Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

5μηνη απουσία, ένας θανατος και ελπίδες για μωρό


Skybeam

Recommended Posts

Τα συλληπητηρια μου,και απο μενα...να'σαι καλα να την θυμασαι!!!!

Ειμαι και γω μια απο της κοπελες που εχουν χασει αγαπημενο προσωπο(μπαμπα μου)και σε μικρη ηλικια!!!!

Αν και πιστευω σε αυτο που λενε,πολλες γενιες τωρα...οτι το παιδι ορφανευει απο μανα!!!!

Σου ευχομαι σιγα-σιγα ο πονος να καταλαγιασει(οσο γινεται φυσικα)...και στην θεση του,να ερθει παλι το χαμογελο με τον ερχομο ενος υγιεστατου μωρου!!!!!!!!!

line_m121_beg_40_time_1200978000_text_cf20e3e9fcf220eceff520e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 91
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Skybeam

καλησπέρα,

μόλις διάβασα την ιστορία σου και θυμήθηκα περίπου τα δικά μου....

Παντρεύτηκα 1/7/2006 και κουμπάρα στο γάμο μου ήταν ο δεύτερος πιο αγαπημένος μου ανθρωπος στη γη η νονά μου.Σαν μάνα μου την είχα, μαζί της μεγάλωσα δεν είχε κανένα δικό της έναν αδελφό που υπεραγαπούσε πέθανε χρόνια πολλα και ήμουν το μωρό της όπως για μένα ήταν η μάνα μου.Μάνα τη φώναζα και αισθανόμουνα πολύ τυχερή που είχα 2 μαμάδες....

Ο γάμος μου από τις προετοιμασίες μέχρι που ντύθηκα νύφη ήταν για κείνη η ωραιότερη περίοδος της ζωής της, τόλεγε και έκλαιγε από χαρά.....Μας πάντρεψε και 2 μέρες αργότερα που φεύγαμε ταξίδι μέλιτος με φίλησε, και μου είπε:περιμένω να γυρίσεις με μωρό στην κοιλία σου του χρόνου νάχουμε άλλες χαρές.......Για παιδί δεν είχαμε προσπαθήσει ακόμη θαήταν ο πρώτος μας μήνας, χαμογέλασα της το υποσχέθηκα και θυμάμαι ακόμη που μας συνόδεψε μέχρι την αυλή για καλό δρόμο....ηταν η τελευταία φορά που την είδα......

7 μέρες αργότερα και ενώ ήμουνα ταξίδι μέλιτος πνίγηκε...........Δεν μου είπαν τίποτα με ξεγέλασαν για 5 μέρες που τη ζητούσα στο τηλέφωνο και δεν απαντούσε.....και με το που προσγειώθηκα Αθήνα έμαθα την αλήθεια.....Εκλαιγα με λυγμους,ήθελα να τη δω, φώναζα να την ξεθάψουν με κρατούσαν με κάτι ενέσεις ηρεμιστικές.....κανείς δεν σκεφτόταν πως της είχα δώσει και μία υπόσχεση......Ημουνα έγκυος.Το ανακάλυψα όταν είχα πόνους και απίστευτο αίμα 1,5 μήνα μετά.Δεν είχα καταλάβει ότι εχω και καθυστέρηση το είχα ξεχάσει μέσα στη θλίψη μου......

Το χαμό της και το χαμό του μωρού μου δεν τα ξεπέρασα ποτέ.ομως ο ερχομός του γιού μου 1 χρόνο μετά με γλύκανε.Οταν ξανάμεινα έγκυος με πόλυ προσπάθεια και προβλήματα ήταν εκείνη που ήρθε στο όνειρό μου να μου πει:να μας ζήσει ο γιος!!!!!!!!!!!

αυτή η φωνή μέσα μου μου έδινε κουράγιο και ελπίδα κάθε φορά που τα πράγματα δεν πήγαιναν και τοσο καλά.Στη γέννα μου την άκουγα να μου δίνει συμβουλές και κουράγιο όπως έκανε πάντα.......ήταν εκεί πάλι......

Γιαυτό σου λέω πρώτα να ηρεμήσεις και να δεις όλα θα πάνε καλά.Θα κάνεις τη μπουμπου σου και η μανούλα σου θαναι δίπλα σου κάθε στιγμή.....Ισως ναναι και καλύτερα έτσι.....

Περιμένω νέα ευχάριστα συντομα

Συγνώμη αν σας κούρασα με την πολυλογία μου.....

Ρέα

Link to comment
Share on other sites

Ax βρε Ρέα μου, συγκινήθηκα πάλι... Να σου ζήσουν τα μπεμπέ σου και να είσαι καλά να θυμάσαι τη νονά σου... Είναι απίστευτο πόση χαρά παίρνει κανείς όταν βλέπει αγαπημένους του που πέθαναν στα όνειρά του.

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Η μαμά μου πέθανε στα χέρια μου. Ήταν ο πιο αγαπημένος μου άνθρωπος, η φίλη μου, η σύμβουλός μου, η χαρά του σπιτιού. Δεν νομίζω ότι θα υπάρξει άλλος άνθρωπος που θα μ' αγαπήσει όσο εκείνη, ούτε σύζυγος, ούτε παιδιά.

Την ημέρα που πέθανε ξύπνησα από ένα όνειρο που έδειχνε ένα παλιό τρένο να φεύγει προς τα αριστερά, αφήνοντας πισω του λευκό καπνό κι ένα άλλο σύγχρονο τρένο να έρχεται προς τα δεξιά και να διασταυρώνονται.

Ήμουν ήδη έγκυος στο τρίτο μου παιδί όταν έφυγε η μητέρα μου, αλλά δεν το ήξερα ακόμα. Εύχομαι εκείνη τη στιγμή που έφευγε, που όπως λένε αποκτάς πλήρη γνώση για όλα, να το κατάλαβε... ήταν το τελευταίο της εγγόνι και το μόνο που δεν γνώρισε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η δικιά μου μητέρα έχει πεθάνει πριν από 8 χρόνια από καρκίνο..δυστυχώς δεν πρόλαβε να δει την μοναδική εγγονή της..τώρα που έχω γίνει μητέρα και εγώ την βλέπω συχνά στον ύπνο μου...

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι θα υπάρξει άλλος άνθρωπος που θα μ' αγαπήσει όσο εκείνη, ούτε σύζυγος, ούτε παιδιά.

Kι εγώ το ίδιο.

 

Την ημέρα που πέθανε ξύπνησα από ένα όνειρο που έδειχνε ένα παλιό τρένο να φεύγει προς τα αριστερά, αφήνοντας πισω του λευκό καπνό κι ένα άλλο σύγχρονο τρένο να έρχεται προς τα δεξιά και να διασταυρώνονται.

Απίστευτο!

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου γλυκό, λυπάμαι για τη μανούλα σου και όσα περασες...

Έτσι εξηγείται το γεγονός ότι χάθηκες..

Εύχομαι μέσ' από την καρδιά μου, να έρθει πολύ συντομα μια εγκυμοσύνη, που ν' αναπληρώσει την απουσία της γλυκειάς σου μανούλας....!!

ITKtp2.png

Feiyp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δεν μπορείτε να φανταστείτε πως με συγκινήσατε, με πήραν τα ζουμιά...:cry::cry::cry:

Εγώ με την μανούλα μου δεν τα πάμε πολύ καλά γιατί είναι παράξενη και όλο μαλώνουμε (αν και δεν το θέλω καθόλου), αλλά την έχω τόσο πολύ ανάγκη και την αγαπάω τόοοοσοοο πολύ που και μόνο στη σκέψη πως θα την χάσω κάποια στιγμή, κλαίω με λυγμούς...

 

Και 1 φορά που είμασταν ξαπλωμένες σε έναν καναπέ στο σπίτι μου εγώ η μάνα μου και η μικρή, δεν ξέρω πως ήρθε η συζήτηση, κάτι έβλεπα μάλλον και συγκινήθηκα και μου λέει : Δηλαδή αν πεθάνω εγώ τι θα κάνεις?

Και άρχισα να κλαίω πάνω στην αγκαλιά της σαν μικρό παιδί με αναφυλητά...

Μου λέει: Σταμάτα να κλαίς σε βλέπει και το παιδί και στεναχωριέται (γιατί η μικρή έλεγε: "κλαίει το μαμά") και μόνο τότε σταμάτησα...

 

Αφήστε κορίτσια θα χάσω τη γη κάτω από τα πόδια μου όταν γίνει αυτό...

Αμάν με συγκηνήσατε πάλι, δεν βλέπω το πληκτρολόγιο από τα δάκρυα...

 

Δε θα ξαναμπώ εδώ, όλο με κάνετε και κλαίω σαν να'ταν δικοί μου οι συγγενείς σας...

Και πάλι συλλυπητήρια και καλό κουράγιο σε σας και στις οικογένειές σας...

 

%CE%BA%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%B1+2.jpg

433965qzur0la2nd.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Και άρχισα να κλαίω πάνω στην αγκαλιά της σαν μικρό παιδί με αναφυλητά...

 

Κι εγώ τα έκανα αυτά πριν μου φύγει:( Άσε mor@ki, μην τα σκέφτεσαι ακόμα κουκλίνα μου, δυστυχώς αυτός είναι ο νόμος της φύσης... Να χαίρεσαι και το μπεμπί σου και να σκέφτεσαι πως όταν θα έρθουν δύσκολες στιγμές θα έχεις τη δύναμη να τις αντιμετωπίσεις:)

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 εβδομάδες μετά...

Πολλές θετικές σκέψεις, όχι μια!!!

Σου εύχομαι να φέρεις στον κόσμο πολύ σύντομα το Μιραντάκι σου και η σκέψη της μανούλας σου να σε συντροφεύει πάντα.

Βάλε Παναγία μου, το χέρι σου, να πάνε όλα καλά...!!

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ μπέμπα μου! Τελευταία βέβαια όλο το σύμπαν δείχνει να συνομωτεί... εναντίον μου, αλλά δεν το βάζω κάτω!:)

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα τι σου συνέβη... Καλή δύναμη σου εύχομαι, είμαι σίγουρη πως θα είναι κοντά σου πάντα, γιατί δε θα φύγει ποτέ απ΄την καρδιά σου. Μ΄έβαλες σε πολλές σκέψεις...

Εύχομαι επίσης σύντομα να κρατήσεις αγκαλιά το Μιραντάκι σου!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

SKYBEAM

ΣΗΜΕΡΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ!

ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΚΑΙ ΓΩ ΓΟΝΙΟ (ΠΙΟ ΜΙΚΡΗ ΟΜΩΣ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ)ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΗΣ ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΙΔΙΟ ΜΕ ΤΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΣΟΥ!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ

ΜΑΙΡΗ 1

Link to comment
Share on other sites

Skybeam κουράγιο κορίτσι μου! Πολλά συλληπητήρια για τη μανούλα σου! Δε θα θέλει να σε βλέπει από ψηλά..... να κλαις!!!!!!

Κι εγώ έχασα τον πατέρα μου πριν 6 1/2 χρόνια κι ακόμη τον βλέπω στον ύπνο μου πολλές φορές!

Κοίτα...... να θυμάσαι όμορφες στιγμές μαζί της (όσο γίνεται δηλαδή......) γιατί πραγματικά κάτι τέτοιο...... είναι πάρα πολύ ανακουφιστικό!

Η ζωή συνεχίζεται!!!! Σου εύχομαι ολόψυχα να αποκτήσεις πολύ γρήγορα το παιδάκι που θέλεις!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχεισ την αμερηστη συμπαρασταση και απο εμενα.εγω εχασα την μαμα μου πριν 4 χρονια εντελωσ ξαφνικα.την βρηκα στην αυλη του σπιτιου μασ να ξεψυχαει απο εγκεφαλικο.με καταλαβε αλλα πιστευω οτι καταλαβε και το τελοσ τησ.αυτο το γεγονοσ με εχει σημαδεψει για ολη μου τη ζωη.ομωσ ο χρονοσ ειναι ο καλυτεροσ γιατροσ.ο πονοσ γλυκαινει και αυτο που μενει ειναι ολεσ οι ομορφεσ στιγμεσ που περασεσ μαζι τησ.ημουν αρραβωνιασμενη και στο γαμο μου μου ελειψε πολυ.δεν θελω να θυμαμαι το γαμο μου γιατι η απωλεια τησ με ειχει καταρακωσει(ειχε μολισ 1 χρονο).τωρα προσπαθω και εγω να μεινω εγκυοσ με 3εξωσωματικεσ και καθε φορα που μπαινω σε αυτην την διαδικασια σκεφτομαι οτι μου δινει δυναμη απο εκει ψηλα να συνεχισω.ευχομαι να πανε ολα καλα απο δω και περα στην ζωη σου.δυστυχωσ ολοι μασ θα περασουμε καποια στιγμη απο αυτη την φαση.φιλακια πολλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αγαπητά μέλη γειά σας!

 

το θέμα αυτό έχει κλειδωθεί.

Το αντίστοιχο θέμα βρίσκεται πλέον στο ParentsCafe.gr

 

Για να μεταφερθείτε εκεί, πατήστε σε αυτό το σύνδεσμο

 

http://www.parentscafe.gr/forumdisplay.php?f=18θα σας οδηγήσει στο νέο φόρουμ, στο οποίο μπορείτε

είτε να κρατήσετε τον υπάρχον λογαριασμό σας/να τον μετονομάσετε

είτε να δημιουργήσετε καινούριο λογαριασμό.

 

Τα φόρουμ έχουν ξεχωριστές βάσεις δεδομένων και οι δημοσιεύσεις σας, ακόμα και αν κρατήσετε το ίδιο όνομα χρήστη, δεν θα συνδέονται μεταξύ τους.

 

To ParentsCafe.gr δημιουργήθηκε απο τους διαχειριστές του Parents.gr (ΕΕΕΓ) έτσι ώστε να εξυπηρετήσει τις ανάγκες των μελών για διασκέδαση και ψυχαγωγία, οι οποίες δεν ήταν δυνατόν να καλυφθούν απο την ΕΕΕΓ και την ιστοσελίδα parents.gr για οικονομικούς λόγους/λόγους του καταστατικού της. (Διαχειρίστρια του parentscafe.gr είναι η Μ.Στυλιανάκη, το parentscafe.gr όμως, δεν ανήκει στην ΕΕΕΓ)

 

Έτσι ώστε να γράψετε σε αυτό το τόπικ που παραθέτουμε,

θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τον λογαριασμό σας στο www.parentscafe.gr

 

- μέσω του εμαιλ που θα σας αποσταλεί ( η πιο σύντομη μέθοδος )

ή

- μέσω ειδοποίησης στον administrator(at)parents.gr

με το εξής κείμενο

"Διατηρώ τον εξής λογαριασμό με όνομα χρήστη : .... και θα ήθελα να μου τον ενεργοποιήσετε και στο parentscafe.gr / θα ήθελα να μου τον ενεργοποίησετε και στο parentscafe.gr και να μετονομάσετε και σε .....(νέο όνομα χρήστη) "

 

Η αλλαγή αυτή είναι απαραίτητη για την καλή λειτουργία του parents.gr σαν ενημερωτικό εργαλείο για τους γονείς και καθιστά δυνατή την συνέχιση της λειτουργίας του site.

Η βάση δεδομένων του parents.gr δεν μπορεί πλέον να δεχτεί τις δημοσιεύσεις ψυχαγωγικού χαρακτήρα και έτσι πλέον το περιεχόμενο που είναι ψυχαγωγικό ενώ και κείμενα/τόπικ κοινωνικής δικτύωσης έχουν μεταβιβαστεί στο νέο site το οποίο βρίσκεται σε άλλο σέρβερ και έχει την δική του ξεχωριστή βάση δεδομένων.

 

Περισσότερα για αυτό θα μπορέσετε να διαβάσετε εδώ:

(παλιότερος σύνδεσμος που βρίσκεται στις ανακοινωσεις και πρωτο ανακοινωνε αυτη την αλλαγή)

 

Παρακαλούμε μην ανοίγετε στο parents.gr νέα παρεμφερή θέματα καθώς θα κλειδώνονται απευθείας

 

ευχαριστούμε!

Απαγορεύεται η χρήση προσβλητικών εκφράσεων, η παράθεση χυδαίου , άσεμνου ή προστατευόμενου απο νόμους πνευματικής ιδιοκτησίας υλικού και οι προσωπικές επιθέσεις.Ο σχολιασμός της συμπεριφοράς των μελών, είναι αποκλειστικά θέμα της διαχείρισης και των συντονιστών του forum της ΕΕΕΓ

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...