Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εγκυμοσύνη και κιλά


Recommended Posts

Καλημερα!

Μην σκεφτεσαι τα κιλα και την κοιλια !

Εμένα με ειχαν πριξει κυριολεκτικά!!!

"Εχεις μικρη κοιλια"

"Δεν πήρες ουτε κιλό"

"Τι μωρο θα βγάλεις"

Μια χαρα κοριτσαρα έβγαλα :-)

Το σωμα ξερει τι κανει!

Μπορει να εχεις κατακράτηση υγρών!

Αρα εισαι 6 μηνων γεμάτοι!

Απλα αν τρως περισσότερο κανε μια υγιεινή διατροφή οχι πολλα γλυκα κτλ!

Ποιος ειναι ο δικός σου προβληματισμός;

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα!

Μην σκεφτεσαι τα κιλα και την κοιλια !

Εμένα με ειχαν πριξει κυριολεκτικά!!!

"Εχεις μικρη κοιλια"

"Δεν πήρες ουτε κιλό"

"Τι μωρο θα βγάλεις"

Μια χαρα κοριτσαρα έβγαλα :-)

Το σωμα ξερει τι κανει!

Μπορει να εχεις κατακράτηση υγρών!

Αρα εισαι 6 μηνων γεμάτοι!

Απλα αν τρως περισσότερο κανε μια υγιεινή διατροφή οχι πολλα γλυκα κτλ!

Ποιος ειναι ο δικός σου προβληματισμός;

 

Καλημέρα!!!

Το θέμα μου είναι ότι με άγχωσε ο γιατρός μου προχθές ότι έχω πάρει πιο πολλά κιλά από το κανονικό για το μήνα μου και ότι τώρα αρχίζουν τα δύσκολα!Πως θα καταλάβω αν είναι κατακράτηση υγρών?(τα πόδια μου από τη γάμπα και κάτω είναι τούμπανο από το καλοκαίρι - αυτό λες να ειναι???)

Link to comment
Share on other sites

Ναι φαινεται κι απο αυτο!

Αν εσυ τρως το ιδιο με πριν και υγιεινά δεν υπάρχει προβλημα!

Ποσο κιλα εισαι; Γιατι και αυτο παιζει ρόλο! Αν εισαι 50-70, 75 αναλογα με το υψος κιόλας δεν πειραζει...!

Κάποιες γυναικες παιρνουν λίγα κιλα και κάποιες υπερβολικά πολλαααα! Πήρες 11 και αλλα 5-6 17 κιλα ειναι εντάξει!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου, fainiaki! Μη σε αγχώνουν τα κιλάκια, παρ' όλο που ο γιατρός σου είναι λίγο αυστηρός κατ' εμέ!

 

Εγώ είμαι τώρα 23η εβδομάδα και έχω την κοιλίτσα που βλέπεις στη φωτό, ξεκίνησα 1.68 με 56 κιλά και τώρα στον 6ο έχω πάρει 7 και είμαι 63, θεωρητικά πολλά για το μήνα μου, αλλά με κοιλιά πολύ μικρή και γενικώς δε φαίνεται στο σώμα (θα μου πεις, πού τα πήρες, στο κεφάλι;;; τι να σου πω!), οπότε και δεν αγχώνομαι! Ο γιατρός μου βέβαια είναι πολύ χαλαρός και όταν του γκρινιάζω ότι πήρα πολλά μου λέει ε, πόσα 3; Και παίρνω τ' απάνω μου :mrgreen: και συνεχίζω να τρώω! Αφού το πρόβλημά μου είναι ότι πήρα που πήρα τα κιλά, αλλά έξω στο δρόμο ακόμα να με αναγνωρίζουν ως έγκυο μέσα απ' τα ρούχα. Και στη δουλειά τα ίδια μου λένε.

 

Στο πρώτο τρίμηνο που ανέβαινε η ζυγαριά κιλό και μήνας είχα λίγο φρικάρει γιατί άκουγα άλλες που στο 1ο τρίμηνο δεν πήραν καθόλου κιλά (και άλλες ως τον 5ο!) και γενικώς επειδή ήμουν πάντα αδύνατη, έλεγα τι στο καλό σ' εμένα θα τύχει να πάρω τόσα πολλά; Αλλά μετά το πήρα απόφαση ότι θα πηγαίνει κιλό και μήνας απ' την αρχή (και πού 'σαι ακόμα, τώρα που θ' αρχίσουν να παίρνουν φουλ βάρος και τα μωράκια μας!) και έτρωγα υγιεινά βέβαια αλλά θεωρώ πολύ σε σχέση με τα δεδομένα μου προ εγκυμοσύνης. Να φανταστείς τρώω 5 γεύματα τη μέρα, όχι ποσότητες, αλλά τρώω! Γενικώς το αποδίδω στην αυξημένη όρεξη!

 

Πάντως, διαβάζω ότι με τον αποκλειστικό θηλασμό αφενός θα τα χάσουμε πολύ εύκολα, αφετέρου ο οργανισμός στην εγκυμοσύνη και ειδικά αν είσαι αδυνατούλα θέλει να αποθηκεύσει λίπος για το θηλασμό (όπως προορίζει η φύση), ώστε όταν θηλάζεις αποκλειστικά μετά να καις από αυτό το λίπος το 1/3 της ημερήσιας κατανάλωσης θερμίδων και τα 2/3 από την (ακόμα πιο) αυξημένη διατροφή που θα κάνεις τότε! Οπότε άνετα και εύκολα θα μας φύγουν όλα!

 

Με ιδανικές προβλέψεις εγώ θα ήθελα να φτάσω τα 12, αλλά μάλλον θα τα ξεπεράσω, εύχομαι όχι πάνω από 15. Ο γιατρός μου είπε από 11 ως 16 θα είμαστε μια χαρά, όχι κάτω από 11 πάντως. Ελπίζω να μη σε ζάλισα και να ένιωσες λίγο καλύτερα!

 

Τα μωράκια μας να είναι γερά εύχομαι και θα μας "τρέξουν" και λίγο και όλα θα επανέλθουν!

GCqDp3.png qpsdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα Josephine!

Ευχαριστώ για τα ενθαρρυντικά σου λόγια!!!

Μια χαρά είναι τα κιλά σου και η κοιλιά σου!!!!!!!!!!!

Κι εγώ στο θηλασμό έχω εναποθέσει τις ελπίδες και στο γεγονός ότι θα ξαναξεκινήσω γυμναστήριο (ελπίζω σύντομα)!!!

Το σημαντικό είναι να γεννήσουμε γερά παιδάκια και όλα τα άλλα θα γίνουν!!!!!:):):):):):):)

Link to comment
Share on other sites

Aχ, ναι ο θηλασμός θα μας σώσει! Κι εγώ κάνω γιόγκα τώρα στην εγκυμοσύνη 2 φορές τη βδομάδα και πολύυυυυ περπάτημα γιατί πριν γυμναζόμουν κι εγώ και τώρα νιώθω ότι έπεσα στην απραξία. Η γιόγκα, εντάξει, είναι πολύ χαλαρή και χαλαρωτική, αλλά το περπάτημα κάτι κάνει πιστεύω! Μετά αν έχεις τη δυνατότητα να πας γυμναστήριο κι έχεις βοήθεια θα επανέλθεις πολύ γρήγορα, και ψυχολογικά και σωματικά! Εγώ ελπίζω να ξεκλέβω χρόνο να κάνω λίγο διάδρομο, έστω μισή ωρίτσα τη μέρα και βόλτες με τον μπέμπη στο σλινγκ!

GCqDp3.png qpsdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας μανούλες, διανύω την 25η εβδομάδα σε δίδυμες κουκλίτσες! Με 1,62 ύψος και βαρυκόκαλη που λένε, ξεκίνησα με 62 κιλά και έφθασα μέχρι τώρα στα 76.

 

Στην πρώτη μου εγκυμοσίνη ξεκίνησα στα 57 κιλά και έφθασα κοντά στα 80.Πήρα και μία εβδομάδα επιπλέον μετά την ΠΗΤ. Πολύ κατακράτηση υγρών μετά τον 6ο μήνα. Τα έχασα αρκετά γρήγορα, μόνο στο στήθος είχα χαλάρωση λόγο του ότι έκοψα απότομα το γάλα.

 

Προσοχή στη διατροφή, χωρίς κρεπάλες με χαζές θερμίδες και όλα θα μας πάνε καλά!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Γεια σας!! εγω ειμαι φρεσκια ακόμα..εχω μπει στον δευτερο και ηδη πηρα 2 κιλα!! Πειναω πολυ και τρωω παραπανω σε σχεση με πριν καθως δεν ετρωγα ποτε πολυ!! Τωρα δεν τρωω βλακειες πχ γλυκα,τσιπς κτλ αλλα τρωω μεγαλυτερες ποσοτητες και συχνα! οταν ανεβηκα στη ζυγαρια επαθα εγκεφαλικο!! Μα δυο κιλα απο τωρα??? Τι να κανω να ελεγξω την πεινα μου?? Δεν ξερω για σας αλλα κοριτσια πειναω πολυυυυυυυυυ!!!!!!!!:evil::evil::evil::evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!! εγω ειμαι φρεσκια ακόμα..εχω μπει στον δευτερο και ηδη πηρα 2 κιλα!! Πειναω πολυ και τρωω παραπανω σε σχεση με πριν καθως δεν ετρωγα ποτε πολυ!! Τωρα δεν τρωω βλακειες πχ γλυκα,τσιπς κτλ αλλα τρωω μεγαλυτερες ποσοτητες και συχνα! οταν ανεβηκα στη ζυγαρια επαθα εγκεφαλικο!! Μα δυο κιλα απο τωρα??? Τι να κανω να ελεγξω την πεινα μου?? Δεν ξερω για σας αλλα κοριτσια πειναω πολυυυυυυυυυ!!!!!!!!:evil::evil::evil::evil::evil:

 

Maraki καταρχήν συγχαρητήρια για την εγκυμοσυνη σου και με το καλο να κρατήσεις το μωρακι σας αγκαλιά!!!

Τα κιλά που πήρες δεν ειναι πολλα.. και βασικό ειναι ποσά κιλά ήσουν πριν...

Αν εισαι αδυνατουλα, τοτε στην αρχή θα πάρεις πιο γρήγορα γιατι το εχει ανάγκη ο οργανισμός...

🐯🐱🐔🐥🐳🐠🐛🐝🐞🐯🐰🐶🐬🐼🐸🐋🐌🎉🎊🎈

Άλλαξες τη ζωή μας ... Εισαι η ζωή μας....🍼

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν με λες και αδυνατούλα!! είμαι 1,60 και ξεκινησα με 54 κιλα. απλα πάντα γυμναζόμουν περπατούσα πολύ και ήμουν της υγιεινής διατροφής! Απλά με πήρε απο κάτω γιατί εχω και κάποιο πρόβλημα στη μέση και ο γιατρός μου είπε να προσέξω πολύ το βάρος μου! Ελπίζω τους επόμενους μήνες να μην πάρω κιλά με τον ίδιο ρυθμό!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν με λες και αδυνατούλα!! είμαι 1,60 και ξεκινησα με 54 κιλα. απλα πάντα γυμναζόμουν περπατούσα πολύ και ήμουν της υγιεινής διατροφής! Απλά με πήρε απο κάτω γιατί εχω και κάποιο πρόβλημα στη μέση και ο γιατρός μου είπε να προσέξω πολύ το βάρος μου! Ελπίζω τους επόμενους μήνες να μην πάρω κιλά με τον ίδιο ρυθμό!!

 

Μια χαρά ειναι το βάρος σου! Εγω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ξεκίνησα με 52-53 κιλά και ύψος 1.67 . Τους πρώτους 5 μήνες πηρα 5 κιλά σαν να το ειχε ανάγκη το σώμα μου και μετα ο οργανισμός απο μόνος του φρέναρε... Καλα ειχα την τύχη οπως και εσυ οι τελευταίοι μήνες να ειναι καλοκαίρι με αποτέλεσμα η ποσότητα του φαγητού να ναι πιο περιορισμένη λόγω ζέστης και να εχω μεγςλη ποικιλία φρούτων ...Εν τελεί πηρα 10-11 κιλά που φύγανε εύκολα με τον θηλασμό . Γενικά να τρως ποιοτικά χωρις να φοβάσαι και αφού γνωρίζεις απο γυμναστική να ξερεις πως το σώμα δεν ξεχνά και επανέρχεται γρήγορα!

🐯🐱🐔🐥🐳🐠🐛🐝🐞🐯🐰🐶🐬🐼🐸🐋🐌🎉🎊🎈

Άλλαξες τη ζωή μας ... Εισαι η ζωή μας....🍼

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ειναι το βάρος σου! Εγω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ξεκίνησα με 52-53 κιλά και ύψος 1.67 . Τους πρώτους 5 μήνες πηρα 5 κιλά σαν να το ειχε ανάγκη το σώμα μου και μετα ο οργανισμός απο μόνος του φρέναρε... Καλα ειχα την τύχη οπως και εσυ οι τελευταίοι μήνες να ειναι καλοκαίρι με αποτέλεσμα η ποσότητα του φαγητού να ναι πιο περιορισμένη λόγω ζέστης και να εχω μεγςλη ποικιλία φρούτων ...Εν τελεί πηρα 10-11 κιλά που φύγανε εύκολα με τον θηλασμό . Γενικά να τρως ποιοτικά χωρις να φοβάσαι και αφού γνωρίζεις απο γυμναστική να ξερεις πως το σώμα δεν ξεχνά και επανέρχεται γρήγορα!

Σε ευχαριστώ πολύ που με ενθαρρύνεις ήδη αρχίζω και νιώθω πιο χαλαρή γιατί γενικά δεν ξέρω πώς να το διαχειριστώ όλο αυτό!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια εγώ πήρα 30 κιλά αλλά λόγω θηλασμού τα έχασα σε 4 μήνες μην απελπίζεστε όλα χάνονται

Χαίρομαι να ακούω για αισιοδοξία! εμενα κορίτσια στον κύκλο μου με έχουν απογοητεύσει παντελώς!!Ακούω γυναίκες να λένε ποτέ δεν θα είναι ξανά το σώμα σου όσο πριν!! Ακόμα και ο άντρας μου με περιπαίζει λέγοντας: ¨βγάλε φώτο το σώμα σου να το θυμάσαι γιατί δεν πρόκειται να το ξαναδείς έτσι"! Δεν μου φτάνουν οι ορμόνες μου που τα εχουν παιξει έχω και τα χαζά σχόλια τους που αυτή τη στιγμή δεν με βοηθούν καθόλου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαίρομαι να ακούω για αισιοδοξία! εμενα κορίτσια στον κύκλο μου με έχουν απογοητεύσει παντελώς!!Ακούω γυναίκες να λένε ποτέ δεν θα είναι ξανά το σώμα σου όσο πριν!! Ακόμα και ο άντρας μου με περιπαίζει λέγοντας: ¨βγάλε φώτο το σώμα σου να το θυμάσαι γιατί δεν πρόκειται να το ξαναδείς έτσι"! Δεν μου φτάνουν οι ορμόνες μου που τα εχουν παιξει έχω και τα χαζά σχόλια τους που αυτή τη στιγμή δεν με βοηθούν καθόλου!

 

Μαρία οσα ακούς ειναι κακίες... Σε πληροφορώ πως το σώμα γίνεται πιο θηλυκό!!! Αν δεν κανεις καταχρήσεις στο διαιτολόγιο σου θα επανέλθεις αμέσως!

Δεν σου συνιστώ να πάρεις 30 κιλά,γιατι δεν κανεις καλο ούτε στο μωρο σου, ούτε στην δίκη σου υγεία ... Να απολαύσεις την εγκυμοσυνη σου & να θυμάσαι μέσα απο σένα τρέφεται το μωρακι σου!!!

🐯🐱🐔🐥🐳🐠🐛🐝🐞🐯🐰🐶🐬🐼🐸🐋🐌🎉🎊🎈

Άλλαξες τη ζωή μας ... Εισαι η ζωή μας....🍼

Link to comment
Share on other sites

Μαρία οσα ακούς ειναι κακίες... Σε πληροφορώ πως το σώμα γίνεται πιο θηλυκό!!! Αν δεν κανεις καταχρήσεις στο διαιτολόγιο σου θα επανέλθεις αμέσως!

Δεν σου συνιστώ να πάρεις 30 κιλά,γιατι δεν κανεις καλο ούτε στο μωρο σου, ούτε στην δίκη σου υγεία ... Να απολαύσεις την εγκυμοσυνη σου & να θυμάσαι μέσα απο σένα τρέφεται το μωρακι σου!!!

venezia σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου και τις πολύτιμες συμβουλες σου! Θα τις ακολουθησω και ελπίζω όλα να πάνε καλά!

Link to comment
Share on other sites

Μαρια κι εγω αρχικα πηρα τα πιο πολλα κιλα και μετα φρεναρα όπως λεει η venezia. Ξεκινησα με 54,5 κιλα και με υψος 1.73 και εβαλα συνολο 13 κιλα. Το σωμα επανηλθε πολύ πολύ γρηγορα . Μη στεναχωριεσαι καθολου. Προσπαθησε να τρως υγιεινα και μην ακους κανεναν.

bGTMp3.png6mSOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρια κι εγω αρχικα πηρα τα πιο πολλα κιλα και μετα φρεναρα όπως λεει η venezia. Ξεκινησα με 54,5 κιλα και με υψος 1.73 και εβαλα συνολο 13 κιλα. Το σωμα επανηλθε πολύ πολύ γρηγορα . Μη στεναχωριεσαι καθολου. Προσπαθησε να τρως υγιεινα και μην ακους κανεναν.

προσπαθω να κανω 5 μικρα γευματα και να περπαταω μια ωρα καθημερινα. η μεση μου με εχει θερισει κανονικοτατα. Έχω δισκοπάθεια και εχω κανει εγχείρηση από τα 17 μου! και τωρα απαγορεύεται να πάρω χάπι και υποφέρω..ειδικά τα βράδια στον ύπνο. Τι να κάνουμε..στο πρόγραμμα είναι όλα αυτά. Τουλάχιστον εσείς έχετε υποστήριξη από τον άντρα σας? Ο δικός μου μου φαίνεται ακόμα δεν έχει καταλάβει τίποτα..δεν έχει συνηδειτοποιήσει κάποια πράγματα!

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να κανω 5 μικρα γευματα και να περπαταω μια ωρα καθημερινα. η μεση μου με εχει θερισει κανονικοτατα. Έχω δισκοπάθεια και εχω κανει εγχείρηση από τα 17 μου! και τωρα απαγορεύεται να πάρω χάπι και υποφέρω..ειδικά τα βράδια στον ύπνο. Τι να κάνουμε..στο πρόγραμμα είναι όλα αυτά. Τουλάχιστον εσείς έχετε υποστήριξη από τον άντρα σας? Ο δικός μου μου φαίνεται ακόμα δεν έχει καταλάβει τίποτα..δεν έχει συνηδειτοποιήσει κάποια πράγματα!

 

Μαρία τα γεύματα σου ειναι μια χαρά! Το περπάτημα ενδείκνυται για πόνους στη μέση; Μήπως να έκανες κατι σε γιόγκα ή πιλάτες;

Σχετικά με τον άντρα σου , στις επισκέψεις στον γιατρο ειναι παρόν; Άκουσε μια δεύτερη καρδούλα να χτυπά μέσα σου και δεν συνειδητοποίησε την σοβαρότητα και σπουδαιότητα των γεγονότων της ζωής σας...;!!!!

🐯🐱🐔🐥🐳🐠🐛🐝🐞🐯🐰🐶🐬🐼🐸🐋🐌🎉🎊🎈

Άλλαξες τη ζωή μας ... Εισαι η ζωή μας....🍼

Link to comment
Share on other sites

Μαρία τα γεύματα σου ειναι μια χαρά! Το περπάτημα ενδείκνυται για πόνους στη μέση; Μήπως να έκανες κατι σε γιόγκα ή πιλάτες;

Σχετικά με τον άντρα σου , στις επισκέψεις στον γιατρο ειναι παρόν; Άκουσε μια δεύτερη καρδούλα να χτυπά μέσα σου και δεν συνειδητοποίησε την σοβαρότητα και σπουδαιότητα των γεγονότων της ζωής σας...;!!!!

Ναι το περπάτημα με βοηθάει πολύ αντίθετα απο το καθισιό.Το να κάθομαι γενικά είναι ότι χειρότερο. Μέχρι στιγμής δεν έχουμε κάνει πολλές επισκέψεις στο γιατρό αλλά σε όλες ήταν παρόν και άκουσε και την καρδούλα του μωρού. Απλά νομίζω ότι δεν μπορεί να με καταλάβει όταν του λέω πχ οτι δεν νιώθω καλά! Θα σου πω παράδειγμα σήμερα ενώ είχαμε φαγητό με σήκωσε να κάνω και δεύτερο ενώ ήξερε ότι δεν ήμουν καλά. Εχω αναγκη να δω την κατανόησή του και την φροντίδα του.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το περπάτημα με βοηθάει πολύ αντίθετα απο το καθισιό.Το να κάθομαι γενικά είναι ότι χειρότερο. Μέχρι στιγμής δεν έχουμε κάνει πολλές επισκέψεις στο γιατρό αλλά σε όλες ήταν παρόν και άκουσε και την καρδούλα του μωρού. Απλά νομίζω ότι δεν μπορεί να με καταλάβει όταν του λέω πχ οτι δεν νιώθω καλά! Θα σου πω παράδειγμα σήμερα ενώ είχαμε φαγητό με σήκωσε να κάνω και δεύτερο ενώ ήξερε ότι δεν ήμουν καλά. Εχω αναγκη να δω την κατανόησή του και την φροντίδα του.

 

Μαρία μου μαλλον νιώθει οτι λόγω του μωρού απειλείται η δίκη του μοναδικότητα... Το παθαίνουν πολλοί άντρες, γι'αυτο τωρα που ειναι νωρίς πρεπει να του εξηγήσεις οτι σε λίγους μήνες η ζωη σας θα εχει ως κέντρο ύπαρξης το μωρο σας... Και για να γεννηθεί γερό και να ναι και η γυναικούλα του καλα θα πρεπει να την φροντίζει, να μην την κουραζει και το κυριότερο να μην την στεναχωρεί!!!

Εξήγησε του με αποφασιστικότητα ο,τι θα του χαρίσεις οτι πιο πολύτιμο και ο,τι όλο το ζόρι το περνάς μονη σου, η ψυχολογία σου ειναι ευαίσθητη και οσο εξελίσσεται η εγκυμοσυνη θα τον εχεις όλο και περισσότερο ανάγκη ...

Να θυμάσαι πως σε όλες τις συζητήσεις σας θα εισαι " κερδισμένη"αν εχεις γλυκα και χαμόγελο!

🐯🐱🐔🐥🐳🐠🐛🐝🐞🐯🐰🐶🐬🐼🐸🐋🐌🎉🎊🎈

Άλλαξες τη ζωή μας ... Εισαι η ζωή μας....🍼

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο μενα.

ξεκινησα με 53-54 κιλα...ειμαι 1,69...τερματισα 72. εφυγα με 68 απο το μαιευτηριο. η μικρη ηταν 3,300. τωρα μετα απο 8 μηνες 59,6...τρωω κανονικα..τωρα θα ξεκινησω γυμναστικη και διατροφη...αυτα....

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω να του κάνω μια συζήτηση χωρίς να βγάζω επιθετικότητα γιατί και εγώ από την πλευρά μου ο μόνος τρόπος πλέον για να του δείχνω τη δυσαρέσκειά μου σε κάτι είναι να επιτίθεμαι και να φωνάζω. Ελπίζω με τον καλό τρόπο να κατεφέρω να κάνω μια εποικοδομητική συζήτηση και να βγει κάτι θετικό μέσα από αυτό!! Γιατί αν από την αρχή της εγκυμοσύνης προκύπτουν τέτοια προβλήματα..φαντάζομαι μετά τι έχει να γίνει!

 

:confused::confused::confused::confused::confused::confused::-(

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο μενα.

ξεκινησα με 53-54 κιλα...ειμαι 1,69...τερματισα 72. εφυγα με 68 απο το μαιευτηριο. η μικρη ηταν 3,300. τωρα μετα απο 8 μηνες 59,6...τρωω κανονικα..τωρα θα ξεκινησω γυμναστικη και διατροφη...αυτα....

Μια χαρά σε βρίσκω, ακόμα και αν δεν τα χάσεις όλα τα υπόλοιπα, βάσει ύψους είσαι και πάλι αδύνατη!!Έχεις δει αλλαγή στο σώμα σου όσον αφορά τα κόκκαλα? Γενικά η λεκάνη που ανοίγει κτλ?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...