Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Κι εγώ για διαβαλκανικό με βλέπω..εκεί είναι και ο γιατρός μου! Εκεί έκανα και την απόξυνση. Όμως δεν έχω ασφάλιση..κι αυτό με τρομάζει:-(:roll:

Μετά από πόσο καιρό μπορείς να μείνεις έγκυος μετά την εγχείρηση??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 148
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

klio1985, εμενα ο γιατρος μου μου εδωσε 3 μηνες θεραπεια για να θρεψει η μητρα και αφου με ξαναειδε μου ειπε να κανω ενα κυκλο ακομα και μετα οκ.

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ 3ΜΗΝΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΧΑΠΙΑ...ΜΟΛΙΣ ΤΗΝ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΩ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑΡΚΩΣΗ, ΚΑΘΑΡΑ ΓΙΑ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΟΥΣ ΣΚΟΠΟΥΣ...ΑΝ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΑΜΕΣΑ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ...ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΜΟΛΙΣ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ...

Link to comment
Share on other sites

Kardoulina, καλησπερα,

που εκανες υστεροσκοπηση?

τωρα στο ιατρειο του θα ξανακανεις την διαγνωστικη?

εμενα μου εριξε φυσιολογικο ορο με ενα καθετηρακι στην μητρα και ειδε πως δεν εχω συμφυσεις.

φυσικα μου προτεινε να ξανακανω υστεροσκοπηση αλλα μπορω και να ξανακανω μια σαλπιγγογραφια.

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kardoulina, καλησπερα,

που εκανες υστεροσκοπηση?

τωρα στο ιατρειο του θα ξανακανεις την διαγνωστικη?

εμενα μου εριξε φυσιολογικο ορο με ενα καθετηρακι στην μητρα και ειδε πως δεν εχω συμφυσεις.

φυσικα μου προτεινε να ξανακανω υστεροσκοπηση αλλα μπορω και να ξανακανω μια σαλπιγγογραφια.

 

 

ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΤΙΚΗ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ-ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ).

ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΗ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΟΥΤΕ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑ ΟΥΤΕ ΜΕΘΗ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ...ΑΠΛΑ ΘΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΑΝΤΙΦΛΕΓΜΟΝΩΔΕΣ ΧΑΠΙ 2 ΩΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΚΑΝΩ...

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΚΟΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ... ΑΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ Ή ΣΤΟ ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ.

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΕ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΝΑΕΙ...ΕΣΥ ΠΟΝΕΣΕΣ???

ΜΟΛΙΣ ΜΑΘΩ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσακι μου.

δεν εχω κανει διαγνωστικη υστεροσκοπηση.

εκανα επεμβατικη με ολικη ναρκωση.

η εξετασουλα που μου εκανε τωρα τελευταια δεν με πονεσε καθολου, σαν τεστ παπ ηταν.

περιμενω νεα σου..

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια.μετα απο δυο παλινδρομες πρεπει να κανω υστεροσκοπηση και λαπαροσκοπηση.πειτε μου τους γιατρους που μεινατε ευχαριστημενες.εχει ακουσει καμια τιποτα για τον κ σαραβελο?

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

robenula, καλησπερα

και εσυ με διαφραγματακι?

που παει το ατιμο και φυτρωνε????

εγω την εκανα στο μητερα στον Καλλιαντζη Παναγιωτη.

εμεινα ευχαριστημενη, ολα καλα πηγαν.

του ειχε και πολυ εμπιστοσυνη ο γιατρος μου εδω στην καλαματα.

εσυ πως το εμαθες για το διαφραγμα?

οι αποβολες σου σε ποια εβδομαδα ηταν?

εχω και εγω δυο, στην 7η και στην 8η.

αντε πιστευω η τριρη να φτασει στο τελος οταν ερθει μετι καλο!!!

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ...Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ...:D:D:D

 

ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ (ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΗ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ) ΚΑΙ ΒΓΗΚΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ...Η ΜΗΤΡΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ...ΚΑΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΞΑΝΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ...

 

ΜΑΡΙΑ-ΕΛΠΙΔΑ ΜΕ ΕΙΧΕΣ ΡΩΤΗΣΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΗ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ...ΤΕΛΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΕ ΚΛΙΝΙΚΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ...ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ...ΣΕ ΚΑΛΩΔΙΩΝΟΥΝ...ΑΛΛΑ Η ΚΑΘΑΥΤΟΥ ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΡΑΤΗΣΕ 3 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΟΝΕΣΕ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ (Η ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΕ ΠΟΝΕΣΕ).ΣΟΥ ΡΙΧΝΟΥΝ ΕΝΑ ΖΕΣΤΟ ΥΓΡΟ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΕΙ ΤΟ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΙΟ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΣΤΗ ΜΗΤΡΑ.ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΑΠΟ ΜΙΑ ΟΘΟΝΗ (ΦΟΒΕΡΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ).Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΠΗΡΕ 250,00 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑ 90,00 Η ΚΛΙΝΙΚΗ...

 

ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ :-P:razz:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, κοριτσακι μου..

πολυ χαιρομαι που ειναι ολα καλα!!!

μπραβο μπραβο μπραβο...

αντε τωρα βουρ στο ψητο για μπεμπε..

 

ειδες τελκα, δεν ηταν τιποτα!!

σου ευχομαι τα καλυτερα και οταν ξαναμπεις σε χειρουργειο να ειναι για να γεννησεις!!!!!

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σ'ευχαριστω πολύ ...

 

οπως ειπε και ο γιατρος στον αντρα μου..."ξεκινα να πυροβολας άφοβα" :D:D:D..

 

ευχομαι να ακουσω ευχαριστω κι απο σενα...

 

Τελικά ολα περνούν ...απλα πρεπει να οπλιζομαστε με πολυ υπομονή...

Link to comment
Share on other sites

ξερεις κατι?

δεν ειχα παντα τοση υπομονη αλλα μετα απο ολα αυτα που περασα και κυριως αυτα που εχω δει εδω μεσα απεκτησα πολυ κια με εχει βοηθησει πολυ στο να διατηρω τις ισορροπιες μου..

η υπομονη και η ελπιδα, αυτα τα δυο με βοηθουν πολυ..

 

ευχομαι τα καλυτερα κοριτσακι, τα ξαναλεμε...

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

geia sas koritsia.

eixa mia palindromi stin8 evdomada logw thromvofilias opws fanike meta tin apoksesi.twra eixa mia apovoli.apo tin arxi den itan kali egkomosini.poli xamili xoriaki, aima klp.mou proteine o giatros na kanoume kapious elegxous perilamvanomenis kai tis isteroskopisis gia diafragma.mexri twra den eixa tipota stin periodo mou pou na me provlimatisei oti kai dn paei kala.aima oxi poli pou paei 2-3 meres, ponous katholou kai enan stathero kiklo 32-35 meres.ginete se tetoia periptwsi na iparxei provlima endomitriwsis?den thelw na kanw askopes epemvaseis.

episis aporia mou, kata tis diarkeia tis apoksesis den tha tha evriske tipota?afou ipotithete katharizei tin mitra.den tha ton empodize i mevrani an ipirxe?

sas euxaristw

2mS6p3.png?t9H6Yah7

1ZAOp2.png?n6Kui1AR

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακι να σου απαντησω σε οσα γνωριζω.

καταρχην η διαφραγματικη μητρα δεν εμποδιζει την περιοδο και εγω ολα τα χρονια της ζωης μου μια χαρα κυκλο ειχα.

επισης η υστεροσκοπηση δεν ειναι ασκοπη εξεταση, εκτος απο το διαφραγμα αν υπαρχει, μπορεις να δει και ο,τι αλλο μπορει να συμβαινει.

να την κανεις αφοβα, δεν ειναι κατι.

κατα την διαρκεια της αποξεσης δεν ειναι απαραιτητο οτι θα την δει.

εγω χρονια εκανα υπερηχους στον γιατρο μου τοτε και ποτε δεν μου ειχε πει οτι βλεπει διαφραγμα.

αυτο φαινεται ή με υστεροσκοπηση ή με σαπλιγγογραφια.

εγω τωρα που θελω να ξαναμεινω εγκυος θα ξανακανω σαλπιγγιγραφια για να δουμε αν ολα ειναι οκ, δηλαδη μην τυχον και εχω συμφυσεις μετα απο την υστεοσκοπηση.

 

ολα καλα να σου πανε σου ευχομαι, και αν θες κατι αλλο με χαρα να σου απαντησω.

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

se euxaristw gia tin amesi apantisi maria-elpida.

ponaei?sou dinoun kati na pieis prin?gia diastoli traxilou as poume?eixa poli asximi empeiria me tin apoksesi kai itan friktoi oi ponoi.ekana emeto apo ton pono kai imoun se mia katastasi zaladas apo tous ponous.itan gia tin diastoli traxilou (opote sispaseis) gi auto ponaga.den thelw me tipota na to ksananiwsw auto to pragma.eidika ama ksereis oti ponas alla den iparxei logos ennow.an itan na genniseis ponas alla periemeneis kati monadiko sto telos.

mou exei meinei poli asximi anamnisi kai den thelw na to visiw auto.den thelw na panikovalw kamia alli kopela pantws.den einai gia oles etsi.apla emna mou etixw.

tin periodo tin anefera gia tin periptwsi tis endomitriwsis.den ua ipirxe kati periergo stin periodo?perissotero aima, astathes kiklos kai ponous prin kai meta?

2mS6p3.png?t9H6Yah7

1ZAOp2.png?n6Kui1AR

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για το θεμα της ενδομητριωσης φανταζομαι πως ναι , θα φαινοταν στην περιοδο.

 

με ρωτας αν πονει η υστεροσκοπηση ή η σαλπιγγογραφια?

για την πρωτη δεν ξερω αν ποναει γιατι εκανα επεμβατικη μαζι με λαπαροσκοπηση και ειμουν ναρκωμενη. μετα μολις ξυπνησα ειχα μονο μια μικρη ενοχληση επειδη ειχα ενα μπαλονακι στην μητρα για να κρατηθει το σχημα της και λιγο αιμα.

αλλα κατα τα αλλα ειμουν μια χαρα.

η σαλπιγγογραφια με πονεσε πολυ και τωρα το ξανασκεφτομαι, αλλα αφου πρεπει να γινει, τι να κανω?

 

παντως και στις δυο αποξεσεις που εχω κανει, δεν πονουσα καθολου,

ουτε η ναρκωση με πειραξε, τις εκανα πρωι, θυμαμαι, και το απογευμα ειμουν οκ.

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

μαριλενα 13 καλησπερα

 

επειδη κι εγω τα εχω κανει ολα ...ειχα και εγω διαφραγμα στη μητρα και το αφαιρεσα... αν ρωτας για την υστεροσκοπηση αν ποναει θα σου πω...

 

αν η υστεροσκοπηση ειναι επεμβατικη (μαζι συνηθως με λαπαροσκοπηση) δεν καταλαβαινεις τιποτα λογω ναρκωσης αλλα και μετα οταν συνελθεις δεν πονας...

 

αν η υστεροσκοπηση ειναι καθαρα διαγνωστικη και την κανεις χωρις ναρκωση επισης δεν ποναει καθολου...Πιο πολυ σε αγχωνει η ολη αναμονη και διαδικασια παρα η καθαυτου εξεταση...Την εκανα πριν δυο εβδομαδες για να σιγουρευτουμε οτι δεν δημιουργηθηκαν συμφυσεις μετα την επεμβατικη υστεροσκοπηση - λαπαροσκοπηση που εκανα οταν αφαιρεσα το διαφραγμα, και δεν πονεσα καθολου...

 

Να την κανεις οπωσδηποτε...μην διστασεις....εκει φαινοται τα παντα (εμενα η σαλπιγγογραφια και ο υπερηχος εδειχναν λανθασμενη διαγνωση) Η υστεροσκοπηση ειναι ο,τι καλυτερο

 

 

Καλη επιτυχια σου ευχομαι...

Link to comment
Share on other sites

euxaristw koritsia.pali kala pou exoume ki auto gia na milame me atoma pou mas katalavainoun.

prin tis isteroskopisi sas edwsan kati na pieite?

 

dil an kanw isteroskopisi diagnwstiki apla, sto iatreio tou giatrou ginete?i se xeirourgio? tha fanei an exw diafragma i dikeri i endomitriwsi?

giati an einai etsi isws na min xreiastw laparoskopisi e?

thimame pou eixa kanei skolikoiditida kai poso ipefera apo ekeino to aerio pou sou vazoun gia na fainontai ta organa.imoun prismeni poli kairo.

2mS6p3.png?t9H6Yah7

1ZAOp2.png?n6Kui1AR

Link to comment
Share on other sites

MARILENA γεια σου κι απο μενα.Εχω κανει λαπαροσκοπηση με υστεροσκοπηση, υστεροσκοπηση σκετη και σε μια βδομαδα θα κανω και δευτερη υστεροσκοπηση.

Αλλο πραγμα ειναι η υστεροσκοπηση και αλλο η λαπαροσκοπηση.Η υστεροσκοπηση ειναι κατι σαν τεστ παπ, κανεις μια μεθη (ελαφρια ναρκωση) και με μια καμερα που μπαινει ενδοκολπικα σαν τον απλο υπερηχο βλεπει ο γιατρος το εσωτερικο της μητρας πχ εαν εχει συμφυσεις ,εαν ειναι διαφραγματικη ,δικερη κλπ,παραλληλα με ενα αλλο εργαλειο "καθαριζει την μητρα" απο τυχον μικροευρηματα. Η ολη διαδικασια κραταει κανα μισαωρο.

Η λαπαροσκοπηση ειναι κανονικο χειρουργειο.Απλα ,δεν γινονται μεγαλες τομες.Κανεις κανονικη ναρκωση και μεσα απο 4 τρυπουλες στον αφαλο και χαμηλα στην κοιλια ,μπαινουν καμερα και μικροχειρουργικα εργαλεια , βλεπει το εσωτερικο της κοιλιας (οχι την μητρα οπως με υστεροσκοπηση)και αφερει πχ κυστες στις ωοθηκες, εστιες ενδομητριωσης κλπ.Πολλες φορες οι γιατροι οταν κανουν λαπαροσκοπηση,εφοσον τρως που τρως την νακρωση στο τελος της επεμβασης,πριν ξυπνησεις ,σου κανουν και υστεροσκοπηση για να εχουν ολοκληρωμενη εικονα και απο το εσωτερικο της μητρας και το εσωτερικο της κοιλιας.

Η υστεροσκοπηση μπορει να γινει και σε ιατρειο ,ενω η λαπαροσκοπηση γινεται μονο σε νοσοκομειο και ισως μεινεις και ενα βραδυ μεσα.

Η ενδομητριωση,που ανεφερες, μπορει να μην εχει καθολου συμπτωματα,μονο με λαπαροσκοπηση φαινεται.Οποτε εαν σου ειπε ο γιατρος ,καλο ειναι να την κανεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κορίτσια. λοιπόν, πήγα κι έκανα σήμερα διαγνωστική υστεροσκόπηση κι επειβεβαιωθήκαμε! Έχω διαφραγματική μήτρα που μάλιστα μάλλον δεν είναι εκ γενετής. Τώρα πρέπει να κάνω την εγχείρηση..2.200 θα μου βγει με αναισθησιολόγο, αμοιβή γιατρού κλπ. Είναι καλά? Τώρα είναι στο χέρι μου πότε θέλω..

 

Ελπίζω όλα να πάνε καλά γιατί δε θα κάνουμε και λαπαροσκόπηση..Τα ξαναλέμε..

Link to comment
Share on other sites

klio1985, τι κανεις κοριτσακι μου?

να σε ρωτησω τι εννοεις οταν λες οτι δεν ειναι εκ γενετης το διαφραγμα?

η διαφραγματικη μητρα και ολες οι συγγενεις ανωμαλιες ειναι μονο εκ γενετης.

 

την εγχειρηση φυσικα και να την κανεις, το συντομοτερο...

παντως θα σε συμβουλευα να κανεις και λαπαροσκοπηση μαζι, γιατι ειναι καλυτερα να βλεπουν και την μητρα απο πανω.

βεβαια οι γιατροι ξερουν καλυτερα!!

καλη επιτυχια, κοριτσακι μου, μεσα απο την καρδια μου...

 

Υ.Γ: εμενα μαζι με λαπαροσκοπηση μου στοιχισε 5200? στο μητερα.

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!!!!!!!!!!!!!!!

πριν από λίγες ώρες γύρισα από το γιατρό, όπου είχα πάει για μια τυπική εξέταση, ένα χρόνο μετά τη γέννηση της κόρης μου.Μου είπε πως έχω διάφραγμα στη μήτρα......

ποτέ κανένας δεν μου είχε πει κάτι σχετικό,ούτε στην εγκυμοσύνη...είχαν δει οι γιατροί κάτι τέτοιο...και να φανταστείτε ότι στον 8ο μήνα καθάριζα ντουλάπες και πατζούρια!!!!!!!!!!!!

υπάρχει περίπτωση να δημιουργήθηκε μετά τη γέννα και να μην ήταν εκ γεννετής?επιπλέον έμεινα έγκυος εύκολα (με τη δεύτερη προσπάθεια).........μήπως είναι κάτι άλλο?

την Τρίτη θα πάω για τα αποτελέσματα του τεστ παπ και θα ρωτήσω τον γιατρό μου....απλά εαν κάποιος γνωρίζει κάτι θα ήθελα πολύ να το μάθω.ευχαριστώ πολύ.

PIfqp2.png?4KTAm0Yw
Link to comment
Share on other sites

πολυ περιεργο μου φαινεται αυτο που λες..

και εγω ειχα διαφραγματικη μητρα, το εμαθα βεβαια οταν εμεινα εγκυος αλλα ολοι οι γιατροι που πηγα μου ελεγαν οτι ευτο ειναι εκ γενετης, απλα σε καποιες περιπτωσεις και κυριως παιζει ρολο απο ποια μερια βαζει τον υπερυχο ο γιατρος δεν φαινεται παντα, (αυτο παθαινα εγω)

σου ευχομαι παντως να ειναι κατι αλλο και να μην ειναι τιποτα ανυσηχιτικο.

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ναι, μου είπε ότι μάλλον δεν είναι εκ γενετής και είναι δυνατό να προκληθεί πολύ απλά από κάποιο μικρόβιο και τα συμπτώματα? Ένας απλός πονόκοιλος! (μιλάω για τη δική μου περίπτωση, ενώ συνήθως μπορέι αν είναι εκ γενετής)

 

Anyway.. Θα το αφήσω για του χρόνου την ργχείρηση αποφάσισα τελικά..Είναι και το θέμα της δουλειάς (που δεν έχω) και το καθυστερούμε για παιδί, άλλωστε έχει προηγηθεί και μια απόξυνση λόγω της διαφραγματικής μήτρας κάτι που αν δεν έκανα την απόξυνση δε θα είχε καταλάβει ο γιατρός μου.

 

Τι να σας πω..ενώ θέλουμε ένα παιδάκι πολύ, όλο αυτό με την οικονομική κρίση μας έχει τσακίσει και δε θέλουμε να υποφέρει.. Θα δούμε..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα klio1985, μου,θα σου ελεγα να το κοιταξεις και σε αλλον γιατρο,

πραγματικα μου φαινεται περιεργο απο πονοκοιλο να παθαινεις διαφραγματικη μητρα, δεν ειναι ασθενεια, ειναι ανατομικο ζητημα.

τελως παντων, το καταλαβαινω το οικονομικο ζητημα, και εγω μια απο τα ιδια, αλλα θα σου ελεγα να το ξαανδεις το θεμα του χειρουργειου.

θα το κανεις και μετα πρεπει να κανεις και αποθεραπεια για τρεις μηνες και μετα μπεμπε, θα εχεις χρονο να συνελθεις οικονομικα.

θα τα ξαναπουμε κοριτσακι μου,

καλη τυχη!!!

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...