Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ρούχα για την μαμά από το Internet


Κάτια Ντ.

Recommended Posts

απ' εξω εδω, το μωβ ειναι πιο ωραιο, αλλα μηπως ο αντρας σου σ΄εχει δει να τα φορας και για αυτο διαλεγει το χρυσο? αν εχεις σκουρο δερμα, το μωβ ειναι λιγο περιεργο (αναλογα και το μωβ βεβαια...)

 

σε φωτισα ε? κανε το κολπο με την καμερα-τραβα τον εαυτο σου με τα δυο φορεματα και δες το μετα στην οθονη, θα σου το πει αμεσως!

 

παντως, με αυτο το μωβ φουστανι που μας δειχνεις, πρεπει να προσεξεις πολυ το παπουτσι, ναι να ξεφυγεις απο ασημι (που θα ηταν το ταιρι του λογω των αξεσουαρ του φορεματος), αλλα αν εβρισκες μια peep-toe πρασινη με ασημι λεπτομερειες πχ καμια αγκραφα !!! θα ησουν οχι υπερπαραγωγη, αλλα Η ΥΠΕΡΠΑΡΑΓΩΓΗ!! κι αν η αγκρφα εβγαινε κιολας, θα τη φορουσες και με τζηνακι -αλλος θεϊκος συνδυασμος πρασινο παπαγαλι με τζην!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δε με βοηθας και πολυ....χαχα!! Κι αφου μου πειτε το μωβ ή το χρυσο φορεμα, μετα πειτε και χρωμα παπουτσι...

 

 

Εγώ σου ξαναείπα ότι αν βάλεις το χρυσό,θα του πήγαινε πολύ ένα κόκκινο παπούτσι.Αν βάλεις το μωβ,μου αρέσει και το κίτρινο που σου είπαν,αλλά και ένα πράσινο σε ωραία απόχρωση(να μην είναι κανένα παπαγαλί).

Link to comment
Share on other sites

Mama xrysa, το φόρεμα σου (και τα παπούτσια) και θα το φορέσεις πολύ! Το καλό με τα 430 ευρώ είναι ότι δύσκολα θα βρεις άλλη να φοράει το ίδιο. Πίστεψέ με είναι πολύ σημαντικό.

 

Εγώ αγόρασα φόρεμα από πολύ γνωστή εταιρία (που τη διαφημίζει γνωστή παρουσιάστρια) και κοστίζει γύρω στα 170 ευρώ.Το στένεψα κιόλας για να ταιριάζει στο σώμα μου. Η βάφτιση είναι σε 2 βδομάδες. Πήγα το περασμένο Σάββατο σε μια βάφτιση και είδα τη μαμά του μωρού να φοράει το ίδιο φόρεμα! Ξενέρωσα απίστευτα!!! Την έχω καλέσει κι εγώ αλλά ευτυχώς δεν είναι συγγενής και δεν ήταν κανείς απ'τους συγγενείς μας εκεί.

 

 

 

Aυτό ειναι οντως ενα μεγάλο θέμα!Εγινα νονα τον προηγουμενο μηνα και ειχα παρει ενα φόρεμα φορελ των 100 ευρω!Ε μεχρι να φτασω στην εκκλησια ειχα το αγχος μην βρω καποια καλεσμενη και φοραει το ιδιο!θα ηθελα να ανοιξει η γη να με καταπιει!

 

 

Λοιπον, για να μην σας ζαλιζω (γιατι το εχω ξαναγραψει,μην με πουν κουραστικη), επειδη δε μπορουσα να αποφασισω παρηγγειλα 2 φορεματα, αυτα εδω

1. http://www.dhgate.com/new-arrivals-s...464d5227d.html

 

2. http://www.dhgate.com/2011-new-style...ea51917a5.html

 

Ειχα σκοπο να βαλω το μωβ, ο αντρας μου λεει να φορεσω το χρυσο και εχω μπερδευτει. Ειμαι ψηλη, με μελαμψο δερμα και τωρα το μαλλι καστανο με ηανθες ανταυγιες. Ο δευτερος προβληματισμος ηταν στο οτι επιεδη ο γαμος θα ειναι σε ξωκκλησι, να φορουσα υπερπαραγωγη σαγιοναρα-σανδαλι αλλα επειδη τα φορεματα σερνονται θα πρεπει να τα κοντυνω και μετα θα ειναι καταδικασμενα να φοριουνται μονο με χαμηλα παπουτσια.

Λοιπον, πειτε...ποιο να φορεσω τελικα? Με τι χρωμα παπουτσι για να ξεφυγω απο την ασφαλεια του χρυσου ή του ασημι?

 

 

Βασω μου εχεις δικιο, τωρα τα θυμηθηκα!Λοιπόν το μωβ μου αρεσει πιο πολύ.Βεβαια δεν ξερω τα χρωματα σου οπότε ισως τα κοριτσια εχουν δικιο που λενε για το χρυσο.Η αλήθεια ειναι οτι το φόρεμα ειναι "υπερπαραγωγη" οπως λεει και ο αντρας σου και μαλλον θελει το τακουνι του.Βεβαια αυτό θα το δεις καλύτερα οταν τα παραλάβεις.Δοκιμασε το και με σανδαλι και με τακουνι και βλέπεις.

Οσο για το κοντεμα που λες, και παλι το καταδικαζεις κατα καποιο τροπο να το φορας μονο με τακουνι, τουλαχιστον μεχρι να το κοντυνεις!:wink:

Οσο για το παπουτσι θα επελεγα ασημι πέδιλο για το μωβ.ΕΙναι τοσο εντυπωσιακό το φόρεμα που θα επέλεγα την ασφαλη οδο για να πεσει η προσοχη στο φόρεμα! Για το χρυσο φόρεμα τωρα μαλλον θα επαιρνα καποιο πρασινο σκουρο πεδιλο.

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες! Λοιπόν, Βάσω μου, ψηφίζω το μωβ με παπούτσι ασημί. Πάντως, επειδή λες ότι ο άντρας σου σε θέλει στα κίτρινα, λέω να του κάνεις το χατήρι του ανθρώπου, άλλωστε σ'αυτους δε θέλουμε ν'αρέσουμε πρωτίστως...;

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Βασω και εμένα το μωβ μου αρέσει και μην ξεχνάς οτι το nude είναι πολύ της μοδας φέτος και μπορείς να το βρείς και σε πέδιλα αλλά και Peep toe γόβα που ειναι και πιο "στερεα"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το μοβ με nude/μπεζ παπούτσι!

Να κάνω μια χαζη ερωτηση τώρα, το ύφασμα των φορεμάτων τι είναι? Και πώς μπορούμε να γνωρίζουμε ότι θα είναι μια σχετικά καλή ποιότητα?

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Δε με βοηθας και πολυ....χαχα!! Κι αφου μου πειτε το μωβ ή το χρυσο φορεμα, μετα πειτε και χρωμα παπουτσι...

στο μωβ να βαλε ασημι επειδη κ το φορεμα εχει λεπτομεριες ασημι οποτε δεν παει καποιο αλλο χρωμα, κ στο χρυσο εννοειται χρυσο η σε μπεζ αποχρωση....;) παντως εμενα και τα δυο μου αρεσουν τρελα στο εχω πει κ παλιοτερα αλλωστε...ειναι σουπερ....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Εγώ δεν θα είμαι η μαμά στην βάφτιση, αλλά η νονά! Διάλεξα αυτό το φόρεμα, για να είμαι άνετη & να καλύψω & τις ατέλειες μου...

http://www.monsoon.co.uk/invt/85322747

το οποίο θα ράψω σε πράσινο ντεγκραντέ ύφασμα (σαν αυτό δλδ http://www.monsoon.co.uk/maxi-dresses/pacific-halter-neck-maxi-dress/invt/85322972/&bklist=icat,5,shop,women,dresses,eveningdresses )

Θα ήθελα τη γνώμη σας pleaseeeee...

& επίσης : να το βάλω με πέδιλα πλατφόρμες ???

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι εντάξει το καταλαβαίνω και είναι και άνετες, αλλά προσωπικά δεν τις θεωρώ κομψές... Πολλές κοπέλες πάντως τρελαίνονται με τις πλατφόρμες. ό,τι και να διαλέξεις, ωραία θα είσαι με αυτό το φόρεμα. Πάντα ΑΞΙΑ εύχομαι!

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Ναι εντάξει το καταλαβαίνω και είναι και άνετες, αλλά προσωπικά δεν τις θεωρώ κομψές... Πολλές κοπέλες πάντως τρελαίνονται με τις πλατφόρμες. ό,τι και να διαλέξεις, ωραία θα είσαι με αυτό το φόρεμα. Πάντα ΑΞΙΑ εύχομαι!

 

Σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Να είσαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία τα φορεματα Eli.Ειδικά το γαλάζιο ΦΟΒΕΡΟ!Εμένα θα μου άρεσε με πλατφόρμα αρκεί να μην είναι χοντροκομενη αλλά θα μου άρεσε και με σανδάλι που σου λένε τα κορίτσια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολύ ωραία τα φορεματα Eli.Ειδικά το γαλάζιο ΦΟΒΕΡΟ!Εμένα θα μου άρεσε με πλατφόρμα αρκεί να μην είναι χοντροκομενη αλλά θα μου άρεσε και με σανδάλι που σου λένε τα κορίτσια

 

Thanks!

Είχα κατά νου κάτι τέτοιο κορίτσια ... http://www.bayareabags.com/footwear/shoe-trend-wedges.html

(& να ψηλώσω & να πατάω καλά... θα κουβαλάω & μια κουκλίτσα !!!)

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας !!!

Link to comment
Share on other sites

Ελλη φοβερό το φόρεμα!Μου άρεσε τρελά!Για παπουτσάκι αν και θα προτιμούσα πέδιλα,μια κομψή πλατφορμίτσα θα μου άρεσε αρκεί να έχει λεπτά λουράκια και να είναι λεπτή και στη βάση της(αλλά δεν ξέρω πόσο σταθερά θα πατάς...)Γιατί δεν βάζεις πέδιλο με χοντρή σόλα μπροστά ωστέ να είσαι κ κομψή και σίγουρη?

10Ddp3.png

OaR2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ελλη φοβερό το φόρεμα!Μου άρεσε τρελά!Για παπουτσάκι αν και θα προτιμούσα πέδιλα,μια κομψή πλατφορμίτσα θα μου άρεσε αρκεί να έχει λεπτά λουράκια και να είναι λεπτή και στη βάση της(αλλά δεν ξέρω πόσο σταθερά θα πατάς...)Γιατί δεν βάζεις πέδιλο με χοντρή σόλα μπροστά ωστέ να είσαι κ κομψή και σίγουρη?

 

Σωστό & αυτό....:wink:

Link to comment
Share on other sites

Eli ωραια τα φορεματα!Γνωμη μου αν δεν εχεις πολλά παραπανισια κιλά αλλα μόνο λίγα ενα σχεδιο σαν το δευτερο που εδειξες για το χρωμα, θα σου ταιριάζει καλύτερα.Νομιζω το πρωτο θα τονιζει περισσότερο τα κιλά.Τωρα αν εχεις λίγα ειναι πολύ ωραία επιλογη!Παπούτσι θα το προτιμουσα με πλατφόρμες για να σε αδυνατιζει κιόλας (μια και μιλάς για ατέλειες δηλαδη)

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια με εχετε κατα-υποχρεωσει που ασχοληθηκατε τοοοσο πολυ!!!!kappaduo,mk3,christina112,mamaxrysa,nefelirene,ARNIKOL,IoannaD.,skybeam,

nikol1981,#EΛΕΝΑ# . Συγγνωμη που καθυστερω να απαντησω αλλα τρεχω!!! Μακαρι να προλαβω να βαλω φωτο. Σκεφτηκα κανα δυο πραγματακια που ειπατε κοπελες...Αν ειναι να αρεσω στον αντρα μου, να βαλω το χρυσο που θελει και να ακολουθησω την ασφαλη οδο με το χρωμα του παπουτσιου...Νομιζω εχετε δικιο....Σημερα εφτιαξα σουπερ τα νυχακια μου με βιολογικο τζελ, εβγαλα φρυδι και...αγορασα ενα πολυ ωραιο παπουτσι για το χρυσο φορεμα. Επισης παρηγγειλα ενα απαιχτο βραχιολι χρυσο (φο, εννοειται) με φυλλα χρυσου για να ταιριαζει με το φορεμα. Αυριο θα βαλω φωτο!!! Το σκεφτομαι ομως και το μωβ...Σας εχω πρηξει:oops:

4usdp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα ! τελειο το φορεμα και τα παπουτσια μαρεσουν πολυ και φανταστητε δεν φοραω πλατφορμεσ ποτε! να κανω μια ερωτηση αυτα τα φορεματα βλεπω τα παραγελνετε μετα απο ποσο καιρο ερχονται στιπι???πληρωνονται η αντικαταβολη η με πιστωτικη?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και σε εσενα!! Τα σιτε απο οπου θα παραγγειλεις, σου γραφει ποσο καιρο θα κανει η παραγγελια σου (συνηθως κανουν κανα μηνα..) και πληρωνεις με πιστωτικη ή προπληρωμενη ή ταχυδρομειο με western union. Αντικαταβολη συνηθως, δεν εχουν.

4usdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...