Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΧΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΕΥΡΑ


apricot

Recommended Posts

Ωχ αμάν, κορίτσια!

 

Άλλη εναλλακτική απάντηση (σε ήρεμο αλλά σταθερό τόνο): Πας να κάνεις μπάνιο τα παιδιά, να πλύνεις τις κατσαρόλες και να βάλεις πλυντήριο κι εγώ να σου κάνω τα τοστάκια; Θα έχεις πει το ίδιο πράγμα (Κάν'τα μόνος σου) αλλά με τρόπο που θα καταλάβει γιατί δεν τα κάνεις και πού ξέρεις... ίσως σιγά σιγά το πιάσει και το υποννοούμενο ότι πρέπει να κουνάει λίγο τα χεράκια του για να σε βοηθήσει.

 

Πάντως αν έκλαιγε το μικρό και μου απαντούσε δεν ξέρω γιατί κλαίει, ενώ ήταν στον υπολογιστή, νομίζω ότι θα είχα γίνει Κλυταιμνήστρα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 113
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

"Εγώ πάντως ετσι και πέσω τέζα ή πέσει η μικρή αρχίζει, που σε αυτό το σπίτι είμαι καταπιεσμένος να σας υπηρετώ και τις δύο , που συνέχεια είσαστε άρρωστες (γιατί πάντα μας τα χωνει και στις 2μαζί ακόμα και αν είναι μόνο η μια άρρωστη-σημειωτέον απο τότε που έχω γεννήσει ακόμα και με πυρετό όρθια έιμαι πάντα)που όλο κλεισμένος είμαι :twisted:Που μια βόλτα σαν άνθρωπος δεν μπορώ να πάω, που έχω χάσει τον ευατό μου , έχω χάσει τους φίλους μου:twisted::twisted::twisted::twisted:Α και όταν παίζει η ομάδα του ότι και να γίνει ο κόσμος να χαλάσει εκείνος θα πάει στο γήπεδο εξάλλου όπως λέει για καναδύο ωρίτσες δεν θα παιθάνουμε κίολας.:roll::roll::roll: "

 

Καλά τα ακούω αυτά και :confused::confused:. Αν μου τα έλεγε εμένα αυτά δε θα είχε ρούχα να φορέσει, φαϊ να φάει, χώρο στο κρεββάτι να κοιμηθεί και ότι άλλο θα έκανα γι΄αυτόν. Θυμάμαι αυτός ήταν και ο λόγος χωρισμού μου με παλαιό μέλλον σύζυγο.:lol::lol: Πολύ καλομαθημένοι είναι οι πασάδες.

Ευτυχώς ο δικός μου βοηθάει αρκετά και επειδή πάλι τα είχα παίξει πήρα και κοπέλα για καθάρισμα (αν και στην αρχή διαφώνισε, γιατί δεν είχε εμπιστοσύνη μια και θα ήταν η κοπέλα μόνη της στο σπίτι, όμως δεν υπήρχε ζήτημα συζήτησης μια που δεν είχε καλύτερη λύση να μου προτείνει εκτός της δικής μου υπερκόπωσης)και τώρα ομολογώ πως είμαι πολύ καλά, όχι βέβαια ότι κάθομαι, αλλά έχω χρόνο για τα παιδάκια μου και τα νεύρα μου είναι σε καλή κατάσταση.

74Qtp3.png2SeRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλά terra αυτό είναι κλασικό! Τους αφήνεις για 10 λεπτά το μωρό και αδιαφορούν! Κλαίει και σιγά, τι έγινε που γκρινιάζει και λίγο..(στον υπολογιστή εκείνοι).

Επίσης DEL, λογικό που τα πήρες, κάτι αντίστοιχο μου είχε πει κ εμένα προχθές...και του λεω "Μου κάνεις πλάκα δηλαδή??..Από το ύφος που είχα δεν το συνέχισε!

Επίσης κορυφαίο σκηνικό εχθές!

Το απόγευμα πήγα σε μία φίλη για καφέ. Είμαστε 4 κοπέλες με μωρά ίδιας ηλικίας και είχαμε να βρεθούμε τουλάχιστον 2 βδομάδες. Εντωμεταξύ ο δικός μας δεν είναι εξοικιωμένος με τα μωρά και κλαίει, οπότε επιδιώκω να βρισκόμαστε με αυτές για να κοινωνικοποιηθεί ο μικρός και να συνηθήσει..Οπότε έλειπα όλο το απόγευμα, το πρωί ήμουν δουλειά, εν ολίγης δεν πρόλαβα να κάνω τίποτα στο σπίτι εκτός από ένα φαί μετά την δουλειά και το σπίτι ήταν ένα αχούρι, όπως και η κουζίνα, μετά το μαγείρεμα..

Το βράδυ πάει ο άντρας μου στην κουζίνα να πάρει κάτι και μου λέει

"Καλά ρε μωρό μου, η κουζίνα γιατί είναι σε αυτό το χάλι???"

Μες στην ικανοποίηση εγώ του λέω "Καλός τον!!!έτσι θα ήταν κάθε μέρα, αν δεν καθάριζα ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ όπως κάνω...

Τώρα παρατήρησες την διαφορά, όταν όμως σου λέω πως συνέχεια κάνω δουλειές μου λές "σιγά μωρέ, τι κάνεις???"

Χιχιχι..

y9qxp2.pngGgOLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Το βράδυ πάει ο άντρας μου στην κουζίνα να πάρει κάτι και μου λέει

"Καλά ρε μωρό μου, η κουζίνα γιατί είναι σε αυτό το χάλι???"

Μες στην ικανοποίηση εγώ του λέω "Καλός τον!!!έτσι θα ήταν κάθε μέρα, αν δεν καθάριζα ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ όπως κάνω...

Τώρα παρατήρησες την διαφορά, όταν όμως σου λέω πως συνέχεια κάνω δουλειές μου λές "σιγά μωρέ, τι κάνεις???"

Χιχιχι..

00020165.gif

74Qtp3.png2SeRp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

"Καλά ρε μωρό μου, η κουζίνα γιατί είναι σε αυτό το χάλι???"

 

- Τιιιιιι;;; Εγώ λείπω όλη μέρα κι εσύ δεν καθάρισες;;; (Η επίθεση είναι η καλύτερη άμυνα) :lol:

 

G.Geo, τι απάντησε;

Εκείνος δεν κάνει ποτέ δουλειές;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου φαίνεται πως οι άντρες μας πιάνουν κότσους. Επειδή έτσι τους βολεύει εμείς θα τους αφήσουμε; Πρέπει να καταλάβουν πως οι υποχρεώσεις και η οικογένεια είναι και των δυο. Ο τρόπος όμως να είναι έξυπνος και όχι καβγάς, γιατί το αποτέλεσμα είναι σχεδόν πάντα το αντίθετο από αυτό που θέλουμε. Κάντε κάτι να είναι καλύτερη η ζωή σας!!!!

74Qtp3.png2SeRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι δεν κάνει!!! Δες και παραπάνω, έχω γράψει..

Οπότε δεν έπαιζε να του πω έτσι.. Επίσης όταν του λέω κάτι που δεν τον συμφέρει, κάνει ότι δεν ακούει!! Δεν απάντησε τίποτα, όπως περίμενα. Κοιτάξτε, εγω΄το συγκεκριμένο το έχω πάρει απόφαση! Απλα δεν παίζει να κάνει οτιδήποτε έχει να κάνει με δουλειές σπιτιού. Τα υπόλοιπα, προσπαθώ να του τα περάσω έμεσα, αλλά δεν βλέπω φως...Είμαι και ευχαριστημένη να με βοηθήσει έστω κάποιες φορές, και μόνο το ΣΚ με πράγματα του μωρού..όπως τάισμα με έτοιμο φαί εννοείται!

Άφήστε δεν υπάρχει ελπίδα. Γι' αυτό και τώρα παίρνω γυναίκα 2-3 φορές το μήνα να κάνει τα πολλά! Εντωμεταξύ και πάλι αυτός σου λέει, η γυναίκα κάνει τις δουλειές, εσύ τι κάνεις? Το κάθε μέρα (συμάσεψε, βάλε πλυντήριο, άπλωσε, μαζεψε, τακτοποίησε, μαγείρεψε, πλυνε πιάτα, μπιμπερό και ένα κάρο δουλειές) που είναι κάθε μέρα και δεν τις κάνει η καθαρίστρια, δεν μετράνε!!!!! ΓΡΡΡΡΡΡ! Αναισθησία! Συν εξωτερικές δουλειές +μωρό +ψωνια+ λογαριασμοί..Φόρτωσα τώρα..αλλάζω topic!

Αυτή η ισότητα κορίτσια, μόνο κακό μας έκανε! Κάνουμε ότι κάναμε και ένα κάρο πράγματα ακόμη :-(

y9qxp2.pngGgOLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό έβαλα το γέλιο μετά. σε καταλαβαίνω απόλυτα, αν και εμένα με βοηθάει αρκετά, αλλά πάλι αυτό το σιγά τι έκανες, ενώ εσύ έχεις φάει όλο το απόγευμα να συγυρίζεις και να καθαρίζεις, γκρρρ....

Χθες καθάριζα 2 ώρες ενώ εκείνος είχε πάει για καφέ και όταν γύρισε του ζήτησα να κάνει μια δουλειά των 5' κυριολεκτικά και γκρίνιαζε ότι είναι αργά (22.00!) και ωχ, τι γκρινιάζεις απ'την ώρα που ήρθα (μα το Θεό, δε γκρίνιαξα, του είπα μόνο πήγαινε αυτά τα πράγματα από εδώ εκεί και σε ωραίο τόνο!) Ο δικός μου είναι με τις ώρες του...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δήμητρα άρτεμις , γιατί δεν προσλαμβάνεις για λίγες ώρες ώρες κάποια κυρία για baby sitting ή για οικιακές δουλειές ? Καταλαβαίνω ότι είναι ένα έξοδο σημαντικό για μια τετραμελή οικογένεια, αλλά από ότι γράφεις καταλαβαίνω ότι βρίσκεσαι σε απελπισία και ότι κυλάει ασθμαίνοντας η μέρα σου. Πιστεύω αυτό θα καλυτερεύσει τη ζωή όλων σας...

Link to comment
Share on other sites

Καλα μου κοριτσια , σας βγαζω το καπελο πραγματικα . Ειστε ηρωιδες , εγω δεν κανω ουτε τα μισα απο οσα λετε και σερνομαι . Εμεις περνουμε γυναικα 1 φορα τη βδομαδα , καμια φορα και 2 για σιδερο . Την κουζινα την κανει ο Παναγιωτης καθε μερα , καθε βραδυ δηλαδη . Πλυντηρια βαζω παντα εγω και σιδερωμα αμα εχει μεινει κατι μονο εγω . Σουπερ παμε μαζι παντα και οι 4 , σαν εκδρομη :) , απο καθαριοτητα αμα χρειαστει (που χρειαζεται καθημερινα ) το σπιτι το κανω εγω επειδη μοθ αρεσει και ξεχνιετε και το μυαλλο μου . Τα παιχνιδια 3 φορες τη βδομαδα απο το παιδικο που ειναι ενπολεμη ζωνη τα μαζευει ο Πανος . Απο το σαλονι εγω οταν συμαζευω . Τα σιδερομενα απο τη γυναικα τα βαζω εγω σε συρταρια . Μαγειρεμα και οι 2 αναλογα τι τραβαει η ορεξη μας . Με τα παιδια και οι 2 πως εχω πει και αμα του πω μπορει να τους παει και τους 2 βολτα μαζι ή να τους κρατησει και να παω ή στον ψυχολογο μου ή καμια βολτα αμα θελω . Αλλα συνηθως βγαινουμε μαζι οι 4 σχεδον καθε μερα .Δεν βγαινει ποτε μονος ουτε και οταν ειχε 1-2 φιλους εδω , μαζι μας επερνε και εγω απλα επερνα τα παιδια και τα πηγαινα βολτες στο εμπορικο το κοσμος για να κατσει να τα πει με το φιλο του . Στη Λαρισα ουτε καν μοθ εχει ζητησει να μην παω αμα ειναι να βγει με ενα φιλο του , τοσο που εχω κανει και εγω φιλους τους φιλους του . Απλωμα τα ρουχα εγω επειδη δεν απλωνει καλα και του λεω να μην το κανει . Εξωτερικες δουλειες με πληρωμες κτλ κυριως εγω επειδη πρεπει να γινουνε πρωινες ωρες και εκεινος ειναι στη δουλεια . Οταν ειναι σπιτι ειναι αληθεια παμπερ του φορτωνω εκεινου να αλλαζει στα παιδια . Μπανιο στα παιδια κανει μονο εκεινος . Και ντυνουμε απο εναν οταν βγαινουμε ή ο ενας αλλαζει παμπερ και ο αλλος ντυνει . Προσπαθουμε να μοιραζομαστε δουλειες , αλλα εντα3ει παλι εγω κανω τις περισοττερες αλλα ειναι λογικο ,ειμαι πολυ παραπανω ωρες σπιτι , αμα καθομουνα κιολας θα βαριομουνα απελπισμενα. Παντως κοριτσια καμια σχεση με οσα κανετε εσεις , πραγματικα μπραβο .

Link to comment
Share on other sites

Δήμητρα άρτεμις , γιατί δεν προσλαμβάνεις για λίγες ώρες ώρες κάποια κυρία για baby sitting ή για οικιακές δουλειές ? Καταλαβαίνω ότι είναι ένα έξοδο σημαντικό για μια τετραμελή οικογένεια, αλλά από ότι γράφεις καταλαβαίνω ότι βρίσκεσαι σε απελπισία και ότι κυλάει ασθμαίνοντας η μέρα σου. Πιστεύω αυτό θα καλυτερεύσει τη ζωή όλων σας...

αριετα δεν θελω επειδη λειπω ολο το πρωι στη δουλεια να ειναι το απογευμα τα παιδια με καποια για baby sitting ωστοσο γυναικα για τα χοντρα του σπιτιου ειχα ομως τωρα 3 μηνες ψαχνω καποια αλλη γιατι αυτη που ειχα εξαφανιστηκε . το προβλημα ειναι οτι δεν ειμαι τυχερη γιατι ως τωρα οσες βρηκα μου ειπαν τελευταια στιγμη οτι δεν θα ερθουν.αρα εγω γυρναω απο τη δουλεια και εχω να κανω τα παντα! απο μαγειρεμα, καθαρισμα πλυσιμο και οτι αλλο. παντως αυτο το ασθμαινοντας με αντιπροσωπευει απολυτα. ετσι ακριβως αισθανομαι σαν να αναπνεω με το ζορι και οταν προλαβαινω. παλιοτερα ο αντρας μου βοηθουσε περισσοτερο μετα το 2ο παιδι δεν ξερω τι εγινε και ενω εγω ειχα αναγκη απο μεγαλυτερη βοηθεια απεκτησα μικροτερη. τη μεγαλη μου κορη την εκανε μπανιο καθε βραδυ απο τοτε που αποκτησαμε το μικρο τα κανω και τα 2 εγω!!καθε μερα!

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δήμητρα Αρτεμις και εγώ το ίδιο.Με το που γέννησα τον μικρό σαν να εξαφανίστηκαν όλοι.Να φανταστείς ότι με το που βγήκα απο το μαιευτήριο ήμουν μόνη με δυο παιδιά και γέννησα και με καισαρική.

Grafistria άντρες σαν τον δικό σου σπανίζουν.Να τον χαίρεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Δημητρα αρτεμις το εχεις συζητησει με τον αντρα σου γιατι συμπεριφερεται ετσι μετα το 2ο παιδι , τι τον ενοχλει ή τον αγχωνει ?

Del μου σε ευχαριστω πολυ κουκλα μου.

Οσο για τα νευρα ? σημερα ειμαι γεματη απο αυτα , ειναι ηδη το 4ο βραδυ μεσα σε 20 μερες που ειμαι μονη και τα εχω παι3ει , ειμαι απο χθες το βραδυ μεσα στα νευρα και νοιωθω οτι θα εκραγω , μεχρι και το κλαμα των μωρων με ενοχλει .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΜΕ ΗΣΥΧΙΑ!ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΤΟ ΜΩΡΟ.Η ΜΙΚΡΗ ΣΤΗ ΓΙΑΓΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ.ΕΛΠΙΖΩ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΝΩΡΙΣ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΩ ΛΙΓΗ ΩΡΑ ΜΟΝΑΞΙΑΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΝΑΓΚΗ.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE=grafistria;1300722]Δημητρα αρτεμις το εχεις συζητησει με τον αντρα σου γιατι συμπεριφερεται ετσι μετα το 2ο παιδι , τι τον ενοχλει ή τον αγχωνει ?

νομιζω απο τα συμφραζομενα χωρις απέυθειας συζητηση οτι κουραστηκε και θελει περισσοτερο ελευθερο χρονο γιατι γενικα δεν ειναι ανθρωπος του μεσα. οχι οτι θελει να βγαινει με φιλους του απλα του αρεσει να ασχολειται με τον κηπο με τα σκυλια του κ.τ.λ. το καταλαβαινω αυτο ομως και εγω δεν θελω να κανω τις δουλειες μου με ησυχια?φυσικα και θελω αλλα δεν μπορω!

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Μήπως πρέπει κορίτσια να μειώσουμε αυτά που "πρέπει" να κάνουμε? Μήπως αν δεν ξεσκονίζεις τόσο συχνά, αν δεν κάνεις τα τζάμια τόσο συχνά, αν μπανιαρίζεις τα μωρά κάθε 2 μέρες, αν , αν καταφέρουμε να περνάμε καλύτερα?

Σίγουρα και το πρόγραμμα βοηθάει , αν και εγώ δεν τα έχω καταφέρει να τηρήσω τίποτε ως τώρα ή μάλλον καλύτερα να βάλω ένα...

Να πω πως από την φύση τους οι άνδρες δεν μπορούν να κάνουν όσα εμείς, στην ίδια ώρα που τα κάνουμε εμείς. Είναι από την φύση τους αργοί, χωρίς πολύπλοκη σκέψη και σίγουρα αυτό που τους ενδιαφέρει είναι το φαγητό και το σεξ. Τίποτε άλλο.

Πάντως vavgasou πολύ θα ήθελα να μάθω το πρόγραμμα που εφαρμόζεις εσύ μπας και καταφέρω να διορθώσω κάτι στην ζωή μου. Ξεκινάω και δουλειά από Δευτέρα και έχω τρελό άγχος για το πως θα τα καταφέρω, μια και με δύο παιδιά και έναν άνδρα να δουλεύει από το πρωί ως το βράδυ δύσκολα με βλέπω.

CS28p2.png

to trito moy moraki tha erxotan ton Septembrio

Link to comment
Share on other sites

marianna μου ετσι και αλλιως παντως τα τζαμια μου εχουν ξεχασει τι θα πει καθαρισμα!!!χα! μονο τα απαραιτητα κανω και οπωσδηποτε μαγειρεμα γιατι τα παιδια θελω να τρωνε σπιτικο φαγητο.το καθημερινο μπανιο το κανω και στα δυο αλλα εχω σκεφτει να το μειωσω σε μερα παρα μερα ομως καθε φορα αλλαζω γνωμη και το συνεχιζω καθημερινα γιατι μωρε τους αρεσει και τα ξεκουραζει! κουραγιο και σε εσενα που ξεκινας τωρα τη δουλεια εγω ζοριζομαι πολυυυυυυυ με 2 παιδια και συζυγο ειναι δυσκολα τα πραγματα για μια εργαζομενη μητερα!και δεν ξερω για προγραμμα αλλα με τα παιδια γινεται να εχεις προγραμμα?

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ανακουφιζομαι που δεν ειμαι μονη!και εγω μια απο τα ιδια!δεν εχω συνεχεια νευρα τωρα πια,παλαιοτερα ειχα συνεχειαοταν γεννηθηκε το παιδι εννοω και μετα,μεχρι πριν λιγο καιρο.τωρα απλα δεν μπορω να διαχειρηστω τα λιγα νευρα κανω υπομονη να μην ξεσπαω στο παιδι, αλλα οταν ειμαι μονη μου σχεδον ολη μερα εγω και το παιδι (ο αντρας μου δουλευει αρκετες ωρες)και δεν εχω κανεναν μα κανεναν να με βοηθησει εστω για 1 ωρα να παρει το παιδι μια βολτα να κατσω λιγο μονη μου να ηρεμησω, πως μπορω να ειμαι?εγω φταιω και οχι το παιδι που ειναι ζωηρο,που θελει να ανακαλυπτει τα παντα,ππου θελει να νιωθει αγαπη και ασφαλεια και ειναι κολλημενο επανω μου,μονο εγω φταιω που δεν ειμαι σε θεση να διαχειρηστω ωριμα τα νευρα μου!

Link to comment
Share on other sites

ΝΕΥΡΑ;;;;;;;;χα χα χα τι λεξη ειναι αυτη;;;

 

μαλλον το ονομα μου μεχρι πριν λιγο καιρο...

 

(πραγματικα ο αντρας μου με φωναζε η κα.νευροσπαστο)

 

και εκει που ημουν χαλια μια μερα αποφασισα να γινω λιγο πιο cool και ολοι να περναμε καλυτερα κυριως ο μικρος και εγω(τι φταιει το μικρο να το μαλωνω).ο συζυξ ουτως η αλλως ωραια περναει.μονο το βιταμ στη φρυγανια του ελειπε κατα τα αλλα σαν σε διαφημιση τον ειχα...

ωσπου με ελαφρα πηδηματακια τον εβαλα στο παιχνιδι της νεας πραγματικοτητας...

κρατα το μικρο να σιδερωσω,κρατα το μικρο να λουστω,κρατα το μικρο να μαγειρεψω.παρε το μικρο στις κουνιες να σφουγγαρισω και μετα θα ερθω να σας βρω να παμε βολτα ολοι μαζι,και αν βαριεσαι αγαπη μου περνω εγω το μικρο να τον παω στις κουνιες και εσυ αν μπορεις απλωσε τα ρουχα(αυτο ποναει χιχιχιχ)...κτλ

και ολα αυτα γιατι τα νευρα μου ειχαν φτασει στο κοκκινο.ολα εγω τα εκανα απο τις 05:30 το πρωι μεχρι τις 23:30 το βραδυ το επαιρνα σερι απο τη φροντιδα του μικρου που ζωη να εχει φερνει το σπιτι βολτα 50 φορες την ωρα και εξερευνει τα παντα...μεχρι μεσα στη γαστρα της κουζινας βρισκω τουβλακια και στις δουλειες του σπιτιου και για εμενα τιποτα.τωρα κανω σιγα σιγα κατι για εμενα,προσπαθω να με βοηθαει στο σπιτι καλυτερα και ετσι δεν ειμαι πνιγμενη συνεχεια.(δηλαδη να ασχολειται με το μικρουλι)τωρα σκεφτομαι να παω και γυμναστηριο για να εκτονωνομαι και να κανω κατι ουσιαστικο για εμενα.

παντως ολες οι μερες δεν ειναι ιδιες....

καποιες μερες φτανω στα ορια...

καποιες μερες τους λατρευω τους αντρες του σπιτιου μου...

ειδικα οταν κοιμουνται και εγω φτιαχνω τα μαλλακια μου...και ας ειναι και 00:30 το βραδυ δεν πειραζει αυτοι να ειναι καλα...

Link to comment
Share on other sites

TΙΓΡΑΚΙ, γιατί ετσι ακριβώς λειτουργώ και εγώ...Σηκώνομαι στις 6.45, πάω στη δουλειά, επιστρέφω, ταϊζω το παιδί, ετοιμάζω τραπέζι (έχω μαγειρέψει απο το βραδυ), ερχεται ο συζ. τρώμε, φευγει ξανα, κοιμάται ο μικρός.. και τι να σας τα λέω τα γνωρίζετε ολες πολύ καλά..

Μέσα σε όλον αυτο το χαμό ο συζ. ήταν απλός παρατηρητης..μεχρι πριν 5 μηνες(οταν αρχισε να περπαταει ο μικρός).. Έκανα την έκρηξη!! Του εκανα μια λίστα με δουλειες που πίστευα οτι μπορεί να φερει εις περας και του την εδωσα να διαλέξει τις μισες (το εκανα να φαινεται σαν παιχνιδακι)..Διάλεξε το στρώσιμο του κρεβατιού, το μαζεμα του τραπεζιού (:lol:), να βγάζει τα σκουπίδια έξω, να καθαρίζει το τζακι την επομένη.. Αυτό που κάνει χωρις να εχει προσυμφωνηθεί είναι όταν είναι σπίτι να ασχολείται με τον μικρό..

 

Εστω και αυτα τα λίγα είναι σημαντικά για μενα για να μπορώ να είμαι ηρεμη και ψυχραιμη...

BagRp2.png Spetp2.png ...έρχεται και ο τρίτος της παρέας!!!
Link to comment
Share on other sites

:|Κορίτσια ωραία αυτά και εμένα τα κάνει και την μικρή κάνει μπάνιο και εννιοτε μαγειρεύει κίολας και πλυντήριο βάζει οκ.αλλά όταν λείπει για 20μέρες και 30 και όλα περνάνε απο τα χεράκια μου και περίμενω πότε θα μπορέσει η μαμά μου να κρατήσει την μικρή να πάω και εγώ καμία ωρίτσα γυμναστήριο έ τοτε τα νεύρα μου είναι κορδόνια .

Το χειρότερο είναι ότι δεν έχω μετά κανένα να με βοηθάει στις βραδυνές ώρες 03:00-05:00 που η μικρή απαιτεί να κάθομαι πλάι της για να κοιμηθεί και 06:30 χτυπάει το ξυπνητήρι και άντε πάλι ξανά τ α ίδια .

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΤΗΝ ΑΥΠΝΙΑ.ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΤΟ ΠΟΛΥ 3 ΩΡΕΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ.ΞΥΠΝΑΝΕ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.ΟΛΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΣΤΟ ΠΟΔΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΟΛΟΥΣ.ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΞΕΣΠΑΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ ΕΙΝΑΙ ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΜΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΣΟΥ.ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους/όλες. Είμαι καινούρια στο forum και το βρίσκω αρκετά ενδιαφέρον, ενημερωτικό! Ο πριγκηπάκος μου είναι 6 1/2 μηνών και αρκετά...ζωηρός και υπερκινητικός... Όσον αφορά το θέμα, κι εμένα τα νεύρα μου δεν είναι σε πολύ καλή κατάσταση...! Ο άντρας μου και η μαμά μου βοηθούν όσο μπορούν, αλλά είναι πολλές οι δουλειές του σπιτιού συν τη δουλειά στο γραφείο συν το μωρό συν, συν, συν...!!! Ουφ!

eNortjK1UjIxMjEwVrIGXDASjgKZ27.pnga%3E
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...