Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μαμάδες του parents.org.gr !


administrator

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας μανούλες!

Εγώ έχω έναν μπόμπιρα 5,5 μηνών. Με λένε Σοφία, ζω σε νησί αλλά είμαι φρέσκια εδώ και δεν έχω πολλές παρέες. Η μέρα μου περνάει κυρίως με την φροντίδα του μικρού. Από μια ζωή μέσα στο τρέξιμο που είχα πριν με δουλειά, σπουδές κλπ, τώρα είμαι μόνο νοικοκυρά και μαμά. Το μαμά βέβαια είναι πάνω απ'όλα! Εδώ βρήκα έναν καλό τρόπο να παίρνω πληροφορίες αλλά και να χαλαρώνω! Να είστε όλες καλά και να χαίρεστε τις οικογένειές σας!

 

Ήρθες και έγινες το νόημα της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου Σοφία/ssidi. Καλωσήρθες!!!!

Στο parents απο οτι κατάλαβες το όνομα μας έχει την τιμητική του!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P

Οι θησαυροί μου:

Δημήτρης 5,5 χρονών, Ματθαίος 22 μηνών

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα και καλή εβδομάδα,

 

μόλις πριν λίγο γράφτηκα κι εγώ στο site το οποίο το βρίσκω super. Είμαι μανούλα ενός κοριτσιού 21 μηνών την οποία φυσικά λατρεύω..... περίεργο ε??? :lol:

 

Να ευχηθώ καλές διακοπές σε όλους όσους πρόκειται να φύγουν σύντομα και καλή επιστροφή σε αυτούς που τελείωσαν οι διακοπές τους :cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γειά σου elisabeta.

Πολύ περίεργο που λατρεύεις βρε παιδί μου το κοριτσάκι σου. Δεν έχεις συμβεί σε καμιά μας.... :D

 

να το χαίρεσαι και να είναι πάντα γερό και χαρούμενο!!!

Link to comment
Share on other sites

γειά σου elisabeta.

Πολύ περίεργο που λατρεύεις βρε παιδί μου το κοριτσάκι σου. Δεν έχεις συμβεί σε καμιά μας.... :D

 

να το χαίρεσαι και να είναι πάντα γερό και χαρούμενο!!!

 

:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ένα μικρό βιογραφικό και απο μένα, έτσι για να συστηθούμε.... Με λένε Δώρα, 31 ετών και είμαι απο την Ξάνθη. Ο μικρός μπεμπούλης μου, που για πολύ λίγο θα είναι μπεμπούλης αφού στις 2 Σεπτεμβρίου βαφτιζόμαστε (και το όνομα αυτού Ιωάννης), είναι 5,5 μηνών. Ο ερχομός του μπέμπη ήταν για μια μένα μια σφαλιάρα. Είχα μάθει στην ζωή μου να την γεμίζω με ασχολίες και ενδιαφέροντα όπως Πανεπιστήμιο, αθλητισμός (για 19 συνεχόμενα έτη) κτλ. Τώρα πια προσπαθώ με νύχια και με δόντια να συνδυάσω όλα αυτά 1) την εργασία μου, 2) το πανεπιστήμιο, 3) τον αθλητισμό, 4) το σπίτι, χωρίς βέβαια να υπάρχει το παραμικρό κόστος στον μπέμπη.... Αλλα αυτό δεν γίνεται. Τώρα πια καλούμαι να κάνω τις επιλογές μου... Μου είναι αρκετά δύσκολο αλλά σε καμία περίπτωση δεν θέλω να χάσω ούτε μια στιγμή απο την γλυκιά αυτή φατσούλα. Οι προτεραιότητες έχουν αλλάξει και έχουν γίνει μια και μοναδική. Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΟΥ.

 

dev277pr___.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Δώρα και να σου ζήσει ο μπέμπης-Ιωάννης. Είναι όντως φοβερό πώς αλλάζει τις προτεραιότητες και τα θέλω σου ο ερχομός ενός παιδιού! Είναι όμως τόσο απίστευτα ωραία να είσαι με το μωράκι σου και να το φροντίζεις που εμένα προσωπικά δεν μου έχει λείψει τίποτα από τα παλιά. Θα έχουμε την ευκαιρία αργότερα, όταν πια θα έχουν ξεπεταχτεί και δεν θα έχουν τόσο άμεσα την ανάγκη μας.

.png.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γειά σας κι από μένα!!

Ανακάλυψα εντελώς τυχαία την όμορφη παρέα σας. Έψαχνα πολύ καιρό ένα site σαν κι αυτό (μάλλον δεν έψαχνα σωστά...) και σας ανακάλυψα ψάχνωντας πληροφορίες για βάφτιση.

Είμαι 32 χρονών και έχω έναν απίστευτο μπέμπη 8 μηνών που λατρεύω και μου΄χει αλλάξει εντελώς τη ζωή (τί πρωτότυπο εε??). Τον βαφτίζουμε την Κυριακή.

Χαίρομαι πολύ που σας γνώρισα και έχουμε να πούμε πολλά από δω και πέρα!!

Με τα παιδιά μου, ξαναγεννιέμαι...

bUwEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που είμαι μαμά μπορώ να γράψω εδώ...

Είμαι σχεδόν 25 χρονών και έχω μια κόρη 3 βδομάδων και 2 ημερών... :P

 

Δεν ειναι αναγκη να μας το υπενθυμιζεις οτι υπαρχουν ανθρωποι που βαζουν το 2 ακομα μπροστα από το νουμερο της ηλιακιας τους... :evil:

Ακου σχεδον 25... ντροπη σου.. τσ τσ..

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ας γραψω κι εγώ εδώ!!! Με λένε Κατερίνα είμαι 29 ετών κι έχω ένα αγοράκι 4 μηνών!!! Θα ήθελα να αποκτήσω κι άλλο μωράκι σύντομα αλλά θα περιμένουμε λίγο λόγω της καισαρικής :(:( . Απολαμβάνω πολύ την παρέα του parents !!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...