Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δώρα σε εκπαιδευτικούς


elachl

Recommended Posts

Εστω βρε Dalia μου οτι εχουμε τα παιδακια μας στο προνηπιο και εσυ κανεις δωρακια στη δασκαλα αλλα εγω δεν εχω να της κανω.Και τα παιδακια μας δεν ειναι και αγγελουδια και γκρινιαζουν,τσακωνονται.Το θεωρεις απιθανο η δασκαλα το δικο σου να καθεται να το παρηγορει ενω το δικο μου να το θεωρησει υπευθυνο και να του φωναζει?

 

αν θεωρούσα πιθανό η συγκεκριμένη δασκάλα να έκανε κάτι τέτοιο δεν θα αισθανόμουν την ανάγκη να της κάνω δώρο...

έγραψα παραπάνω για τη δασκάλα...

και να σου πω και το άλλο. ο Θεόφιλος λόγω του ότι στα 2 του σταμάτησε να τρώει τα πάντα έπαθε σιδηροπυνική αναιμία...ο Θεόφιλος ξεκίνησε να τρώει όταν άρχισε το σχολείο ( είχα συζητήσει το πρόβλημα με τη δασκάλα ), όσο χαζό και να σου φαίνεται εσένα, και μόνο αυτό να έκανε εγώ πάλι θα ένιωθα ότι ήθελα να την ευχαριστήσω....

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 199
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ρε παιδιά αυτό ακριβώς που λέει και η Φλόρα αν δηλ. η δασκάλα σκέφτεται έτσι τότε προφανώς θα με έχει απασχολήσει μέχρι τότε εκατοντάδες φορές με τη συμπεριφορά της απέναντι στο παιδί μου....

xZBdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από τότε που θυμάμαι τα σχολικά μου χρόνια τα παιδάκια έκαναν δωράκια στις δασκάλες, δεν είναι κάτι καινούργιο. Μιλάμε για τις καλές δασκάλες και όχι τις "κακές". Και όπως έγραψα και πριν το δώρο το κάνεις έτσι, για το κάτι παραπάνω που προσφέρει από την ψυχή της αυτή η δασκάλα. Για την χαρά που κάνει το παιδάκι σου που θα τη δει την ώρα που θα φτάσει και θα τη φιλήσει. Για το λόγο ότι αυτή η δασκάλα είναι λειτουργός και όχι στιγνη επαγγελματίας.

Για κανέναν λόγο δε το κάνεις για να λαδώσεις. Δώρα εγώ κάνω στις παιδαγωγούς από τον παιδικό σταθμό.

 

Αυτο ακριβως! Κι εγω στα σχολικα μου χρονια καναμε δωρακια σε δασκαλους/δασκαλες (σε αυτους που αξιζαν εννοειται) και μαλιστα πολλες φορες μαζευαμε χρηματα ολη η ταξη και παιρναμε κατι απο κοινου... Δεν το βλεπω τοσο παραξενο πια...

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ε τοτε συγνωμη δεν ειναι ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ!Λιγο τραβηγμενο μου ακουγεται!!

Για ενα κουτι μελομακαρονα να ξεχωριζεις τα παιδακια εεεε ΟΧΙ!!!

 

 

Ε μα αυτο προσπαθω να σου πω...πως δυστυχως στο επαγγελμα δεν ειναι ολοι σωστοι επαγγελματιες.Σε αυτους αναφερομαι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οι σωστοι επαγκελματιες δεν φερνουν στο αμην το γονιο να γραψει το παιδι του στο φροντιστηριο..αν ηταν ολοι σωστοι επαγκελματιες γιατι αραγε τωρα τα παιδια πανε απο το δημοτικο στα ιδιαιτερα.επειδη το κανει ο διπλανος ?επειδη το λεει ο δασκαλος?τι ακριβως συμβαινει.αφου ειναι σωστοι επαγκελματιες γιατι γινονται τοσα κακα πραγματα στα σχολεια?

 

Πιστεψε με ομως οτι υπαρχουν και αλλες τοσοι γονεις που "βαριουνται" να κατσουν να βοηθησουν τα παιδακια τους και πληρωνουν μια δασκαλα να του κανει ιδιαιτερα απο την α' δημοτικου! :confused::confused:... Μιλαω απο προσωπικη εμπειρια παντα... Ποσο δυσκολα ειναι πια τα μαθηματα της α' δημοτικου που θες δασκαλα για ιδιαιτερα και μαλιστα μιλαμε για περιπτωσεις που δεν εργαζονταν οι μαμαδες, αρα ειχαν πολυ χρονο, και δεν υπηρχε και μεγαλη οικονομικη ανεση που να δικαιολογει τετοια εξοδα...:rolleyes::rolleyes:

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως! Κι εγω στα σχολικα μου χρονια καναμε δωρακια σε δασκαλους/δασκαλες (σε αυτους που αξιζαν εννοειται) και μαλιστα πολλες φορες μαζευαμε χρηματα ολη η ταξη και παιρναμε κατι απο κοινου... Δεν το βλεπω τοσο παραξενο πια...

και στους αλλους τι λεγατε αληθεια?σοβαρα τωρα ρωταω.δεν σου κανω γιατι δεν εισαι καλος?

δηλαδη εγω που πρωτη φορα το ακουω ειμαι εξωγηινη?

σε αλλο κοσμο ζω?

Link to comment
Share on other sites

Πιστεψε με ομως οτι υπαρχουν και αλλες τοσοι γονεις που "βαριουνται" να κατσουν να βοηθησουν τα παιδακια τους και πληρωνουν μια δασκαλα να του κανει ιδιαιτερα απο την α' δημοτικου! :confused::confused:... Μιλαω απο προσωπικη εμπειρια παντα... Ποσο δυσκολα ειναι πια τα μαθηματα της α' δημοτικου που θες δασκαλα για ιδιαιτερα και μαλιστα μιλαμε για περιπτωσεις που δεν εργαζονταν οι μαμαδες, αρα ειχαν πολυ χρονο, και δεν υπηρχε και μεγαλη οικονομικη ανεση που να δικαιολογει τετοια εξοδα...:rolleyes::rolleyes:

ε αυτες μπορει να το κανουν για να μιμηθουν τη γειτονισσα η οπως λες επειδη βαριουνται!αλλα το κακο ειναι οταν πιεζει ο ιδιος ο εκπαιδευτικος προς οφελος του να γινονται χωρις να υπαρχει ιδιαιτερη αναγκη!

Link to comment
Share on other sites

και στους αλλους τι λεγατε αληθεια?σοβαρα τωρα ρωταω.δεν σου κανω γιατι δεν εισαι καλος?

δηλαδη εγω που πρωτη φορα το ακουω ειμαι εξωγηινη?

σε αλλο κοσμο ζω?

 

Γιατι θα επρεπε να τους πουμε κατι??? Δεν το διναμε το δωρο κανοντας ολοκληρη τελετη για να το μαθει ολος ο κοσμος... (Ασε που εμεις στο δημοτικο ειχαμε τοτε εναν δασκαλο να μας κανει ολα τα μαθηματα ολη τη χρονια...)

 

Δε σου ειπε κανεις οτι εισαι εξωγηινη, αλλα επειδη δεν το κανατε εσεις εκει που κατοικεις δε σημαινει οτι ειναι και κατι ασυνηθιστο :confused::confused:

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Και μπορει το fistikaki να αγαπαει τη δουλεια της και να εχει αξιες στη ζωη της και να μην επηρεαζεται η συμπεριφορα της στα παιδια απο το αν οι γονεις της κανουν δωρα (μπραβο κοπελα μου!!!).

 

λοιπον, σε πληροφορω οτι δυστυχως επηρεαζεται η συμπεριφορα μου!!

 

ακου να δεις περιστατικο, πριν 2 χρονια..

 

 

ενα παιδι που δεν διαβαζει, δεν προσεχει, ενα παιδι κακοτροπο και που δημιουργει πολλα προβληματα στην ταξη..

 

εχω ενημερωσει πολλες φορες για τη συμπεριφορα του και την αποδοση του, τους γονεις του παιδιου.. εκεινοι απλα, καποια στιγμη μου ειπαν οτι το παιδι θεωρει οτι 'το εχω βαλει στο ματι'

 

οκ... :roll:

 

 

ερχονται χριστουγεννα... και τη μερα των βαθμων, σκαει η μανα με ενα τεραστιο καλαθι με ποτα και λιχουδιες... αφου κοιταζα δεξια αριστερα να δω που το παει!!!! :shock:

το εφερε σε μενα!!!!

με την θειικη ατακα "για καλες γιορτες και για να κανετε μια καινουργια αρχη με τον ταδε... μου υποσχεθηκε θα ειναι καλο παιδι..." αριστος μαθητης, αρκει το παριζακι του να ειναι υφαντης,το γνωστο παραμυθι...

 

και μενω... :shock:

 

τι κανουργια αρχη να κανω εγω???!!!!! το παιδι θα μπορουσε να αλλαξει, εγω τι να εκανα??? και αν ηταν να κανω κατι και εγω, θα το εκανα επειδη μου εφερε το δωρο??????

 

εννοειται πως το παιδι δεν αλλαξε σε τιποτα, συνεχισε να κανει μονιμως τρελη μανουρα μεσα στη ταξη και να δημιουργει προβληματα, εγω συνεχισα να ενημερωνω τη μανα και να μην αφηνω το παιδι να τα κανει ολα μανταρα, οποτε θεωρηθηκα 'κακη δασκαλα' (δεν με ειχε κανει 'καλη δασκαλα' τελικα, το δωρο!!)

 

αλλαζει τμημα μεσα χρονιας ο πιτσιρικας, κανει τα ιδια, οποτε και η αλλη δασκαλα 'δεν τον χωνευει' και 'εχει προηγουμενα μαζι του' (ναι, κανανε μαζι φανταροι... :roll: ) και δεν του βαζει καλους βαθμους γι αυτο!!

 

σ αυτην τη δασκαλα, της πηγαιναν συχνα πυκνα λουλουδια... (ειχαν ανθοπωλειο) :lol::lol:

 

 

 

προς θεου, καμια σχεση με το να πω οτι ολοι οι γονεις λειτουργουν ετσι!!!! πολλοι εκφραζουν οι ανθρωποι απλη συμπαθεια!!

 

αλλα, εγω εχω επηρεαστει ως προς το οτι, πιθανο να περιμενουν απο μενα να φερομαι 'αλλιως' στο παιδι τους....

 

 

 

ξερετε τι θα μου αρεσε, και τρελαινομαι???

να μου ζωγραφισει κατι ενα παιδι.... μια ζωγραφια για μενα!!!!!! μια καρτα!!!!! κατι που εχει φτιαξει το ιδιο!!!

 

 

βαλτε τα παιδια σας να φτιαξουν κατι... ενα διακοσμητικο πραγματακι... κι αυτο, ΜΟΝΟ αν το παιδι το θελει το ιδιο!!!! μόνο αν ειναι επιθυμια και του ιδιου του παιδιου!!!

 

 

ο σωστος εκπαιδευτικος, πραγματικα θα συγκινηθει πολυ!!!

μακαρι να γεμιζε το ψυγειο στο σπιτι μου απο ζωγραφιες παιδιων!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ε αυτες μπορει να το κανουν για να μιμηθουν τη γειτονισσα η οπως λες επειδη βαριουνται!αλλα το κακο ειναι οταν πιεζει ο ιδιος ο εκπαιδευτικος προς οφελος του να γινονται χωρις να υπαρχει ιδιαιτερη αναγκη!

 

Συγγνωμη αλλα εχεις την εντυπωση οτι αν ο δασκαλος/καθηγητης του παιδιου μου με "υποχρεωνε" με τον τροπο του να του κανει ιδιαιτερα εγω θα το δεχομουν??? :shock::shock:... Θα γινοταν χαμος :evil:

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

εγω να δεις τι χαμο θα κανω......:wink:κριστι

φυστικι η ειλικρινια σου με εχει αφησει αφωνη

προσκυνω!ξερεςι αυτο το ημοτικον που πεφτει στα γονατα

χιχιχιχιιχιχ

Link to comment
Share on other sites

ξερετε τι θα μου αρεσε, και τρελαινομαι???

να μου ζωγραφισει κατι ενα παιδι.... μια ζωγραφια για μενα!!!!!! μια καρτα!!!!! κατι που εχει φτιαξει το ιδιο!!!

 

 

βαλτε τα παιδια σας να φτιαξουν κατι... ενα διακοσμητικο πραγματακι... κι αυτο, ΜΟΝΟ αν το παιδι το θελει το ιδιο!!!! μόνο αν ειναι επιθυμια και του ιδιου του παιδιου!!!

 

 

ο σωστος εκπαιδευτικος, πραγματικα θα συγκινηθει πολυ!!!

μακαρι να γεμιζε το ψυγειο στο σπιτι μου απο ζωγραφιες παιδιων!!!

 

 

εγώ ακόμα έχω όλες τις ζωγραφιες κάρτες που μου έχουν χαρίσει όλα αυτα τα χρονια σε ενα μπλοκ...

είναι ότι "καλυτερότερό μου""

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ξερετε τι θα μου αρεσε, και τρελαινομαι???

να μου ζωγραφισει κατι ενα παιδι.... μια ζωγραφια για μενα!!!!!! μια καρτα!!!!! κατι που εχει φτιαξει το ιδιο!!!

 

 

βαλτε τα παιδια σας να φτιαξουν κατι... ενα διακοσμητικο πραγματακι... κι αυτο, ΜΟΝΟ αν το παιδι το θελει το ιδιο!!!! μόνο αν ειναι επιθυμια και του ιδιου του παιδιου!!!

 

 

ο σωστος εκπαιδευτικος, πραγματικα θα συγκινηθει πολυ!!!

μακαρι να γεμιζε το ψυγειο στο σπιτι μου απο ζωγραφιες παιδιων!!!

 

Αυτη ειναι μακραν η καλυτερη προταση για δωρο! :):)

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

εμενα δε μου φερνουν.... :(

 

μονο κρασια και μελομακαρονα... και κατι φο μπιζου... και μια ζωνη που δεν εκανε ουτε στη κορη μου! :lol: και ενα πραματακι που ποτε δεν καταλαβα τι ηταν... ηταν γυαλινο, με γωνιες, σαν διακοσμητικο, αλλα οχι διακοσμητικο... σαν βιβλιοστατης, αλλα οχι βιβλιοστατης, ποτε δεν εμαθα τι ηταν... αναθεμα κι αν θυμαμαι σε ποια ντουλαπα πιανει χωρο και σκονη!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ζήσει το "λάδωμα" σε όλο του το μεγαλείο καθώς οι γονείς μου είχαν κατάστημα στην περιοχή που πήγαινα σχολείο. Αρκετοί από τους δασκάλους μου και αργότερα τους καθηγητές μου περνούσαν από το κατάστημα και εντέχνως εκμαίευαν το δωράκι τους. Αν και ήμουν καλή μαθήτρια και δεν χρειαζόμουν κάποια "χάρη" για το σχολείο, οι επιτήδιοι έβρισκαν τρόπο να πάρουν το δωράκι τους ακόμα και όταν ο πατέρας μου δεν είχε καμιά διάθεση να τους δώσει κάτι.:wink:

 

Σήμερα που στέλνω τα δικά μου παιδιά σχολείο παρατηρώ ότι το δωράκι στη δασκάλα έχει γίνει θεσμός και αυτό με ενοχλεί αρκετά. Δεν μιλώ για την περίπτωση που είμαι τόσο ικανοποιημένη με τη συμπεριφορά της εκπαιδευτικού προς το παιδί μου και αγοράζω ένα γλαστράκι ας πούμε και της το δίνω στο τέλος της χρονιάς. Μιλώ για δώρο υποχρεωτικό τα χριστούγεννα, το πάσχα, στην ονομαστική γιορτή και στο τέλος της χρονιάς σε εκπαιδευτικούς από τους οποίους δεν είμαι καθόλου μα καθόλου ικανοποιημένη. Συνήθως την πρωτοβουλία αναλαμβάνουν μητέρες που διατηρούν καλές σχέσεις με την εκπαιδευτικό και μαζεύουν χρήματα από όλους μας για να πάρουμε "κάτι καλό". Εκεί δεν μπορείς να αρνηθείς καθώς θα κακοχαρακτιριστείς και σε έχουν μετρήσει ήδη στην "μοιρασιά". Επίσης, τις περισσότερες φορές δεν έχεις την ευκαιρία να δεις καν το δώρο ούτε να ακούσεις ένα ευχαριστώ. Ωστόσο, το παιδί της δραστήριας μητέρας θα παρατηρήσεις ότι τυχαίνει καλύτερων προνομίων στη διάρκεια της χρονιάς (πρωταγωνιστικό ρόλο στη γιορτή, καλύτερη παρακολούθηση των αναγκών του, και πολλά άλλα)...

Δυστυχώς συμβαίνουν και στα καλύτερα σχολεία...:roll:

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites

ξερετε τι θα μου αρεσε, και τρελαινομαι???

να μου ζωγραφισει κατι ενα παιδι.... μια ζωγραφια για μενα!!!!!! μια καρτα!!!!! κατι που εχει φτιαξει το ιδιο!!!

 

 

βαλτε τα παιδια σας να φτιαξουν κατι... ενα διακοσμητικο πραγματακι... κι αυτο, ΜΟΝΟ αν το παιδι το θελει το ιδιο!!!! μόνο αν ειναι επιθυμια και του ιδιου του παιδιου!!!

 

 

ο σωστος εκπαιδευτικος, πραγματικα θα συγκινηθει πολυ!!!

μακαρι να γεμιζε το ψυγειο στο σπιτι μου απο ζωγραφιες παιδιων!!!

 

Τί μου θύμισες ρε fistikaki ... Πριν 2 χρόνια, τέτοιες μέρες, έλαβα το καλύτερο δώρο ever (δεν είμαι εκπαιδευτικός...)!

 

Η Ελενίτσα (ηλικίας τότε 5 ετών) έκανε μια σοβαρή επέμβαση στην Αμερική. Ηταν απο τα περιστατικά που έζησα πολύ έντονα. Οι γονείς της λοιπόν μου έστειλαν ένα μικρό άλμπουμ με Χριστουγεννιάτικες φωτογραφίες της μικρούλας αγκαλιά με τον Αγιο Βασίλη, στο δέντρο με τα δώρα της, με τους γονείς της και τον αδελφό της. Στο τέλος της κάθε φωτογραφίας η Ελένη έγραφε και μια ευχή για εμένα και την οικογένειά μου. Το θυμήθηκα τώρα και συγκινήθηκα πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ακουστε σκηνικο που μου ειχε τυχει οταν πηγαινα γυμνασιο.

 

Ειχαμε εμα μαθηματικο...πολυ super...τον πηγαινα με χιλια ομοιως κι αυτος εμενα.Απουσιολογος εγω τοτε και τρελλαμενη με τα μαθηματικα με βοηθαγε παρα πολυ και εδειχνε εμφανως τη συμπαθεια που μου ειχε.

Οταν πηγαμε τριτη γυμνασιου αποφασιζω με τους γονεις μου να ξεκινησω φροντιστηριο μαθηματικα.Ο καθηγητης αυτος εκανε ιδιαιτερα στο σπιτι του αλλα λογω οικονομικων αποφασισα να παω σε κανονικο φροντιστηριο που πηγαιναν και οι φιλες μου και οχι να κανω ιδιαιτερα.

 

Οταν το εμαθε οτι γραφτηκα σε φροντιστηριο ξαφνικα αλλαζει συμπεριφορα.Δε μου μιλαγε καθολου ,λες και δεν υπηρχα μεσα στην αιθουσα, με αγνοουσε και οποτε μου μιλαγε ηταν μονο για να με ειρωνευεται μπροστα σε ολους.Μεχρι και το απουσιολογιο σχεδον στη μουρη μου το πεταγε.Πεισμωνω κι εγω και δεν ξαναπαταω στο μαθημα του.Οποτε ειχαμε μαθηματικα εγω κοπανα.Μετα απο κανα μηνα μου στελνει μηνυμα με την κολλητη μου να παω στο μαθημα του γιατι θελει να πει κατι.Παω κι εγω,μπαινει στην αιθουσα..και λεει

"Πριν ξεκινησουμε το μαθημα θελω να σας πω κατι.Καταλαβαινω πως καποιοι απο εσας θελετε μια επιπλεον βοηθεια και γραφεστε σε φροντιστηρια.Επισης καταλαβαινω οτι λογω οικονομικων προτιματε να πηγαινετε σε φροντιστηρια και απορριπτεται τα ιδιαιτερα.Απλα να ξερετε πως το σκεφτηκα πολυ και δεν υπαρχει προβλημα απο μενα"

 

Κατι τετοιες μπουρδες.Ειναι δυνατον να εκβιαζεις ψυχολογικα ενα παιδι και να φερεσαι ετσι γιατι προτιμησε να παει φροντιστηριο παρα να σου σκαει εσενα τα διπλα λεφτα για ιδιαιτερα.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι εκπαιδευτικός, νηπιαγωγός συγκεκριμένα...και στεναχωριέμαι αρκετά με αυτά που διαβάζω. Το θέμα του δώρου...το αντιμετωπίζει ο γονιός..και όχι ο εκπαιδευτικός. Και εξηγούμαι...οι γονείς μπαίνουν σε αυτή την λογική του να κάνω δώρο α) γιατί έτσι έχει καθιερωθεί β) υπάρχει το θέμα της σύγκρισης με τους άλλους γονείς γ) θα προσέξει καλύτερα το παιδί μου κτλ. Ο εκπαιδευτικός οφείλει να κάνει την δουλεία του χωρίς να περιμένει επιβράβευση.

Link to comment
Share on other sites

mariamb κάποιο γονείς θέλουν να κάνουν δώρο και για άλλους λόγους, γιατί έτσι αισθάνονται, γιατί θέλουν να εκφράσουν τα αισθήματα τους προς τον σωστό εκπαιδευτικό...

ποιος είπε οτι ο εκπαιδευτικός περιμένει επιβράβευση?

θέλουν κάποιοι και το κάνουν

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

ακου να δεις νικη...

 

 

ψιλοαντιστοιχο περιστατικο...

 

εγω εντελως σκραπας στα μαθηματικα στο σχολειο.... μιλαμε για τα μπαζα!!! (ακομα θελω λιγο χρονο για να υπολογισω 8+7... :lol: )

 

 

ειμαι ομως σαινι στα φιλολογικα και στις ξενες γλωσσες...

 

ο τυπος ειχε λυσσαξει με την παρτη μου.... που ημουν καλη στα αλλα μαθηματα αλλα οχι στο δικο του...

 

γραφουμε εξετασεις τελη μαιου.... εγω με την αλλαζονεια του καλου μεσου ορου, σηκωνομαι με τη μια και παραδιδω λευκη κολλα (κακως ετσι?? πολυ κ@λο@παιδαριστικη συμπεριφορα, το αναγνωριζω!!)

 

και γυρναει και λεει ο τυπος... 'αμα δε σε κανω εσενα να με παρακαλας για μαθημα τον αυγουστο, να μην με λενε καραγκιοζοπαιχτουλα!!!!!'

 

 

οκ, δεν τον παρακαλεσα ποτε, (Αγιος Μεσος Ορος) αλλα το ειπα στη μανα μου και ηρθε στο σχολειο και τον στολισε!!!! χεχεεχεχεχεχεε:-D:grin::-D

Link to comment
Share on other sites

ακου να δεις νικη...

 

 

ψιλοαντιστοιχο περιστατικο...

 

εγω εντελως σκραπας στα μαθηματικα στο σχολειο.... μιλαμε για τα μπαζα!!! (ακομα θελω λιγο χρονο για να υπολογισω 8+7... :lol: )

 

 

ειμαι ομως σαινι στα φιλολογικα και στις ξενες γλωσσες...

 

ο τυπος ειχε λυσσαξει με την παρτη μου.... που ημουν καλη στα αλλα μαθηματα αλλα οχι στο δικο του...

 

γραφουμε εξετασεις τελη μαιου.... εγω με την αλλαζονεια του καλου μεσου ορου, σηκωνομαι με τη μια και παραδιδω λευκη κολλα (κακως ετσι?? πολυ κ@λο@παιδαριστικη συμπεριφορα, το αναγνωριζω!!)

 

και γυρναει και λεει ο τυπος... 'αμα δε σε κανω εσενα να με παρακαλας για μαθημα τον αυγουστο, να μην με λενε καραγκιοζοπαιχτουλα!!!!!'

 

 

οκ, δεν τον παρακαλεσα ποτε, (Αγιος Μεσος Ορος) αλλα το ειπα στη μανα μου και ηρθε στο σχολειο και τον στολισε!!!! χεχεεχεχεχεχεε:-D:grin::-D

 

 

Αριστα στη μαμα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...