Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Που κάνατε εξωσωματική;


Recommended Posts

Καλησπέρα!

Εγω εχω πετυχει δυο εγκυμοσύνες με κλειστες υδροσαλπιγγες και πολύ χαμηλη ΑΜΗ στον Αρκουλή στο κεντρο Μιτωση 2104535285, ειχα κανει κι αλλου και δεν ειχα καταφερει τίποτα για αυτο τον προτινω ανεπιφύλακτα.

Καλη επιτυχια σε ολους!

DyHbm8.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 361
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημερα κι απο μας και Χριστος Ανεστη.Εμεις την καναμε στην κλινικη Γεννεσις με την κυρια Ζερβακακου.Εξαιρετικη γιατρος και ανθρωπος.Η επιτυχια με την συγκεκριμενη ειναι 3 στα 3 γιατι εκτος απο μας εστειλα και καποιους φιλους και ολες πετυχαν με την πρωτη!Εμεις ειμαστε στην 5η εβδομαδα τωρα και αυριο θα παμε να κανουμε τον πρωτο μας υπερηχο.Ευχομαστε καθε επιτυχια σε ολες τις γυναικες.Δημητρης-Αννα!

LEFKOSPAOK.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,αυριο ξεκινάω τις ενεσούλες μου,για την 1η προσπαθεια μου.Ερωτηση: "Ποια είναι η καλύτερη ώρα για τις menopure;"Καλη επιτυχια σ'όλα τα κορίτσια που προσπαθούνε να γίνουν μανούλες,δεν το βάζουμε κάτω.... θετικη σκεψη.:P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Στέλνω αυτό το μήνυμα γιατί χρειάζομαι τη βοήθεια σας.

Έχω κλείσει ραντεβού με την επιτροπή του Εοππυ και μου έκλεισαν σε 2 μήνες!!!

Υπολόγιζα ότι θα ξεκινούσα την προσπάθεια με αυτόν τον κύκλο αλλά δυστυχώς δεν υπήρχε νωρίτερη ημερομηνία.

Έχω ρωτήσει κάποιες κοπέλες και το κέντρο που συνεργάζομαι αλλά δυστυχώς δεν βρέθηκε κάτι. Έτσι λοιπόν σκέφτηκα μήπως από εδώ μέσα βρω την ανάλογη ανταπόκριση.

Εάν λοιπόν έχετε Μενοπουρ που δεν σας χρειάζεται άμεσα και υπάρχει η διάθεση να μου το χορηγήσετε με την υπόσχεση ότι μόλις περάσω επιτροπή να τα επιστρέψω, θα ήμουν ιδιαίτερα ευγνώμων.

Απλά δεν θα ήθελα να καθυστερήσω για το επόμενο τρίμηνο.

Είμαι στη Θεσσαλονίκη έτσι ώστε αν κάποια κοπέλα ζει εδώ να μπορέσουμε να επικοινωνήσουμε από κοντά.

Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...

πειτε σας παρακαλω τι μπορει να εφταιξε και δεν προλαβα καν να κανω εμβρυομεταφορα???η αναπτυξη του εμβριου δεν αναπτυχθηκε απ την δευτερη μερα ωοληψιας ειχαμε 2 κυτταρα την τριτη 3 κυτταρα!τι μπορει να φταιει η οιστραδιολη μου πριν την ωοληψια ηταν 203.ειμαι 43 ετων ο γιατρος μου ειπε βιολογικα το ωαριο δεν ηταν ισχυρο!αυτο δεν κρινετε με τις αιματολογικες ορμονικες εξετασεις??και γιατι δεν με δταματησαν πριν την ωοληψια!και για δευτερη προσπαθεια μετα απο 3μηνες γιατι μου μειωνει την δοσολογια στο βραχυ πρωτοκολο απο 400 μοναδες στις 150??θα τρελαθω

Link to comment
Share on other sites

πειτε σας παρακαλω τι μπορει να εφταιξε και δεν προλαβα καν να κανω εμβρυομεταφορα???η αναπτυξη του εμβριου δεν αναπτυχθηκε απ την δευτερη μερα ωοληψιας ειχαμε 2 κυτταρα την τριτη 3 κυτταρα!τι μπορει να φταιει η οιστραδιολη μου πριν την ωοληψια ηταν 203.ειμαι 43 ετων ο γιατρος μου ειπε βιολογικα το ωαριο δεν ηταν ισχυρο!αυτο δεν κρινετε με τις αιματολογικες ορμονικες εξετασεις??και γιατι δεν με δταματησαν πριν την ωοληψια!και για δευτερη προσπαθεια μετα απο 3μηνες γιατι μου μειωνει την δοσολογια στο βραχυ πρωτοκολο απο 400 μοναδες στις 150??θα τρελαθω

 

Δυστυχώς δεν έχω απάντηση στο ερώτημα σου.

 

Αλλα για να επαναφέρω το θέμα σε ποιο κέντρο κάνετε την προσπάθεια σας? εμείς στο embio και σίγουρα οι εντυπώσεις μου θα κριθούν έκ του αποτελέσματος.:P

Link to comment
Share on other sites

Εμβρυογενεσις (Μαστρομηνάς) και είμαι έγκυος στον 7ο μήνα!

 

Παλιότερα έκανα μια ακόμα στο Embio (Παράσχος)...no comment!

 

Όποια θέλει πληροφορίες να μου στείλει π.μ.!

 

Με αγχωνεις! Κι εγώ στο embio αλλα στον γάτο, μετο κέντρο είχες θέμα ή με τον γιατρό?

Εμένα έκανε και φίλη μου και πέτυχε με την πρωτη γι αυτό πήγα.

Απο την άλλη 3 ώρες αναμονή κάθε φορά είναι τραγικό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ στην Μίτωση στον Πειραιά (Αρκουλής) και έμεινα έγκυος με την 1η φορά σε δίδυμα. Το ένα δεν προχώρησε μετά αλλά έχω μία φανταστική κόρη που θα γιορτάσει σε λίγο καιρό τα πρώτα της γενέθλια :):):)

Link to comment
Share on other sites

Με αγχωνεις! Κι εγώ στο embio αλλα στον γάτο, μετο κέντρο είχες θέμα ή με τον γιατρό?

Εμένα έκανε και φίλη μου και πέτυχε με την πρωτη γι αυτό πήγα.

Απο την άλλη 3 ώρες αναμονή κάθε φορά είναι τραγικό.

 

Τι να σου πω...εγω εκεί έκανα 3 σπερματεγχύσεις και 1 IVF με διέγερση και δεν είχα θετικό αποτέλεσμα...δώσαμε πάρα πολλά λεφτά και καταταλαιπωρήθηκα και σωματικά (το πρωτόκολλο που έκανα είχε πάρα πολλές ενέσεις) αλλά και ψυχολογικά λόγω των πολύωρων αναμονών (καθυστερούσα συνέχεια στην δουλειά μου και είχα ξεμείνει απο δικαιολογίες γιατί βλέπεις δεν μπορούσα και δεν ήθελα να μιλήσω ανοιχτά ανοιχτά στην Δ/ντρια μου για αυτό το θέμα)...

 

Πολύ απλά στο άλλο κέντρο έμεινα απόλυτα ευχαριστημένη (και με τον γιατρό και με το κέντρο) και είχα και αποτέλεσμα...

 

Μακάρι τα ποσοστά επιτυχίας που αναφέρει ο συγκεκριμένος γιατρός στο site του να είναι αληθινά αν και το βλέπω δύσκολο...μετά τις 3 σπερματεγχύσεις είχα εξοικειωθεί τόσο με την κλινική, που έπιανα κουβέντα στις υπόλοιπες κοπέλες που είμασταν εκεί για ivf. Σε πληροφορώ πως καμία δεν έμεινε έγκυος!

tAWvp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω...εγω εκεί έκανα 3 σπερματεγχύσεις και 1 IVF με διέγερση και δεν είχα θετικό αποτέλεσμα...δώσαμε πάρα πολλά λεφτά και καταταλαιπωρήθηκα και σωματικά (το πρωτόκολλο που έκανα είχε πάρα πολλές ενέσεις) αλλά και ψυχολογικά λόγω των πολύωρων αναμονών (καθυστερούσα συνέχεια στην δουλειά μου και είχα ξεμείνει απο δικαιολογίες γιατί βλέπεις δεν μπορούσα και δεν ήθελα να μιλήσω ανοιχτά ανοιχτά στην Δ/ντρια μου για αυτό το θέμα)...

 

Πολύ απλά στο άλλο κέντρο έμεινα απόλυτα ευχαριστημένη (και με τον γιατρό και με το κέντρο) και είχα και αποτέλεσμα...

 

Μακάρι τα ποσοστά επιτυχίας που αναφέρει ο συγκεκριμένος γιατρός στο site του να είναι αληθινά αν και το βλέπω δύσκολο...μετά τις 3 σπερματεγχύσεις είχα εξοικειωθεί τόσο με την κλινική, που έπιανα κουβέντα στις υπόλοιπες κοπέλες που είμασταν εκεί για ivf. Σε πληροφορώ πως καμία δεν έμεινε έγκυος!

 

Κοιτα οι ενέσεις ως ταλαιπωρία δεν μου λέει κατι.

Την σπερματέγχυση μου την απέκλεισε έξ αρχής και μου είπε κακώς εκανα και την πρωτη αλλού.

Στο οικονομικό μου ζήτησαν 300 ευρω περισσότερα απ οτι άλλού.

Το μονο που με απογοητεύει είναι οτι μου λες οτι καμία απο τις κοπέλες που ηταν εκεί δεν πέτυχαν. Γιατι σίγουρα υπήρχαν κοπέλες που τις έβλεπαν και οι δυο γιατροί.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στην Μίτωση στον Πειραιά (Αρκουλής) και έμεινα έγκυος με την 1η φορά σε δίδυμα. Το ένα δεν προχώρησε μετά αλλά έχω μία φανταστική κόρη που θα γιορτάσει σε λίγο καιρό τα πρώτα της γενέθλια :):):)

 

Να σου ζήσει η μπουμπου!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμεις καναμε με μουστακαρια EMBRYOART. 3 Φορες και τις 3 αποτυχημενες. Εμενα δεν μου αρεσε εξ αρχης γιατι ειναι ανθρωπος που σου μιλαει και δεν σε κοιταει στα ματια. Η γυναικα μου επεμενε γιατι της τον συστησε ο γιατρος της-γυναικολογος της. Απλα θα σας πω 2 φρασεις του που μου ηχουν στα αυτια μου μεχρι σημερα. 1) Ελενη μου εσενα θα σε δω διαφορετικα και ευχομαι να πιασεις παιδι (ακομη προσπαθω να καταλαβω τι εννοουσε) . 2) Ευχομαι να πιασεις παιδι και να μην πιασει καποια αλλη στη θεση σου....Αυτο ειναι το ποιόν του συγκεκριμενου ανθρωπου.... Γνωριζουμε οτι κανεις δεν κανει τη δουλεια αυτη για την ψυχη της μανας του αλλα να σου λεει μεσα στα μουτρα σου οτι πολλους τους κοιταω σαν χρημα καθαρα ειναι ντροπη. Ειλικρινα ειμαι σε θεση να κανω και επωνυμη αναφορα σε περιπτωση αμφισβητησης και μετα να ερθει να με κοιταξει στα ματια και να μου πει οτι δεν ειπε κατι απο αυτα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοιτα οι ενέσεις ως ταλαιπωρία δεν μου λέει κατι.

Την σπερματέγχυση μου την απέκλεισε έξ αρχής και μου είπε κακώς εκανα και την πρωτη αλλού.

Στο οικονομικό μου ζήτησαν 300 ευρω περισσότερα απ οτι άλλού.

Το μονο που με απογοητεύει είναι οτι μου λες οτι καμία απο τις κοπέλες που ηταν εκεί δεν πέτυχαν. Γιατι σίγουρα υπήρχαν κοπέλες που τις έβλεπαν και οι δυο γιατροί.

 

Ναι υπήρχαν αλλά η πλειοψηφία είμασταν "αθενείς" του Παράσχου. 2 κοπέλες που είχαν τον Γάτο έμπεναν πάντα τελευταίες και μια μάλιστα έκανε και σχόλια πως δεν έχει καλή σχέση με τον χρόνο (δηλαδή αργεί...)....ναι γιατί ο άλλος ήταν εγκλέζος στα ραντεβού του, τι να σου πω!!! Μια φορά είχα ραντεβού για υπέρηχο στις 10 και τον έκανα τελικά στη 1!!! Λες και εμείς τα λεφτά τα βρίσκουμε στον δρόμο...δεν δουλεύουμε!!!

tAWvp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα σας κορίτσια!

Εγω την πρώτη εξωσωματική την έκανα στο medimall η οποία ήταν αποτυχία.τώρα ξεκινάω την 2η εξωσωματική στο γενεσσις. Ο λόγος που έφυγα απο το medimall ήταν οτι μου έκαναν εξωσωματική ενω έχω 2 υδροσάλπιγγες και το χειρότερο ήταν όταν τους ρώτησα τι θα κάνουμε τώρα (μετα την αποτυχία ) μου ειπαν απλα 2η εξωσωματική.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα γνωρίζετε για το ρεα γιατρο για εξωσωματική;

 

Για ποιο λόγο θέλεις οπωσδήποτε στο ρεα? εχεις ακούσει κατι καλό για τα εργαστήρια του?

δεν έχω να σου προτείνω κάποιον εκεί, αλλα πρεπει να βρεις κάποιον που να σου ταιριάζει και να σου εμπνέει εμπιστοσύνη.

Εμείς μετα την αποτυχία μας άρχισα να σκέφτομαι οτι δεν πρεπει να βρω μονο γιατρο, αλλα και εργαστήριο άψογο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα καντι έκανα αφαιρεση σε πολυποδακια εκει και μου πρότεινε ο γιατρος να κανω εκει ειναι στην ομάδα του αλλα θα με παρακολουθούν άλλοι απλα δεν εχω ακούσει κατι για εκει .φυσικα εχω περάσει απο κάποιους γιατρούς για εξωσωματική αλλα ακομη ειμαι προβληματισμένη εσύ εχεις παει κάπου;

Link to comment
Share on other sites

Εάν μπορεις να μου πεις σε ποιον πηγές γιατι και η καθε επίσκεψη που πάς αυτους χωρις να σε εξετάσουν στοιχίζει.εγω πηγα στον Καπετανάκη μανίαςπου θεωρώ ο δεύτερος ηταν απαράδεκτος και σε κοίταγε στην τσέπη και στον βλάχο νικολαος απλα εχω μπερδευτεί ειλικρινά εάν μπορεις να μου δώσεις καποια πληροφορία απο την εμπειρία σου θα είμουν ευγνώμων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, υπάρχει κάποια κοπέλα που πρόσφατα έκανε εξωσωματική στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Λάρισας, να μου πει εντυπώσεις, και με ποιον γιατρό την έκανε; ευχαριστώ εκ' των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Στην Εμβρυογένεση με τον Παχυδακη. Διδυμάκια με την πρώτη! (Ειμαι 29 ετών) έμεινα ευχαριστημένη και απο τον γιατρό και απο το κέντρο και ο,τι κ αν γινόταν θα συνέχιζα εκεί, χωρίς να έχω ψάξει αλλού, έτυχε να με συστήσει ο γιατρός μου και ένιωσα εμπιστοσύνη εξ΄ αρχής.

BDThp3.png

 

OtQ6p3.png.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα κορίτσια....μήπως έχει καμία εμπειρία από τον Αθανάσιο Γουγουλάκη?είναι στο IVF Ειδικό κέντρο υποβοηθούμενης αναπαραγωγής στο Χαλάνδρι....θέλω τα φώτα σας.....γιατί είμαι πολύ προβληματισμένη........

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

ΛΑΪΝΑΣ (ΕΥΓΟΝΙΑ), μετά από αλλαγή 5 γιατρών, 3 αποτυχημένες εξωσωματικές σε άλλο πολύ γνωστό κέντρο (ούτε καν 1 θετική Β-χοριακή!!!), έπιασα τον μπέμπη μου με τη 2η φορά (την 1η πάλι έπιασα, αλλά ήταν βιοχημική κύηση). Είμαι στο τέλος του 4ου μήνα και επιτέλους ευτυχισμένη μετά από πολύυυυ καιρό!!!

Ο τρόπος του, η συμπεριφορά του, η επιστημονική κατάρτισή του, μου ενέπνευσαν απόλυτη εμπιστοσύνη, έπειτα από 6 χρόνια συνεχών απογοητεύσεων. Σας τον συνιστώ ανεπιφύλακτα.

v609ibn37g6.png

WzfOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...