Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ο παρατεταμενος θηλασμος κραταει πισω την νοητικη αναπτυξη του παιδιου??????


Recommended Posts

Εχουμε μια διαφωνια με τον συζηγο

πιστευει ( θελει να πιστευει ) πως ο παρατεταμενος θηλασμος κραταει πισω την νοητικη αναπτυξη των παιδιων

 

θηλαζω 9 μηνες και απο το περιστατικο με την γαστρεντεριτιδα που του μιλησε ο γυναικολογος οτι επρεπε να τον ειχα κοψει διαφορετικα η μικρη θα εχει διαφορες ψυχολογικες ανωμαλιες( πιθανον να γινει εξαρτημενη απο εμενα και λεσβια ) εβαλε σκοπο να μην με αφησει να συνεχισω τον θηλασμο οχι στον χρονο αλλα να τον κοψω οσο πιο συντομα μπορω

 

το μονο που καταφεραμε χθες μετα απο μια συζητηση 4 ωρων συμφωνησαμε να παρουμε την γνωμη διαφωρων παιδιατρων και μαιων και να αποφασισουσιμε απο κοινου τι θα κανουμε

 

βασιζετε σε μια ερευνα που εχει βγει και λεει οτι ο θηλασμος πρεπει να σταματαει στους 6 μηνες

 

 

 

αυτα που εχω βρει εγω δεν θελει ουτε να τ δει ουτε να τα ψαξει μονος του

 

ειναι απο την πρωτη στιγμη προκατελημενος αρνητικα με τον θηλασμο και ειμαι αρνητικα προκαταλειμενη απεναντι του ως πος τις αποφασεις που αφορουν τον θηλασμο

 

θα παμε σε καμοια δεκαρια αλλα εστω και ενας να συμφωνησει ε την αποψη του ολους τους αλλους τους βγαζει ακυρους

ακομα και εκεινους που εχουμε παει δεν τους θεωρει εμπιστους αφου δεν μου εχουν πει ακομα να σταματησω τον θηλασμο!!!!!!!

 

 

μου ειπε ακομα οτι δεν την αγαπαω αρκετα διαφορετικαθα το ειχα σταματησει και ειναι μονο ενα καπριτσιο

 

δεν ξερω αισθανομαι πιεσμενη

 

Ειναι ενας πολυ καλος μπαμπας την αγαπαει και ασχοληται μαζι της

 

 

ειχαμε πει τουλαχιστον οτι θα με αφησει να την θηλασω μεχρι τον χρονο και μετα θα αρχιζαμε τον αποθηλασμο με φυικο τροπο ηπιο με τις τροφες και τα παιχνιδακια

τι τον επιασε ξαφνικα

τοσο Μαλ@$^#%#νη ειμαι??????????????????αναρωτιεμαι:(

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

 

328e.jpg328ep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 88
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

θα εχει διαφορες ψυχολογικες ανωμαλιες( πιθανον να γινει εξαρτημενη απο εμενα και λεσβια ) εβαλε σκοπο να μην με αφησει να συνεχισω τον θηλασμο οχι στον χρονο αλλα να τον κοψω οσο πιο συντομα μπορω

 

χαχαχαχα!!!Τι είναι αυτά που ακούω Θεέ μου!Θα πηδηχτώ από το παράθυρο και είμαι και ψηλά!

 

Οι πιο καταρτισμένες θα σε κατατοπίσουν, αλλά εγώ ένα θα πω (και ας ακουστεί σκληρό και ωμό!): Αν είχα τέτοιο θέμα με τον σύζυγο, θα μάλωνα μαζί του και ούτε θα δεχόμουν να αποφασίσουμε από κοινού ακούγοντας γνώμες τρίτων!Είσαι η μάνα τπου παιδιού και να σε αφήσει να εμπιστευτείς το ένστικτο σου!

Είναι ΔΙΚΑΙΩΜΑ σου να θηλάσεις όσο θέλεις!Τι τον ενοχλεί, απορώ..Και να πει και το σκληρό και ανεκδιήγητο ότι δεν την αγαπάς...δηλ. τα έτοιμα γάλατα και σε σκόνη είναι καλύτερα!!!!Πωπω!Φρίκαρα μιλάμε από τα νεύρα μου!!!Ακούς εκεί λεσβία!!!

 

Σοβαρά τώρα, αν αποφασίσεις να κόψεις το θηλασμό, θα το μετανιώσεις ΕΣΥ και να ξέρεις ότι τότε θα τον μισήσεις τον άντρα σου για αυτό και ένα μου έρχεται στο μυαλό: Αυτός μάλλον δεν αγαπάει εσένα και τη μικρή, ζηλεύει και θέλει να κόψει το δεσμό σας...Όσο και να ασχολείται με τη μικρή, αυτήν την εντύπωση μου δίνει...

EukOp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κοπέλα μου, ΜΠΡΑΒΟ σου, που με τέτοιο πόλεμο κατάφερες να θηλάσεις τόσους μήνες...Εγώ από το σύζυγο είχα την αμέριστη υποστηριξη του, από άλλο άτομο (συγγενικό) δέχτηκα μια φορά επίθεση, έκλαιγα, αλλά επειδή δεν ήταν και μέσα στο σπίτι μου, τελικά δεν έδωσα σημασία-με ένοιαζε μόνο τι λέμε εγώ και ο σύζυγος..αλλά με είχε πληγώσει αυτό το άτομο...Φυσικά δε με απέτρεψε από το να θηλάσω, ίσα ίσα, πείσμωσα και συνέχισα!

EukOp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ακούσει πιο μεγάλη ανακρίβεια (προσπαθώ να εκφραστώ κόσμια). Αναφέρομαι στον γιατρό. Καλά, επιστήμονας άνθρωπος να φέρεται έτσι? Πότε πήρε το πτυχίο του, την εποχή του Νώε?

Χαρά στο κουράγιο σου κορίτσι μου. Μην ακούς κανέναν. Σταμάτησα στους 6 μήνες να θηλάζω, απλά γιατί κόπηκε το γάλα μόνο του. Μου στοίχισε. Μακαρι να μπορούσα να συνεχίσω.

Keep walking, χαρά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θα έπρεπε ίσως να του τονίσεις είναι ότι δεν εμπιστεύεται τι λέει ο παγκόσμιος οργανισμός υγείας και η αμερικάνικη παιδιατρική εταιρεία και ότι αυτό συνεπάγεται όσον αφορά τις έρευνες και το κύρος τους παγκοσμίως και πιστεύει τον κάθε τυχάρπαστο Έλληνα γιατρουδάκο και μάλιστα γυναικολόγο που δεν έχει καμία σχέση με το αντικείμενο............ ούτε καν ψυχολόγο έτσι ......απλά γυναικολόγο

 

έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου να τα λέω σε γνωστούς και φίλους

ο Γυναικολόγος είναι για τα..... γυναικολογικά μας :mrgreen::mrgreen:

ο παιδίατρος για τα..... παιδΙΑΤΡΙΚΑ :mrgreen::mrgreen:

και ΕΓΩ είμαι υπεύθυνη για την διατροφή του παιδιού μου.

Η γνώμη της περιπτερούς του μπακάλη και του μανάβη είναι σεβαστή μόνο σε συμβουλές που αφορούν το αντικείμενο τους. :-D:grin:

 

Θα πηδηχτώ από το παράθυρο της babystar (που είναι και ψηλά γιατί εγώ είμαι στο ισόγειο:lol::lol:)

 

Υ.Γ τις επιστημονικές έρευνες που αποδεικνύουν τα οφέλη του θηλασμού μετά το έτος τις αφήνω γιατί δεν νομίζω ότι θα μπει καν στον κόπο να τις κοιτάξει αλλιώς θα πρέπει να τον πείσεις ..........π.χ. το κόστος του ξένου γάλακτος άνα μήνα στους χαλεπούς καιρούς που ζούμε το ξέρει?? :mrgreen::mrgreen:

 

Επίσης αν είναι έτοιμος να πιστέψει έναν γυναικολόγο για την άσχημη ψυχολογική εξέλιξη του παιδιού του λόγω του θηλασμού ίσως θα μπορούσε να είναι το ίδιο έτοιμος να πιστέψει τις μαρτυρίες δεκάδων γονιών εδώ μέσα που τα παιδιά τους παρότι θηλάζουν μετά τον χρόνο δεν έχουν βγει ούτε εξαρτημένα ούτε........λεσβίες....... ΕΛΕΟΣ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχου!!!!Θα γίνει λεσβία!!!! Καλά εμένα η κόρη μου που θήλασε σχεδόν δυο χρόνια σε λίγο θα στρίβει το μουστάκι και θα οδηγάει νταλίκα!!!

 

Κοίτα, πες του να συνέλθει και να σκεφτεί ότι χιλιάδες χρόνια έτσι θρέφονταν τα μωρά, θήλαζαν στάνταρ 2-3 χρόνια και αποθήλαζαν μόνα τους όταν ερχόταν ο καιρός. Δεν νομίζω ότι τώρα ξαφνικά άρχισε ο θηλασμός να τα κάνει ψυχανώμαλα...

 

Αντε γιατί είναι για γέλια όλο αυτό....Έχουν πέσει πάνω μας γιατροί, ψυχολόγοι και σία και κοντεύουμε να εγκαταλείψουμε τα ένστικτα μας.....

 

Και τέλος...ω, ναι, θα πηδηχτώ κι εγώ απ'το παράθυρο!

df306542d5.pngbb1d25814b.png

Link to comment
Share on other sites

Kι εγώ, κι εγώ!!!

 

Πάντως πραγματικά μπράβο σου που παρά την έλλειψη υποστήριξης από το σύζυγο συνεχίζεις. Εγώ είμαι από τις τυχερές, δεν άκουσα ποτέ κανένα κουλό παρά το ότι θήλασα ένα χρόνο (δηλαδή μια αιωνιότητα εδώ στο Ελλάντα), αλλά αν ήταν ο άντρας μου αρνητικός θα μου ήταν πολύ δυσκολότερο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω γίνει ακόμα μανούλα , θα είμαι καλώς εχόντων των πραγμάτων τον Ιούνιο, αλλά θα ήθελα πάρα πολύ να θηλάσω το μωράκι μου.Θα ήθελα αν μπορούσα για κανένα χρόνο ,αλλά λόγο δουλειάς μάλλον θα είναι κανένα 9μηνο.Αυτά τα λόγια από στόμα γιατρού μου ακούγονται τόσο παράλογα...!!!Η αλήθεια είναι οτι πάνω από 1 έτος(φαντάζομαι...δεν ξέρω από πείρα ακόμα) θα θέλω κι εγώ να σταματήσω, όχι όμως οτι το μωρό θα γίνει λεσβία και μ...ες!!!Ελεος!! (το δικό μου που είναι αγοράκι δεν πειράζει δηλαδή ? :confused::mrgreen::mrgreen:)

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites

(το δικό μου που είναι αγοράκι δεν πειράζει δηλαδή ? :confused::mrgreen::mrgreen:)

 

Δεν ξέρω ο πατέρας σου που λογικά θα θήλασε έγινε? :mrgreen::mrgreen: ο δικός όχι, ούτε ο θείος μου που θήλασε μέχρι τα 5, ούτε η μάνα μου έχει τίποτα κουλό.

Κουλά είναι αυτά που ακούμε, λες και ο κόσμος τόσες χιλιάδες χρόνια δεν μεγάλωσε με το μητρικό γάλα, ευτυχώς που ιδρύθηκε η nutricia για να μας δώσει τα φώτα της όσον αφορά την διατροφή των παιδιών. :cool::cool:

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω πώς κάποιοι λένε τέτοιες ανοησίες, έλλειψη κοινής λογικής, συμφέροντα γιατρών και φαρμακευτικών, έλλειψη σεβασμού στις επιθυμίες της μητέρας; Υπάρχει λόγος να εξηγεί κάποιος τα αυτονόητα με επιστημονικές μελέτες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για όνομα!!!!!!τι άλλο θα ακούσουμε όλες εμείς οι άμοιρες θηλάζουσες... αν ακούσουμε τον περίγυρό μας τότε είμαστε όλες για τον καιάδα!! φαντάσου εγώ που θηλάζω 17 μήνες και όλες τις άλλες μανούλες που θηλάζουν τα παιδάκια πολύ περισσότερο απο εμένα...δεν θα αναφερθώ και εγώ στην πλειοψηφία των παιδιάτρων που φυσικά είναι ενάντια στον μακροχρόνιο θηλασμό κάποιοι μάλιστα είναι αντίθετοι εντελώς απο την αρχή. θα σου πω μόνο πως βάση ερευνών και μελετών παγκοσμίως τα παιδιά που θηλάζουν είναι πολύ πιο ευφυή κοινωνικά και συγκροτημένες προσωπικότητες!! χωρίς ανασφάλειες κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε μια διαφωνια με τον συζηγο

πιστευει ( θελει να πιστευει ) πως ο παρατεταμενος θηλασμος κραταει πισω την νοητικη αναπτυξη των παιδιων

 

θηλαζω 9 μηνες και απο το περιστατικο με την γαστρεντεριτιδα που του μιλησε ο γυναικολογος οτι επρεπε να τον ειχα κοψει διαφορετικα η μικρη θα εχει διαφορες ψυχολογικες ανωμαλιες( πιθανον να γινει εξαρτημενη απο εμενα και λεσβια ) εβαλε σκοπο να μην με αφησει να συνεχισω τον θηλασμο οχι στον χρονο αλλα να τον κοψω οσο πιο συντομα μπορω

 

το μονο που καταφεραμε χθες μετα απο μια συζητηση 4 ωρων συμφωνησαμε να παρουμε την γνωμη διαφωρων παιδιατρων και μαιων και να αποφασισουσιμε απο κοινου τι θα κανουμε

 

βασιζετε σε μια ερευνα που εχει βγει και λεει οτι ο θηλασμος πρεπει να σταματαει στους 6 μηνες

 

 

 

αυτα που εχω βρει εγω δεν θελει ουτε να τ δει ουτε να τα ψαξει μονος του

 

ειναι απο την πρωτη στιγμη προκατελημενος αρνητικα με τον θηλασμο και ειμαι αρνητικα προκαταλειμενη απεναντι του ως πος τις αποφασεις που αφορουν τον θηλασμο

 

θα παμε σε καμοια δεκαρια αλλα εστω και ενας να συμφωνησει ε την αποψη του ολους τους αλλους τους βγαζει ακυρους

ακομα και εκεινους που εχουμε παει δεν τους θεωρει εμπιστους αφου δεν μου εχουν πει ακομα να σταματησω τον θηλασμο!!!!!!!

 

 

μου ειπε ακομα οτι δεν την αγαπαω αρκετα διαφορετικαθα το ειχα σταματησει και ειναι μονο ενα καπριτσιο

 

δεν ξερω αισθανομαι πιεσμενη

 

Ειναι ενας πολυ καλος μπαμπας την αγαπαει και ασχοληται μαζι της

 

 

ειχαμε πει τουλαχιστον οτι θα με αφησει να την θηλασω μεχρι τον χρονο και μετα θα αρχιζαμε τον αποθηλασμο με φυικο τροπο ηπιο με τις τροφες και τα παιχνιδακια

τι τον επιασε ξαφνικα

τοσο Μαλ@$^#%#νη ειμαι??????????????????αναρωτιεμαι:(

 

Εγώ προτείνω να συμβουλευτεί ο ίδιος κάποιον ψυχολόγο-ψυχοθεραπευτή ώστε να συζητήσει μαζί του το δικό του θέμα. Γιατί πιστεύω ότι το θέμα δεν είναι να πειστεί από κάτι που θα του πουν οι άλλοι σε σχέση με το θηλασμό. Δηλαδή, τολμώ να πω ότι αυτή η εμμονή δεν έχει να κάνει με αυτόν καθεαυτό το θηλασμό, αλλά με άλλα πιο βαθειά θέματα δικά του.

Ελπίζω να μην παρεξηγηθούν τα λόγια μου, αλλά αυτή είναι η άποψή μου.

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites

 

 

ειχαμε πει τουλαχιστον οτι θα με αφησει να την θηλασω μεχρι τον χρονο και μετα θα αρχιζαμε τον αποθηλασμο με φυικο τροπο ηπιο με τις τροφες και τα παιχνιδακια

:(

 

να σε αφήσει? χρειαζεσαι την αδεια του δηλαδη για να θηλασεις το παιδακι σου?

 

μην μπεις στον κοπο να τρεχεις σε παιδιατρους και μαιες για να τον πεισεις, κριμα στον κοπο και στα λεφτα σας...

 

κριμα να μην εχεις υποστηριξη και απο τον ιδιο σου τον αντρα...

ε ρε τι ακουει κανεις καμια φορά....

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το πρόβλημα του έχει να κάνει με την σεξουαλική σας ζωή; και έχει βαρεθεί την γυναίκα του να θηλάζει για αυτό τον λόγο και προφασίζεται διάφορα;

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites

γιατι τι σχεση εχει η σεξουαλικη ζωη με το θηλασμο??αλλωστε ειδικα τωρα που ειναι 9 μηνων το παιδι δε το θηλαζει και συνεχεια....οπως οταν ητανε μωρο...

 

κοπελα μου πραγματικα μια κοπελα το ειπε παραπανω...καλυτερα να κοιταξει να λυσει τα δικα του θεματα παρα αυτο....και σε θεματα διατροφης του παιδιου θα επρεπε να θελει το καλυτερο για το παιδι του....και πες του οτι ολες οι προηγουμενες γενιες που θηλασαν δεν γινανε τιποτα ουτε παθανε τιποτα....αντε μη τα παρω τωρα....και γιατι δηλ το συζητατε και το κανετε τοσο μεγαλο θεμα???καντου ενα μαθημα βιολογιας να τα θυμηθει λιγο...ανθρωπος=θηλαστικο=μαμα θηλαζει παιδι..ετσι ειναι η φυση τελος....

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο παγκόσμιος οργανισμός υγείας ορίζει ότι ο θηλασμός μπορεί να διαρκεσει μέχρι τα 2 χρόνια (μας το είπαν δύο μαίες στα μαθήματα ψυχοπροφυλακτικής)..ο άντρας σου τί ειδικότητα έχει???

Link to comment
Share on other sites

γιατι τι σχεση εχει η σεξουαλικη ζωη με το θηλασμο??αλλωστε ειδικα τωρα που ειναι 9 μηνων το παιδι δε το θηλαζει και συνεχεια....οπως οταν ητανε μωρο.....

Καλά αυτό μην το λές γιατί εχθές το βράδυ έμαθα το εξής τραγελαφικό από την γυναίκα μου.

Οικογενειακή μας γνωστή, μανούλα με 4χρονο αγοράκι και εγκυμονούσα 7 μηνών σε κοριτσάκι λέει ότι δεν θήλασε και ούτε πρόκειται να θηλάσει γιατί το γυναικείο στήθος το θεωρεί κατ' εξοχήν ερωτικό στοιχείο και ώς εκ τούτου δεν έχουν καμία δουλειά τα βρέφη με αυτό :shock:.Τα συμπεράσματα δικά σας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι ο θηλασμος εχει να κανει με τη νοητικη εξελιξη του παιδιου αν ομως δημιουργει προβλημα στην σχεση σας καπως θα πρεπει να το λυσετε.. Μηπως αισθανεται απομωνομενος οταν θηλαζεις? Μηπως ζηλευει? Συζητηστε και θα βρειτε λυση. Παντως αυτο για το 6μηνο το εχω ακουσει και απο αλλου αλλα φανατζομαι οτι ο κοσμος μπερδευται μια και εκει περιπου αρχιζουν και οι αλλες τροφες και ισως το οτι μονο το γαλα δεν ειναι αρκετο το μεταφραζει στο οτι μονο το μητρικο γαλα δεν ειναι αρκετο...

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό μην το λές γιατί εχθές το βράδυ έμαθα το εξής τραγελαφικό από την γυναίκα μου.

Οικογενειακή μας γνωστή, μανούλα με 4χρονο αγοράκι και εγκυμονούσα 7 μηνών σε κοριτσάκι λέει ότι δεν θήλασε και ούτε πρόκειται να θηλάσει γιατί το γυναικείο στήθος το θεωρεί κατ' εξοχήν ερωτικό στοιχείο και ώς εκ τούτου δεν έχουν καμία δουλειά τα βρέφη με αυτό :shock:.Τα συμπεράσματα δικά σας.

 

OK...και το γάλα που βγαίνει από εκεί για ποιον προορίζεται;:lol::lol:

Πάντως, πιστεύω ότι τέτοιες απόψεις βασίζονται σε σεξουαλικά κόμπλεξ, που δημιουργήθηκαν κάποια στιγμή στη ζωή μας, τα κουβαλάμε κι όποιον πάρει ο χάρος!

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό μην το λές γιατί εχθές το βράδυ έμαθα το εξής τραγελαφικό από την γυναίκα μου.

Οικογενειακή μας γνωστή, μανούλα με 4χρονο αγοράκι και εγκυμονούσα 7 μηνών σε κοριτσάκι λέει ότι δεν θήλασε και ούτε πρόκειται να θηλάσει γιατί το γυναικείο στήθος το θεωρεί κατ' εξοχήν ερωτικό στοιχείο και ώς εκ τούτου δεν έχουν καμία δουλειά τα βρέφη με αυτό :shock:.Τα συμπεράσματα δικά σας.

 

 

Το έχω ξαναγράψει και σε άλλο θέμα..φίλη μου έκοψε το γάλα με χάπια ύστερα από παρότρυνση του γιατρού γιατί γέννησε δίδυμα και θα κουραζόταν πολύ να τα θηλάζει και τα δύο....η ίδια συμβουλεύει την αδερφή της να μη θηλάσει με τίποτα (όοοοταν γεννήσει) με τη δικαιολογία "Γιατί τα δικά μου τί έπαθαν που δε θήλασαν?? Γιατί να μπλέξεις???"

Link to comment
Share on other sites

λιγες μερες μετα απο το περιστατικο με τον γυναικολογο μπηκα και εψαξα στο διαδικτυο και βρηκα ενα σαιτ http://www.ivf-embryo.gr/mikra-mystika-gia-epitychi-thilasmo.htm

 

εκανα την αφελεστατη ερωτηση για να μην δημιουργηθει θεμα με τον θηλασμο παλι με τον αντρα μου

αν ο θηλασμος μετα τους 6 μηνες βλαπτει την νοητικη εξελιξη του παιδιου

 

τελικα σημερα μια μαια με πηρε τηλεφωνω πριν λιγο ( αστειο )

της εκανα ξανα την ερωτηση για να ακουσει ο αντρας μου αυτη φυσικα και φυσικα για να μην λεει οτι κανω οτι θελω της εκανε και αυτος ερωτησεις σχετικα με το θεμα και το προς το παρων μπορω να θηλαζω μεχρι τον χρονο

ειπε οτι φυσικα και δεν αναστελει ο θηλασμος την νοητικη και συναισθηματικη εξελιξη του παιδιου αλλα μπορω να τον κοψω απο εδω και περα οποτε θελω

 

φυσικα παλι μολις χρονισει θα εχουμε την ιδια μαχη μεχρι να τον κοψω

αλλα τι να κανουμε

τουλαχιστον μεχρι τον χρονο ελπιζω να μην το ξανασυζητησουμε τωρα που πηρε μια φυσιολογικη απαντηση

και για μενα ο θηλασμος απο την πρωτη μερα ηταν μια μαχη δυστηχως με τον αντρα μου

στην αρχη μου ελεγε οτι πιθανων να μην χορταινει και να μην πανει το απαιτουμενο βαρος και να δωσω ξενο να κοιμηθουμε και λιγο μετα μολις οι παιδιατροι του ειπαν οτι ετσι ειναι τα περισοτερα μωρα και το βαρος ηταν πολυ καλο σωπασε

μετα ξαναειχαμε θεμα πανω σε εναν ασχετο καβγα οτι θα προτειμουσε να εχει μπουκαλι

μετα επαθε μια ουρολοιμωξη και δεν πηρε αρκετο βαρος και εκει αρχισε παλι καινουργια μαχη

μετα τον πληρφορησαν παλι οι παιδιατροι οτι δυστηχως το μειωμενο βαρος οφειλετε στην ουρολοιμωξη αλλα θα δωσουμε και κρεμα στους 5 μηνες και ξανασωπασε κα τωρα παλ μετα απο αυτα που ειπε ο γυναικοογος ξαναφουντωσε το κλιμα!!!!καθε 2-3 μηνες εχουμε ενα θεματακι με τον θηλασμο και κουνουργια διαθεση και επιχηρηματα για καβγα με αυτο το θεμα

 

πως γινετε να διαβαζει μονο τα αρνητικα που εχουν γραφτει δεν μπορω να κατανοησω

 

για να ειμαι ειλικρινης με εχει απογοητευσει λιγο ολο αυτο θα ηθελα στην αρχη να αποθηλασω στα 2 χρονια περιπου αλλα τωρα οσο παει μου φαινετε λο και πιο δυσκολο

 

καλα τωρα δεν εχει χρονισει

μετα?????

ποιον θα βρω να με υποστηριξει?????οι περισοτερες μαιες και παιδιατροι αν δεν μου πουνε για χαπια θα πουν αντε ακομα θηλαζεις κοψε το :-(:sad:

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

 

328e.jpg328ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλα δεν υπαρχει αυτο που ζεις... δεν υπαρχει.

Δεν ξερω αν πρεπει να γελασω ή να κλαψω.

Προσπερναω το κολημα που εχουν ολοι οι μπαμπαδες ασχετα με τον θηλασμο (μην τους βγουν οι γιοι φουστηδες και οι κορες λεσβιες ) .

 

Μηπως να τον επιανες ομορφα και ηρεμα και να του ελεγες.

"Το οτι δεν υπαρχει περιπτωση να βγει η κορη μας λεσβια ή ηληθια απο τον θηλασμο ειναι σιγουρο. Το εχω χιλιοψαξει και δεν υπαρχει περιπτωση. Υπαρχει κατι αλλο, καποιος αλλος λογος να σε ενοχλει ο θηλασμος και να θελεις να τον κοψω?"

 

Υπαρχουν καποιοι αντρες που μετα τον τοκετο παθαινουν μια συγχυση. Δεν μπορουν να δουν την γυναικα τους σαν ΓΥΝΑΙΚΑ γιατι την σεβονται σαν μανα.

Υπαρχει περιπτωση να βιωνει κατι τετοιο και να θεωρει οτι κοβοντας εσυ τον θηλασμο θα του περασει?

Εσυ μπορεις να κρινεις (και εννοειτε χωρις να απαντησεις) αν ειστε οπως πριν στις προσωπικες σας στιγμες.

Απλα μια αποψη λεω να δουμε τι τον κολαει (γιατι να πιστευει τετοια κουλα.....)

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...