Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΘΕΛΩ ΠΑΙΔΙ ΑΛΛΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ


Recommended Posts

Γειά σας! δεν μπορώ να μπω κάν στην ψυχολογία σας βρε κορίτσια και δυστυχώς δεν υπάρχει και κάτι να πω που θα σας έκανε να νιώσετε καλύτερα.

Ευχομαι ολόψυχα οι άντρες σας σύντομα να βάλουν μυαλό!!!!!!!...και να καταλάβουν το πόσο σημαντικό είναι για σας, είναι εγωιστικό απο μέρους τους να το αντιμετωπίζουν έτσι επικαλούμενοι παράλογες δυκαιολογίες όπως το οικονομικό...εχουμε χρόνο ακόμα.....η οπως στην περίπτωση της bobinas, το ότι υπάρχουν παιδιά είδη. ΛΑΘΟΣ, μεγάλο λάθος.

πατήστε πόδι κορίτσια, διεκδικήστε αυτά που σας ανήκουν, κανένας δεν έχει δικαίωμα να σας στερεί την μητρότητα.

μακάρι να αλλάξουν τα πράγματα σύντομα και να χαμογελάσουν οι φατσούλες σας.

Τους άντρες σας τους ξάρετε, θα υπάρχει κάποιος τρόπος, επιμονή και υπομονή.:wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 228
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

απλα πειτε τους σοβαρα αυτο που αισθανεστε.φερτε τους προ τετελεσμενου γεγονοτος.πειτε:"εγω θελω να κανω μωρο,εσυ αν δεν θες ειναι προβλημα σου και οχι δικο μου.δεν μπορεις να μου στερησεις το δικαιωμα να γινω μαμα.αν θες να ειμαστε μαζι θα το δεχτεις αλλιως να φυγεις και να με αφησεις ελευθερη να ζησω τη μητροτητα"μηπως ετσι καπως τους προβληματισετε κοριτσια;προσεξτε ομως αν μπουν στην διαδικασια να κανουν μωρο μαζι σας μετα μπορει να ερθουν στιγμες περιεργες γιατι αυτοι μπορει να μην θελουν και να το κανουν μονο για εσας.οποτε κατανοηση,βοηθεια,φροντιδα και συμμετοχη στην ανατροφη του παιδιου μπορει να ειναι απων.και μετα να ερθουν αλλα προβληματα.αναγκαστε τους να ξεκαθαρισουν τι θελουν μεσα τους εσας και μια οικογενεια;ή μονο εσας να προσεχετε αυτους;

Link to comment
Share on other sites

Bobina,

 

Αναρωτιέμαι τι θα γινόταν αν εσυ ήσουν αυτή που είχες παιδιά και αφού παντρευόσασταν του έλεγες ''άλλαξα γνώμη εγώ έχω παιδιά κάνε ότι θές ''

Θα καθόταν εκείνος μαζί σου ή θα σε άφηνε για να ζήσει τη πατρότητα

 

Αυτό που κάνει δείχνει υπέρμετρο εγωισμό και θα μου επιτρέψεις να πώ εγωισμό που βάζει πάνω απο την αγάπη του για σένα

 

Σκέψου πως θα αντιδρούσε εκείνος αν ήταν στη θέση σου και κοίτα τον εαυτό σου και την δική σου ανάγκη και επιθυμία αφού εκείνος δεν την λαμβάνει υπ'όψη.

Link to comment
Share on other sites

Εγω, κοριτσια, θα σας πω κατι που το εφαρμοζω παντα και πιστευω (το πιστευω σθεναρα) πως δεν υπαρχει εξαιρεση για κανεναν:

η αγαπη βρισκει τροπους,

η αδιαφορια βρισκει δικαιολογιες.

Τα συμπερασματα δικά σας....

LQvip2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι κάνεις Pote μου? πως το αντιμετωπίζεις ? συζητάτε συχνά για αυτό? Καταλαβαίνω πολύ καλά πως νιώθεις γλυκιά μου. Είναι δύσκολα τα πράγματα!

τι να κανω δεν αντιμετωπιζεται κατι τετοιο!οταν το συζηταω τα χανει και προσπαθει να με κανει να νιωσω οτι και καλα πραγματικα ειμαστε σε κακη κατασταση οικονομικα!

εχω δοκιμασει και το οτι ο σκοπος της ζωης μου μαζι του ειναι πλεον η οικογενεια και πως μου λειπει ενα κομματι χωρις αυτο!α!και επισης οτι ειμαι 27 κλειστα και αυτος 32 και ειναι η καλυτερη ηλικια για οικογενεια αφου ειμαστε νεοι και θα εχουμε αντοχες, και πολλα αλλα τετοια αλλα παντα η συζητηση καταληγει σε καυγα!

για αυτο σου λεω bobinaki οτι ειναι δυσκολα τα πραγματα, απλα εχω θεσει πλεον ενα οριο 1 χρονου για να πραγματοποιηθει το ονειρο μου, αλλιως....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Τι κάνουν τα κορίτσια μας?Ελπίζω καλύτερα!Περιμένουμε νεακια και ευχομαι καλά.Οτι χρειαστείτε, εμεις εδώ είμαστε, έστω και για ηθική συμπαράσταση.

φιλούθκια

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κι εγώ ίδια περίπτωση ήμουν. Ο δικός μου με 2 παιδια και δεν ήθελε δικό μας. Εγώ πήρα πολύ δραστικά μετρα πάντως. Εφυγα στο εξωτερικό και τον άφησα να σκεφτεί αφού φυσικά είχα μαζεψει και τα πραγματά μου από το σπίτι. Μετά από ένα μήνα που γύρισα- όχι στο σπίτι- ήρθε και με παρακαλούσε. Δύο χρόνια μετά παιδάκι δεν έχουμε ακόμη αλλά προσπαθούμε με αγάπη και μάλιστα μπήκαμε στη διαδικασία της εξωσωματικής. Τώρα έχει καταλάβει αλλά μεχρι να γίνει αυτό έφτυσα αίμα. Αν δεν τον αγαπούσα τόσο δεν ξέρω αν θα μπορούσα να τον έχω συγχωρέσει. Επι του παρόντος έχω 7 ημέρες καθυστέρηση και ελπίζω

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κι εγώ ίδια περίπτωση ήμουν. Ο δικός μου με 2 παιδια και δεν ήθελε δικό μας. Εγώ πήρα πολύ δραστικά μετρα πάντως. Εφυγα στο εξωτερικό και τον άφησα να σκεφτεί αφού φυσικά είχα μαζεψει και τα πραγματά μου από το σπίτι. Μετά από ένα μήνα που γύρισα- όχι στο σπίτι- ήρθε και με παρακαλούσε. Δύο χρόνια μετά παιδάκι δεν έχουμε ακόμη αλλά προσπαθούμε με αγάπη και μάλιστα μπήκαμε στη διαδικασία της εξωσωματικής. Τώρα έχει καταλάβει αλλά μεχρι να γίνει αυτό έφτυσα αίμα. Αν δεν τον αγαπούσα τόσο δεν ξέρω αν θα μπορούσα να τον έχω συγχωρέσει. Επι του παρόντος έχω 7 ημέρες καθυστέρηση και ελπίζω

σου ευχομαι να εχεις στην κοιλιτσα σου το μωρακι σας μπραβο θελει πολυ δυναμη αυτο που εκανες αλλα οριστε που η επιθεση αποδιδει τελικα

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αγαπητη Bobina.

 

θα ειμαι λιγο επιθετικη απεναντι σου αλλα μονο γιατι θελω το καλο σου.

 

γιατι τον παντρευτηκες κουκλα μου? αντρας με τρια παιδια χωρισμενος στα 50 τι περιμενες????? να θελει κ αλλα βασσανα????? εισαι και 37 χρονων γυναικα ολοκληρη και μυαλομενη τι περιμενες να σου πει? κατσε αγαπη μου να παν φανταροι τα μωρα και μετα εχει ο θεος? ο θεος εχει κουκλα μου αλλα εσυ σε λιγο θα χεις κλιμακτιριο.

δε θελω να σε στεναχωρησω παραπανω αλλα μη περιμενεις να γινεις μανα μαζι του. συμφωνω με τις κοπελες. σηκω φυγε μαζευτα οσο ειναι καιρος πανε κανε τη ζωη σου και κανε ενα παιδι με καποιον που δε θα χει υποχρεωσεις......

 

δεν εισαι υποχρεωμενη να κανεις τιποτα που δε σε ευχαριστει. οκ το καταλαβαινω τον αγαπας... αλλα τι να το κανω. αν ηταν μαγκας και ενταξει θα σου λεγε.. ακου να δεις εγω παιδια σκυλια τελος... θελεις ετσι? οκ δε θελεις ασε το διαλυουμε και γει ασου.

 

 

τελειωνε πριν περασουνε τα χρονια αγαπη μου και χασεις το τρενο μια κ εξω...... τωρα που μπορεις που αντεχεις και στο κατω κατω τρια παιδια τοτε ηθελε το ''βασανο'' και τωρα οχι??????? κατι δε κολλαει απλα δε θελει αλλες ευθυνες και βρηκε εσενα να εισαι η μανουλα του weekend χωρις αλλες υποχρεωσεις.

 

συγνωμη αν σε στεναχωρω αγαπη μου αλλα οπως βλεπεις οι γνωμες συμφωνουνε μεταξυ τους αλλα εσυ θα παρεις την τελικη αποφαση. αν ημουνα στην θεση σου δε θα παντρεουμουν καν!!!!!!!

 

φιλικα παντα.

Κ.

eHrnp2.png

 

 

xuOPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα κι απο μένα.Ειμαι σχετικά καινούρια στην παρέα σας αν και παρακολουθώ το forum αρκετό καιρό τώρα.Αχ βρε Bobina μου...εμεις οι γυναικες πνιγόμαστε σε μια κουταλια νερού κάτι φορές.Εγκλωβιζόμαστε σε καταστάσεις και δεν βλεπουμε την πραγματικότητα...και αφήνουμε απλά τη ζωή να περνάει από μπροστά μας.Δυστυχώς θα συμφωνίσω απόλυτα με την kelly αλλά το θέμα δεν είναι γιατι τον παντρεύτηκες αλλά τωρα τι κάνεις.Και κατά την άποψη μου τώρα φεύγεις.Ξεκαθαρίζεις τη θέση σου..λες μωρο μου εισαι η ζωη μου ,σ'αγαπάω σε λατρεύω αλλά ετσι δε μπορώ να συνεχίσω γιατι δεν είμαι ευτυχισμένη.Φύγε (με αποφασιστικότητα και οχι με κλάμματα) και αν ο αντρούλης σου ξυπνησει και καταλάβει οτι υπάρχουν και τα δικά σου ΘΕΛΩ ας σε κυνηγήσει.Αν όχι τοτε λυπάμαι αλλά μάλλον δεν σε αγαπάει όσο σου αξίζει.Μην αυταπατάσαι κοπέλα μου οτι με τον καιρο ΜΠΟΡΕΙ να αλλάξει γιατι τα χρόνια περνάνε.Συγγνώμη αν σε στεναχωρώ αλλα κανένας δεν αξίζει να σου στερήσει τη μητρότητα.

 

Marathoula μπράβο σου...ευχομαι σύντομα να αποκτήσετε το μωράκι σας!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις ευχές σας κοριτσια! Σήμερα μετά από 8 ημέρες καθυστέρησης μου ήρθε η ακατανόμαστη, αλλά αύριο έχω ραντεβού με την επιτροπή του ΙΚΑ για την εξωσωματική οπότε ελπίζω ακόμη. Αν δεν μου κάτσει δεν πειράζει, θα ζήσω με αυτό που έχω και αυτό είναι ένας υπέροχος σύζυγος και τα δύο του παιδάκια που με λατρεύουν και τα λατρεύω και τα οποία αν και μενουν με τη μαμά τους (που δε χάνει ευκαιρία να με κακολογεί) όταν με αγκαλιάζουν μου λένε τόσα όσα δεν φανταζόμουν ποτέ.Είναι 9 και 7 αντιστοιχα κοριτσακι και αγοράκι, ο μπαμπάς τους είναι η λατρεία τους και εγώ είμαι το χταποδάκι τους (ετσι με λένε)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Eύχομαι γλυκιά μου Marathoula να έχεις νεότερα με το θέμα της εξωσωματικής. Εγώ δεν έχω κάνει τίποτα ακόμα. Ούτε χώρισα ούτε προχώρησα με το θέμα του παιδιού το οποίο με βασανίζει. κάνω πολλές σκέψεις και μένω ξάγρυπνη τα βράδια. Δεν ξέρω καθόλου τι να κάνω. ευχαριστώ όλα τα κορίτσια για την συμπαράσταση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια....Εγώ έχω δύο παιδάκια 4,5 και 3 χρονών.Πριν από 2 χρόννια έμεινα έγκυος σε τρίτο αλλά στον 5ο μήνα προχώρησα σε αναγκαστική διακοπή κύησης λόγω ανωμαλιών του εμβρύου.Μετά ο άντρας μου δεν ήθελε να ξαναπροσπαθήσουμε και ήμουνα πολύ στεναχωρημένη γιατί είχα πολύ μεγάλη ανάγκη ένα παιδί ακόμα.....Χρειάστηκε να του μιλήσω πολλές φορές μέχρι να συμφωνήσει να ξαναπροσπαθήσουμε......Τελικά τα κατάφερα και έτσι από τότε προσπαθούμε αλλά δυστυχώς υπάρχουν πολλά προβλήματα που δυσχεραίνουν τη σύλληψη.....Αυτό που θέλω λοιπόννα πω είναι πως ο διάλογος, το άνοιγμα της ψυχής, η επικοινωνία πάντα βοηθάνε.....Χρειάζεται όμως να έχετε υπομονή.......πολύ υπομονή.........Τα νεύρα και οι εγωισμοί μόνο προβλήματα μπορούν να φέρουν......

G2Mbp3.png

--------------------------------------------------

Μy boy is 5 years old-my girl is 3 years old!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γειά σου Εri να σου ζήσουν τα παιδάκια σου. Συμφωνώ μαζί σου οτι δεν χρειάζονται εγωισμοί αλλά δυστυχώς τους εγωισμούς δεν τους έχω εγώ αλλά ο άντρας μου. Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω. Συνεχίζω να συζητάω για παιδί αλλά αλλάζει θέμα, και γενικώς μαζεύεται πάρα πολύ. Αν εξαιρέσεις αυτό ο γάμος μας είναι πολύ καλός όμως πρέπει να πάρω αποφάσεις και δεν είναι εύκολο.

Link to comment
Share on other sites

Μπομπίνα μου μας έλειψες!

 

Καιρό είχαμε να μάθουμε νέα σου... ταλανίζεσαι ακόμη απ' ότι καταλαβαίνω αλλά δεν μπορώ να μη ρωτήσω... Ο άνδρας σου δεν έχει καταλάβει τίποτε τόσο καιρό; πως μπορεί να σε βλέπει έτσι και να μην υποκύπτει;

 

αν συμβεί "κατά λάθος" τι θα κάνει;

 

Κορίτσι μου κουράγιο!

Link to comment
Share on other sites

εδώ είμαι πολύ συχνά γλυκιά μου απλά δεν γράφω. Τι να πω? Διαβάζω τα νέα σας. Ισως δεν καταφέρω να γίνω μαμά τελικά.

"Πως κατα λάθος"? Χρησιμοποιούμε προφυλακτικό δεν μπορεί να γίνει σύλληψη κατα λάθος. Θα ήθελα να συμβεί αυτό αλλά δύσκολο

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ μη λες ποτέ όπως λέει και ο γνωστός σταρ του Χόλυγουντ... My name is Bond.. James Bond.. Αν, λέω αν του πεις ότι αποφάσισες να αρχίσεις αντισυλληπτικά γιατί δεν θες πια να κάνετε με προφυλακτικό, λες να αρνηθεί; αν πει ναι φυσικά δεν τα παίρνεις ποτέ τα χάπια...

Link to comment
Share on other sites

Επίσης τώρα θυμήθηκα ότι έχω ακούσει ένα κόλπο που κάνανε στο προφυλακτικό παλιά. Όπως ήταν στη συσκευασία του το τρυπούσαν με μια καρφίτσα... δεν φαινόταν τίποτε αλλά όταν γινόταν εκσπερμάτωση υπήρχε διαρροή...

Link to comment
Share on other sites

και πόσες φορές θα το κάνω αυτό? ακόμα και αν το κάνω και σπάσει το προφυλακτικό δεν θα μείνω έγκυος με την πρώτη φορά. είμαι 37 χρονών γλυκιά μου. Ή ξαφνικά θα αρχίσουν να σπάνε όλα τα προφυλακτικά???Εχω σκεφτεί οτι αν έπαιρνα αντισυλληπτικά ίσως "να ξεχνούσα να τα πάρω". Αφού αυτή η σχέση κάποια στιγμή θα χαλάσει και να χωρίσουμε τουλάχιστον θα είχα το παιδάκι μου και δενθα ήταν το πρώτο παιδί χωρισμένων γονιών αλλά με την μέθοδο του προφυλακτικού δεν μπορώ να κάνω τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Σε καθε παιδακι αξιζει να ερθει στον κοσμο απο δυο ανθρωπους που το θελουν το αγαπανε και το περιμενουν πως και πως.Δε νομιζω οτι αυτα που προτινεις ειναι λυσεις.

 

Λυπαμαι αλλα και εγκυος να μεινεις με υπουλος τροπους θα σε πριζει να το ριξεις πιστευω.Αξιζει να μπεις σε τετοιες διαδικασιες?

 

Αν ειναι ετσι χιλιες φορες να κανει εξωσωματικη με δορητη σπερματος να μην εχει και καμια υποχρεωση στον αντρα της.

 

Bobina μου χαραμιζεσαι κοπελα μου..

Link to comment
Share on other sites

Εχεις απολυτο δίκιο Νικι το παιδί χρειάζεται δύο γονείς που το θέλουν και το αγαπάνε. Και αν ακόμα έμενα έγκυος σίγουρα θα μου ζητούσε να το ρίξω. Αλλά αν ήσουν στην θέση μου ίσως να είχε περάσει και απο το μυαλό σου "το δόλιο μέσο" . σαν σκέψη απλά γιατί και εγώ δεν έχω κάνει τίποτα μόνο σε σκέψεις μένω.

Link to comment
Share on other sites

Αλλά αν ήσουν στην θέση μου ίσως να είχε περάσει και απο το μυαλό σου "το δόλιο μέσο" . σαν σκέψη απλά γιατί και εγώ δεν έχω κάνει τίποτα μόνο σε σκέψεις μένω.

 

Το καταλαβαινω κοπελα μου αλλα προσωπικα απο το να χρησιμοποιησω δολια μεσα θα προτιμουσα την εξωσωματικη...και ας τολμαγε αν ηθελε να μου πει κουβεντα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κανένα θέμα με την εξωσωματική και χαίρομαι και θαυμάζω τις γυναίκες που το κάνουν γιατί είναι συνειδητοποιημένες απόλυτα και θα γίνουν τέλειες μητέρες αλλά εξωσωματική με δότη ενώ είμαι παντρεμένη? Δεν είναι τρελό? Βέβαια όλα είναι τρελά! και οι κατάσταση που βιώνω και οι σκέψεις και συζητήσεις που κάνουμε ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...