Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πολυκατοικίες!!!!


έχω δίκιο  

858

  1. 1. έχω δίκιο



Recommended Posts

kορίτσια εγώ που έχω το ίδιο πρόβλημα με τα τακούνια της απο πάνω (δουλεύει μαία σε μαιευτήριο και σχεδόν πάντα νύχτα) - έτσι για να γελάσουμε- της προσφέρθηκα να της αγοράσω πολύ ωραίες και ζεστές παντόφλες για την γιορτή της και στα παιδιά της (και είναι και μεγάλες κοπέλες) που δεν... καταλαβαίνουν τίποτα. Μιά άλλη φορά την ρώτησα πότε θα στρώσει και μου λέει γιατί θα ρθείς να με βοηθήσεις ; Όχι της λέω, ρωτάω για να ξέρω αν θα κοιμηθώ κανα μεσημέρι. Μου απαντά τα παιδιά δεν κάνουν ποτε φασαρία (του στυλ οτι είναι ευλογία). Οπως καταλαβαίνετε χαμπάρι δεν παίρνει (φαίνεται από τα γκράβαρα που κατεβήκανε έτσι κάνανε) και δεν μπορείς συνέχεια να μαλώνεις γιατί μια πόρτα είσαι. Λυπάμε μόνο γιατί όταν ήταν μικρά τα παιδιά πολλές φορές τα χτύπησα μέχρι να μάθουν ότι 3.30 - 5.30 γίνεται άκρα του τάφου σιωπή.Για αυτό πήρα πολύ ωραίες ωτοασπίδες (κερί παρακαλώ όχι αφρολέξ ή σιλικόνη γιατί είναι οι μόνες που απομονώνουν καλά) και όποτε πέφτω να κοιμηθώ τις βάζω. Αφού λέω ότι ανα πιάσει σεισμός ή φωτιά -Θεός φυλάξει- χαμπάρι δεν θα πάρω. Ευτυχώς που τα παιδιά είναι μεγάλα και δεν κοιμούνται τα μεσημέρια. Όσο για blackedecker, σφυριά, βαριοπούλες κλπ όλα γίνονται στην πολυκατοικία μας στις 4 το μεσημέρι έτσι για να μην νομίζετε ότι γίνονται μόνο στην δικιά σας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 198
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Eviri

    Eviri 31 δημοσιεύσεις

  • Gold

    Gold 15 δημοσιεύσεις

  • balabol

    balabol 14 δημοσιεύσεις

  • sevoula

    sevoula 11 δημοσιεύσεις

lop έπρεπε να εξηγήσεις στη γειτόνισσά σου ότι τις παντόφλες της της έκανες δώρο για να της φοράει πάνω από τις γόβες για ηχομόνωση. Πες της το και καλή επιτυχία.

1457745k8p286od3g.gif
Link to comment
Share on other sites

Άμα ο άλλος είναι γονιδιακά συνδεδεμένος με τα χοιρινά δεν παίρνει χαμπάρι ό,τι κι αν του πεις!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα, μετανιωνω που εδωσα τοσα λεφτα για καινουργιο σπιτι, χρεωθηκα για μια ζωη και να εχω τοσα προβληματα, να μην μπορει να κοιμηθει το μωρο ουτε μεσημερι, ουτε νυχτα.Εχω βαλει απειρες ανακοινωσεις και δε συμμορφωνεται κανεις...Περιμενω μια συνελευση που ειπαν οτι θα κανουν (2 χρονια εχει να γινει) , αν βεβαια βρεθει ο αφαντος διαχειριστης...

Θεε μου τι περνας κι εσυ ,και το χεις αγορασμενο το σπιτι.

παντως και σε μας μια συνελευση 4 χρονια εδω που μενω δεν εχουμε κανει...

 

harlow το σκεφτηκα να κανω μηνυση αλλα αν με κανει και ο ιδιος δε μπορω γιατι εχω και το μωρο και δεν εχω κανεναν να με το προσεχει:(εκτος απο τον αντρα μου...ειναι απελπιστικο

 

gold σημερα τον ενημερωσαμε τον διαχειριστη-για δευτερη φορα-και μας ειπε πως θα του μιλησει,και αν δε συμμοσφωθει θα πει τον ιδιοκτητη που του νοικιαζει το σπιτι,ή θα μαζεψουμε υπογραφες για να τον διωξουμε.

αντε να δουμε...

οσο για την αιτηση στο υπουργειο με μεγαλη χαρα να μαζευαμε υπογραφες για να θεσπιστει κατι τετοιο.

καποια ομως με γνωση επι του θεματος θα ξερει καλυτερα,γιατι δεν εχω ιδεα πως γινονται αυτα.

 

ιωαννα μου,να υποκειψεις βεβαια,δε το συζητω!!!

 

σημερα ηταν καπως καλυτερα τα πραγματα,αφου δε βαλαν μουσικη σε ωρες μη επιτρεπτες,αλλα η ενταση ενταση...

ομως τι να το κανω τα νευρα μας ειναι κροσια εδω και 8 μηνες και ξερω παλι θα μας ερθει εκει που δε το περιμενουμε.

αντε να δουμε τι τελος θα χει η ιστορια.

 

κοριτσια οσες εχετε προβλημα,σας καταλαβαινω απολυτα,παντως εγω που πιστευα οτι με καλη διαθεση και διαλογο ολα λυνονται επαψα πια να το πιστευω γιατι μερικα ατομα οντως ειναι γονιδιακα συνδεδεμενα με χοιρινα;)

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω τα διαβαζω ολα αυτα βρε κοριτσια και νομιζω οτι επιασα το λοττο με το σπιτι που αγορασαμε.

 

Ολοι στην πολυκατοικια μας ειναι πολυ φιλικοι και συνεργασιμοι.Κανουν συνελευσεις πολυ συχνα και λυνουν οποιοδηποτε προβλημα. Οσες φορες κανανε παρτυ λογω γαμου κρεβατι και τα λοιπα βαζανε χαρτακι στο ασανσερ που ζητουσανε την κατανοηση μας λογω χαρας.

 

Το παιδακι μου παροτι ζωηροτατο το λατρευουν ολοι και μολις το δουν τσακωνονται ποιος θα το παρει αγκαλια. Ειδικα οταν ηταν πιο μωρο ο Μαριος ντρεπομουνα λιγο γιατι μαλλον η πληγη της πολυκατοικιας ηταν ο Μαριος που τσιριζε και εκλαιγε ακαταλληλες ωρες.

 

Και οταν τους συναντουσα ζητουσα συγνωμη για την φασαρια και αυτοι μου λεγανε ολοι καλε παιδι ειναι αστο να κανει οτι θελει. Πραγματικα του εχουν πολυ μεγαλη αδυναμια.

 

Μηπως παιζει ρολο οτι ειναι ολοι νεοι ανθρωποι?? Η οτι ειναι ιδιοκτητα τα διαμερισματα και δεν υπαρχουν ενοικιαστες???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μηπως παιζει ρολο οτι ειναι ολοι νεοι ανθρωποι?? Η οτι ειναι ιδιοκτητα τα διαμερισματα και δεν υπαρχουν ενοικιαστες???

εισαι οντως παρα πολυ τυχερη.

παιζει ρολο που ειναι ολα ιδιοκτητα τα διαμερισματα,αλλα και αν νοικιαζουν ειναι σημαντικο να ειναι οικογενειες.τωρα θα μου πεις αν ειναι να σου τυχει θα σου τυχει,τι να πω:roll:

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, οντως ειναι να σου τυχει. Στο προηγουμενο σπιτι που νοικιαζαμε ειχαμε ενα σκυλο ακριβως στην απεναντι ταρατσα που ολο το βραδυ γαυγιζε και δεν κλειναμε ματι.

Link to comment
Share on other sites

αντε το σκυλι,σκυλι λες ειναι δε καταλαβαινει.

παλι ειναι θορυβος και σπαστικος θορυβος καμμια φορα,αλλα λες ζωο ειναι.

οι ανθρωποι που τους μιλας,τους εξηγεις και παλι δε καταλαβαινουν;τι γινετε;

εμενα ο φοιτητης οταν του ζητησα να σταματησει να βαζει δυνατα μουσικη επειδη εχω μωρο-και του το ζητησα στις 12.30 τη νυχτα-με ειπε 19 χρονων ειμαι,ειμαι φοιτητης και θελω να ζησω φοιτητικη ζωη...

αντε βγαλε ακρη...εμεις δε βγαλαμε παντως.

Link to comment
Share on other sites

εισαι οντως παρα πολυ τυχερη.

παιζει ρολο που ειναι ολα ιδιοκτητα τα διαμερισματα,αλλα και αν νοικιαζουν ειναι σημαντικο να ειναι οικογενειες.τωρα θα μου πεις αν ειναι να σου τυχει θα σου τυχει,τι να πω:roll:

 

Μπα! Δεν παίζει ρόλο! Παράδειγμα ο από πάνω μου ο οποίος είναι συνταξιούχος, ολίγον από κουφός και διανύει τον δεύτερο γάμο του από τον οποίο έχει 3 παιδιά. Η γυναίκα δούλευε μέχρι προ διμηνίας οπότε και συνταξιοδοτήθηκε... Μέχρι τότε λοιπόν είχαμε το εξής σκηνικό: Ο μπαμπάς έπεφτε για ύπνο και μόλις τον έπαιρνε βαθιά... σηκώνονταν τα μικρά και ξεσάλωναν (κυριολεκτικά). Αφού πήρα 5-6 τηλέφωνα και το σήκωναν τα μικρά τον πέτυχα μια μέρα στο ασανσέρ και του τα 'χωσα για τα μεσημέρια (ήμουν έγκυος τότε). Η λύση που πρότεινε; Να βαράω λέει τις σωληνώσεις του καλοριφέρ για να καταλαβαίνει τι παίζει! το έκανα μία, το έκανα δύο... τελικά κατάλαβα κι εγώ τι παίζει και πήγαινα και βάραγα τις σωληνώσεις στο δωμάτιό του!!! Αμ έλα όμως που το δωμάτιο του είναι πάνω από το δωμάτιο της μικρής και όταν γεννήθηκε δεν μπορούσα πια να το κάνω; Ηρεμήσαμε κάπως τώρα που είναι ο μπαμπούλας στο σπίτι... η μαμά τους!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

ωχ θεε μου...ακου να βαρας τις σωληνωσεις...

εμας μας ειπε οποτε μας ενοχλει η μουσικη να τον παιρνουμε στο κινητο.ομως ο αντρας μου αρνηθηκε γιατι ετσι θα βαζει αυτος δυνατα και δε θελει πολυ να ξυπνησει ο μικρος.οποτε η ζημια θα χει γινει και δεν οφελει το τηλεφωνημα.

το θεμα ειναι να μη βαζει καθολου δυνατα.

 

εγω απ τη μια λεω πως οι φοιτητες ξεσαλωνουν τη πρωτη χρονια,μετα που μαζευονται τα μαθηματα,το δευτερο χρονο μαζυεονται.

ετσι τουλαχιστον ηξερα στα χρονια μου,τωρα δε ξερω:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα!!!Ολη νυχτα δεν εχω κοιμηθει γιατι η μικρη πεταγοταν κλαιγοντας απο τα σκυλια του απο κατω ο οποιος τα αφηνει στο μπαλκονι και χαλανε ολη νυχτα και ολο το μεσημερι τον κοσμο.Ο ιδιος εχει ενα "φτιαγμενο"αυτοκινητο και μια μηχανη η οποια ποτε δεν παιρνει μπρος με την πρωτη και μολις παρει την αφηνει ανοιχτη κανα 10λεπτο στην πυλωτη...Η μικρη μου ξυπναει η καημενη απο τις 8 το πρωι γιατι η αποπανω βαζει τα τακουνια της μιση ωρα πριν φυγει απο το σπιτι τηςκαι πηγαινοερχεται. Ο σκουπιδιαρης περναει 4-5 τη νυχτα και ο καδος ειναι απο κατω μου ακριβως (μενω στον πρωτο οροφο), οποτε ξυπναμε στανταρ και τοτε...Ο ...να μην τον χαρακτηρισω, του 3ου δεν καταφερνει ποτε να βγαλει το συναγερμο του σωστα και βαραει οποτε να'ναι (η πυλωτη-παρκινγκ) ειναι απο κατω μας.Ο διπλανος καθε σκ αλλα και οποτε του καπνισει κανει μπαρμπεκιου και φερνει κοσμο στον ακαλυπτο της διπλανης πολυκατοικιας (ουτε παραθυρο μπορεις ν'ανοιξεις, ουτε ρουχα ν'απλωσεις και εισαι και στο ποδο ολο το μεσημερι)

Την περαμενη βδομαδα εκανα παρατηρηση στον ιδιο του 3ου γιατι το "παιδικο" παρτυ του γιου του τελειωσε 2:30 τη νυχτα...και την αλλη μερα αλλη μια παρατηρηση γιατι τα πιατακια με τις τουρτες τα ειχε πεταξει χωρις σακουλα στο πεζοδρομιο διπλα στον καδο και ειχε γεμισει το μπαλκονι μου αλογομυγες...Μα, ποτε επιτελους θα γινουν ανθρωποι μερικοι???Επειδη μενεις στον 3ο δε σε νοιαζει τι γινεται με τα σκουπιδια μπροστα στην πολυκατοικια σου?Εμεις δε μεγαλωνουμε παιδια??Και μου την ειπε και η κυρια επειδη χτυπησα το κουδουνι της να της κανω παρατηρηση...ε,δεν ειχα το τηλεφνο σας της απαντησα!Ειλικρινα, μετανιωνω που εδωσα τοσα λεφτα για καινουργιο σπιτι, χρεωθηκα για μια ζωη και να εχω τοσα προβληματα, να μην μπορει να κοιμηθει το μωρο ουτε μεσημερι, ουτε νυχτα.Εχω βαλει απειρες ανακοινωσεις και δε συμμορφωνεται κανεις...Περιμενω μια συνελευση που ειπαν οτι θα κανουν (2 χρονια εχει να γινει) , αν βεβαια βρεθει ο αφαντος διαχειριστης...

 

Κατερίνα, για το φτιαγμένο αυτοκίνητο του γείτονα μπορείς να δώσεις τον αριθμό κυκλοφορίας στην αστυνομία και θα φάει πρόστιμο και σύσταση για ηχορύπανση φυσικά. Το έχει κάνει η κουμπάρα μου κι έπιασε.

 

Είμαι πολύ περίεργη για το τι παρατήρηση σου έκανε η γειτόνισσα που της χτύπησες το κουδούνι! Ότι την ενοχλείς?

 

Παθούσα κι εγώ, μαύρη η ώρα και η στιγμή που αγοράσαμε διαμέρισμα... Απλά τώρα που χειμώνιασε είμαστε πιο ήρεμοι, το καλοκαίρι δεν παλεύεται η κατάσταση, έχουμε ένα σουβλατζίδικο από κάτω που παρότι δεν έχει δουλειά καθόλου, μαζεύονται κάθε βράδυ οι φίλοι των παιδιών και χαριεντίζονται μέχρι τις 2 ή 3 όσο πάει... Μέχρι τον Μάιο είχαμε τους από κάτω μας, μια οικογένεια που όλα τα έκαναν με θόρυβο... Το τελευταίο διάστημα εκτός της μουσικής κατά προτίμηση μεσημέρι ή χαράματα, είχαν τρομερούς καυγάδες, πρέπει να έπεφτε και ξύλο, χτυπούσαν έπιπλα κτλ, ξυπνούσαμε από την φασαρία και με έπιανε ταραχή από τα βρισίδια και τις φωνές... Ευτυχώς ξεκουμπίστηκαν...

Το σκουπιδιάρικο κι εδώ περνάει γύρω στις 5 το πρωί, αν και δεν είναι πολύ κοντά μας τα σκουπίδια έχει τύχει κι έχουμε ξυπνήσει (το καλοκαίρι, όχι τώρα που είναι κλειστά τα τζάμια).

Παρατηρήσεις πάνε κι έρχονται, έχουμε καταντήσει οι γραφικοί της παρέας. Τελικά υπάρχουν άνθρωποι που δεν έχουν πρόβλημα με την φασαρία, μένω στον τελευταίο όροφο και κάποια στιγμή αφού οι από κάτω δεν συμμορφώνονταν μπήκα στο τριπάκι να προσπαθήσω να τους ενοχλήσω! Μάταια... Τα δικά μου νεύρα έσπασαν και σε αυτή την περίπτωση.

 

Βρε κορίτσια, όσες έχουμε πρόβλημα με την φασαρία και θέλουμε ησυχία, θέλετε να βρούμε μια πολυκατοικία να μείνουμε παρέα? Τουλάχιστον να μπορούμε να συνεννοηθούμε...

LCizp3.pngI0Pwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια, όσες έχουμε πρόβλημα με την φασαρία και θέλουμε ησυχία, θέλετε να βρούμε μια πολυκατοικία να μείνουμε παρέα? Τουλάχιστον να μπορούμε να συνεννοηθούμε...

αχ τι ωραια ιδεα!!!

μακαρι να γινοταν.

και ολοι αυτοι οι φασαριοζοι να μεναν ολοι μαζι,τοτε θα τους εβλεπα.

 

σε καταλαβαινω παντως ελενη και γω γραφικη εχω καταντησει και μου τη δινει αυτο,αλλα τι να κανω

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου, μου κανατε την καρδια περιβολι....... ξεχασα τα δικα μου και συγχιστηκα απο τα δικα σας.... και ειδικα ψυχοπλακωθηκα με οσες ειπαμε " κριμα που αγορασα δικο μου σπιτι"

τελικα η ησυχια ειναι τελειως υποκειμενικη(παραλογο???) στο σπιτι που νοικιαζουμε εμενε η σπιτονοικοκυρα, μολις το ειδα την ρωτησα.. "ησυχια εχει"" -"πολυ" μου απαντα.. και οντως μεχρι τωρα οποτε της κανω παραπονα απορει.. εκ των υστερων εμαθα πως η εν λογω οικογενεια εκανε την περισσοτερη φασαρια και ολη η οικοδομη ηρεμησε μολις εφυγαν .. φυσικα τα νευρα τοσων ετων και την αδιαφορια την εισπραττουμε τωρα εμεις..

 

και να καταλληξω στο ρητορικο ερωτημα.. εγω που σε λιγο καιρο θα αγορασω σπιτι τι να πρωτοπροσεξω?????

the hand that rocks the cradle, is the hand that rules the world..

πριγκιπακος και νεραϊδουλα ..

Link to comment
Share on other sites

Να φροντισεις να το δεις μεσημέρι και να αφουγκραστείς καλά τι συμβαίνει :lol: Και να μην είναι ΣΚ!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Να φροντισεις να το δεις μεσημέρι και να αφουγκραστείς καλά τι συμβαίνει :lol: Και να μην είναι ΣΚ!

αυτο ακριβως και αν μπορεσεις να ρωτησεις του ενοικους της πολυκατοικιας και τους γυρω αν εχει ησυχια ολες τις ωρες.ενταξει δεν ειπαμε να ειναι νεκροταφειο αλλα ψαξτο και δες.

επισης δες αν νοικιαζονται τα διαμερισματα πανω σου και κατω σου ετσι ωστε να ξερεις οτι ανα πασα στιγμη μπορει να σου ρθει καποιος που θα κανει φασαρια ή οχι

και γω οταν ερθει η ωρα να αγορασω αυτο θα κανω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και να καταλληξω στο ρητορικο ερωτημα.. εγω που σε λιγο καιρο θα αγορασω σπιτι τι να πρωτοπροσεξω?????

 

Να φροντισεις να το δεις μεσημέρι και να αφουγκραστείς καλά τι συμβαίνει :lol: Και να μην είναι ΣΚ!

 

Αχ βασικότατο... Εμείς όλα Σ/Κ πρωί τα βλέπαμε... Βέβαια εμείς το κλείσαμε όταν ήταν η οικοδομή στα μπετά, δεν υπήρχε κανείς στην πολυκατοικία... Βασικό για μένα είναι να είναι όλοι ιδιοκτήτες, όχι ότι αυτό εξασφαλίζει την ησυχία αλλά τουλάχιστον δεν θα καταστρέφουν το σπίτι τους... Μικρή οικοδομή, λίγα διαμερίσματα γιατί στατιστικά και μόνο να το δεις, όσο περισσότεροι τόσο μεγαλύτερη πιθανότητα να σου τύχει ο κακότροπος (μικρή οικοδομή δεν σημαίνει βεβαίως και καλοί γείτονες, είπαμε στατιστικά το πάμε)...

 

Αν όμως επιλέξετε διαμέρισμα σε οικοδομή που κατοικείται, ρώτα τους γείτονες... Αν εμένα κάνει το λάθος και με ρωτήσει γείτονας to be σχετικά, δεν πρόκειται να νοικιαστεί κανένα διαμέρισμα... Αφουγκράσου λίγο την γειτονιά... Δες πόσο κίνηση έχει ο δρόμος μπροστά, ακούγεται απίστευτα πολύ (τουλάχιστον στο σπίτι μου)...

 

Προς Θεού, όχι μαγαζιά από κάτω... Αν έχει δες τι άδεια λειτουργίας έχουν, αν δεις "άδεια καταστήματος υγειονομικού ενδιαφέροντος" φύγε μακριά... Όχι βέβαια ότι δεν αλλάζει στην πορεία, ειδικά όταν χρηματίζεις πολεοδομίες και υγειονομικό, εμείς στα δικαστήρια είμαστε και σιγά μην βρούμε το δίκιο μας... Γενικά μακριά από καταστήματα από κάτω... Ούτε πυλωτή που έχει χρήση "πάρκινγκ", έχω ακούσει φίλους που έχουν τρελλά προβλήματα...

 

Επίσης όσο λιγότερα κοινόχρηστα έχετε τόσο το καλύτερο. Να έχεις την δυνατότητα φυσικού αερίου, να μην είναι στα κοινόχρηστα το πετρέλαιο... Για 5 μήνες πληρώναμε το πετρέλαιο του από κάτω (που ευτυχώς ξεκουμπίστηκε) του οποίου φυσικά τα καλοριφέρ έκαιγαν μέρα νύχτα... Ο καλύτερος πελάτης ως γνωστόν είναι ο τζαμπατζής! Σταμάτησε λοιπόν να πληρώνει κοινόχρηστα μια ωραία πρωία, ο ιδιοκτήτης στον οποίο απευθύνθηκε ο διαχειριστής απάντησε "και εμένα μου χρωστάει ενοίκια, δεν μπορώ να κάνω κάτι, κάντε του μήνυση"!!! Δηλαδή σε αυτήν την χώρα, για να βρεις το δίκιο σου πρέπει να τρέχεις στα δικαστήρια! Τεσπα (φούντωσα πάλι) αν είχαμε φυσικό αέριο θα πληρώναμε μόνο ρεύμα και καθαρίστρια, δεν θα έπρεπε να επωμιστούμε και την ζεστασιά του...

 

Εγώ να σου ευχηθώ να μπορέσεις να αποκτήσεις το μικρό σπίτι στο λιβάδι, να είστε μόνοι σας, ήρεμοι κι ευτυχισμένοι... Εγώ αυτό θέλω!!!

LCizp3.pngI0Pwp3.png

Link to comment
Share on other sites

 

και να καταλληξω στο ρητορικο ερωτημα.. εγω που σε λιγο καιρο θα αγορασω σπιτι τι να πρωτοπροσεξω?????

 

Kαι σε ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ να μην πας σε πολυκατοικία που δεν θα έχει κανονισμό. Οι περισσότερες καινούριες έχουν. Να τον ζήτήσεις από τον ιδιοκτήτη και να τον διαβάσεις προσεκτικά!

Link to comment
Share on other sites

Ούτε πυλωτή που έχει χρήση "πάρκινγκ", έχω ακούσει φίλους που έχουν τρελλά προβλήματα...

 

 

Όλες οι πυλωτές έχουν χρήση πάρκινγκ, είναι υποχρεωτικό από το νόμο να έχει η πολυκατοικία πάρκινγκ είτε κλειστό είτε στην πυλωτή ανάλογα τα διαμερίσματα που έχει. Και μένα υπάρχουν άνθρωποι στην πολυκατοικία μου που φεύγουν για την δουλειά τους στις 4 και στισ 5 το πρωί........το καλοκαίρι έχω εγερτήριο νωρίς δηλαδή:D

Άσε δε ο ένας που έχει χαλάσει ο μηχανισμός του που ανοιγοκλείνει τα κάγκελα και βάλθηκε να τον τεστάρει στις 1 το βράδυ:evil:

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

επαναφερω το θεμα να γραψω τον πονο μου, γιατι αλλιως θα κατεβω κατω και θα μου ανεβει η πιεση 100.. αφου δεν δουλευεις κυρια μου, μεγαλα παιδια εχεις που πανε σχολειο, ειναι δυνατον να σηκωνεσαι στις 10 και να θυμασαι να βαζεις σκουπα και να τραβας επιπλα τωρα??? εχε χαρη που δεν εχει ξυπνησει ο μικρος και ειμαι κ εγκυος και δεν θελω να συγχιστω.. καταραμενη βλακεια, καταραμενη ηλιθιοτητα.. ειναι δυνατον η λογικη να ειναι υποκειμενικη????

the hand that rocks the cradle, is the hand that rules the world..

πριγκιπακος και νεραϊδουλα ..

Link to comment
Share on other sites

επαναφερω το θεμα να γραψω τον πονο μου, γιατι αλλιως θα κατεβω κατω και θα μου ανεβει η πιεση 100.. αφου δεν δουλευεις κυρια μου, μεγαλα παιδια εχεις που πανε σχολειο, ειναι δυνατον να σηκωνεσαι στις 10 και να θυμασαι να βαζεις σκουπα και να τραβας επιπλα τωρα??? εχε χαρη που δεν εχει ξυπνησει ο μικρος και ειμαι κ εγκυος και δεν θελω να συγχιστω.. καταραμενη βλακεια, καταραμενη ηλιθιοτητα.. ειναι δυνατον η λογικη να ειναι υποκειμενικη????

 

Δεν εχουν λογικη αυτοι οι ανθρωποι ultraviolet μου μην το ψαχνεις! Ακριβως τα ιδια ζουμε κι εμεις συν του οτι κυκλοφορει ολη μερα με δωδεκαποντα μεγαλη γυναικα. Τωρα ηρεμησε η δικια μου τρελη, στο τσακ ειμαι να παω να ξεκατινιαστω αλλα με συγκρατει ο αντρας μου. Εμεις οι "παθοντες" δεν μπορουμε να κανουμε κατι? (περα απο το ξεμαλλιασμα)

6e27704b68.png

 

1ce464eb8b.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Εμεις οι "παθοντες" δεν μπορουμε να κανουμε κατι? (περα απο το ξεμαλλιασμα)

 

Κι εγω αυτην την απορια εχω.

Τι αλλο πια θα μπορουσαμε να κανουμε οι παθοντες απο αυτες τις καταστασεις..

Το ιδιο βιολι ξανα και ξανα και ταυτοχρονως πολυ ψυχοφθορο..

να κανεις παρατηρηση να συμορφωνεται για μια εβδομαδα,το πολυ, κι επειτα παλι απ την αρχη:τακουνια,φωνες απο συνευρεσεις,πεταμα το τηλ. του ντους,σκουπα στις 1 παρα δεκα το βραδυ....

παραπονα στον διαχειρηστη για χαρτι ανακοινωσεων παλι,κοκ κοκ

 

Αυτοι οι ανθρωποι που δε σεβονται τον συνανθρωπο τους και ποσο ακομη οταν ξερουν πως υπαρχουν μικρα παιδια,η και ηλικιωμενοι,ειναι παρτακηδες και αρκετα ακομη κοσμητικα...

 

 

Για το θεμα της πυλωτης που ακουγεται η καγκελοπορτα το χτυπημα της δηλαδη στους τοιχους οταν τερματιζει(εννοω στις ανοιγομενες,οχι στις συρομενες)ισως θα μπορουσε να τοποθετηθει σφουγγαρι,η καποιο αλλο αφρωδες υλικο που να απορροφα τους κραδασμους και ταυτοχρονα να μειωνει και τον θορυβο.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω αυτην την απορια εχω.

Τι αλλο πια θα μπορουσαμε να κανουμε οι παθοντες απο αυτες τις καταστασεις..

Το ιδιο βιολι ξανα και ξανα και ταυτοχρονως πολυ ψυχοφθορο..

 

Καλείς την αστυνομία και τους πας αυτόφωρο εκείνη την ώρα.

Απλά να είστε προετοιμασμένη να περάσετε κι εσείς το βράδυ σας στο τμήμα.

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

μα να μην εχω ανακαλυψει νωριτερα το θεμα!!! την επιτομη της γαϊδούρας γειτονισας μπορω να γραψω τρια χρονια τωρα στο καινουργιο σπιτι. απο τρυπανι στις 23.30 μεχρι τσακωμους και κλαματα στις 04.00... αλλα τωρα παιρνω την εκδικηση μου... αφηνω τη μικρη, η οποια ξυπναει κατα τις 6.30 να παιζει με τα ξυλινα τουβλακια του αδερφου της και το τραπεζακι δραστηριοτητων με τη μουσικουλα :-)) και περιμενω τη στιγμη που θα μου κανει παραπονα η απο πανω...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...