Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πόσες ώρες κάνατε για να γεννήσετε;;


Recommended Posts

Στην πρωτη εγκυμοσυνη εκανα 20 ωρες. Στη δευτερη 12 ωρες. Και οι δυο με προκληση τοκετου. Ισως κι αυτο να παιζει ρολο. Παντως μολις βγηκε το μωρο τελειωσε και ο πονος. Εξαντλημενοι ηταν οσοι με περιμενανε..

k9Tap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 473
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Στην πρώτη γέννα έκανα 26 ώρες όπου τις τελευταίες 18 ώρες είχα από δυνατούς έως και απίστευτους πόνους. Ειμαι φοβερά ανθεκτική στον πόνο αλλά τα είδα όλα κορίτσια. Έφτασα στο σημείο να μη καταλαβαίνω τί γίνεται γύρω μου. Η μαία μου είπε πως στο τσακ γλίτωσα την καισαρική. Στη δευτερη γέννα μου με λυπήθηκε ο Θεούλης, δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς, και γέννησα μέσα σε ακριβώς 5 ώρες από τη στιγμή που ξεκίνησαν το ελαφριά πονάκια. Δεν το πίστευα ακόμα και όταν έγινε. Με γέννες σαν τη πρώτη δύο παιδιά μου φαίνονται υπεραρκετά, με γέννες σα τη δεύτερη γεννάω δέκα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εμενα τα πρωτα μικρα τσιμπιματακια πονου ξεκινησαν απο την παρασκευη 5/9 και συνεχιστηκαν μεχρι την τεταρτη 10/9 απο τις 9 η ωρα το βραδυ αρχισαν να εχουν ρυθμο αλλα εγω συνεχιζα να σκεφτομαι "δεν γενναω" στις 2 το βραδυ μ ακουσε ο αντρας μου που δυσκολευομουν να γυρισω πλευρο ειχα 4 δεκαλεπτους αλλα συνεχιζα το βιολι μου εγω :D οταν με βαλε και πηρα τον γιατρο κι αφου ζητησα συγνωμη για το ακκαταληλο της ωρας :wink: μου λεει "γιατι δεν με πηρες νωριτερα ειναι πονοι γεννας αυτοι φανη μου, μολις γινουνε 5λεπτοι ξεκιναμε για το μαιευτηριο" κι εγω λεω το κορυφαιο "ΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ?" :wink: το βιολακι μου εγω.Οπως 8α φανταζεσται δεν σταματησαν φτασαμε στο μητερα 3.15 και γεννησα την πεταλουδιτσα στις 9.50 :D

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν θυμάμαι τον άντρα μου Κυριακή απόγευμα 15/1/06 να γυρνάει και να λέει στη μικρούλα μας (στη κοιλιά μου) κοίτα αγαπούλα μου σήμερα είναι το ντέρμπι ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ -ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ ΄δεν πιστεύω να μου κάνεις της έκλπηξη , μετά να ακουμπάει το κεφάλι του στην κοιλιά μου και η μικρή να τον τρελαίνει στην κλοτσιά , όπως έκανε δηλαδή συνήθως όποτε ακούμπαγε ο μπαμπάς την κοιλιά μου. Λοιπόν τελείωσε το ντέρμπι και τα τις 1:00 τα ξημερώματα ένιωσα το πρώτο πονάκι όπου συνεχίστηκαν μέχρι τις 7:00 το πρωΐ , ούτε καν περιόδου τα πονάκια αλλά πολύ χαλαρά τους άφησα όλους να κοιμηθούν και κατά τις 7:30 ξύπνησα τον αντρούλι μου και ξεκίνησα τα τηλ. ΜΑμά , Πεθερά και γιατρό είχα φτάσει στο δεκάλεπτο. Μπάνιο κλπ ο άντρας μου πανικόβλητος εγώ χαλαρή φτάνουμε στο νοσοκομείο μπαίνω καρδιοτοκογράφο ο γιατρός μου ήταν υπέρ του φυσιολογικού τοκετού ναι είχε ξεκινήσει η διαδικασία αλλά δεν είχα διαστολή (1 ), έρχεται ο γιατρός και μου λέει δεν πας για ένα "καφεδάκι" να μην κάθεσε εδω μέσα καλλίτερα και αν δεν αλλάξει κάτι έρχεσαι πάλι το μεσημεράκι να σε δώ. Μέχρι το μεσημέρι η κατάσταση ήταν ίδια και εγώ χαλαρά κάθε δεκάλεπτο είχα πονάκια , κάναμε τις βόλτες είχε και υπέροχη μέρα. Πάω κατά τις 15:00 στο νοσοκομείο με βάζουν για καμιά ώρα στον καρδιοτοκογράφο καμία εξέλιξη , οπότε μου λέιε ο γιατρός ή κάθεσε τώρα και προκαλούμε πόνους ή φεύγεις και αν δεν προκύψει κάτι μέχρι το πρωϊ , κάνουμε εισαγωγή το πρωΐ ο.κ. του λέω φεύγω. Δεν πρόλαβα να μπώ στο αυτοκίνητο με πιάνει ο 1ος πόνος μιλιά εγώ λέω άσε να βεβαιωθώ πρώτα φτάνουμε στο σπίτι οι πόνοι δυνατοί κατά τις 18:30 δεν άντεξα άλλο είχαμε μαζευτεί και όλοι στο σπίτι ξανακάνω μπάνιο ξεκινάμε συνοδεία .

Μπήκα 19:00 ο γιατρός ήταν πανω απο το κεφάλι μου στις 19:15 και δύο μαίες τρέχανε πανικόβλητες γύρω μου διαστολή 5 1/2 τρέχοντας το κλίσμα, τρέχωντας το ξύρισμα μέχρι να τα κάνουμε όλα αυτά διαστολή 7 μετά απο λίγο μου έσπασε ο γιατρός τα νερά αλλά η μπουμπου ψηλά να σπρώχνει με τα πόδια της το στομάχι μου και εγώ αντι να πρέπει να σπρώχνω να προσπαθώ να κρατηθώ για να κατέβει (να είναι καλά η μαία που ήταν δίπλα μου μέχρι το τέλος) στις 22:00 είχα φτάσει στο 1 -1 με βάζουν χειρουργίο 22:27 την είχα στην αγκαλιά μου , η αλήθεια είναι πως οι πόνοι έγιναν αφόρητοι όταν είχα φτάσει 8 διαστολή και μου έριξαν τον ορό για να επισπεύσουν τη διαδικασία δεν παίζονται οι πόνοι με τον ορό σε σχέση με τους φυσιολογικούς.ΝΑ χαιρόαμστε τα ζουζούνια μας όλες

Link to comment
Share on other sites

:D:D:D ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΠΙΑΣΑΝΕ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΣΤΙΣ 12.30 ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΓΕΝΝΗΣΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΣΤΙΣ 6.05. ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΑΝΤΕΞΑ ΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ. ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ. :lol::lol::lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:D:D:D ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΠΙΑΣΑΝΕ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΣΤΙΣ 12.30 ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΓΕΝΝΗΣΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΣΤΙΣ 6.05. ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΑΝΤΕΞΑ ΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ. ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ. :lol::lol::lol::lol::lol: ΒΛΕΠΕΙΣ Ο ΠΑΙΔΑΡΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΔΥΣΚΟΛΕΨΕ ΚΑΘΟΛΟΥ.
Link to comment
Share on other sites

Εγω περισσοτερο αγχος εχω για τις αιμορροιδες που με χουν τσακισει, κ πως θα ειναι μετα, που θα γινουν σαν μπαλακια του τεννις, ειμαι σιγουρη, παρα για τον πονο της γεννας. Δεν υπαρχει χειροτερος πονος πιστευω. Και κατα την διαρκεια της γεννας θα γινουν τεραστιες!!! τι αλλο να κανο δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια...ηρθε η ωρα να σας μιλησω για τον δευτερο τοκετο μου.

καταρχας πηρα και 3 μερες απο τον 10 μηνα....μου εσπασαν τα νερα μου στις

04:00 τα ξημερωματα,γυρω στις 05:15 ημουν στην κλινικη(διαβαλκανικο)

και στις 06:30 γεννησα.εφτασα εκει με διαστολη 3,και ολα πηγαιναν πολυ γρηγορα....επισκληριδιο δεν προλαβα να κανω..........αλλα αυτα τα 30-40' λεπτα ηταν μαρτυριο.ολα τα καταλαβα,ολα τα ενιωσα,ενιωθα το παιδι να βγαινει.....αλλο συναισθημα αλλα πολυς πονος!

δοξα τον Θεο ολα πηγαν μια χαρα.

 

5255.png

 

293658.png

293655.png

 

 

 

.png

LcNGp3.png

k90zp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω περισσοτερο αγχος εχω για τις αιμορροιδες που με χουν τσακισει, κ πως θα ειναι μετα, που θα γινουν σαν μπαλακια του τεννις, ειμαι σιγουρη, παρα για τον πονο της γεννας. Δεν υπαρχει χειροτερος πονος πιστευω. Και κατα την διαρκεια της γεννας θα γινουν τεραστιες!!! τι αλλο να κανο δεν ξερω.
Αυτό ξαναπέστο :?:? !!!

Υπέφερα για 10 μέρες μετά το τοκετό! Δεν πόνεσα καθόλου στο τοκετό, ούτε μετά με μήτρα, ράμματα κτλ και υπέφερα από τις αιμοροίδες.

Ο γιατρός μου, μου είχε πει πως αν ξέραμε πως θα ήταν τόσο έντονο το πρόβλημα θα μπορούσαμε να κάνουμε επέμβαση για αφαίρεση, απο τη στιγμή που υπήρχε και η επισκληρίδιος.

Αυτή τη φορά θα το συζητήσουμε μήπως και κάνουμε, τελικά κάτι!

8a1731cd5c.png 4b3bd8119f.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω περισσοτερο αγχος εχω για τις αιμορροιδες που με χουν τσακισει, κ πως θα ειναι μετα, που θα γινουν σαν μπαλακια του τεννις, ειμαι σιγουρη, παρα για τον πονο της γεννας. Δεν υπαρχει χειροτερος πονος πιστευω. Και κατα την διαρκεια της γεννας θα γινουν τεραστιες!!! τι αλλο να κανο δεν ξερω.
Αυτό ξαναπέστο :?:? !!!

Υπέφερα για 10 μέρες μετά το τοκετό! Δεν πόνεσα καθόλου στο τοκετό, ούτε μετά με μήτρα, ράμματα κτλ και υπέφερα από τις αιμοροίδες.

Ο γιατρός μου, μου είχε πει πως αν ξέραμε πως θα ήταν τόσο έντονο το πρόβλημα θα μπορούσαμε να κάνουμε επέμβαση για αφαίρεση, απο τη στιγμή που υπήρχε και η επισκληρίδιος.

Αυτή τη φορά θα το συζητήσουμε μήπως και κάνουμε, τελικά κάτι!

 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα.είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και πραγματικά πονούσα πάρα πολύ..ελπίζω όλα να πάνε καλά

.png
Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη μου γέννα έκανα 3 ώρες και 45 λεπτά. Στην δεύτερη έκανα 2 ώρες και 10 λεπτά.

Όσο για τις αιμοροίδες στον δεύτερο τοκετό ο γιατρός που με έραψε μου τις έβαλε μέσα. Δεν πόνεσε καθόλου και μετά ήμουν κυρία! Ενώ την πρώτη φορά δεν έγινε κάτι τέτοιο. Εντύπωση μου έκανε κι εμένα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Εγω εφτασα στις 2:30 ξημερωματα με διαστολη 6. Γυρω στις 3 με ετοιμασαν μου εβαλαν ορο και φαρμακα για να σπασουν τα νερα.

Στις 4:50 χωρις επισκληριδιο και στην κυριολεξια με 2 σπρωξιματα βγηκε η μπουμπου μου!!! Δεν με ταλαιπωρησε καθολου!

Ευχομαι σε ολες τις μελλουσες μαμαδες να εχουν μια ευκολη γεννα και να μην ταλαιπωρηθουν καθολου....

Link to comment
Share on other sites

εγω κοριτσια εκανα 32 με 33 ωρες....χωρις επισκληριδιο!!!!!!!!!!(λογω δισκοκηλης στην μεση μου)

μπηκα τεταρτη στις 11 με τεχνητους πονους και γεννησα παρασκευη 8.40!!

και τελικα παρολο την προσπαθεια τοσων ωρων γεννησα με καισαρικη!καλο ε!!

ουτε στον εχθρο μου τετοια ταλιαπωρια..αν και βεβαια αξιζε για το παιδακι μου!!

και επειδη ολοι με ρωτανε γιατι δεν εκανα νωριτερα καισαρικη ηταν γιατι με τον γιατρουλη καναμε τα παντα να την αποφυγουμε λογω οτι εχω ενα προβλημα υγειας και πρεπει να αποφευγονται οι επεμβασεις στην κοιλια!!

Link to comment
Share on other sites

3/4/09 40 και 5 στις 9 το βραδυ ειχα πονακια περιοδου και ειδα αιμα....σε λιγο αρχισαν και οι συσπασεις τακτκες αλλα οχι πολυ δυνατες.... γεννησα την επομενη 4/4/09 στις 18.10.... περασα 21 ωρες τοκετου που αν και εκανα επισκληριδιο πονεσα αρκετα γιατι δεν την εκανα απο την αρχη και στο τελος ειχε περασει η επιδραση και μεχρι να μου κανουν την επομενη δοση ειχε ηδη αρχισει να βγαινει το κεφαλακι της!!!!! Τα θυμαμαι ως τις πιο ομορφες 21 ωρες της ζωης μου!!!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είδα λίγο ρόζ τα ξημερώματα στις 5 και στις 11:00πμ

άρχισαν πονάκια περιόδου στιν αρχή ανα μισάωρα ελαφρά και λίγο λίγο πιο τακτά και πιο έντονα.Πήγα στο μαιευτήριο στις 17:40 και γέννησα ακριβώς στις 20:00.

Στο μαιευτήριο έκανα επισκληρίδιο και έτσι τις 2 ώρες τις αναμονής εκεί δεν πονούσα απλά καθόμουν με τον αντρούλη μου και χαζολογούσαμε....

Γιαννής 1/7/2006 + Νικόλας 20/10/2009

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γειά σας!

στις 6/4/09 γεννησα έναν πανέμορφο (τί μάνα θα ήμουν αν δεν το έλεγα αυτό;) μπουμπούκο 3.900 kg με φυσιολογικό τοκετό. πήγα στο μαιευτήριο με ραντεβού, μου βάλανε τον ορό στις 8 π.μ και στις 12:20 κράταγα τον μπέμπη μου αγκαλίτσα.

ούτε στο πιο τρελό όνειρο δε φανταζόμουν ότι θα γεννούσα τόσο εύκολα, αφού ούτε πόνους είχα, ούτε τα νερά είχαν σπάσει, ούτε διαστολή βέβαια είχα και το κυριότερο ο μπέμπης ήταν ψηλά (δεν είχε καν εμπεδωθεί). Η αλήθεια είναι ότι ακόμη και η γιατρός μου δεν περίμενε να τελειώσουμε τόσο γρήγορα!

και εμένα με είχαν αγχώσει ότι το πρώτο παιδί θα κάνει γύρω στις 12 ώρες,κλπ κλπ, αλλά τελικά πιστεύω ότι δεν υπάρχοπυν κανόνες σε αυτό. για κάθε γυναίκα είναι διαφορετικό, οπότε όλες οι μέλλουσες μαμάδες κοιτάξτε να το απολαύσετε χωρίς άγχος γιατί είναι μία μοναδική εμπειρία!!

an1cEUC0g001310MzA1OTAzZHw5MDIyOTVkYXxvIFZlbm9zIG1hcyBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

ΣΤΙΣ 14/5/07 ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΗΝ ΞΑΝΘΗ.ΠΗΓΑ ΣΤΙΙΣ ΕΝΝΙΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΕΛΕΓΧΟ ΚΑΘΩΣ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗΣ.ΜΕ ΕΞΕΤΑΣΑΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΑΣΤΟΛΗ ΚΑΙ ΠΩΣ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΓΕΝΝΟΥΣΑ ΘΑ ΕΡΧΟΜΟΥΝ ΣΕ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΜΕ ΞΕΓΕΝΝΗΣΟΥΝ ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΞΕΚΙΝΟΥΣΑΜΕ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ.ΕΓΩ Η ΧΑΖΗ ΕΙΠΑ ΑΜΕΣΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ.ΠΟΥ ΝΑ ΗΞΕΡΑ ΤΙ ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕ!!!ΣΤΙΣ 12 ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΜΟΥ ΕΣΠΑΣΑΝ ΤΑ ΝΕΡΑ (ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ) ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 6 ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΕΚΟΒΑ ΒΟΛΤΕΣ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.ΑΛΛΕΣ 6 ΓΕΝΟΥΣΑΝ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΟΙ ΜΑΙΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΝΟΣΟΚΟΜΕΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ ΠΗΓΑΙΝΟΕΡΧΟΜΟΥΝ ΚΑΙ ΕΛΕΓΑ ΤΑ ΝΕΑ ΤΩΝ ΜΕΛΛΟΥΣΩΝ ΜΑΜΑΔΩΝ ΣΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥΣ(ΕΧΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΔΙΑΣΤΟΛΗ , ΠΟΝΑΕΙ, Ο ΑΝΤΡΑΣ ΡΩΤΑΕΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΚΑΤΙ ΚΛΠ)ΚΑΤΑ ΤΙΣ 6 ΜΕ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ :ΑΝΤΕ ΕΛΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΣΕΝΑ ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΜΕΙΝΕΙ.ΜΟΥ ΒΑΛΑΝ ΤΟΝ ΟΡΟ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΑΡΧΙΣΑΝ ΟΙ ΠΟΝΟΙ.ΜΕ ΤΑ ΛΙΓΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 10 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΓΕΝΝΗΣΑ.ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΟ ΤΙ ΓΙΝΟΤΑΝ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΩΝ ΠΟΝΩΝ ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ.1)ΔΕ ΜΟΥ ΕΔΕΙΞΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΛΙΣ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΟ ΕΒΓΑΛΑΝ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΕΞΩ ΕΓΩ ΤΟ ΕΙΔΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΩΡΕΣ ΠΟΥ ΜΕ ΠΗΓΑΝ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ 2)ΕΠΙ 2 ΩΡΕΣ ΑΦΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Η ΟΛΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕ ΑΦΗΣΑΝ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ,ΤΟ ΠΑΓΩΜΕΝΟ ΑΥΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ ΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΝΑ ΚΟΙΤΑΕΙ ΤΗ ΔΥΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΤΗΝ ΑΝΑΤΟΛΗ.ΕΙΧΑ ΠΑΓΩΣΕΙ ΜΙΛΑΜΕ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΑ ΕΙΧΑΝ ΟΛΕΣ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙ ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΛΑ ΜΙΑ ΚΑΘΑΡΙΣΤΡΙΑ ΠΟΥ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΜΕ ΣΚΕΠΑΣΕ.ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΕΙ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗ ΕΙΜΑΙ 23 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΥΤΕ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΟΥΤΕ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΤΟ ΟΛΟ ΣΥΣΤΗΜΑ,ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΚΑΝΑ ΤΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΨΑΞΩ ΟΛΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΣΑΝ ΤΟ ΠΡΟΒΑΤΟ ΣΤΗ ΣΦΑΓΗ.ΑΝ ΚΑΜΙΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΚΛΙΝΙΚΗ Η ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ ΑΣ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...