Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 148
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ευχαριστω κοριτσια ....να ειστε καλα ολες...!!!

μου εφερε γουρι το φορουμ.....ευχομαι σε ολες σας ενα μπεμπακι το 2011!!

τελικα το αγχος παιζει πολυ μεγαλο ρολο στο θεμα ¨ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ"!!

και να ξερετε...ερχετε παντα οταν δεν το περιμενεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!;););):wink::wink::lol:

Link to comment
Share on other sites

μπραβο βαλια32:pευχομαι να σου πανε ολα καλα.αντε και οι υπολοιπες μας να παιρνουμε σειρα μια,μια........ολες μαζι.....οπως να ναι τελοσπαντων:D

βαλιακ τι περιμενουμε?

μουσουδι εσυ?

ελπιζω να ειστε ολες καλα φιλια

 

τι περιμενουμε? το τέλος του μήνα να δειξει θετική χοριακή...! ;) Αν όχι, τότε τον άλλο μήνα! :(

 

εσυ τι θα κάνεις τελικά? Είχες κανενα νο απο το γιατρο ή θα βαλεις μπροστα χωρις αυτο?

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

εεεεεεεεεεεε κοριτσια που ειστε ολες???

δεν θα το πιστεψετε....τι σας ελεγα για μετα το Πασχα????χιχιχιιχι!!!!!!!!!!!

ε ναι ειμαι παλι εγκυουλα .....και αυτη τη φορα χωρις προγραμμα χωρις τιποτα!!!αυριο θα παω για χοριακη!!!!!!!!!!!!μαζι θα παρω και το αγχος μου βεβαια!!!!!!αχ το κοριτσακι μου θα αποκτησει αδελφακιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ακομη δεν μπορω να το πιστεψω....ειστε οι πρωτες που το μαθαινετε,μετα τον αντρα μου!!!!!!!!!!

 

Αχ κοριτσακι μου χαρηκα παρα πολυ:P:p:p

Ευχομαι να σου πανε ολα καλα μεσα απο την καρδια μου.

Τελικα εκει που δεν το περιμενεις σου ερχεται το μπεμπε.

Με το καλο γλυκια μου.

Link to comment
Share on other sites

τι περιμενουμε? το τέλος του μήνα να δειξει θετική χοριακή...! ;) Αν όχι, τότε τον άλλο μήνα! :(

 

εσυ τι θα κάνεις τελικά? Είχες κανενα νο απο το γιατρο ή θα βαλεις μπροστα χωρις αυτο?

 

μεχρι να παρω αναποδες ειναι η αναμονη μου.περιμενα τηλεφωνο μεχρι τελους του οκτωμβρη...τωρα οσο πυρε εσενα πηρε και εμενα.να τον ξαναπαρω????

περιμενουμε ευχαριστα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μεχρι να παρω αναποδες ειναι η αναμονη μου.περιμενα τηλεφωνο μεχρι τελους του οκτωμβρη...τωρα οσο πυρε εσενα πηρε και εμενα.να τον ξαναπαρω????

περιμενουμε ευχαριστα

 

Να πάρεις ανάποδες ΤΩΡΑ και τηλέφωνο ΑΥΡΙΟ το πρωί!!! Και να μην τους πολυκαλοπιάνεις!!Μην περιμένεις να σε πάρουν τηλέφωνο, ό,τι και να σου είπαν. Αν δεν είχα πάρει ανάποδες κι εγώ ακόμη θα περίμενα την ιστολογική που ήταν έτοιμη 3 βδομάδες πριν την πάρω στα χέρια μου!!!! Άντε μην τα θυμηθώ τώρα και ξανασυγχιστώ βραδιάτικα:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites

Xenia μου δυστηχως οι περισοτεροι μας ρουφανε το αιμα πρωτα,μας τα τσεπωνουν για τα καλα και ουτε καν τους νοιαζει το τι περναμε ολο αυτο τον καιρο της αναμονης και την αγωνια.

Ετσι και εμενα,περιμενα με αγωνια και συνεχεια μου το καθυστερουσαν να παρω απαντησεις.

Οσο για τα λεφτα βιαζοντουσαν για να τα βαλω στον λογαριασμο τους,αστα να πανε.

Να τους παιρνεις συνεχεια,υποχρεωμενοι ειναι δεν το καταλαβα.

Link to comment
Share on other sites

τι θυμηθηκα τωρα...

στην 2η εγκυμοσυνη ειχα τοξοπλασμα και με στελνει ενας γιατρος στο παστερ-εγω δεν μενω αθηνα 6 ωρες ταξιδι-μου παιρνουν αιμα πληρωνω και φευγω.παιρνω τηλ μετα απο 5 ημερες και μου λενε:η εξεταση ειναι θετικη και προχωρησαμε σε παραπανω εξετασεις-αναλυσεις......

και εγω περιμενω απαντηση.τι μου λενε?επειδη καναμε παραπανω εξετασεις υπολοιπεται ενα ποσο.ναι ενταξει λεω εγω το αποτελεσμα θελω.

με εβαλαν να παω επιτοπου στο ταχυδρομειο να στειλω ταχ.επιταγη για να μαθω τα ασχημα αποτελεσματα μου.με την ψυχη στο στομα.

ενταξει την δουλεια τους κανουν αλλα.....

Link to comment
Share on other sites

ρε δεν παμε καλά!!! πάρτους κούκλα μου τηλέφωνο, μην τους πάρει ο διάολος! Καλά το λες, να τους παρακαλάς να τους δώσεις τα λεφτά σου??!?!?!? Κι αμα στα μασανε, πήγαινε αλλού ή γράψτους! (έχω τα νεύρα μου, μάλλον έρχεται περίοδος αντί για μωρό :|)

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια ειμαι εκτος θεματος το ξερω αλλα με πηρε τηλ πριν καμμια ωριτσα.αρχες δεκεμβρη παω και μετα βουρρρρρρρρρρρρρρ.χαρηκα

 

Κι εμείς μαζί σου xenia μας!!! Άντε μπράβο να μπαίνουν τα πράγματα σε μια σειρά! Κι εγώ μέχρι την Παρασκευή θα έχω ξεμπερδέψει με όλες τις εξετάσεις αίματος που έχω να κάνω και μετά θα περιμένω αποτελέσματα...

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο! Ξέρεις γιατί πήρε τηλ, έτσι? Όλη η ενέργεια που στείλαμε εμείς εδώ από το φόρουμ τους ώθησε! :D :D :D

 

Άντε κι εσένα να το φέρει το μωρό ο τάρανδος μέσα στο έλκηθρο!

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Σας γράφω μετά παό πολύ καιρό για να σας πω την εξέλιξη της υπόθεσης μου..Αχ, πώς περνάει ο άτιμος ο καιρός..και όσο σκέφτομαι ότι ακόμη δεν έκανα τίποτα (ουσιαστικό) θωμώνω!!!

 

Βασικά πήρα 3 γνώμες. Η μία έλεγε ότι δεν έχω τίποτα και η άλλες δύο γνώμες συμφωνούν ότι έχω διαφραγματική. Και εκεί που περίμενα την περίοδο πώς και πώς για να κάνω την εγχείρηση... περίοδος δεν έρχεται! Συγχύζομαι και μόνο που το σκέφτομαι! Και πώς να πάρω άδεια από τη δουλειά? (ήθελα να κάνω εγχείρηση μέσα στις γιορτές αλλά..)

 

Με ενδιαφέρει να ακούσω τις μεπειρίες σας πώς είσασταν μετά των εγχείρηση! Πόσο καιρό μείνατε σπίτι? Πώς πήγατε στη δουλειά? Πονούσατε, είχατε μόνο αίμα? :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια! Ανήκω και γω στις άτυχες γυναίκες που εχουν δυσμορφία στην μήτρα! Εγώ εντόπισα οτι έχω δίκερο μητρα και συγκεκριμένα καρδιόσχημο στα 23. Η γυναικολόγος που ειχα ως τοτε δεν το χε δει. Ο καινούριος γυναικολόγος μου μου ειπε πως θα πρέπει να παω Αθήνα στο Ιασω για να κανω υστεροσαλπιγγογραφια, υστεροσκοπηση, κολποσκόπηση και αξονική τομογραφία στα νεφρά μου για να δω αν ειναι οκ γιατι οπως μου ειπε συνηθως οι γυναικες με δικερο μητρα εχουν προβλημα στα νεφρά και πολλές φορές τους λείπει και το ένα. Και φυσικα μετά απο όλες αυτές τις εξετάσεις μετά από ενα χρόνο προσπάθεια εγκυμοσύνης λογω της αξονικής. Ημουν χάλια, εκλαιγα απαρηγορητη...Μετά απο κάποιες μέρες αποφάσισα να παρω και άλλη γνώμη. Πηγα σε νοσοκομειο Θεσ/νικης σκεπτόμενη οτι οι γιατροι εκει ειναι πιο αντικειμενικοι. Βρηκα καποιον και εκλεισα ραντεβου για υστεροσαλπιγγογραφια. Οι σωστες μέρες ειναι αμέσως μετα την περιοδο αλλα επειδη δεν ειχαν ραντεβου εκλεισα στις γονιμες...Αυτο όμως κοστισε πολύ γιατι δεν ηταν ευκολο να πιασει τον τραχηλο με αποτελεσμα να χω φρικτους πόνους και φυσικά μετα πολυ αιμορραγία λογω του τραυματισμού του. Τα αποτελέσματα ήταν τα αναμενόμενα: Δίκερος μήτρα με πολύ χαμηλά το διαφραγμα που δεν χειρουργειται. Μου εκλεισε ραντεβου για υστεροσκοπηση και κολποσκόπηση και μου πε πως αν δεν προσπαθήσω δεν θα ξερω αν εχω πραγματικα πρόβλημα. Η Ιατρική ειναι ενάντια να επεμβαίνουμε στην φύση μας αν δεν υπάρχει αποδεδειγμένος λόγος. Εκεινη την ώρα χτύπησε το τηλ εξω στην γραμματεια και ακουσα πως μια νοσηλεύτρια ζητούσε το τηλ του άλλου γυναικολόγου του νοσοκομείου απο την μαια που ηταν στην γραμματεία. Σκέφτηκα πως δεν ηταν τυχαίο ολο αυτο.

Εφυγα συντεντριμμένη...εκλαιγα τόσο πολύ που δεν έβλεπα τπτ μπροστα μου. Για 10 ημερες ημουν σε καταθλιψη, μεχρι που σκεφτηκα να κάνω παρένθετη μητέρα την μαμα μου...Τελικά αποφάσισα να παω και στον γυναικολόγο που ειχα ακούσει εκείνη την ημέρα.

Πηγα και του είπα όλη την κατάσταση. Καταρχην μου έδωσε χάπια γιατι η αιμορραγία συνεχιζόταν και θα παθαινα μόλυνση. Οταν έβγαλα την υστεροσαλπιγγογραφια μου πε πως ειναι ξεκάθαρο στον υπέρηχο και πως δεν χρειαζόταν να μπω στην διαδικασία. Το μόνο που ήθελε απο μένα ηταν έναν υπέρηχο στα νεφρα. Τον εκανα και ήταν ολα οκ! Μου είπε πως όλα θα πάνε καλα και πραγματικά τον ευγνωμωνω γιάυτο. Πράγματι τον Δεκέμβριο ήμουν έγκυος και αυτο στο κατα λάθος που λέμε...!Ολα πήγαιναν καλα αλλα στον 4ο μήνα ο τράχηλος αρχισε να ανοιγει. Απέφυγα την περίδεση μένοντας ξάπλα 3,5 μήνες. Στις 38 εβδομάδες έβγαλα μια κοριτσάρα 3630kg με καισαρική. Η μικρή μεγάλωνε στην μιση μητρα. Οταν ειδαν την μητρα μου εντυπωσιαστηκαν πάρα πολύ διοτι ήταν μια τεράστια καρδια. Μου την εβγαλαν και φωτο μια μαια για να την δω.Ηταν απιστευτο! Η μικρή τόσους μήνες ζωρίστηκε αρκετα και το ποδαρακι της εγερνε προς τα πανω ωστόσο επανήλθε απο μόνο του στους 2 μήνες.

Αυτήν την στιγμή διανύω την 36η εβδομάδα εγκυμοσύνης του πρίγκιππά μου. Ενώ η πεταλουδίτσα μου ήταν στο αριστερό κέρας το οποίο αποδεδειγμένα έφερε εις πέρας όλη την εγκυμοσυνη ο μικρός προτίμησε το δεξι. Αν και παλι έχασα τον υπνο μου όλα είναι καλα...ουτε καν ξαπλα χρειαστηκε να μεινω...και σε 20 μέρες θα σφιγγω το αγγελόυδι μου στην αγκαλια μου! ευχαριστώ τον Θεό που με αξιώνει για άλλη μια φορά να ζήσω ένα θαυμα και εύχομαι σε όλες τις γυναίκες του κόσμου να το βιώσουν! Κουράγιο κορίτσια και όλα θα πάνε καλά!!! Μη το βάζετε κατω...

Σαν συμβουλή: Πάρτε και 2 και 3 και 4 γνώμες...δυστυχώς υπάρχουν πολλοί ασυνείδητοι που θυσιάζουν τα πάντα στο βωμό του χρήματος!

Οτιδήποτε χρειαστείτε εδώ είμαι και όποια θέλει μπορώ να της στείλω τηλ και στοιχεία του γιατρού που με βοήθησε και έβαλε τέλος στον γολγοθά μου!

UYijp2.png

2Wlep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Ανήκω και γω στις άτυχες γυναίκες που εχουν δυσμορφία στην μήτρα! Εγώ εντόπισα οτι έχω δίκερο μητρα και συγκεκριμένα καρδιόσχημο στα 23. Η γυναικολόγος που ειχα ως τοτε δεν το χε δει. Ο καινούριος γυναικολόγος μου μου ειπε πως θα πρέπει να παω Αθήνα στο Ιασω για να κανω υστεροσαλπιγγογραφια, υστεροσκοπηση, κολποσκόπηση και αξονική τομογραφία στα νεφρά μου για να δω αν ειναι οκ γιατι οπως μου ειπε συνηθως οι γυναικες με δικερο μητρα εχουν προβλημα στα νεφρά και πολλές φορές τους λείπει και το ένα. Και φυσικα μετά απο όλες αυτές τις εξετάσεις μετά από ενα χρόνο προσπάθεια εγκυμοσύνης λογω της αξονικής. Ημουν χάλια, εκλαιγα απαρηγορητη...Μετά απο κάποιες μέρες αποφάσισα να παρω και άλλη γνώμη. Πηγα σε νοσοκομειο Θεσ/νικης σκεπτόμενη οτι οι γιατροι εκει ειναι πιο αντικειμενικοι. Βρηκα καποιον και εκλεισα ραντεβου για υστεροσαλπιγγογραφια. Οι σωστες μέρες ειναι αμέσως μετα την περιοδο αλλα επειδη δεν ειχαν ραντεβου εκλεισα στις γονιμες...Αυτο όμως κοστισε πολύ γιατι δεν ηταν ευκολο να πιασει τον τραχηλο με αποτελεσμα να χω φρικτους πόνους και φυσικά μετα πολυ αιμορραγία λογω του τραυματισμού του. Τα αποτελέσματα ήταν τα αναμενόμενα: Δίκερος μήτρα με πολύ χαμηλά το διαφραγμα που δεν χειρουργειται. Μου εκλεισε ραντεβου για υστεροσκοπηση και κολποσκόπηση και μου πε πως αν δεν προσπαθήσω δεν θα ξερω αν εχω πραγματικα πρόβλημα. Η Ιατρική ειναι ενάντια να επεμβαίνουμε στην φύση μας αν δεν υπάρχει αποδεδειγμένος λόγος. Εκεινη την ώρα χτύπησε το τηλ εξω στην γραμματεια και ακουσα πως μια νοσηλεύτρια ζητούσε το τηλ του άλλου γυναικολόγου του νοσοκομείου απο την μαια που ηταν στην γραμματεία. Σκέφτηκα πως δεν ηταν τυχαίο ολο αυτο.

Εφυγα συντεντριμμένη...εκλαιγα τόσο πολύ που δεν έβλεπα τπτ μπροστα μου. Για 10 ημερες ημουν σε καταθλιψη, μεχρι που σκεφτηκα να κάνω παρένθετη μητέρα την μαμα μου...Τελικά αποφάσισα να παω και στον γυναικολόγο που ειχα ακούσει εκείνη την ημέρα.

Πηγα και του είπα όλη την κατάσταση. Καταρχην μου έδωσε χάπια γιατι η αιμορραγία συνεχιζόταν και θα παθαινα μόλυνση. Οταν έβγαλα την υστεροσαλπιγγογραφια μου πε πως ειναι ξεκάθαρο στον υπέρηχο και πως δεν χρειαζόταν να μπω στην διαδικασία. Το μόνο που ήθελε απο μένα ηταν έναν υπέρηχο στα νεφρα. Τον εκανα και ήταν ολα οκ! Μου είπε πως όλα θα πάνε καλα και πραγματικά τον ευγνωμωνω γιάυτο. Πράγματι τον Δεκέμβριο ήμουν έγκυος και αυτο στο κατα λάθος που λέμε...!Ολα πήγαιναν καλα αλλα στον 4ο μήνα ο τράχηλος αρχισε να ανοιγει. Απέφυγα την περίδεση μένοντας ξάπλα 3,5 μήνες. Στις 38 εβδομάδες έβγαλα μια κοριτσάρα 3630kg με καισαρική. Η μικρή μεγάλωνε στην μιση μητρα. Οταν ειδαν την μητρα μου εντυπωσιαστηκαν πάρα πολύ διοτι ήταν μια τεράστια καρδια. Μου την εβγαλαν και φωτο μια μαια για να την δω.Ηταν απιστευτο! Η μικρή τόσους μήνες ζωρίστηκε αρκετα και το ποδαρακι της εγερνε προς τα πανω ωστόσο επανήλθε απο μόνο του στους 2 μήνες.

Αυτήν την στιγμή διανύω την 36η εβδομάδα εγκυμοσύνης του πρίγκιππά μου. Ενώ η πεταλουδίτσα μου ήταν στο αριστερό κέρας το οποίο αποδεδειγμένα έφερε εις πέρας όλη την εγκυμοσυνη ο μικρός προτίμησε το δεξι. Αν και παλι έχασα τον υπνο μου όλα είναι καλα...ουτε καν ξαπλα χρειαστηκε να μεινω...και σε 20 μέρες θα σφιγγω το αγγελόυδι μου στην αγκαλια μου! ευχαριστώ τον Θεό που με αξιώνει για άλλη μια φορά να ζήσω ένα θαυμα και εύχομαι σε όλες τις γυναίκες του κόσμου να το βιώσουν! Κουράγιο κορίτσια και όλα θα πάνε καλά!!! Μη το βάζετε κατω...

Σαν συμβουλή: Πάρτε και 2 και 3 και 4 γνώμες...δυστυχώς υπάρχουν πολλοί ασυνείδητοι που θυσιάζουν τα πάντα στο βωμό του χρήματος!

Οτιδήποτε χρειαστείτε εδώ είμαι και όποια θέλει μπορώ να της στείλω τηλ και στοιχεία του γιατρού που με βοήθησε και έβαλε τέλος στον γολγοθά μου!

 

Μπράβο σου που δεν παραιτήθηκες, μπράβο σου που το έψαξες περαιτέρω και δεν έμεινες στη γνώμη του ενός γιατρού και έτσι τώρα έχεις το παιδάκι σου και πολύ σύντομα και το δεύτερο :P:p:p. Να τα χαίρεσαι και τα δύο και γιατί όχι; και μ΄ένα τρίτο!! Επειδή είμαι από Θεσσαλονίκη και μ΄ενδιαφέρει, μπορείς να μου στείλεις με πμ τα στοιχεία του γιατρού που σε βοήθησε;

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο σου κοριτσι μου,χαιρομαι παρα πολυ για εσενα μετα απο ολα αυτα που περασες με τους ασυνειδητους γιατρους και στο τελος τα καταφερες με την επιμονη σου και την υπομονη σου για να γινεις μανουλα:P:p:p

Σου ευχομαι ολοψυχα να χαιρεσαι την κορουλα σου,και με το καλο να αγκαλιασεις και τον πριγκιπα σου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ κοριτσάρες μου! Και γω εύχομαι σε όλες να χετε το ίδιο αίσιο τέλος. Οταν θέλουμε κάτι τοσο πολύ τίποτα δεν μας σταματαει. Κάποιες φορές κουραζόμαστε και απογοητευόμαστε και είναι ανθρώπινο, απόλυτα φυσιολογικο, αλλα σύντομα στεκόμαστε στα πόδια μας και συνεχίζουμε... Ετσι δεν είναι???

Φιλιά σε όλες και καλή δύναμη!

UYijp2.png

2Wlep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Ανήκω και γω στις άτυχες γυναίκες που εχουν δυσμορφία στην μήτρα! Εγώ εντόπισα οτι έχω δίκερο μητρα και συγκεκριμένα καρδιόσχημο στα 23. Η γυναικολόγος που ειχα ως τοτε δεν το χε δει. Ο καινούριος γυναικολόγος μου μου ειπε πως θα πρέπει να παω Αθήνα στο Ιασω για να κανω υστεροσαλπιγγογραφια, υστεροσκοπηση, κολποσκόπηση και αξονική τομογραφία στα νεφρά μου για να δω αν ειναι οκ γιατι οπως μου ειπε συνηθως οι γυναικες με δικερο μητρα εχουν προβλημα στα νεφρά και πολλές φορές τους λείπει και το ένα. Και φυσικα μετά απο όλες αυτές τις εξετάσεις μετά από ενα χρόνο προσπάθεια εγκυμοσύνης λογω της αξονικής. Ημουν χάλια, εκλαιγα απαρηγορητη...Μετά απο κάποιες μέρες αποφάσισα να παρω και άλλη γνώμη. Πηγα σε νοσοκομειο Θεσ/νικης σκεπτόμενη οτι οι γιατροι εκει ειναι πιο αντικειμενικοι. Βρηκα καποιον και εκλεισα ραντεβου για υστεροσαλπιγγογραφια. Οι σωστες μέρες ειναι αμέσως μετα την περιοδο αλλα επειδη δεν ειχαν ραντεβου εκλεισα στις γονιμες...Αυτο όμως κοστισε πολύ γιατι δεν ηταν ευκολο να πιασει τον τραχηλο με αποτελεσμα να χω φρικτους πόνους και φυσικά μετα πολυ αιμορραγία λογω του τραυματισμού του. Τα αποτελέσματα ήταν τα αναμενόμενα: Δίκερος μήτρα με πολύ χαμηλά το διαφραγμα που δεν χειρουργειται. Μου εκλεισε ραντεβου για υστεροσκοπηση και κολποσκόπηση και μου πε πως αν δεν προσπαθήσω δεν θα ξερω αν εχω πραγματικα πρόβλημα. Η Ιατρική ειναι ενάντια να επεμβαίνουμε στην φύση μας αν δεν υπάρχει αποδεδειγμένος λόγος. Εκεινη την ώρα χτύπησε το τηλ εξω στην γραμματεια και ακουσα πως μια νοσηλεύτρια ζητούσε το τηλ του άλλου γυναικολόγου του νοσοκομείου απο την μαια που ηταν στην γραμματεία. Σκέφτηκα πως δεν ηταν τυχαίο ολο αυτο.

Εφυγα συντεντριμμένη...εκλαιγα τόσο πολύ που δεν έβλεπα τπτ μπροστα μου. Για 10 ημερες ημουν σε καταθλιψη, μεχρι που σκεφτηκα να κάνω παρένθετη μητέρα την μαμα μου...Τελικά αποφάσισα να παω και στον γυναικολόγο που ειχα ακούσει εκείνη την ημέρα.

Πηγα και του είπα όλη την κατάσταση. Καταρχην μου έδωσε χάπια γιατι η αιμορραγία συνεχιζόταν και θα παθαινα μόλυνση. Οταν έβγαλα την υστεροσαλπιγγογραφια μου πε πως ειναι ξεκάθαρο στον υπέρηχο και πως δεν χρειαζόταν να μπω στην διαδικασία. Το μόνο που ήθελε απο μένα ηταν έναν υπέρηχο στα νεφρα. Τον εκανα και ήταν ολα οκ! Μου είπε πως όλα θα πάνε καλα και πραγματικά τον ευγνωμωνω γιάυτο. Πράγματι τον Δεκέμβριο ήμουν έγκυος και αυτο στο κατα λάθος που λέμε...!Ολα πήγαιναν καλα αλλα στον 4ο μήνα ο τράχηλος αρχισε να ανοιγει. Απέφυγα την περίδεση μένοντας ξάπλα 3,5 μήνες. Στις 38 εβδομάδες έβγαλα μια κοριτσάρα 3630kg με καισαρική. Η μικρή μεγάλωνε στην μιση μητρα. Οταν ειδαν την μητρα μου εντυπωσιαστηκαν πάρα πολύ διοτι ήταν μια τεράστια καρδια. Μου την εβγαλαν και φωτο μια μαια για να την δω.Ηταν απιστευτο! Η μικρή τόσους μήνες ζωρίστηκε αρκετα και το ποδαρακι της εγερνε προς τα πανω ωστόσο επανήλθε απο μόνο του στους 2 μήνες.

Αυτήν την στιγμή διανύω την 36η εβδομάδα εγκυμοσύνης του πρίγκιππά μου. Ενώ η πεταλουδίτσα μου ήταν στο αριστερό κέρας το οποίο αποδεδειγμένα έφερε εις πέρας όλη την εγκυμοσυνη ο μικρός προτίμησε το δεξι. Αν και παλι έχασα τον υπνο μου όλα είναι καλα...ουτε καν ξαπλα χρειαστηκε να μεινω...και σε 20 μέρες θα σφιγγω το αγγελόυδι μου στην αγκαλια μου! ευχαριστώ τον Θεό που με αξιώνει για άλλη μια φορά να ζήσω ένα θαυμα και εύχομαι σε όλες τις γυναίκες του κόσμου να το βιώσουν! Κουράγιο κορίτσια και όλα θα πάνε καλά!!! Μη το βάζετε κατω...

Σαν συμβουλή: Πάρτε και 2 και 3 και 4 γνώμες...δυστυχώς υπάρχουν πολλοί ασυνείδητοι που θυσιάζουν τα πάντα στο βωμό του χρήματος!

Οτιδήποτε χρειαστείτε εδώ είμαι και όποια θέλει μπορώ να της στείλω τηλ και στοιχεία του γιατρού που με βοήθησε και έβαλε τέλος στον γολγοθά μου!

Μπράβο σου και με το καλό να έρθει και ο πρίγκηπάς σου...;) Θα ήθελα και εγώ το τηλέφωνο του γιατρού αν σου είναι εύκολο! Ευχαριστώ πολύ....

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σου και με το καλό να έρθει και ο πρίγκηπάς σου...;) Θα ήθελα και εγώ το τηλέφωνο του γιατρού αν σου είναι εύκολο! Ευχαριστώ πολύ....

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου!

Φυσικά και μου ειναι ευκολο ! Αλίμονο! Στο στέλνω σε πμ...αν δεν το πάρεις μου λες.

UYijp2.png

2Wlep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Ανήκω και γω στις άτυχες γυναίκες που εχουν δυσμορφία στην μήτρα! Εγώ εντόπισα οτι έχω δίκερο μητρα και συγκεκριμένα καρδιόσχημο στα 23. Η γυναικολόγος που ειχα ως τοτε δεν το χε δει. Ο καινούριος γυναικολόγος μου μου ειπε πως θα πρέπει να παω Αθήνα στο Ιασω για να κανω υστεροσαλπιγγογραφια, υστεροσκοπηση, κολποσκόπηση και αξονική τομογραφία στα νεφρά μου για να δω αν ειναι οκ γιατι οπως μου ειπε συνηθως οι γυναικες με δικερο μητρα εχουν προβλημα στα νεφρά και πολλές φορές τους λείπει και το ένα. Και φυσικα μετά απο όλες αυτές τις εξετάσεις μετά από ενα χρόνο προσπάθεια εγκυμοσύνης λογω της αξονικής. Ημουν χάλια, εκλαιγα απαρηγορητη...Μετά απο κάποιες μέρες αποφάσισα να παρω και άλλη γνώμη. Πηγα σε νοσοκομειο Θεσ/νικης σκεπτόμενη οτι οι γιατροι εκει ειναι πιο αντικειμενικοι. Βρηκα καποιον και εκλεισα ραντεβου για υστεροσαλπιγγογραφια. Οι σωστες μέρες ειναι αμέσως μετα την περιοδο αλλα επειδη δεν ειχαν ραντεβου εκλεισα στις γονιμες...Αυτο όμως κοστισε πολύ γιατι δεν ηταν ευκολο να πιασει τον τραχηλο με αποτελεσμα να χω φρικτους πόνους και φυσικά μετα πολυ αιμορραγία λογω του τραυματισμού του. Τα αποτελέσματα ήταν τα αναμενόμενα: Δίκερος μήτρα με πολύ χαμηλά το διαφραγμα που δεν χειρουργειται. Μου εκλεισε ραντεβου για υστεροσκοπηση και κολποσκόπηση και μου πε πως αν δεν προσπαθήσω δεν θα ξερω αν εχω πραγματικα πρόβλημα. Η Ιατρική ειναι ενάντια να επεμβαίνουμε στην φύση μας αν δεν υπάρχει αποδεδειγμένος λόγος. Εκεινη την ώρα χτύπησε το τηλ εξω στην γραμματεια και ακουσα πως μια νοσηλεύτρια ζητούσε το τηλ του άλλου γυναικολόγου του νοσοκομείου απο την μαια που ηταν στην γραμματεία. Σκέφτηκα πως δεν ηταν τυχαίο ολο αυτο.

Εφυγα συντεντριμμένη...εκλαιγα τόσο πολύ που δεν έβλεπα τπτ μπροστα μου. Για 10 ημερες ημουν σε καταθλιψη, μεχρι που σκεφτηκα να κάνω παρένθετη μητέρα την μαμα μου...Τελικά αποφάσισα να παω και στον γυναικολόγο που ειχα ακούσει εκείνη την ημέρα.

Πηγα και του είπα όλη την κατάσταση. Καταρχην μου έδωσε χάπια γιατι η αιμορραγία συνεχιζόταν και θα παθαινα μόλυνση. Οταν έβγαλα την υστεροσαλπιγγογραφια μου πε πως ειναι ξεκάθαρο στον υπέρηχο και πως δεν χρειαζόταν να μπω στην διαδικασία. Το μόνο που ήθελε απο μένα ηταν έναν υπέρηχο στα νεφρα. Τον εκανα και ήταν ολα οκ! Μου είπε πως όλα θα πάνε καλα και πραγματικά τον ευγνωμωνω γιάυτο. Πράγματι τον Δεκέμβριο ήμουν έγκυος και αυτο στο κατα λάθος που λέμε...!Ολα πήγαιναν καλα αλλα στον 4ο μήνα ο τράχηλος αρχισε να ανοιγει. Απέφυγα την περίδεση μένοντας ξάπλα 3,5 μήνες. Στις 38 εβδομάδες έβγαλα μια κοριτσάρα 3630kg με καισαρική. Η μικρή μεγάλωνε στην μιση μητρα. Οταν ειδαν την μητρα μου εντυπωσιαστηκαν πάρα πολύ διοτι ήταν μια τεράστια καρδια. Μου την εβγαλαν και φωτο μια μαια για να την δω.Ηταν απιστευτο! Η μικρή τόσους μήνες ζωρίστηκε αρκετα και το ποδαρακι της εγερνε προς τα πανω ωστόσο επανήλθε απο μόνο του στους 2 μήνες.

Αυτήν την στιγμή διανύω την 36η εβδομάδα εγκυμοσύνης του πρίγκιππά μου. Ενώ η πεταλουδίτσα μου ήταν στο αριστερό κέρας το οποίο αποδεδειγμένα έφερε εις πέρας όλη την εγκυμοσυνη ο μικρός προτίμησε το δεξι. Αν και παλι έχασα τον υπνο μου όλα είναι καλα...ουτε καν ξαπλα χρειαστηκε να μεινω...και σε 20 μέρες θα σφιγγω το αγγελόυδι μου στην αγκαλια μου! ευχαριστώ τον Θεό που με αξιώνει για άλλη μια φορά να ζήσω ένα θαυμα και εύχομαι σε όλες τις γυναίκες του κόσμου να το βιώσουν! Κουράγιο κορίτσια και όλα θα πάνε καλά!!! Μη το βάζετε κατω...

Σαν συμβουλή: Πάρτε και 2 και 3 και 4 γνώμες...δυστυχώς υπάρχουν πολλοί ασυνείδητοι που θυσιάζουν τα πάντα στο βωμό του χρήματος!

Οτιδήποτε χρειαστείτε εδώ είμαι και όποια θέλει μπορώ να της στείλω τηλ και στοιχεία του γιατρού που με βοήθησε και έβαλε τέλος στον γολγοθά μου!

 

πω πω σε ευχαριστω κ μονο που διαβασα την ιστορια σου απεκτησα νεα φτερα!!!!αν θελεις στειλε μου τα στοιχεια του γιατρου σου!!!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας στέλνω κι εγώ τα τελευταία νέα μου!

 

Μία συνάδελφος που γνώρισα πρόσφατα είχε περάσει αποβολή όπως κι εγω. Αρχίσαμε να το συζητάμε και επέμενε να πάω στο γιατρό της για μια γνώμη ακόμη! Πόσο δίκιο είχε!!!!!

Τελιά απαοφάσισα να κρατήσω το γιατρό της! Είχε δίκιο που μου έλεγε να πάω!!! Ακόμη δεν το πιστέυω!

 

Λοιπόν, η γνώμη του συμφωνούσε με τη δευτερη γνωμη που είχα πάρει. Κι έτσι αποφάσισα να μην το εγχειρήσω! Ναι, υπάρχουν πολλοί που για το κέρδος, ή από άγνοια?, σου λένε θέλεις εγχείρηση. Ο άνθρωπος μου εξήγησε, είναι φοβερός. μου τα εξήγησε έτσι και γενικά και για άλλα προβλήματα που έχω (έχω κάνει ήδη αφαίρεση μίας σάλπιγγας και ωοθήκης). Αλλά όχι η αποβολή δεν είχε σχέση, ήταν τυχαία. Οπότε μου είπε ότι μπορώ να προσπαθήσω όποτε θέλω.

 

Ναι, τι αλήτες οι άλλοι γιατροί!! Γιατί να κάνω την εγχείρηση τζάμπα? Τώρα απλά φοβάμαι μήπως ξαναέχω αποβολή καθώς έχω πολλές πιθανότητες λόγω άλλων προβλημάτων. Ψάξτε το καλά πριν πάτε για εγχείρηση, μπορέι να μη χρειάζεται παρόλο που μπορέι να έχετε πρόβλημα, όπως εγώ.

 

Ελπίδα, καλό ψάξιμο και σωστό γιατρό!! Κια οι άλλοι που πήγα ήταν σε κάτι κέντρα εξωσωματικής κτλ και ειδικευμένοι στο θέμα της δίκερης και διαφραγματικής αλλά για να τα αρπάξουν λένε ότι θέλουμε εγχείρηση! Ασυνείδητοι!

Link to comment
Share on other sites

Σας στέλνω κι εγώ τα τελευταία νέα μου!

 

Μία συνάδελφος που γνώρισα πρόσφατα είχε περάσει αποβολή όπως κι εγω. Αρχίσαμε να το συζητάμε και επέμενε να πάω στο γιατρό της για μια γνώμη ακόμη! Πόσο δίκιο είχε!!!!!

Τελιά απαοφάσισα να κρατήσω το γιατρό της! Είχε δίκιο που μου έλεγε να πάω!!! Ακόμη δεν το πιστέυω!

 

Λοιπόν, η γνώμη του συμφωνούσε με τη δευτερη γνωμη που είχα πάρει. Κι έτσι αποφάσισα να μην το εγχειρήσω! Ναι, υπάρχουν πολλοί που για το κέρδος, ή από άγνοια?, σου λένε θέλεις εγχείρηση. Ο άνθρωπος μου εξήγησε, είναι φοβερός. μου τα εξήγησε έτσι και γενικά και για άλλα προβλήματα που έχω (έχω κάνει ήδη αφαίρεση μίας σάλπιγγας και ωοθήκης). Αλλά όχι η αποβολή δεν είχε σχέση, ήταν τυχαία. Οπότε μου είπε ότι μπορώ να προσπαθήσω όποτε θέλω.

 

Ναι, τι αλήτες οι άλλοι γιατροί!! Γιατί να κάνω την εγχείρηση τζάμπα? Τώρα απλά φοβάμαι μήπως ξαναέχω αποβολή καθώς έχω πολλές πιθανότητες λόγω άλλων προβλημάτων. Ψάξτε το καλά πριν πάτε για εγχείρηση, μπορέι να μη χρειάζεται παρόλο που μπορέι να έχετε πρόβλημα, όπως εγώ.

 

Ελπίδα, καλό ψάξιμο και σωστό γιατρό!! Κια οι άλλοι που πήγα ήταν σε κάτι κέντρα εξωσωματικής κτλ και ειδικευμένοι στο θέμα της δίκερης και διαφραγματικής αλλά για να τα αρπάξουν λένε ότι θέλουμε εγχείρηση! Ασυνείδητοι!

 

Συμφωνω απόλυτα μαζι σου! Και γω έτσι την γλίτωσα! Αντε όλα θα πάνε καλά...αρκει να μη το βάλεις κάτω! σου στέλνω θετική ενέργεια :))

UYijp2.png

2Wlep2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...