Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΦΤΗΝΑ ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΑ!!!!


casperαki

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 619
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

eγω εχω κανει 24 φορες παραγγελια απο το strawberry τα τελευταια δυο χρονια.

ποτε δεν υπηρξε προβλημα. χραρταησιμοποιω visa πιστωτικη

 

μπορειτε να παραγγειλετε αφοβα. τσεκαρετε στην φορμα παραγγελιας ότι ειναι για δωρο.

σε 7-10 εργασιμες θα ερθει ειδοποιητηριο στο σπιτι σας ότι εχετε συστημενο δεμα στα ελτα της περιοχής σας. περνετε την ταυτοτητα σας και πατε και το παραλαμβανετε.

δεν εχει τελωνειο , εχω κανει παραγγελια και 200 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

casperaki "Να σαι καλά κορίτσι μου, που μας άνοιξες τα μάτια.."

 

μόνο , ελπίζω μέχρι να έρθουν τα καλλυντικά ..να μην έχουμε βγάλει η μία τα μάτια

 

της άλλης και δεν προφτάσουμε να χρησιμοποιήσουμε τα ρίμελ κ τις μάσκαρα :mrgreen:

 

Πως γίνεται και είμαστε έτσι πάντα έτοιμες για "καυγά" δεν το καταλαβαίνω :rolleyes:

 

 

p.s. Aπο κρεμούλες ημέρας (όταν είσαι λίγο πριν τα πρώτα -άντα) ποια προτείνετε για καλή οι μυημένες ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!

Λοιπόν, μόλις μου απάντησαν ότι από όσο γνωρίζουν σπάνια κολλάνε δέματα στο ταχυδρομείο. Οι αποστολές έρχονται με ταχυδρομείο και ειδοποιούμαστε να παραλάβουμε από το τοπικό ταχυδρομείο στην περιοχή μας.

Λογικά έτσι πρέπει να είναι, από όσο μου είπαν και άλλοι που έχουν παραγγείλει δέματα από Αμερική.

Η δική μου παραγγελία είναι ? 124 οπότε θα σας πω με σιγουριά μόλις παραλάβω

Link to comment
Share on other sites

Με αντικαταβολή πληρώνεται όταν είναι με το ταχυδρομείο? Ή έχετε πληρώσει πριν με πιστωτική?

 

 

Εγώ το έκανα με πιστωτική.Μπορείς και με paypal , αν έχεις λογαριασμό.

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

μόνο , ελπίζω μέχρι να έρθουν τα καλλυντικά ..να μην έχουμε βγάλει η μία τα μάτια

 

της άλλης και δεν προφτάσουμε να χρησιμοποιήσουμε τα ρίμελ κ τις μάσκαρα :mrgreen:

 

Πως γίνεται και είμαστε έτσι πάντα έτοιμες για "καυγά" δεν το καταλαβαίνω :rolleyes:

΄

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Εγώ, όπως είπα, παρήγγειλα από το strawberrynet μία μάσκαρα. Μου ήρθε μία εβδομάδα μετά με ΕΛΤΑ. Δεν πέρασε τελωνείο. Και επειδή είχα βάλει διεύθυνση παράδοσης την διεύθυνση εργασίας, το δέμα το παρέλαβε ο security στην είσοδο και μου το ανέβασαν στο γραφείο. Δεν χρειάστηκε να πάω στα ΕΛΤΑ να παραλάβω.

Πάντως, αφού είχα κάνει την παραγγελία έχοντας διαβάσει από εσάς για το site, το ανακοίνωσα στις συναδέλφους και μία μου είπε ότι ψωνίζει συστηματικά από εκεί και μεγάλες παραγγελίες και ποτέ δεν πέρασε τελωνείο.

Η δική μου παραγγελία ήταν μικρή όμως, 25 ευρώ, άρα δεν νομίζω να περνούσε ούτως ή άλλως.

Link to comment
Share on other sites

casperaki "Να σαι καλά κορίτσι μου, που μας άνοιξες τα μάτια.."

 

μόνο , ελπίζω μέχρι να έρθουν τα καλλυντικά ..να μην έχουμε βγάλει η μία τα μάτια

 

της άλλης και δεν προφτάσουμε να χρησιμοποιήσουμε τα ρίμελ κ τις μάσκαρα :mrgreen:

 

Πως γίνεται και είμαστε έτσι πάντα έτοιμες για "καυγά" δεν το καταλαβαίνω :rolleyes:

 

 

p.s. Aπο κρεμούλες ημέρας (όταν είσαι λίγο πριν τα πρώτα -άντα) ποια προτείνετε για καλή οι μυημένες ?

 

Εγω χρησιμοποιω της lancome primodiale ενυδατικη ημερας.Και της νυχτος ειναι ΤΕΛΕΙΑ.Οταν μπορεσω θα την παραγγειλω και αυτην.

Εξαρταται απο το τυπο της επιδερμιδας σου.Εμενα αυτη μπορει να ειναι τελεια αλλα για σενα χαλια.

Πηγαινε στα χοντος και κανε οτι ενδιαφερεσαι για αγορα και ζητα δειγμα.Παλιοτερα αυτο εκανα.Μεχρι να βρω αυτο που θελω και το αγοραζα.ΓΙα αυτο τον λογο ειναι τα δειγματακια

ΒΕβαια πολλες φορες οι πωλητριες στα σταντ δεν δινανε , δεν ειχανε κτλ....

 

Παντως η κρεμουλα μου σωτηρια.Μου ειχε τελειωσει η ενυδατικη απο τον 6 μηνα της εγκυμοσυνης μου και πηρα μια φτηνα απο φαρμακειο με τριανταφυλλο η οποια δεν μου εκανε τιποτα...γεννησα και ακομα να παρω ....πηρα πριν λιγο απο φραουλονετ αυτη της lancome.και το δερμα μου εχει αλλαξει μεσα σε λιγες μερες που ητν χρησιμοποιω!!!!Την λατρεευω.Αλλα ξαναλεω δοκιμασε πριν παρεις.

Λιγο πριν τα τριαντα η συσταση της ενυδατικης πρεπει να αλλαζει.Δεν επαρκει πλεον αυτες οι απλες που βαζαμε στα 24, 25.....ειναι πιο πλουσιες..και πιο ακριβες.Οσο μεγαλωνουμε εμεις τοσο ακριβαινουνε και οι κρεμες.Αλλα χαλαλι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια με εχετε ξεσηκωσει!!!!!!!!!1ευχαριστουμε για τις πληροφοριες!!θελωωωωωωωωωωω τοοοοοσο πολυ να παρω αρωμα...ειχα να βαλω απο την εγκυμοσυνη συν τον πρωτο χρονο της μικρουλας μου για να μην την ζαλισω..μμμ συνολο 2 χρονια και βαλε..θελω να ανανεωθω αρωματικα.. διοτι τα ειχα χαρισει ολα τα δικα μου,τελεια σαιτς..να ειστε καλα!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

gia αρωμα αν και δεν εχω παρει απο εκει τσεκαρε καλυτερες τιμες εχει το xfragrance

Lene ta kortisa oti einai αξοπιστο!!!Εχω τρελαθει και εγω αυτες τις μερες και θελω να παρω τοοοσααα πολλααααα!!!

Link to comment
Share on other sites

οντως βρηκα εκει το 50αρι D&C-ειμαι κλασικος τυπος στα αρωματα-και το Νοα σχεδον μιση τιμη απο εδω..δηλ.το πρωτο περιπου 33 ευρω και το δευτερο 25 περιπου!!και εγω εχω ξεμυαλιστει1!!!αχ αχ!!!και ειναι πολλα τα ατιμα τα εξοδα!!να σαι καλα για την ενημερωση!!!!!!!!!!!!!!!!!!καλα ψωνια!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΦΦΦΦΦΦ ...τι θελω και μπαινω σε αυτα τα τοπικ???:)

Παρηγγειλα απο το fragancex την simply της clinique που εχει σταματησει να ερχεται στην Ελλαδα απο περυσι και ειχα φαει τρελο κολλημα...25ε τα 50μλ.

Και επειδη 1 ισον κανενα πηρα και το αγαπημενο μου makeup της lancome,21 και κατι αυτο.

Θα σας πω σε 7-12 μερες.

Ευχαριστουμε

tyazp2.png

C9SDp2.png

 

Και το κοριτσακι μας ηρθε στις 10/10/11.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ξερετε αν κάποια απο τις μάρκες που εχει ειναι φυτικά χωρις παραβενες κτλ??????

 

αχ και εγω ηθελα να το ρωτησω αυτο γισ να ε[αιρνα καμια κρεμουλα...ξερει καποια κοπελια ισως??

Link to comment
Share on other sites

ετεροχρονησμενα αλλα ποτε αργα .

κάτι σχετικά με τα tester... το νου σας μήπως είναι χρησιμοποιημένα και παραλάβετε μισό μπουκάλι άρωμα... αν δείτε κάπου λέει πόσα ακριβώς Ml είναι.. καποιο που είδα έγραφε 64 οπότε ήταν στάνταρ χρησιμοποιημένο.

chiqui 65 ml ειναι, χωρις να ειναι χρησιμοποιημενα γιατι καποιες εταιρειες συνηθως με ακριβα αρωματα ΔΕΝ ΒΓΑΖΟΥΝ 100 ΜL δεν τρελενομαι απλα αν διαβαζες στο site θα εβλεπες πως δεν ειναι used ,

τωρα οποια εχει την μυγα .. ας την αφησει να φυγει ... εγω δεν εχω χρονο να ασχολουμε με τετοια ( αυτες τς μερες τσεκαρω αλλο ενα ηλεκτρονικο καταστημα αναμένετε αποτελεσματα)

 

Tην παρασκευη που μας περασε παρελαβε η μητερα μου καποια αρωματα που τις εστειλα δωρο 5 εργασιμες χωρις εκτελωνισμο και μου εστειλαν ηλεκτρονικα coupons με δωρακια για προσωπικη χρηση

ειχα αρκετο καιρο ν ασχολειθω με αρωματα γιατι οπως εγραψε μια μανουλα πριν 9 μηνες η εγκυμονυνη αλλους 10 τωρα με την μικρη τα αποφευγω αλλα στελνω τα δωρακια μου απο εκει :wink:

αντε καλοφορετα

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω μια coverderm luminati κρέμα προσώπου αλλά ούτε στο strawberry ουτε στο hellascosmetics βρήκα τη μάρκα αυτή. Υπάρχει καποιο άλλο site που την έχετε δει?

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites

τελικα παρελαβε καμια;;;;

 

Εγώ παρήγγειλα την Πέμπτη και οχρόνος παράδοσης είναι 7-12 ημέρες.

Άρα αναμονή!!

Και ανυπομονώ να τα παραλάβω, όχι μόνο για να δω εάν όντως είναι όπως τα λένε, αλλά και για να δω εάν θα πληρώσω τελικά εκτελωνιστικά.

Από το site πάντως μου απάντησαν ότι σπάααανια συμβαίνει αυτό, να κολλήσει δηλαδή στο τελωνείο παραγγελία.

ΕΙΔΩΜΕΝ!

Link to comment
Share on other sites

thank u casperaki αυτό θα κάνω,

σχετικά με την bepanthol, δεν είναι και πολύ αγνή , έχει 4 paraben

 

περίπου αν θυμάμαι καλά ..

 

 

Bιολογικά / φυσικά καλλυντικά είναι τα bioplasis (σε επιλεγμένα

 

φαρμακεία) .

 

Για κάποιον που το ψάχνει μπορεί να βρεί διάφορα καλλυντικά

 

σε εξειδικευμένα καταστήματα βιολογικών προιόντων :wink:.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...