Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ρούχα για την μαμά από το Internet


Κάτια Ντ.

Recommended Posts

βρε κοριτσια βρηκα ακριβως το ιδιο φορεμα με αυτο που εχω παραγγειλει στο dhgate.com και εχω τελικα την εντυπωση οτι αυτοι απο το tidebuy.com εχουν προσπαθησει να κανουν αντιγραφη!!Δεν εξηγητε διαφορετικα οτι δεν μου εφτιαξαν το ιδιο φορεμα!!!

Λεω να ζητησω τα λεφτα μου πισω.....απ την στιγμη που δεν μου εχουν φτιαξει αυτο που παρουσιαζουν δικιο δεν εχω;;;

Εστειλα και ενα μυνημα στον seller tou dhgate και περιμενω απαντηση!!

Πολυ εχω στεναχωρηθει!!!:(

Κατια μου, μην το ψαχνεις...ο ενας αντιγραφει τον αλλο και ολοι μαζι αντιγραφουν τους επωνυμους σχεδιαστες για να ντυνομαστε κι εμεις φθηνοτερα!!!

4usdp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Θέλω να μοιραστώ τον πόνο μου !!!

Μετά από τόσα που είχα διαβάσει εδώ για το dhgate μπήκα και εγώ στον πειρασμό να παραγγείλω.Βρήκα ένα πολύ ωραίο φόρεμα & προμηθευτή με 100% feedback, το παρήγγειλα αλλά τελικά δεν το είχε, οπότε μου επέστρεψε τα χρήματα και μια χαρά! Συνεχίζοντας το ψάξιμο, βρήκα άλλο φόρεμα επίσης από προμηθευτή με 100%feedback και βραβεία seller κτλ., το παραγγέλνω, στις 10/4, και από τότε αγνοείται!!! Σε καθημερινή επικοινωνία που είχα, μου είπαν ότι χάθηκε και θα μου το ξαναφτιάξουν και θα το στείλουν με ups.Τους είπα ότι αν δεν το έχω μέχρι τις 10/5, θα ακυρώσω την παραγγελία και μου είπαν ότι θα το έχω σίγουρα , χωρίς καμία χρέωση.Σήμερα έχει 12/5 και δεν έχω παραλάβει τίποτα και το site τους έχει κατέβει και δεν μπορώ να δω αν μου έχουν απαντήση κάτι ή να ακυρώσω την παραγγελία!!! Η βάπτιση είναι στις 21/5 και εγώ δεν έχω φόρεμα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Είμαι έξαλλη!!!!!!!!!!!!:evil::twisted:

Link to comment
Share on other sites

ακι εμενα δεν μου ανοιγει παντως η σελιδα κοριτσια ηθελα τωρα να χαζεψω κ αλλο ,πας κ βρω κατι αλλο εκτος απο αυτα που εχω υποψη μου, αλλα δεν ανοιγει...σεσας τι γινετε...οσο μαριαννα για το φορεμα κριμα αν ειπαν θα στο στειλουν μαλλον θα τολαβεις αλλα λιγο αργοτερα ισως σε καμια εβδομαδα...πηγαινε ψαξε οσο εχεις ακομα χρονογια αλλο φορεμα για να το εχεις για το ενδεχομενο να μην παραλλαβεις να εχεις τι να βαλεις εκεινη την ημερα...οσο για τα χρηματα που ρωτας δεν ξερω δεν εχω παρει ακομα...και μια φορα που πηρα ηταν με αποστολη χρηματων οχι μεσω καρτας οποτε δεν μπορω να βοηθησω σε αυτο...ευχομαι να ερθει συντομα το φορεμα σου...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παραγγείλει από το συγκεκριμένο σάιτ Μαριάννα, αλλά κι εγώ εύχομαι να το παραλάβεις εγκαίρως. Και εννοείται, πρώτη και τελευταία.... Δεν αξίζει να περνάς τέτοια λαχτάρα!

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ.

Τελικά έστειλα μειλ να ακυρωθεί η παραγγελία, γιατί ακόμη και σήμερα μου είπαν ότι ακόμη δεν έχει τελειώσει το φόρεμα. Οπότε από αύριο αρχίζει εντατικό ψάξιμο!!!!!!!Ελπίζω, να μην έχω πρόβλημα με τα χρήματα.:!:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω περυσι για την βαφτιση της κορης μου ειχα παρει απο forel φορεμα και μου ειχε κοστισει 124 ευρω..γενικα δεν εχει ακριβες τιμες..εχει λογικες τιμες

Σ ευχαροσώ Ολγάκι, αν και πηρα φορεμα για τη βάφτιση, θα το εχω υπόψιν μου γιατί έχει πολύ σικάτα ρούχα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,

εσείς που έχετε ανακαλύψει τόσα ωραία φορέματα, ακούστε την περίπτωσή μου. Παντρεύεται η αδερφή μου τον Ιούλιο κι εγώ θα είμαι στο μήνα μου (!!!) δηλαδή β-α-ρ-ε-λ-α. Αυτό όμως δεν μου απαγορεύει να ονειρεύομαι μια ωραία τουαλέτα για το γάμο... (αν έβρισκα κάτι σε μακρύ με έναν ώμο θα το χτυπούσα). Αν δείτε κάτι εκεί που που ψάχνετε σε αμπίρ ή μεγάλο μέγεθος τέλος πάντων πείτε μου. Σνιφ! Κλαψ!

 

αν και αργησα 2 μηνες:oops::oops::oops: συγνωμη αλλα χαζευα και βρηκα πολλα για εσας τις εκγυουλες:P:p;) http://www.dhgate.com/wholesale/maternity-wedding-dresses/c014008008010.html

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Χμ καλό είναι, πολύ καλοκαιρινό! Παραπέμπει σε νησί με το χρώμα και τα κοχύλια... Χωρίς τις τιράντες έτσι;

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

Koullam,

 

Αυτό που έχεις επισυνάψει, με όλο το θάρρος, δεν μου αρέσει... Δεν ξέρω. Προσωπικά, ίσως βρίσκω λίγο υπερβολικό το στολίδι που έχει μπροστά...

Λίγο που κοίταξα μου άρεσε πολύ αυτό (σαν χρώμα και η γραμμή του εάν έχεις ωραίο σωματότυπο είναι σούπερ)

http://www.debenhams.com/webapp/wcs/stores/servlet/prod_10001_10001_54510+201290141_-1?breadcrumb=Home%7EWomen%7EOccasion+%26amp%3B+evening+wear

και μετά αυτό (απλό, σικάτο, "χυτό")

http://www.debenhams.com/webapp/wcs/stores/servlet/prod_10001_10001_58607+2224731816_-1?breadcrumb=Home%7EWomen%7EOccasion+%26amp%3B+evening+wear

:-P

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πωπω Μεταξία αυτό το γαλάζιο (2ο) είναι κα-τα-πλη-κτι-κό!

 

Έλα τώρα Arnikol,

 

είδες που "σε έχω πιάσει" που λένε ???? :wink:;-):wink:Τα ίδια μας αρέσουν:rolleyes::rolleyes:... Έχει και ωραίο χρώμα ένα σιέλ γκρι του πάγου, είναι όντως πολύ ωραίο.

Όσο για το 1ο που έβαλα, θυμίζει λίγο Herve Leger, ο οποίος είναι η τελευταία λέξη της μόδας...

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μ' άρεσει και το πρώτο (οι πιέτες πολύ της μόδας) απλά το βρίσκω λίγο πιο χειμωνιάτικο, επειδή έχει πιο αυστηρή γραμμή και είναι μπορντώ(;). Το 2ο είναι ό,τι πρέπει για αυτή την εποχή, ανάλαφρο και έχει και τις σούρες, που θα κρύβουν τυχόν ατέλειες.;)

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θα μου αρεσε πολυ ενα φορεμα σε στυλ αρχαιοελληνικο, (δεν εχω σκεφτει ακομη τι χρωμα ) για τη βαπτιση του μπεμπουλη μας τελος αυγουστου. δεν εχω αγορασει ποτε απο καποιο σαιτ. θα μπορουσατε( οι κοπελες που τα παιζουν στα δαχτυλα!) να με βοηθησετε να βρω καποια φορεματα και ισως να παραγγειλω;;;;;:-P

Link to comment
Share on other sites

Πωπω Μεταξία αυτό το γαλάζιο (2ο) είναι κα-τα-πλη-κτι-κό!

 

 

Πραγματικά είναι καταπληκτικό αυτό το φόρεμα!Και σαν σχέδιο,αλλά και με πολύ ιδιαίτερο χρώμα.Το άλλο με τα κοχύλια ούτε εμένα μου πολυάρεσε.

Link to comment
Share on other sites

θα μου αρεσε πολυ ενα φορεμα σε στυλ αρχαιοελληνικο, (δεν εχω σκεφτει ακομη τι χρωμα ) για τη βαπτιση του μπεμπουλη μας τελος αυγουστου. δεν εχω αγορασει ποτε απο καποιο σαιτ. θα μπορουσατε( οι κοπελες που τα παιζουν στα δαχτυλα!) να με βοηθησετε να βρω καποια φορεματα και ισως να παραγγειλω;;;;;:-P

 

 

Κατόπιν μιας πολύ-πολύ πρόχειρης "έρευνας" κατέληξα σε αυτό: http://www.shopstyle.co.uk/browse?fts=grecian+dress

 

δείχνει πολλά φορέματα στο στυλ που ψάχνεις και μακριά και κοντά. Υπάρχει και επιλογή international shipping... Τί έχεις φανταστεί ? Κοντό, μακρύ, λευκό ?

Βοήθα λίγο να σε βοηθήσουμε :lol:

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites

αχ, πολυ σ'ευχαριστω για το χρονο σου!!!

λοιπον, η αληθεια ειναι οτι λατρευω τα μακρια φορεματα, θα το προτιμουσα απο ενα κοντο, θα ενιωθα κ εγω πιο ανετα. λευκο δυστυχως μαλλον θα βαλει η νονα μας οποτε δε θα ηθελα να παιξουμε στο ιδιο χρωμα ουτε να της "κλεψω" το χρωμα. θα μου αρεσε πολυ κατι σε σμαραγδι, πετρολ, οχι τυρκουαζ ομως ...

Link to comment
Share on other sites

Στο παρελθον προτιμουσα μονο κοντα φορεματακια(αυτο το μπορντω παραπανω ειναι εκπληκτικο)..τωρα ομως δεν ειμαι για να δειχνω πολυ πολυ τα ποδια μου..

οποτε πρεπει αναγκαστικα να βολευτω με κατι μακρυ..κλαψ κλαψ..

η βαφτιση της μικρης μου θα γινει το καλοκαιρακι,οποτε και το χρωμα αναλογο.!

μηπως εχετε κατι να μου προτεινετε???

Link to comment
Share on other sites

Tonia εμενα μου αρεσει παααρα πολυ αυτο

http://www.lightinthebox.com/Chiffon-Elastic-Silk-like-Satin-Column-Floor-length-Evening-Dress-inspired-by-Kate-Beckinsale-at-Cannes-Film-Festival--FSF0815-_p112460.html

(σε ο,τι χρωμα θες-οχι αυτο της φωτογραφιας) αλλα εχω παραγγειλει 2 αλλα. Ειμαι κι εγω του αρχαιοελληνικου παρα πολυ!!

4usdp3.png
Link to comment
Share on other sites

πολυ ομορφα!!το δευτερο ειναι πιο κοντα σε αυτο που σκεφτομουν. φοβαμαι μηπως το πρωτο με παχαινει, ενω κατι που θα εχει ωραιο μπουστο και θα ερχεται χυτο κατω απ'το στηθος ειμαι σιγουρη οτι θα μου ταιριαζει. χθες ψαχνοντας πετυχα ενα ακριβως στο στυλ που θελω (σε σομον το ειχε) αλλα δε μπορω να το βρω με τιποτα σημερα!!! :mad: νομιζω ηταν με εναν ωμο...απλα τελειο!

 

 

εντιτ: βρηκα αυτο http://www.lightinthebox.com/Empire-One-Shoulder-Floor-length-Chiffon-Over-Mading-Bridesmaid--Wedding-Party-Dress--BNSH003-_p52660.html

 

πως μπορω να ξερω τα αλλα χρωματα ομως πως ειναι;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...