Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΛΑ ΛΕΜΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΕΘΕΡΕΣ..ΕΜΕΙΣ ΤΙ ΠΕΘΕΡΕΣ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ::ΟΕΟ!


angi

Recommended Posts

εγω πιστευω με όλα όσα έχω τραβήξει απο όλους δεν θα ανοίκω στην κατηγορία της κακιάς πεθερας....ούτε της κακιάς μάνας....σίγουρα οι μεγαλύτεροι έχουν μια εμπειρία αλλά αν δεν πάθεις δεν θα μάθεις....οπότε η κόρη ας κάνει ότι θέλει....και αν ξεφύγω καμια φορα θα επανερχομαι όταν θα θυμάμαι αυτά που μου έχουν κάνει.....

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αρκετες φορες κοιταω το μωρακι μου τωρα κ σκεφτομαι σε τι χερια θα πεσει??? Εγω να τη μεγαλωνω με τις καλυτερες προυποθεσεις κ δινοντας της τα παντα για να ερθει κανας ασχετος με τη μανα του να μου το στεναχωρεσουν το πουλακι μου...

Παντως αν βρει κανα τετοιο αντρα, βαρυ κ ασηκωτο, απο μενα θα τη βρει αυτος.. Αν παλι αισθανομαι οτι το κοριτσακι μου ειναι καλα κ ευτυχισμενο, τοτε θα ειμαι κ εγω ησυχη να κανω τη ζωη μου με τον αντρα μου κ τις φιλες μου κ οποιον αλλο τελοσπαντων προκυψει..

Γενικα ειμαι κ ως μαμα αρκετα χαλαρη κ ανεξαρτητη, οποτε θελω να πιστευω οτι θα ειμαι ετσι κ ως πεθερα. Γιαυτο κιολας θελω να μεγαλωσω την κορουλα μου ετσι ωστε να γινει ανεξαρτητη κ να μην αφησει κανεναν να την εκμεταλλευτει κ να τη στεναχωρεσει.. Γιαυτο εσεις αγορομανες προσοχη...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είμαι πεθερόπληκτη μιάς και η πεθερά μου δεν επεμβαίνει.

και επειδή προς το παρόν δεν έχω αγόρι (δεν ξέρω γι' αυτό που έρχεται) πιστεύω ότι μάλλον οι αγορομάνες κινδυνεύουν να γίνουν "κακές" πεθερές (sorry κορίτσια) για να μην "κακοπέσει" ο κανακάρης τους. Ελπίζω και πιστεύω (ή έτσι τουλάχιστον θέλω να πιστεύω) να γίνω σαν την μανούλα μου που βοηθάει όσο μπορεί και μας φροντίζει απασχολώντας και την κόρη μας μετά το σχολείο. Εκτός και αν μου τύχει αγόρι οπότε αλλάξει η κοσμοθεωρία μου για τις πεθερές και τους γιους

20iyp2.png mI5Hp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

δεν ξερω τι σοι πεθερα θα ειμαι αλλα σαν μανα θελω να μαθω στα παιδια μου -και στο γιο κ την κορη- να ειναι ανεξαρτητα και να μην εχουν αναγκη κανεναν να τους μαγειρεψει ή να τους σιδερωσει. και φυσικα να κανουν τις επιλογες τους βασει τα δικα τους θελω.

εκει που θα επεμβω σε μια σχεση τους θα ειναι αν δω οτι ο αλλος /αλλη δε φερεται καλα στο παιδι μου (πχ αν ο φιλος της κορης μου τη χτυπησει ή της μιλαει ασχημα και τη στεναχωρει ή την κερατωνει κλπ ). πρωτα μιλωντας στο ιδιο το παιδι μου, για να δω τους λογους που ανεχεται μια τετοια κατασταση και μετα στο γαμπρο/νυφη.

απο κει και περα ας κανουν οτι θελουν, ας βγαλουν οτι ονοματα θελουν, να ερχονται να με βλεπουν οποτε θελουν, αν μπορω θα τα βοηθαω οταν κανουν δικα τους παιδια, και καθενας το σπιτακι του.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1) την καταστροφή όλων των μοτοσικλετοβιομηχανιων (honda.kavasaki κλπ). :roll:

 

:lol:

 

αυτο αμα θες το κανουμε μαζι.... εχω χασει πολλους δικους μου ανθρωπους σε ατυχηματα με μηχανακια και ειμαι εντελως κατα, αν κι εγω οδηγω μηχανακι που κ που. καλυτερα αυτοκινητο απ τα 15 παρα μηχανακι.

επισης φοβαμαι πολυ τα ναρκωτικα. μιας αι εκανα χρηση ενα διαστημα στο παρελθος χωρις να κολλησω ομως ειδα πολλα πραγματα που δε θελω να τα δω στο παιδι μου.

να μη μιλησω για ολα τα υπολοιπα που φοβαμαι, την υποδουλωση μας στις τραπεζες κ τις πολυεθνικες και τη στερηση των βασικων ελευθεριων με την υποχρεωτικη χρηση barcode ή την τοποθετηση μικροτσιπ.

αν σκεφτουμε ολα αυτα που θα συναντησουν τα παιδια μας το τελευταιο που θα μας απασχολει θα ειναι τη νυφη/γαμπρο θα μας φερουνε.......

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι θα ειμαι πολυ εντα3ει πεθερα , οχι γιατι μιλαω για μενα αλλα επειδη δεν θα θελα να κανω δυσκολη την ζωη των παιδιων μοθ σε καμια περιπτωση . Πραγματικα το μονο που με ενδιαφερει ειναι να εχουνε συντροφους οπου θα τους αγαπανε και θα τους σεβονται , δεν εχω βλεψεις η νυφη μου να ειναι η καλη νοικοκυρουλα που θα πλενει , μαγειρευει και περιποιειτε το γιοκα μου , περιμενω απο εκεινον να ειναι το ιδιο καλος στο νοικοκυριο και να βοηθαει παντου τη γυναικα του και το σπιτι τους και ναι να την περιποιειτε . Θελω μαζι να πλεονουνε , μαζι να μαγειρευουνε , μαζι να φροντιζουνε το σπιτι τους . Και το ιδιο περιμενω και απο το γαμπρο μου για την κορη μου . Το μονο κακο που εχω ειναι οτι απο τη φυση μου μου αρεσει να εχω λιγο λογο στους δικους μου ανθρωπους , ασχετο αμα δεν το κανω τελικα . Θεωρω οτι οσες μητερες ειναι κακιες πεθερες και χωνονται στα σπιτια των παιδιων τους εχουνε ψυχολογικο προβλημα , γιατι το παιδι σου κανεις τα παντα να ειναι ευτυχισμενο και οχι να του δυσκολεψεις τη ζωη του . Το καλυτερο ειναι να αφησεις να ζευγαρια να βρουνε τους ρυθμους τους και τη ζωη τους οπως ακριβως κανανε οι δικοι μας γονεις με μας .

QRyOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ειμαι ΤΕΛΕΙΑ πεθερα.......:shock:....και δεν θελω σχολια..........:evil::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

 

Μπουκίτσα μαζί σου !!!!αν και λένε η νύφη σαν θα γεννηθεί της πεθεράς θα μοιάσει και φτύνω τον κόρφο μου καθημερινα.:(

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η τέλεια πρόκληση για μένα θα είναι να μην ανακατεύομαι στη ζωή του γιου μου! Θα την αντιμετωπίσω όταν έρθει μπροστά μου, αφού βέβαια έχω εκπαιδεύσει το γιο μου να είναι ανεξάρτητος και να αυτοεξυπηρετείται στα πάντα.

Αν λοιπόν μεγαλώσω ένα αγόρι μαθαίνοντας του να σέβεται και να εκτιμά τις γυναίκες, να μπορεί να αυτοεξυπηρετείται και να μην περιμένει τη γυναίκα του στο σπίτι να κάνει τα πάντα , πιστεύω ότι η μέλλουσα νύφη μου θα το εκτιμήσει...εκτός βέβαια αν είναι καμμιά κακομαθημένη σουρλουλού που θέλει να πάρει το γιο μου μακρυά μου, καιθα του βάζει λόγια για μένα κλπ κλπ :evil:

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

Συνεχεια λεω στον αντρα μου:Οταν κανουμε μωρακι και γινω και επισημα μαμα και μου φερει καμια .....αχ,αχ....ο γιος μου....αχ,αχ....,απο κοσκινο θα την περασω!!!

Και μου λεει ο καυμενος:Ευτηχως που θα εχει εμενα το κοριτσακι,και θα την υποστηριζω!!

 

Φυσικα,ολα αυτα στην πλακα!!Εννοειται και θα ειμαι πολυ ουαο πεθερα!!Θα προσεχω οσο πιο πολυ μπορω!!Καλα ο αντρας μου,δεν το συζητω,θα ειναι αξιολατρευτος!!!!!!!!

 

Και η μαμα μου,που περασε πολλα απο την πεθερα της, σαν πεθερα ειναι πολυ δικαιη.Την συμβουλευω να μην ανακατευεται,να μην κανει το ενα να μην κανει το αλλο και ζηλευω παρα πολυ που και ο γαμπρος μου και η νυφη μου εχουν την μαμα μου για πεθερα!Θελω και εγω μια τετοιαα!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...