Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ανύπαντρες μητέρες ? Υπάρχουν εδώ ?


Recommended Posts

Οχι μωρε,οχι βια.Απλα μ'εχει πιασει τρελο αγχος για τις εξελιξεις.Σκεφτομαι μεχρι ποτε θα εχω γαλα για το παιδι μου.Σε τι κοσμο το εφερα για να ζησει κ.τ.λ.Φιλοσοφικα ζητηματα και πρακτικα θεματα τα οποια δεν ξερω πως θα καταφερουμε ολοι μας να τα διαχειριστουμε.Τρελη αγωνια.Τι θα τρωμε?Θα'χουμε να πληρωνουμε τα βασικα μας?Και τελικα θα βγει κατι απο αυτο?'Η τζαμπα θα πανε οι κοποι μας?Αυτα και αλλα πολλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλημέρα, εγώ τι να πω; δεν έχω καν γεννήσει ακόμα και αγχώνομαι πάρα πολύ και δεν κάνει καλό και στην κατάστασή μου...

Και μετά τα χθεσινά...είμαι ακόμα πιο πεσμένη...

There is no way to be a perfect mother but a million ways to be a good one!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια,γεια σας και απο μενα.Εχω ξαναγραψει στο φορουμ αυτο καποια στιγμη και αποψε αποφασισα να σας συστηθω και παλι και να σας πω δυο λογια για την ιστορια μου.Εκανα προσπαθειες για παιδι εδω και 5 χρονια.Τα προηγουμενα 4 ειχα σχεση με καποιον και αφου του δηλωσα απο την αρχη οτι θελω να κανω παιδι,οικογενεις το δεχτηκε και ετσι αρχισαμε τις προσπαθειες.Περασαν 4 δυσκολα χρονια πριν αποφασισει να ..φυγει στη μεσα της τελευταιας προσπαθειας το καλοκαιρι που περασε.Απο τοτε αποφασισα να προχωρησω μονη μου με ξενο σπερμα.Τελικα τα καταφερα,πριν λιγες μερες βγηκε η χοριακη,ειδαμε μετα απο λιγο και σακο,ολα καλα.

Και βλεπω να πραγματοποιειται το ονειρο μου,οι κοποι μου,τα χειρουργεια,οι αγωνιες μου, ολα ξεπληρωθηκαν.

Δεν σας κρυβω ομως οτι με εχει πιασει ενας ανομολογητος φοβος σχετικα με το επωνυμο του παιδιου,τη θεση του στην κοινωνια,την αποκτηση πατρωνυμου και ολα αυτα.Οι δικοι μου ειναι διπλα μου,με στηριζουν ευτυχως.

Διαβαζω αυτες τις μερες σχετικες συζητησεις σας περι ολων αυτων τωνθεματων και βλεπω ποσο πολυ στηριζετε η μια την αλλη.Δεν γνωριζω αλλες κοπελες στην ιδια θεση με μενα εδω στην πολη μου και θα ηθελα να με ενταξετε στην ..παρεα σας αφου εχουμε,θα εχουμε,αν ολα πανε καλα με την εγκυμοσυνη μου,πολλα κοινα.

Απο τη μια νιωθω τοσο χαρουμενη,μα τοσο χαρουμενη και απο την αλλη με εχει πιασει φοβος και ανασφαλεια τρομερη,νιωθω ..μετεωρη απεναντι σε μια κοινωνια που ειναι ετοιμη να βγαλει τα δοντια της.

Καθε μηνυμα σας θα ειναι για μενα μια μεγαλη στηριξη,πραγματικα εχω αναγκη να σας γνωρισω και να με γνωρισετε.

Σας ευχαριστω!

Πότε θάρθεις;; Σε περιμένω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τυχερουλα, εχουμε 2-3 κρητικες σιγουρα αν οχι παραπανω!

ποσο χρονων εισαι? απο θεμα στηριξης για το παιδι βασικα μετα τη γεννα εχεις?

ο περιγυρος να μη σε νοιαζει, εσυ χαμογελα και αστον να σκαει χαχαχαχαχα

για πατρωνυμο βρηκες τις πληροφοριες σου που ρωταγες? το πλεον ευκολο, μη σε νοιαζει

καλη συνεχεια

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γατουλα,γεια σου!Οι γονεις μου και οι πολυ δικοι μου ανθρωποι ευτυχως ειναι διπλα μου.Εζησαν απο κοντα τη σχεση μου,τις αλλοπροσαλες συμπεριφορες του,τις αποτυχημενες προσπαθειες για παιδι,κοντεψαμε ολοι μαζι να τρελαθουμε.Οταν εφυγε αποφασισαν να με στηριξουν σε οποια αποφαση κ αν επαιρνα ειτε να τα παρατησω(ειμαι τωρα στα 44) ειτε να συνεχισω μονη μου πια.

Η θετικη χοριακη επεσε σα βομβα μεσα στο σπιτι,βομβα χαρας,δικαιωσης αλλα και βομβα..αγωνιας,αγχους εκ μερους μου...ξερεις ισως..ξερετε ολες ισως..οι γνωστες ανασφαλειες οσον αφορα στο κοινωνικο προσωπο του παιδιου,το ονομα πατρος.

Εψαξα εδω τα σχετικα που εχετε γραψει και ειδα ποιες θα ειναι οι κινησεις μου στη Νομαρχια,αν ολα πανε καλα μεχρι τελους.

Οικονομικο προβλημα αμεσο δεν εχω,ειμαι δημοσιος υπαλληλος και εχω ενα μισθο,κουτσουρεμενο τωρα πια!Εχω δικο μου σπιτι και κανα δυο οικοπεδακια στο χωριο που ισως παρουν αξια μετα απο χρονια( ετσι λεει ο πατερας μου).

Χαιρομαι που μου γραφεις οτι υπαρχουν κρητικες εδω στο φορουμ,ποιες ειναι;θα ηθελα να τις γνωρισω.

Και κατι αλλο:υπαρχει συλλογος αγαμων μητερων ή κατι τετοιο; καποια στιγμη διαβασα οτι ειναι ανενεργος,ισχυει αυτο;

Πότε θάρθεις;; Σε περιμένω..

Link to comment
Share on other sites

Τυχερουλα να σκεφτεσαι το παιδι σου.Ο ερχομος ενος παιδιου ειναι χαρα.Παντα.Ολα θα πανε καλα και αφου εχεις την στηριξη των δικων σου θα τα καταφερεις μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Ανενεργος ειαι για τη ωρα οντως, ισως καταφερουμε σιγα σιγα α τον ξανακουνησουμε.

Λοιπο λογω ηλικιας (45) ...παλουκωσου κατωωωωωωωωωωω και φρονιμα να πανε ολα καλα τωρα εεεεεεεεεεεεεεεε! Και θα σου λυνουμε αποριες στο μεταξυ!

Και μετα τη γεννα εχεις και 15% αυξηση!!!! Αντε θα παρεις πισω αυτα που σου πηρανε ποιος στη χαρη σου!!!!!!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλώς ήρθες τυχερούλα !

καλή εγκυμοσύνη να έχεις και μην αγχώνεσαι για τίποτα..

όλα είναι τυπικά και διαδικαστικά... θα την βρεις την άκρη..

το σημαντικότερο το πέτυχες !!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το επιδομα γαμου δεν μ ενδιαφερει.Οι αγαμες μητερες παιρνουν επιδομα;Τελος παντων, αυτο δεν ειναι να το ψαξω επι του παροντος.Εδω μας εχουν κοψει επιδοματα και επιδοματα..χαμος εχει γινει και τι θα γινει και στο μελλον φοβαμαι...ωχ Παναγιτσα μου τι μας περιμενει..!

Πότε θάρθεις;; Σε περιμένω..

Link to comment
Share on other sites

Καλή εγκυμοσύνη τυχερουλα, όλα να πάνε καλά σου εύχομαι...

Κορίτσια καλησπέρα, όταν λέτε για νομαρχία και ονόματα εννοείτε ότι μπορούμε να δηλώσουμε ένα οποιοδήποτε όνομα πατρός που είναι καθαρά για ψυχολογικούς λόγους του παιδιού ή κάτι άλλο;

Με ενδιαφέρει και μένα αυτό καθώς δεν θα δεχτώ να αναγνωρίσει το παιδί μου ο πατέρας του, όταν γεννηθεί....

There is no way to be a perfect mother but a million ways to be a good one!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ'ευχαριστώ γάτα...

Είναι τελικά σημαντικό αυτό; ναι ε;

Γιατί θα είναι σαν 'ντροπή' να μην έχει να γράψει το παιδί όνομα πατρός, σε ό,τι έντυπα χρειαστεί στο μέλλον, για να μην αναφέρω το σχολείο...

Υπάρχει καμία μητέρα που να το έχει αντιμετωπίσει αυτό; που να έχει κάπως μεγαλύτερο παιδί;

There is no way to be a perfect mother but a million ways to be a good one!

Link to comment
Share on other sites

Γάτα μη ξύνεις πληγές με το επίθετο.

Επίθετο μπορείς να βάλεις εσύ μόνο στην Νομαρχία Αθηνών.

Γιατί στη Νομαρχία Θεσσαλονίκης σου διαλέγουν ένα τυχαίο από τηλεφωνικό κατάλογο.

χοχοχοχοοχοχοχοχοχοοχοχχοχοχοχοοχχοχο

δε ντρέπονται.....

Αθώα... ακόμα περιμένωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!babycakes,ευχαριστω για τις ευχες σου!

Εξαρταται απο ποια νομαρχια θα..πεσεις; δεν τηρουν ολες οι νομαρχιες τον ιδιο νομο;

Πότε θάρθεις;; Σε περιμένω..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...