστημα χρειάζεσαι. Ποτέ δεν ξέρουμε τι μας επιφυλάσει η ζωή μέχρι το τέλος.Έκανες το καλύτερο για το μωράκι σου, για εσένα και τον αντρούλη σου. Το μωράκι αυτό που τόσο νωρίς έπρεπε να φύγει, θα είναι πάντα στο μυαλό και στην καρδιά σας.Να κρατάς σφιχτά αγκαλιά τον αγαπημένο σου και σύντομα θα μεγαλώσει η οικογένεια σας! Να είσαι σίγουρη!!!Έχετε τη σκέψη και την αγάπη μας.

Σ'ευχαριστω πολυ ....Δεν ξερω αν εκανα το καλυτερο για μενα,για το παιδακι μου ομως που θα υπεφερε χωρις να φταιει,εν γνωσει μου,σιγουρα ηταν ανακουφιση...Κ ας ποναω τοσο εγω σημερα...

NKyqp3.png

Zl2kp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Cathy μου , ουτε εγώ το είδα το έμβρυο...

αλλα εζησα τα παντα λογω του οτι γέννησα φυσιολογικά.

ενιωσα τα παντα..ηταν το πρωτο μου παιδακι...και σαν εμπειρια δεν μπορω να πω οτι ηταν η καλυτερη...:mad:

 

παντως επειδη εχουν περασει 2 μηνες να σου πω..οτι όλαααααα για καποιο λόγο γινονται...Σκεφτομαι κ ζω με αυτο καθημερινα...Ειναι ενας τροπος να απαλύνω τον πονο μου!

αχ nariteka μου...ειμαι η τελευταια εδω μεσα με αυτη την εμπειρια...Το πιο προσφατο μελος...εγω στις 9 Απριλιου την αποχαιρετισα...Ειναι πολυ νωρις μαλλον, δεν ξερω ποτε καταφερνεις να ξεπερασεις κατι τετοιο,οπως λενε οι κοπελες που προχωρησαν μπροστα,δεν το ξεπερνας ποτε,απλως ο ο πονος καλυπτεται με την χαρα μιας νεας εγκυμοσυνης...Γι αυτο βιαζομαι τοσο πολυ,κ οι μερες κυλουν βασανιστικα για μενα...Ψαχνοντας απαντησεις κ ταυτοχρονα αδυνατωντας να προχωρησω...Λυπαμαι που τα εζησες ολα,σιγουρα πολυ δυσκολο.Εγω εκανα καισαρικη με ολικη αναισθησια διοτι υπηρχαν κινδυνοι για την δικη μου υγεια με το φυσιολογικο...Ο πονος μας ομως ειναι σιγουρα ο ιδιος...Κ εμενα το πρωτο μου μωρακι... Σιγουρα ολα γινονται για καποιο λογο...Κ μακαρι να βρεθουμε σε λιγους μηνες στη θεση της angel1,η της vasdeli...Σε σκεφτομαι κ σε καταλαβαινω απολυτα...

Δες κ αυτο...

http://www.mynewbaby.gr/articles/eisagoge/egkumosune_kai_pulliko_oxu

NKyqp3.png

Zl2kp2.png

Link to comment
Share on other sites

cathoula μου, τι κανεις σημερα? πηγες καμια βολτα?? φιλια...

καλησπερα nanis!στο γραφειο ειμαι,σε μια προσπαθεια να συγκεντρωθω ξανα στη δουλεια μου,ωστοσο ξεκλεβω χρονο κ ψαχνω συνεχεια να βρω απαντησεις για τη δισχιδη ραχη...αρθρα για το φυλλικο οξυ,αιτιες,συμπτωματα...Αδικα ισως,αλλα τουλαχιστον μεχρι να περασει ο καιρος κ να μπορουμε να αρχισουμε τις προσπαθειες με τον αντρα μου,θελω να εχω αφησει πισω μου ολα τα γιατι κ πως....

NKyqp3.png

Zl2kp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα nanis!στο γραφειο ειμαι,σε μια προσπαθεια να συγκεντρωθω ξανα στη δουλεια μου,ωστοσο ξεκλεβω χρονο κ ψαχνω συνεχεια να βρω απαντησεις για τη δισχιδη ραχη...αρθρα για το φυλλικο οξυ,αιτιες,συμπτωματα...Αδικα ισως,αλλα τουλαχιστον μεχρι να περασει ο καιρος κ να μπορουμε να αρχισουμε τις προσπαθειες με τον αντρα μου,θελω να εχω αφησει πισω μου ολα τα γιατι κ πως....

 

Καλη αρχη στη δουλεια σου!!!

 

Θα σε βοηθησει να απασχολεις το μυαλουδακι σου!!!

Δεν ειναι κακο το οτι ψαχνεις να λυσεις τις αποριες σου, ισως ομως μερικες φορες... απλα τυχαινει!!! Ο καιρος θα περασει... αλλες μερες πιο γρηγορα :) και αλλες μερες πιο αργα :|, και θα ξεκινησεις και παλι να προσπαθεις και ειμαι απολυτα σιγουρη οτι θα τα καταφερεις...

σου εχω εμπιστοσυνη !!!!!!!!!!!

 Ότι πολυτιμότερο... 
 Γιάννης 13/01/2009
 Αλέξης 09/03/2011 

Link to comment
Share on other sites

Καλη αρχη στη δουλεια σου!!!

 

Θα σε βοηθησει να απασχολεις το μυαλουδακι σου!!!

Δεν ειναι κακο το οτι ψαχνεις να λυσεις τις αποριες σου, ισως ομως μερικες φορες... απλα τυχαινει!!! Ο καιρος θα περασει... αλλες μερες πιο γρηγορα :) και αλλες μερες πιο αργα :|, και θα ξεκινησεις και παλι να προσπαθεις και ειμαι απολυτα σιγουρη οτι θα τα καταφερεις...

σου εχω εμπιστοσυνη !!!!!!!!!!!

nanis 'σ'ευχαριστω...νομιζα οτι μπηκε κ ο οργανισμος μοου σε μια σειρα οταν αδιαθετησα,αλλα μπααααα....μαλλον βιαζομαι....!τωρα ξανααδιαθετησα!τελειωσαν τα λοχεια,αδιαθετησα την προηγουμενη πεμπτη μεχρι σαββατο(πολυ αιμοραγια κ πονος),σταματησε κυριακη εντελως, κ απο σημερα,παλι αιμα!!!τι γινεται πια???βιαζομαι μαλλον!!!αποσυντονιστηκε ο οργανισμος μου!!:shock:

NKyqp3.png

Zl2kp2.png

Link to comment
Share on other sites

nanis 'σ'ευχαριστω...νομιζα οτι μπηκε κ ο οργανισμος μοου σε μια σειρα οταν αδιαθετησα,αλλα μπααααα....μαλλον βιαζομαι....!τωρα ξανααδιαθετησα!τελειωσαν τα λοχεια,αδιαθετησα την προηγουμενη πεμπτη μεχρι σαββατο(πολυ αιμοραγια κ πονος),σταματησε κυριακη εντελως, κ απο σημερα,παλι αιμα!!!τι γινεται πια???βιαζομαι μαλλον!!!αποσυντονιστηκε ο οργανισμος μου!!:shock:

 

Για να μπει ο οργανισμουλης σου σε μια σειρα θα περασουν 2 ή 3 φορες που θα αδιαθετησεις. Η αιμοραγια με ανησυχει λιγο (?!), πλημμηρα δηλαδη, ή πολυ πολυ αιμα? Γενικα οταν αδιαθετουσες ειχες πολυ αιμα?

Τον γιατρο σου τον πηρες τηλεφωνο, υπαρχουν και αιμοστατικα χαπια για πολυ αιμα μετα απο καισαρικη, ρωτα τον κι αυτο.

Οσο για το βιαζομαι.... <<καλα κανεις>> γιατι οταν βιαζεσαι θα περασει κι ο καιρος πιο γρηγορα!! :wink: Γεμισε τη μερα σου ωστε να μην καταλαβαινεις τις ωρες πως περνανε...

 Ότι πολυτιμότερο... 
 Γιάννης 13/01/2009
 Αλέξης 09/03/2011 

Link to comment
Share on other sites

Για να μπει ο οργανισμουλης σου σε μια σειρα θα περασουν 2 ή 3 φορες που θα αδιαθετησεις. Η αιμοραγια με ανησυχει λιγο (?!), πλημμηρα δηλαδη, ή πολυ πολυ αιμα? Γενικα οταν αδιαθετουσες ειχες πολυ αιμα?

Τον γιατρο σου τον πηρες τηλεφωνο, υπαρχουν και αιμοστατικα χαπια για πολυ αιμα μετα απο καισαρικη, ρωτα τον κι αυτο.

Οσο για το βιαζομαι.... <<καλα κανεις>> γιατι οταν βιαζεσαι θα περασει κι ο καιρος πιο γρηγορα!! :wink: Γεμισε τη μερα σου ωστε να μην καταλαβαινεις τις ωρες πως περνανε...

οχι,δεν εχω ''πλημμυρισει''...ετσι ημουν την προηγουμενη βδομαδα,οταν αδιαθετησα, κ ο γιατρος μου ειπε οτι ηταν φυσιολογικο...Ομως σταματησε αποτομα κ σημερα εχω παλι,αλλα σε φυσιολογικα πλαισια...Τι να πω,μαλλον ο οργανισμος θελει χρονο κ εγω ''πιεζω'' την κατασταση ;)

NKyqp3.png

Zl2kp2.png

Link to comment
Share on other sites

οχι,δεν εχω ''πλημμυρισει''...ετσι ημουν την προηγουμενη βδομαδα,οταν αδιαθετησα, κ ο γιατρος μου ειπε οτι ηταν φυσιολογικο...Ομως σταματησε αποτομα κ σημερα εχω παλι,αλλα σε φυσιολογικα πλαισια...Τι να πω,μαλλον ο οργανισμος θελει χρονο κ εγω ''πιεζω'' την κατασταση ;)

 

Αχ, αυτος ο χρονος!!! Οταν θελεις να περασει καθεται και σε κοιταει και οταν θελεις να κολλησει το ρολοι τρεχει νερο!!!

ΘΑ μπει σε σειρα ο οργανισμουλης σου μην ανησυχεις!!!

 Ότι πολυτιμότερο... 
 Γιάννης 13/01/2009
 Αλέξης 09/03/2011 

Link to comment
Share on other sites

Καθυ μου, είδες την ιστορία μου και τώρα διαβασα και εγώ την δική σου. ειναι απίστευτο πως όλες οι μανούλες που εχουμε περάσει τα ίδια νιώθουμε τόσο ομοια συναισθήματα. και εγω είμαι 27 και ποτε δεν περίμενα να μου συμβεί, και πολύ υγειινή διατροφή, ξεκουραση και γυμναστική. και από όνειρα.... αλλο τίποτα... και ολα αυτά που περιγράφεις για τον πόνο, τα δακρυα κάθε μέρα, ολες τις εγκυμονούσες που εμφανίζονται ξαφνικά στη ζωή σου, ολα τα μωρουδιακά και πόσο πόνο μπορούν να προκαλέσουν... σου ευχομαι ότι καλύτερο, σου ευχομαι να κάνεις σύντομα ένα υγειέστατο μωράκι. εγώ πάντως ξέρω ότι αν ξαναμείνω εγκυος σίγουρα όσο και να θέλω να το απολαύσω μέσα στην καρδιά μου θα είναι ριζωμένος αυτός ο φόβος... ευχαριστώ που μοιράστηκες μαζι μας την ιστορία σου γιατι δίνει κουράγιο σε πολλούς αναμεσά τους και εγώ που νιωθω τόσο πόνο και δεν βρίσκω λογια να τον περιγράψω.

Link to comment
Share on other sites

οχι,δεν εχω ''πλημμυρισει''...ετσι ημουν την προηγουμενη βδομαδα,οταν αδιαθετησα, κ ο γιατρος μου ειπε οτι ηταν φυσιολογικο...Ομως σταματησε αποτομα κ σημερα εχω παλι,αλλα σε φυσιολογικα πλαισια...Τι να πω,μαλλον ο οργανισμος θελει χρονο κ εγω ''πιεζω'' την κατασταση ;)

να σου πω οτι εγώ έκανα την διακοπή στις 16-17 απριλίου, κάθε μέρα από τότε είχα αίμα. στην αρχή πολύ και μετα μια δυο σταγόνες. όταν μου ήρθε η πρωτη περιόδος ήταν ακριβώς πλημμύρα και μετα μια μερα κενο και τώρα παλι από μια σταγόνα. η γιατρός μου λεει ότι είναι απολύτως φυσιολογικο... και εγώ που δεν εκανα καισαρική και πάλι πρέπει να περιμένω 3 περιόδους οπότε μην αισθάνεσαι ότι χανεις χρόνο (αν και αυτός ο χρόνος τωρα ΔΕΝ ΠΕΡΝΑ!!!)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...