Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΙΚΡΟ ΜΩΡΟ ΣΤΗΝ 27η ΕΒΔΟΜΑΔΑ;


Recommended Posts

DIMITRA 83 ΤΗΝ ΕΙΔΑ ΤΗ ΣΕΛΙΔΑ, ΑΠΛΑ ΟΙ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΚΑΘΙΣΤΗ ΣΤΑΣΗ. ΑΝ ΔΕΙΣ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ 27η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙ. ΚΑΙ ΣΤΗΝ 40η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΓΡΑΦΕΙ 37εκ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 216
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κ αναλογικα να το παρεις.εχεις αλλες 13 εβδ.το μωρο ειναι 27 εκ,κ παιρνει περιπου εναμισι εκ τη βδομαδα.αρα αλλα 20 εκ μεχρι να γεννηθει.που το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

DIMITRA83 ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΤΑ ΛΕΣ ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ. ΩΣΤΟΣΟ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΤΟΣΟ ΠΙΣΩ. ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΤΕ ΠΙΘΑΝΟΝ Η ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΟΥ ΝΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙ ΚΙ ΑΛΛΟ ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ. ΕΚΛΕΙΣΑ ΕΝΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΣΕ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΥΦΗ ΣΤΟΥΣ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ ΣΕ 12 ΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ. ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΓΩ ΑΝ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΟΙ ΑΠΑΝΩΤΟΙ ΥΠΕΡΗΧΟΙ..ΟΠΟΤΕ ΕΙΠΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΛΙΓΟ. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΕΨΑΞΕΣ ΠΑΝΤΩΣ.

Link to comment
Share on other sites

ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ. ΜΑΛΛΟΝ ΚΟΥΛΟΥΡΙΑΣΜΕΝΟ ΗΤΑΝ. ΤΟΝ ΠΗΡΑ ΟΜΩΣ ΤΗΛ. ΚΑΙ ΤΟΝ ΞΑΝΑΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΣΑΦΗΣ. ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΛΕΕΙ 27 εκ. ΟΛΟΚΛΗΡΟ, ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΟ ΘΕΩΡΕΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΤΑΤΟ. ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΤΩΡΑ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑΑΓΧΩΜΕΝΗ.

 

Ίσως εννοούσε ολόκληρο καθιστό..Βρε Τζέιν μου,είναι μια χαρά το λουλουδάκι σου,μην αγχώνεσαι.Καμιά φορά να ξέρεις ό,τι διαβάζουμε στο διαδίκτυο δεν είναι αξιόπιστο πάντα..Αν σου είπε ότι είναι εντάξει,μην ανησυχείς.Θεωρώ ότι όλα είναι μια χαρά.Να είσαι ήρεμη,για να είναι και το κουλουριασμένο μπουμπουκάκι σου.Εύχομαι κάθε επιτυχία.;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

έκλεισα στην Σούκα που είναι στο ΛΗΤΩ. Λένε ότι είναι κορυφή. Μίλησα και με έναν αλλο γυναικολόγο ο οποίος θα με δει τηΔευτέρα και μου είπε ότι αν ο γιατρός μου δεν έχει κάνει λάθος, που το πιο πιθανό είναι να έχει κάνει, το παιδί είναι πολύ μικρό. Έχω πεθάνει από τη στεναχώρια μου. Δεν ξέρω πως θα αντέξω μέχρι τη Δευτέρα.

Link to comment
Share on other sites

τζειν μονο στην αυχενικη σοθ λενε το ολικο υψος του παιδιου,στις επομενες εβδομαδες μετρανε τον μηρο κ απο εκει καταλαβαινουν αν υπαρχει προβλημα υψουσ.αν ειναι τοσο ολο το εμβρυο ο μηρος του ποσο ειναι?νομιζω οτι κ ο γιατρος καπου τα εχει μπλεξει,ας μην ξεχναμε οτι ο υπερυχος κ οι μετρησεις ειναι αξιοπιστες μονο απο αυτους που ειναι αποκλειστικα η δουλεια τους ο γυναικολογος ελεχγει τα πολυ βασικα.αν εχεις αμφιβολια να πας σε ενα ιατρικο κεντρο να κανεις εναν ακομα υπερυχο.

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε κοριτσια κ γω αυτο ξερω!κανενας γιατρος δε μπορει να μετρησει ολο το υψος!κ απο μενα κ απο αλλες εγκυες φιλες η συγγενεις μεχρι τον μηρο ξερω οτι τα μετρουσανε!

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι οτι μέτρησε το μηρό του, το είδα την στιγμή που το έκανε αλλά δεν μου είπε το αποτέλεσμα ούτε και μου έδωσε τίποτα γραπτώς. Απλά προφορικά μου είπε ότι το παιδί έχει ύψος 27 εκ. απο την κορυφή του κεφαλιού ωσ τις πατούσες, αυτό το ρώτησα ξανά και ξανά και μου διαβεβαίωσε ότι το μέτρησε ολόκληρο και ότι είναι φυσιολογικό. Τι να πω και γω. Περιμένω πως και πως να έρθει η Δευτέρα και να πάω στον καινούργιο γιατρό. Έχουμε τρελαθεί και γω και ο άνδρας μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μου έδωσε μόνο τρεις φωτογραφίες απο τον υπέρηχο και γιανα σου πω την αλήθεια δεν νομίζω ότι βγάζει ύψος. Απλά ψηλά και πάνω απο τις φωτογραφίες γράφει ένα 15cm αλλά δεν προσδιορίζει τι είναι αυτό.Έχει και διάφορες άλλες μετρήσεις που αφορούν νομίζω την περίμετρο του κεφαλιού και τησ κοιλιάς. Το ύψος του μηρού που συμβολίζεται από ότι ξέρω με την συντομογραφία FL δεν αναγράφεται.

Link to comment
Share on other sites

να σου πω αυτος μετρησε μεχρι τον μηρο κ εσυ κ ο αντρας σου τζαμπα περνατε κριση...τη δευτερα που θα κανεις υπερηχο κ θα δεις πως ΟΛΑ ειναι μια χαρα να πας να του τριξεις τα δοντια του δικου σου που σε εβαλε σε τετοια αγωνια!!αυτος μπορει να βιαζοτανε κ για να σε ξεπεταξει να σου ειπε ''ναι ναι ολο το μωρο'' θα βαριοταν να κατσει να εξηγησει!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά σε ευχαριστώ για το κουράγιο που μου δίνεις. Ας είναι καλά το κοριτσάκι μου και δν πρόκειται να ξαναπατήσω το πόδι μου σ΄αυτόν. Από την αρχή μου έκανε διάφορα, ο άνδρας μου επέμενε να το αλλάξουμε και γω όλο δεν πειράζει έλεγα. Για να καταλάβεις με έβαλε και έκανα αμνιοπαρακέντηση προληπτικά λέει...ΑΚΟΥΣΟΝ ΑΚΟΥΣΟΝ. Και γω η ηλίθια..... Αφού μου έβγαλε τιμές στην αυχενική 1 προς 15.000 για Ντάουν και πάλι επέμενε να κάνω την αμνιοπαρακέντηση. Και τελικά την έκανα και τσέπωσε και 600 ευρουλάκια. Και πολλά άλλα.....Τι να σου λέω τώρα. Και πάλι σ ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειλικρινά σε ευχαριστώ για το κουράγιο που μου δίνεις. Ας είναι καλά το κοριτσάκι μου και δν πρόκειται να ξαναπατήσω το πόδι μου σ΄αυτόν. Από την αρχή μου έκανε διάφορα, ο άνδρας μου επέμενε να το αλλάξουμε και γω όλο δεν πειράζει έλεγα. Για να καταλάβεις με έβαλε και έκανα αμνιοπαρακέντηση προληπτικά λέει...ΑΚΟΥΣΟΝ ΑΚΟΥΣΟΝ. Και γω η ηλίθια..... Αφού μου έβγαλε τιμές στην αυχενική 1 προς 15.000 για Ντάουν και πάλι επέμενε να κάνω την αμνιοπαρακέντηση. Και τελικά την έκανα και τσέπωσε και 600 ευρουλάκια. Και πολλά άλλα.....Τι να σου λέω τώρα. Και πάλι σ ευχαριστώ.

 

γιατι εκανες καλε αμνιοπαρακεντηση??απο οσο ξερω γινεται πανω απο τα 35

Link to comment
Share on other sites

δες μαλλον,22w

 

BPD 50 MM

BAROS 458G CM 23.0MM FL 38MM ΑΝ ΒΓΑΛΕΙΣ ΑΚΡΗ ΠΕΣ ΜΟΥ..

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΙΑΙ ΟΤΙ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΙΚΕ 48ΠΟΝΤΟΥΣ Κ 2.800

ΘΕΩΡΗΤΕ ΜΙΚΡΟ ΜΩΡΟ, ΤΩΡΑ 6 ΜΗΝΩΝ ΕΙΝΑΙ 72 ΠΟΝΤΟΥΣ Κ 7.500Κ

ΜΗΝ ΑΓΧΟΝΕΣΕ...

Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε. Αυτός επέμενε. ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ λέει και μόνο. Αυτο του είπα και γω, ότι δηλ. γίνεται πάνω από τα 35 και μου είπε ότι δεν έχει σημασία η ηλικία. Και γω τον πίστεψα. Και έτσι στα 28 μου έκανα αμνιοπαρακέντηση ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΛΟΓΟ......

Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε. Αυτός επέμενε. ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ λέει και μόνο. Αυτο του είπα και γω, ότι δηλ. γίνεται πάνω από τα 35 και μου είπε ότι δεν έχει σημασία η ηλικία. Και γω τον πίστεψα. Και έτσι στα 28 μου έκανα αμνιοπαρακέντηση ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΛΟΓΟ......

 

κ καθεσαι ακομα σαυτον???μηπως στο ειπε αυτο με τα εκατοστα για να σου κανει τιποτα ειδικους ΚΑΙ ΚΑΛΑ υπερηχους κ να σου τσεπωνει λεφτα?ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ακουω 28 χρ να κανει παρακεντηση ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ!η φιλεναδα μου εμεινε εγκυος 32 χρονων κ δεν εκανε αφου η αυχενικη βγηκε μια χαρα!!οχι μονο δεν ειχε λογο να στο κανει αλλα ειχε βαλει κ το μωρο σου σε κυνδινο με την παρακεντηση!!!να αλλαξεις γιατρο!!!τα φραγκα σκεφτεται μονο!!!

Link to comment
Share on other sites

στα εγραψα βρε,, μετα αμα θες εχω32 w k κοντο να ειναι θα ψηλωσει στη πορεια μην σε αγχςνει αυτο,, βεβαια μετραει κ η κληρονομικοτητα στο υψος.. οτι θες ρωτα.

Link to comment
Share on other sites

aNGEL 25 είδα τις μετρήσεισ σου. Εμένα την 23w. BPD 58,00ΜΜ, CM 5.6mm, AC 183mm και FL 39mm. Βάρος 545γραμμάρια. Το ύψος μετριέται με το FL και όπως βλέπεις το δικό σου μια εβδομάδα πριν ήταν 38 και εμένα μια εβδομάδα μετα 39. Λογικά φαίνεται ότι και μένα θα είναι μικρό μωρό. Μήπως στο CM που μου γράφεις 23.0 έχεις κάνει κάποιο λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...