Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Που κάνω Ρινοπλαστική βοηθείστε με


klarita

Recommended Posts

Για την ρινοπλαστικη σου στον σκ σε ρώτησα lena92.....εκεί θα την κάνω κ εγώ....τι δν σου άρεσε στο αποτέλεσμα???εγώ όπως σου ανέφερα θα κάνω επανεπεμβαση σε αυτόν γιατί η προηγούμενη που είχα κάνει σε άλλον δν με ικανοποίησε πλήρως..

 

Τελικάσ ΝΙΚΗ85, έκανες την επέμβαση? Πως πήγε? Ενδιαφέρομαι κι εγώ για τον σκούρα για την κόρη μου που είναι 18. Εχω μεγάλη αγωνία για το αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Την έκανα την Παρασκευή κ χθες έβγαλα τα ταμπον απο τη μύτη!!σήμερα είμαι με το ναρθηκακι μια χαρά!!!πέντε ώρες χειρουργιο γιατί ο προηγούμενος μου την είχε καταστρέψει τη μύτη....να πας την κόρη σου χωρίς να το σκεφτείς....είναι επιστήμονας ο άνθρωπος!!!

Link to comment
Share on other sites

Την έκανα την Παρασκευή κ χθες έβγαλα τα ταμπον απο τη μύτη!!σήμερα είμαι με το ναρθηκακι μια χαρά!!!πέντε ώρες χειρουργιο γιατί ο προηγούμενος μου την είχε καταστρέψει τη μύτη....να πας την κόρη σου χωρίς να το σκεφτείς....είναι επιστήμονας ο άνθρωπος!!!

 

Ευχαριστώ πολύ, αν και γενικά η πρωτη εντύπωση που είχα από το ιατρείο του ήταν αρνητική. Δε μας εξήγησε σχεδόν τίποτε. Καλή ανάρρωση!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω τη lena92 αν εχει μεινει τελικα ευχαρηστημενη απο το αποτελεσμα της λιποπλαστικης,εχουν μεινει λακκουβιτσες ή οχι ?εγω εχω κανει επεμβαση σε αλλο γιατρο λιποαναροφησης και μου εχουν μεινει λακκουβες και θα ηθελα να προχωρησω σε δευτερη διορθωτικη αλλα φοβαμαι το αποτελεσμα και αν οι τιμες για λιποπλαστικη ειναι πολυ ακριβες ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπέρα σας. επειδή ετοιμάζομαι και εγώ να κάνω ρινοπλαστική (2η μάλιστα γιατί η πρώτη ήταν λίγο αποτυχημένη!) θα την κάνω στον π.κολ. ξέρει κανεις να μου πει αν είναι καλος?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Έχω κάνει μια ρινοπλαστική και δεν έμεινα ευχαριστιμένη. Όποιος έχει κάτι να με προτείνει ή κάποια συμβουλή θα μου ήταν χρήσιμο.

 

Να πω ότι ψάχνω γιατρό στην Θεσσαλονίκη αλλά αν υπάρχει κάποιος καλός στην Αθήνα θα ήθελα να ακούσω και κάποια άποψη γι'αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

paidia telika o payl...poso pernei sthn epembash???gia rinoplastikh..???

thelw kai diafragma kai plastikh...kaliptei kati h asfaleia tou ika??? se kapoia alla site pou to epsaxa akousa gia times apo 600 eyrw... edw giati milate me xiliarika??? sas parakalw bohthisteme...!!!!psaxnomai polu kairo apo hrakleio kai den 3erw pou na paw.....!!!!! :cry:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλησπερα σε ολες και ολους

πρωτη φορα εδω και διαβασα περι ωρλ κτλ

καταλαβα οτι το θεμα δεν ειναι ποιος ειναι καλος αλλα το ποσο θα ασχοληθει μαζι σου

προσωπικα με ενδιαφερει να βελτιωσω το λειτουργικο της μυτης σαν προτεραιοτητα και να επεμβω και λιγο αισθητικα

οποια η οποιος εχει να προτεινει καποιον καλο ωρλ να μου στειλει [email protected]

μιλαμε για λεπτες επεμβασεις και δεν ειναι σφραγισμα,οποια εχει κανει και εχει μεινει ικανοποιημενη να στειλει στο μειλ η εδω,αντε καλο βραδυ

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,ειμαι 19 χρονων και ενδιαφερομαι για ρινοπλαστικη(καθαρα για αισθητικους λογους).Γνωριζετε ποιοι ειναι οι καλυτεροι ΩΡΛ στην Αθηνα για τετοια επεμβαση;Εγω μεχρι τωρα που το εχω ψαξει σκεφτομαι πολυ σοβαρα να κανω πρωτα μια επισκεψη στο παυλ..ελη που εχω ακουσει για αυτον τα λιγοτερα κακα λογια,αλλα θα ηθελα να μου πειτε και την γνωμη σας οσοι εχετε τετοιες εμπειριες

Link to comment
Share on other sites

σκούρας αθανάσιος πανψηφή!!!!χειρούργησε τουλάχιστον 4 δικούς μου ανθρώπους και το αποτέλεσμα....ΘΕΪΚΟ!!!!!!με εγγύηση!!!είναι λίγο με τις ώρες του ως άνθρωπος αλλά πάρα πολύ καλός επιστήμονας και μερακλής στην δουλειά του.Δεν θα σου φτιάξει την μύτη που θα του πας απο φωτογραφία ενός διασημου αλλά θα σου φτιάξει την τέλεια μύτη που ταιριάζει στα χαρακτηριστικά του προσώπου σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

neogenitaki σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.Και γω παντως αυτο θελω μια καλυτερη εκδοχη του ευατου μου οχι να αποκτησω τη μυτη ενος ομορφου διασημου και τετοιες βλακειες.Ξερεις μηπως σε ποιο σημειο της μυτης εγινε η αλλαγη?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

Γεια σας, ειμαι καινουρια εδω κ ενδιαφερομαι για ρινοπλαστικη κ σκεφτηκα πως θα ηταν καλο να παρω κ μια ιδεα απο εδω μιας και ειστε αρκετοι οι γνωστες. θελω να μου προτεινετε τους καλυτερους που γνωριζετε απο θεσσαλονικη. ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σκέφτομαι την ρινοπλαστική και επισκέφτηκα τον Μήτσου σε γνωστό Κέντρο στην Αθήνα. Ξέρει κάποιος κάτι για την μέθοδο που χρησιμοποιεί και κατά πόσο το αποτέλεσμα μετά την εγχείρηση είναι μονιμό? Έχει κάνει κάποιος επέμβαση σε αυτόν για να μου πει την εμπειρία του?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεία σας παιδιά!Διαβάζοντας τις αναρτήσεις σας μου λύνονται πολλές απορίες και σας ευχαριστώ πολύ για αυτο! Ενδιαφέρομαι να κάνω ρινοπλαστική μα δυστυχώς καθ οτι είμαι φοιτήτρια και δεν εργάζομαι μου είναι δύσκολο να διαθέσω 3.000 κ 4.000 ευρω σε πλαστικό...επειδή έχω και διάφραγμα που την επέμβαση αυτή μου την καλύπτει το ικα αναρωτιέμαι αν χρησιμοποιώντας την ασφάλεια πέφτει το κόστος της πλαστικής.. μπορεί να ρωτάω βλακείες δεν ξέρω πολλά από αυτά μα όποιος ξέρει ας κάνει τον κόπο να μου πει σας παρακαλώ.. πραγματικά θέλω άμεσα να αλλάξω την μύτη μου κουράστηκα να με ρίχνει ψυχολογικά..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Έχει κανείς εμπειρία από δημόσιο νοσοκομείο; Για διάφραγμα.

Αν ναι, οποιαδήποτε πληροφορία... απαραίτητη!

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! είμαι 21 χρονών και ενδιαφέρομαι και εγώ για ρινοπλαστικη. Η μύτη μου έχει μια μικρή ʽκαμπούραʼ και είναι ελαφρός μεγάλη, γιαυτο και ο λόγος είναι καθαρά για αισθητικούς λογούς.

Είμαι φοιτήτρια στη Θεσσαλονίκη και γιαυτο σκαφτόμαστε με την μητέρα μου τον κύριο Κώστα Παπαιωαννου. Επειδή πολλά ακούγονται για πλαστικούς ʽχασάπηδεςʼ εκεί έξω και έχοντας δει αρκετές αποτυχημένες πλαστικές θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχει κάποιος προσωπική εμπειρία με το κύριο Παπαϊωάννου.

Στο σαιτ του δεν έχει φωτογραφίες από ρινοπλαστικές με πριν-μετά αποτέλεσμα.

Αλλιώς σαν δεύτερη σκέψη σκεφτόμαστε την μετακίνησή μας στην Αθήνα για πλαστική στο κύριο Παυλιδελη ή Σκούρα.

 

Τον κύριο Παυλιδέλη και Σκούρα θα τους προτειμούσα μόνο και μόνο επειδή είναι χειρούργοι ΩΡΛ και έχουν μιά παραπάνω ειδίκευση.Ο δέ κύριος Παπαιωαννου είναι πλαστικός χειρούργος.

 

Όποια απάντηση θα μου είναι χρήσιμη.Ευχαριστώ! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Φιλε μου Λευτέρη σκέφτομαι να κανω ρινοπλαστική και διαφραγμα και επισκέφτηκα επίσης τον Μήτσου σε γνωστό Κέντρο στην Αθήνα.Έχει κάνει κάποιος επέμβαση σε αυτόν για να μου πει την εμπειρία του?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σας,ονομάζομαι Λια είμαι 21 χρονών, από το λύκειο δεν μου άρεσε καθόλου η μύτη μου και γι'αυτό πήρα την απόφαση να την αλλάξω.Θα ήθελα λοιπόν να σας ρωτήσω αν έχετε κάποια προσωπική εμπειρία όσον αφορά την ρινοπλαστική και αν έχετε να μου προτείνετε κάποιο αξιόλογο γιατρό.θεωρώ ότι ο γιατρός είναι καταλυτικός παράγοντας σε μια τέτοια επέμβαση και γι'αυτο θα ήθελα να ακούσω όσο το δυνατόν περισσότερες γνώμες επί του θέματος. τέλος θα ήθελα να μάθω και σε τι ποσό κυμαίνεται μια τέτοια επέμβαση. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

εγώ είχα πρόσφατα πολύ κακό αποτέλεσμα ρινοπλαστικής από τον ΒΠ στο Μαρούσι. δεν θα τον σύστηνα. Μου έκανε πολύ μεγάλη ζημιά λειτουργική και αισθητική που δεν ξέρω αν μπορεί να διορθωθεί με νέο χειρουργείο!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα! Έχω ένα θέμα με την μύτη μου (σκολίωση διαφράγματος) αλλά και αισθητικά δεν είναι έτσι όπως την επιθυμώ. Το πρόβλημα είναι εμφανές και έχει προέλθει (μάλλον) απο κάποιο χτύπημα μπάλας ποδοσφαίρου (μιας και πρώην ποδοσφαιριστής). Θέλω λοιπόν να κάνω διπλή επέμβαση (διάφραγμα/ρινοπλαστική) και έχω "καταλήξει" σε δύο γιατρούς (απο τις διάφορες πληροφορίες στο internet), στον κο Παυλιδέλη και στον κο Σκούρα.

 

Υπάρχει κάποιος απο εσάς που να έχει εμπειρία με αυτούς τους δύο κυρίους? Δεν με ενδιαφέρει να είναι "μαρκετίστας" και να μιλάει με το γάντι, με ενδιαφέρει ΚΑΘΑΡΑ το ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.

 

Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...