Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

παντως κοριτσια μετα απο αυτην την διαδικασια μετα θα μεινετε πολυ ευκολα εγκυος!!!σας το λεω εκ πειρας!!!

το θεμα με μενα μετα ηταν η ασχημη ψυχολογια!!!στο μυαλο μου ειχα οτι δεν προκειται να ξαναμεινω ή πως και αν ξανα εμενα εγκυος θα ειχα πάλι τα ιδια!!!ηταν και ο κοινωνικος περιγυρος....η γειτονισα με μωρο , η ξαδερφη μου εγκυος , τα ξαδερφια του αντρα μου με μωρα.....και τα νευρα μου κροσια λεμε!!!!!!!!!!!οτι πιο ασχημο ειναι αυτο....αυτο το μισος και η ζηλεια που εβγαζα ηταν απο τα ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΛΑΘΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ!!!αργοτερα καταλαβα οτι πρωτον εκανα κακο στον εαυτο μου και δευτερο και κυριοτερο η ζωη μου τα εφερνε μπουμερα!!!

ειναι η χειροτερη ΑΜΑΡΤΙΑ να ζηλευεις το μωρο του αλλου!!!

οταν λοιπον πηγα σε ειδικο ψυχολογο για τετοιες περιπτωσεις μου ειπε το εξης......ελα σε επαφη με εγκυους και μωρακια .....μην ζηλευεις και μη βαζεις το μισος αναμεσα στη ζωη και σε σενα!!!!

και αυτο εκανα.......ουφ τα ειπα και ηρεμησα!!!δεν ξερω αν εχετε τα ιδια συναισθηματα αλλα η ΚΑΛΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ μετα παιζει τον κυριοτερο λογο!!!

Μην αφησετε να σας παρει απο κατω "ζηλευοντας" τις υπολοιπες κοπελες που ειναι μανουλες....γιατι νιωθετε κατωτερες και αυτο δεν βοηθαει!!!

εγω ετσι εκανα και εκανα να μεινω εγκυος αρκετο καιρο μετα την επεμβαση....μετα την βοηθεια ομως που πηρα ....τσουπ ηρθε το σπορακι και πιστεψτε με .....ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ .....!!!!!!!!!!!;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 148
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

παντως κοριτσια μετα απο αυτην την διαδικασια μετα θα μεινετε πολυ ευκολα εγκυος!!!σας το λεω εκ πειρας!!!

το θεμα με μενα μετα ηταν η ασχημη ψυχολογια!!!στο μυαλο μου ειχα οτι δεν προκειται να ξαναμεινω ή πως και αν ξανα εμενα εγκυος θα ειχα πάλι τα ιδια!!!ηταν και ο κοινωνικος περιγυρος....η γειτονισα με μωρο , η ξαδερφη μου εγκυος , τα ξαδερφια του αντρα μου με μωρα.....και τα νευρα μου κροσια λεμε!!!!!!!!!!!οτι πιο ασχημο ειναι αυτο....αυτο το μισος και η ζηλεια που εβγαζα ηταν απο τα ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΛΑΘΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ!!!αργοτερα καταλαβα οτι πρωτον εκανα κακο στον εαυτο μου και δευτερο και κυριοτερο η ζωη μου τα εφερνε μπουμερα!!!

ειναι η χειροτερη ΑΜΑΡΤΙΑ να ζηλευεις το μωρο του αλλου!!!

οταν λοιπον πηγα σε ειδικο ψυχολογο για τετοιες περιπτωσεις μου ειπε το εξης......ελα σε επαφη με εγκυους και μωρακια .....μην ζηλευεις και μη βαζεις το μισος αναμεσα στη ζωη και σε σενα!!!!

και αυτο εκανα.......ουφ τα ειπα και ηρεμησα!!!δεν ξερω αν εχετε τα ιδια συναισθηματα αλλα η ΚΑΛΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ μετα παιζει τον κυριοτερο λογο!!!

Μην αφησετε να σας παρει απο κατω "ζηλευοντας" τις υπολοιπες κοπελες που ειναι μανουλες....γιατι νιωθετε κατωτερες και αυτο δεν βοηθαει!!!

εγω ετσι εκανα και εκανα να μεινω εγκυος αρκετο καιρο μετα την επεμβαση....μετα την βοηθεια ομως που πηρα ....τσουπ ηρθε το σπορακι και πιστεψτε με .....ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ .....!!!!!!!!!!!;)

 

Να σου ζήσει το σποράκι σου!!! Ο ψυχολόγος που αναφέρεις είναι από Αθήνα? Εάν ναι, μπορείς να μου στείλεις τα στοιχεία του? με πμ ή εδώ, όπως θέλεις... Έχουν περάσει 5,5 μήνες κι ακόμη δεν μπορώ να συνέλθω από το θάνατο του μωρού μου, αρνιόμουν όμως τόσο καιρό να δω έναν ειδικό...

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

vallia μου και συ να χαιρεσαι το κοριτσακι σου κοπελα μου....πρεπει σιγα σιγα να το ξεπερασεις ...για να δωσεις ζωη σε μια αλλη καρδουλα συντομα!!!εγω μετα απο τις αποβολες δεν ηθελα να δω ανθρωπο και κυριως συγγενεις!!!ενω στην ουσια δεν μου εφταιγαν σε τιποτα!!!ο αντρας μου προσπαθουσε να με βοηθησει αλλα ματαια!!!ολα μου εφταιγαν....να φανταστεις γεννησε η αδερφη μου εκεινο το διαστημα και δεν πηγα στο ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ να την δω ....για να μη δω το ΜΩΡΟ ΤΗΣ!!!ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ!!!!

ο γιατρος μου ηταν ο κ.Κανακης και ειναι στο Κολωνακι!!!την διευθυνση δεν την θυμαμαι αλλα αν μπεις στο internet θα την βρεις , βλεπεις παει και εναμιση χρονος που πηγαινα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Valia32, αυτη την ζηλεια που λες και εσυ,την νιωθω 2 και χρονια,οντως ακριβως οπως το ειπες νιωθω κατωτερη επειδη ειμαι ατεκνη,εγω πηγα σε εξομολογο αντι για ψυχολογο και μου ειπε να μην βλεπω την "βιτρινα" των αλλων,να σκεφτομαι θετικα,μου εκανε εντυπωση που μου ειπε οτι εχω πολυ ταραχη μεσα μου και οσα παιδια και να κανω θα τα κανω νευρασθενικά,αν δεν τα βρω με τον εαυτο μου.Παρεμπιμπτοντως εχω κανει σαλπιγγογραφια και βγηκε αψογη και τελεια ανατομια,θα φαινοταν κατι αν υπηρχε?

 

Αν δεν υπήρχες στην ζωή μου,εσένα ακριβώς θα ειχα επινοήσει...

Link to comment
Share on other sites

Valia32, αυτη την ζηλεια που λες και εσυ,την νιωθω 2 και χρονια,οντως ακριβως οπως το ειπες νιωθω κατωτερη επειδη ειμαι ατεκνη,εγω πηγα σε εξομολογο αντι για ψυχολογο και μου ειπε να μην βλεπω την "βιτρινα" των αλλων,να σκεφτομαι θετικα,μου εκανε εντυπωση που μου ειπε οτι εχω πολυ ταραχη μεσα μου και οσα παιδια και να κανω θα τα κανω νευρασθενικά,αν δεν τα βρω με τον εαυτο μου.Παρεμπιμπτοντως εχω κανει σαλπιγγογραφια και βγηκε αψογη και τελεια ανατομια,θα φαινοταν κατι αν υπηρχε?

 

Έλα μου? Έτσι είπε? Μπορεί να υπάρχει βάση στο σχόλιο του, αλλά για τον τρόπο του... Θα μου επιτρέψεις Σοφουλικακι να διαφωνήσω κάθετα! (και οριζόντια αν γίνεται!) Προφανώς, όσο είμαστε ήρεμοι και κατασταλαγμένοι, είμαστε σε θέση να αντιμετωπίζουμε με μεγαλύτερη επιτυχία την ίδια τη ζωή εν τέλει! Αλλά αυτός είναι ο κατάλληλος τρόπος για να σε πείσει να "αποβάλεις την ταραχή"?

Συγνώμη για το off topic, αλλά μερικές φορές βγαίνω από τα ρούχα μου...

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

Εσύ δηλ. ΣΟΦΟΥΛΙΚΑΚΙ μου, μ' αυτό που σου είπε ξεαγχώθηκες; Σε βοήθησε; Γιατί εμένα κάτι τέτοιο θα μου' βαζε κι άλλους μπελάδες στο κεφάλι μου...όντως μπορεί να έχει κάποιο δίκιο, αλλά μια τόσο ταλαιπωρημένη κοπέλα, δε τη φοβίζεις και με άλλα πράγματα βρε παιδί μου!!! Δεν ξέρω, τι να πω καμιά φορά; Αντί να εστιάσει κανείς στο πρόβλημα, σου δημιουργεί κι άλλο! Και στην τελική βρε κορίτσια, δεν ξέρω, υπάρχει άνθρωπος σ' αυτόν τον πλανήτη που τα έχει βρει τόσο καλά πια με τον εαυτό του;

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σοφουλικακι μου γλυκο σε καταλαβαινω αλλα πρεπει να ηρεμησεις και να χαλαρωσεις για να ερθει το μπεμπε...δεν ξερω την ιστορια σου αλλα αν προσπαθεις 2 χρονια και εχεις κανει ολες τις εξετασεις σου....τοτε κατα 99% φταιει αυτα που νιωθεις(κατωτερη) και το αγχος σου!!!το ξερω γιατι τα εχω βιωσει...δεν λεω λογια του αερα!!!βεβαια και ο αντρας σου θα πρεπει να εχει κανει τις εξετασεις του ετσι!!!

οντως αυτο που σου ειπε ο εξομολογος σου...που προφανως θα στο ειπε για να σε καλμαρει ηταν πολυ βαρη!!!

Link to comment
Share on other sites

mousoudi μου να σου πω???κανεις δεν τα βρισκει τελεια ποτε με τον εαυτο του απλα εμεις που περασαμε και περναμε αυτο το συναισθηματικο χαος απο αυτα που ετυχαν.....με αυτα τα συναισθηματα που νιωθουμε αν εστω και λιγο να τον βρουμε τον ΧΑΝΟΥΜΕ τελειως το δρομο για την επαφη με τον εαυτο μας!!

Link to comment
Share on other sites

Κναμε σαλπιγγογραφια,ορμονικες,θυροειδη,σπερμοδιαγραμμα,τριπλεξ οσχεου,ορμονικες του συζυγου ολα εξαιρετικα.Χασαμε το μωρο στην 9η βδομαδα πριν 2 και χρονια,δεν ξαναηρθε αλλα πολυ αγχος και μιζερια.

 

Αν δεν υπήρχες στην ζωή μου,εσένα ακριβώς θα ειχα επινοήσει...

Link to comment
Share on other sites

Κναμε σαλπιγγογραφια,ορμονικες,θυροειδη,σπερμοδιαγραμμα,τριπλεξ οσχεου,ορμονικες του συζυγου ολα εξαιρετικα.Χασαμε το μωρο στην 9η βδομαδα πριν 2 και χρονια,δεν ξαναηρθε αλλα πολυ αγχος και μιζερια.

βρε κοριτσι μου ...το λες και απο μονη σου....ΜΙΖΕΡΙΑ!!!Κανετε σεξ μονο και μονο για να ερθει το μωρο......

το ξερω γιατι τα ιδια καναμε και μεις !!!δεν ηθελα τον αντρα μου....ηθελα να μεινω εγκυος!!!πολυ εγωιστικο!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κναμε σαλπιγγογραφια,ορμονικες,θυροειδη,σπερμοδιαγραμμα,τριπλεξ οσχεου,ορμονικες του συζυγου ολα εξαιρετικα.Χασαμε το μωρο στην 9η βδομαδα πριν 2 και χρονια,δεν ξαναηρθε αλλα πολυ αγχος και μιζερια.

 

Σοφουλικάκι μου, όλα να πάνε καλά από εδώ και περα για όλες μας! Μακάρι το 2011 να μας βρει με γεμάτες κοιλίτσες και μωράκια στις αγκαλιές μας!!! Κάνε ό,τι σε βοηθάει για να χαλαρώσεις... Μην φορτώνεις επιπλέον τον εαυτό σου...

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσι μου ...το λες και απο μονη σου....ΜΙΖΕΡΙΑ!!!Κανετε σεξ μονο και μονο για να ερθει το μωρο......

το ξερω γιατι τα ιδια καναμε και μεις !!!δεν ηθελα τον αντρα μου....ηθελα να μεινω εγκυος!!!πολυ εγωιστικο!!!!!

 

μπράβο συνονόματη, πολύ σωστό!!! Κι εγώ νιώθω τύψεις καμιά φορά για αυτό το θέμα...

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε τελείως off topic, αλλά πιστεύω πως ό, τι και να έχει περάσει μια γυναίκα μέχρι ν' αποκτήσει το μωρό της, μόλις το πάρει στην αγκαλιά της ηρεμεί και ξαναβρίσκει και τις ισορροπίες της και τα πάντα...φτάνει να τα είχε πριν αποσυντονιστεί!

ΣΟΦΟΥΛΙΚΑΚΙ μου μην απογοητεύεσαι! Αφού δεν υπαρχει οργανικός λόγος, όλα θα γίνουν!!!

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites

και γω λεω μετα το Πασχα κοριτσια να ξεκινησω τις προσπαθειες για δευτερο μπεμπε...μετα απο αυτα που περασα δεν θα το αφησω ..για μεγαλο χρονικο διαστημα...θελω η διαφορα τους να ειναι μικρη..αν ολα πανε καλα....γιατι το αγχος εν μερει ..

Link to comment
Share on other sites

εεεεεεεεεεεε κοριτσια που ειστε ολες???

δεν θα το πιστεψετε....τι σας ελεγα για μετα το Πασχα????χιχιχιιχι!!!!!!!!!!!

ε ναι ειμαι παλι εγκυουλα .....και αυτη τη φορα χωρις προγραμμα χωρις τιποτα!!!αυριο θα παω για χοριακη!!!!!!!!!!!!μαζι θα παρω και το αγχος μου βεβαια!!!!!!αχ το κοριτσακι μου θα αποκτησει αδελφακιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ακομη δεν μπορω να το πιστεψω....ειστε οι πρωτες που το μαθαινετε,μετα τον αντρα μου!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο συνονόματη! Άντε με το καλό, τελειόμηνο και γερό να είναι το μωράκι!!! Για φέρε να πιάσουμε κι εμείς οι συνονόματες την κοιλίτσα για γούρι - να μείνουμε κι εμείς εγκυούλες!!!

Μπράβο κούκλα μου, πάντα ευχάριστα να έχετε!

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

μπραβο βαλια32:pευχομαι να σου πανε ολα καλα.αντε και οι υπολοιπες μας να παιρνουμε σειρα μια,μια........ολες μαζι.....οπως να ναι τελοσπαντων:D

βαλιακ τι περιμενουμε?

μουσουδι εσυ?

ελπιζω να ειστε ολες καλα φιλια

Link to comment
Share on other sites

μπραβο βαλια32:pευχομαι να σου πανε ολα καλα.αντε και οι υπολοιπες μας να παιρνουμε σειρα μια,μια........ολες μαζι.....οπως να ναι τελοσπαντων:D

βαλιακ τι περιμενουμε?

μουσουδι εσυ?

ελπιζω να ειστε ολες καλα φιλια

 

Εγώ xenia μου περιμένω 2 πράγματα: 1) να τελειώσω με τον κύκλο των εξετάσεων που άνοιξα (προσεχώς και αμεσότατα θα κάνω καμπύλη ζαχάρου και εξετάσεις για θρομβοφιλία) και 2) όπως έχω ήδη πει, να φύγει το τρισκατάρατο για μένα 2010!!! Δε θέλω το παιδάκι μου να έχει καμία απολύτως σχέση με το γκαντεμοέτος!!! Μόλις μπει το 2011 ξεκινάω εντατικά προσπάθειες!!!

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...