Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πόσο ετών θα είστε;ή είσασταν όταν γεννήσατε


Recommended Posts

στα 28,5 εκανα την κορουλα μου,τωρα ειμαι 29 κ κ κατι ψιλα....

στα 31 μου περιπου θα ηθελα να κανω αλλο ενα μωρακι...

Το νεραιδακι ηρθε κ μας αλλαξε τη ζωη στις 16 Μαρτιου 2009!!!

[/url]1liBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 307
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
για σε ολες τις περηφανες μανουλες!εγω πρωτη φορα εγινα μανουλα στα 20και κατι δευτερη στα 24και κατι και τριτη στα 35!ελπιζω πριν κλεισω τα 38 να ξαναγινω μαμα και πραγματικα μετανιωσα που δεν εκανα ποιο μπροστα το τριτο φοβουμενη τα γνωστα κλησε περι πολλων παιδιων και τα σχολια του τυπου δεν εχετε τηλεοραση σπιτι σας η του οτι πολλα παιδια κανουν οι οχι και τοσο μεγαλου επιπεδου οικογενειες και τελος παντον εγω λεω οσο ποιο πολλοι τοσο ποιο τρελοι και σε οποιον αρεσουμε αυτα σας φιλω γεννατε γιατι χανομαστε!!!!

 

Και εγώ θα ηθελα να κάνω 4 παιδιά αν βεβαια υπάρχει και η οικονομική δυνατότητα. 3 αδελφια έχω και εγω, και βλέπω τον αντρα μου που είναι μοναχοπαίδι και δε θελω με τιποτα να κάνω 1 παιδί...

Προς το παρόν έχω ένα παιδί και την γέννησα στα 29. Ηθελα πριν μπω στα 30 να κάνω το πρωτο μου παιδί, όχι για άλλο λόγο, απλά γιατί ο οργανισμός επανέρχεται πιο γρηγορα απο τη γέννα όσο πιο μικρη ηλικία έχεις.

pECmp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγώ θα ηθελα να κάνω 4 παιδιά αν βεβαια υπάρχει και η οικονομική δυνατότητα. 3 αδελφια έχω και εγω, και βλέπω τον αντρα μου που είναι μοναχοπαίδι και δε θελω με τιποτα να κάνω 1 παιδί...

Προς το παρόν έχω ένα παιδί και την γέννησα στα 29. Ηθελα πριν μπω στα 30 να κάνω το πρωτο μου παιδί, όχι για άλλο λόγο, απλά γιατί ο οργανισμός επανέρχεται πιο γρηγορα απο τη γέννα όσο πιο μικρη ηλικία έχεις.

Συμφωνώ..νομίζω οτι επανέρχεται πιο γρήγορα..κι εγω 29 θα είμαι

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα μωρό και τον έκανα στα 27 μου.Πιστεύω πως εκτός του ότι επανέρχεσαι πιο γρήγορα έχεις κια περισσότερο υπομονή όσο πιο μικρή είσαι.Γιατί τα παιδια θέλουν πολυυυυυυυ υπομονή!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

Kι εγώ το ίδιο. Μερικές είναι γεννημένες μάνες εμείς οι υπόλοιπες το παλευουμε. Σ αυτή την ηλικία δεν ήθελα παιδιά ούτε σε φώτο να δω, πόσο μαλλον να κλειστώ σπίτι να τα μεγαλώσω. Τότε πράγματι ο μεγαλύτερος προβληματισμός μου ήταν που θα βγω το βράδυ, ειδικά για το Σαββατόβραδο προβληματιζόμουν ιδιαίτερα. Είμαι 37 τώρα και χαίρομαι που έζησα και τα μπαράκια και τώρα ζω και τα παιδιά μου.

Εχεις δικιο Παρασκευη μου! Εμενα απλα μου ετυχε το μπεμπε (θελω να πω δεν το επεδιωξα κανοντας προσπαθειες) και ηταν απο την αρχη καλοδεχουμενο! Νιωθω ομως ενα τσιμπηματακι οταν με παιρνουν οι φιλες μου και μου λενε σημερα θα παμε εκει, ή εχθες πηγαμε εκει και συναντησαμε τον ταδε και ηπιαμε (και τα λοιπα γνωστα). Οταν νιωθω ετσι ομως προσπαθω να σκεφτομαι τα θετικα της μητροτητας και πως οταν θα φτασω σε καποια ηλικια που δεν θα με εχουν παρει τα χρονια ακομα, θα ειμαι αποδεσμευμενη απο υποχρεωσεις (Αν μπορει να το πει ποτε αυτο ενας γονιος!) ;)

Αnouka εχεις δικιο. Ειναι πως το βλεπει ο καθενας και με τι κριτηρια αποφασιζει να κανει καποιες κινησεις στη ζωη του..!:D

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω μαζι σας.ειναι αναλογα πως το βλεπει κ πως ζει ο καθενας.εγω πχ ποτε δε μαρεζαν τα μπουζουκια(3 φορες πηγα στη ζωη μου κ αυτο για χαρη της παρεας κ ηθελα να κοιμηθω πανω στο τραπεζι:P) ποτε δε μαρεζαν τα κλαμπακια με τα ταμπαρ τουμπαρ ποτε δεν ημουν του ποτου,το μονο που μαρεζε ηταν να μαζευομαστε με παρεα σε κανενα ταβερνακι η σε σπιτι φιλων κ να κανουμε χαβαλε!ισως με πειτε ξενερωτη:P:p αλλα ειμαι τυπος του ρητου ''η καλη παρεα μετραει'' κ γενικως ποτε δε μαρεζε να πυχτωνομαι σε ενα μερος.γιαυτο δε μου ελειψε τιποτα απο τα σχετικα ''στριμωγματα σε μπαρ κ κλαμπ'' ουτε τα μπουζουκοξενυχτια :P κ φυσικα εννοειται πως τα παιδια μου ξεπερνανε καθε καλη παρεα κ χαβαλε :D

Link to comment
Share on other sites

27 ημουν οταν γεννησα την κορουλα μου και 2 χρονια μετα εμεινα εγκυος στο 2ο που το περιμενουμε με αγωνια!!!!

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Α πα πα!Βλέπω εδώ τις ηλικίες και με πιάνει άγχος...χαχαχα.Δεν υπάρχει μανούλα άνω των 30;

Εγώ όπως προανέφερα είμαι 23 και σε 2,5 μήνες θα έχω την μπέμπα μου.Το δεύτερο έλεγα να το κάνω γύρω στα 27-28 για να μπορέσω να το ευχαριστηθώ..Αλλά με αυτά που βλέπω,νομίζω ότι άργησα!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μανούλα έγινα στα 24 γέννησα τον γιο μου 03/08/2006

κα την κόρη μου 26 χρονών 09/10/2008 .

Μανούλες γινόμαστε όχι όταν έρθει η κατάλληλη ηλικία αλλά όταν θα έρθει η κατάλληλη ώρα !!!!!! :-P:-P

Link to comment
Share on other sites

Καινούργια κι εγώ στο forum...καλημέρα σε όλες, να χαιρόμαστε τα παιδάκια μας! Βρε κορίτσια απογοητεύτηκα...όλες μικρές γίνατε μανούλες! Εγώ πρίν από 7 μήνες στα 36,5 μου γέννησα τον γιο μου...Τώρα είμαι 37. Σκέφτομαι πότε να βάλω μπρος για το 2ο γιατί ξέρετε όλες τί ζόρι έχει ένα παιδί. Θα ήθελα πάντως μέχρι τα 40 να έχω κάνει και το 2ο..:P

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...