Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ρούχα για την μαμά από το Internet


Κάτια Ντ.

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

παντως βρε κοριτσια, το celebrityfashion εχει τα ιδια φορεματα με τα υπολοιπα κινεζο-σαιτ που εχουμε βρει και μου φαινεται ειναι αρκετα "τσιμπιμενο" στις τιμες! ΔΗΜΗΤΡΑ, συμφωνω με τα κοριτσια...καλη αγορα και με το καλο η βαπτιση!

4usdp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.......

ΕΙΔΑ ΣΤΟ ΕΒΑΥ ΔΙΑΦΟΡΑ ΝΥΦΙΚΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΨΩΝΙΣΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΣ ΣΑΣ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ ΚΑΡΤΑ; ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ PALPAY; ΜΕ ΠΟΙΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ; ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΑΣΦΑΛΗ ΣΙΤΕ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΨΩΝΙΣΕΙ ΝΥΦΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ ΧΡΕΩΣΕΙΣ;

ΟΠΟΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙ ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι αλλο????εχει σκεφτει καποια να μην παει στην βαφτιση μεφορεμα αλλα με σακακι παντελονι και χαμηλα παπουτσια???????

 

Εγώ θα απέφευγα αυτή την επιλογή ρούχων. Έτσι θα είναι ντυμένη σίγουρα καποια από τις καλεσμένες σας. Ναι μεν είναι κλασική επιλογή και πάντα στη μόδα, αλλά όχι για μανούλα που βαφτίζει το παιδάκι της. Σκέψου μετά από κάποια χρόνια να κοιτάς τις φωτο της βάφτισης και να σε βλέπεις σαν να πρόκειται να περάσεις από συνέντεξη για δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Να σας κάνω και εγώ μια ερώτηση;;; Τον Μάιο βαφτίζουμε το κοριτσάκι μας και είμαι πάλι εγκυος στο δεύτερο :-). Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη μεχρι τον 5ο μήνα σχεδόν ούτε που φαινόμουν, τωρα όμως αν και 3 μηνών κανω μπαμ. Στη βάφτιση θα κλείνω τον 4ο μήνα. Να επιλέξω ένα φόρεμα εγκυμοσύνης ή να ψάξω κάτι κανονικό αλλά ποιο αέρινο (αν μου χωράει κάτι φυσικά):lol::lol::lol:

Έχετε ανεβάσει οι περισσότερες εξαιρετικά φορεματάκια και ζήλεψαααα :oops:

και αυτά της εγκυμοσύνης στο λαιμό μου κάθονται...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καταρχήν, εύχομαι να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη. Θα σου πρότεινα να πάρεις ένα κανονικό, για να έχεις και περισσότερες επιλογές ως προς τα χρώματα & τα σχέδια, αλλά και για να το φορέσεις και αργότερα. Απλά τρέναρέ το όσο μπορείς, για να πάρεις το σωστό νούμερο.

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Να σας κάνω και εγώ μια ερώτηση;;; Τον Μάιο βαφτίζουμε το κοριτσάκι μας και είμαι πάλι εγκυος στο δεύτερο :-). Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη μεχρι τον 5ο μήνα σχεδόν ούτε που φαινόμουν, τωρα όμως αν και 3 μηνών κανω μπαμ. Στη βάφτιση θα κλείνω τον 4ο μήνα. Να επιλέξω ένα φόρεμα εγκυμοσύνης ή να ψάξω κάτι κανονικό αλλά ποιο αέρινο (αν μου χωράει κάτι φυσικά):lol::lol::lol:

Έχετε ανεβάσει οι περισσότερες εξαιρετικά φορεματάκια και ζήλεψαααα :oops:

και αυτά της εγκυμοσύνης στο λαιμό μου κάθονται...

Και εγώ θα σου πρότεινα για κανονικό φόρεμα, θα έχεις περισσότερες επιλογές. Εξαλλου η κοιλίτσα της εγκυμοσύνης είναι κάτι όμορφο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα σου πρότεινα για κανονικό φόρεμα, θα έχεις περισσότερες επιλογές. Εξαλλου η κοιλίτσα της εγκυμοσύνης είναι κάτι όμορφο!!!!

χαχα η μόνη περίπτωση που επιδιώκεις να φαίνεται η κοιλιά!:lol:

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και εγώ ζητάω βοήθεια!!!

Θα γίνω νονά τέλη Μαίου και έχω κολλήσει με το φόρεμα. Το μεγαλύτερο πρόβλημά μου είναι ότι είμαι 1.85, 80 κιλά. Έχω βρει ένα κόκκινο φόρεμα στα μέτρα μου από ένα αγγλικό site, αλλά είναι πολύ απλό. Η βάπτιση θα είναι πρωινή βέβαια, αλλά θα είμαι η νονά! Please help!

7uEBp2.png M3GSp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια και εγώ ζητάω βοήθεια!!!

Θα γίνω νονά τέλη Μαίου και έχω κολλήσει με το φόρεμα. Το μεγαλύτερο πρόβλημά μου είναι ότι είμαι 1.85, 80 κιλά. Έχω βρει ένα κόκκινο φόρεμα στα μέτρα μου από ένα αγγλικό site, αλλά είναι πολύ απλό. Η βάπτιση θα είναι πρωινή βέβαια, αλλά θα είμαι η νονά! Please help!

Αχ δεν μπορείς να μας το δείξεις από το σάιτ;

Με τέτοιες διαστάσεις θα είσαι, σαν να λέμε, η γυναικάρα με τα κόκκινα!:-)

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

ενα θα σχολιασω,....εχω παθει πλακα με αυτο το σαιτ!το celebrities!πολυ φτηνα!εχει παραγγειλει καμμια απο εκει να μας πει αν ηταν καλα ποιοτικα?σιγουρα θα παρω ;απο εκει για τη βαπτιση της μικρης!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και εγώ ζητάω βοήθεια!!!

Θα γίνω νονά τέλη Μαίου και έχω κολλήσει με το φόρεμα. Το μεγαλύτερο πρόβλημά μου είναι ότι είμαι 1.85, 80 κιλά. Έχω βρει ένα κόκκινο φόρεμα στα μέτρα μου από ένα αγγλικό site, αλλά είναι πολύ απλό. Η βάπτιση θα είναι πρωινή βέβαια, αλλά θα είμαι η νονά! Please help!

 

1.85 καμάρι μου με κόκκινο φόρεμα !!!! ΜΟΝΟ απλό θα πρέπει να είναι το σχέδιο .... :-P Εμένα μου αρέσει για την νονά - να το τολμήσεις. Πολύ χαρούμενο, παιχνιδιάρικο. ίσως το κόκκινο βέβαια να σε περιορίσει στο μακιγιάζ (εκεί θέλει όντως να είναι "μάγκας" η μακιγιέζ να μην βγεις καθόλου "βραδινή" αλλά ανάλαφρη -- ΟΚ, άρχισα να λέω κι εγώ τα κουλά μου τώρα)...

Βάλε καμιά φωτογραφία να δούμε στυλ !

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites

Noμιζω πως σε μια τετοια περισταση οπως η βαφτιση, "επιβαλλεται" να εισαι εξαιρετικα κομψη. Καλο θα ηταν να το τολμησεις και να φορεσεις μια ωραια, ψηλοτακουνη γοβα. αλλωστε που ξερεις μπορει να σου αρεσει και φορας πιο συχνα πλεον.;):D

 

 

μου αρεσουνε πολυ οι γοβες

το θεμα ειναι οτι τα ποδαρακια μου δεν τις αντεχουν..!

και σκεψου οτι επερνα ανατομικες κτλ αλλα τιποτα

για λιγη ωρα το παλευω..!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

μου αρεσουνε πολυ οι γοβες

το θεμα ειναι οτι τα ποδαρακια μου δεν τις αντεχουν..!

και σκεψου οτι επερνα ανατομικες κτλ αλλα τιποτα

για λιγη ωρα το παλευω..!:lol::lol:

 

Φασολάκι,

 

από το "μου αρέσουν πολύ οι γόβες" μέχρι να τις περπατάς με άνεση, κοινώς να τις φοράς και όχι "να σε φορούν" :-P .... υπάρχει ατελείωτη απόσταση ! Προσεξέ το το συγκεκριμένο. Μην πηγαίνεις σαν την κουλή σε όλο το μυστήριο...

Στο λέω εγώ που πήγα και αγόρασα 12ποντες γόβες για την βάφτιση της μικρής (τις φοράω βέβαια με άνεση) αλλά για να φτάσω στην εκκλησία και να μπορώ να τις πηγαίνω "αεράτη" που λένε τις είχα φορέσει αρκετά μέσα στο σπίτι (με κάλτσες :idea: για να μην με χτυπήσουν χε χε) και τους είχα πάρει τον αέρα... άσχετο βέβαια που μετά, στο τραπέζι, έκανα και τον Κεντέρη κυνηγώντας γύρω-γύρω σε όοοοοοολο το μαγαζί τον Νικόλα !!!!

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

τι παραξενη γοβα που ειναι....

σαν ψευτικη μοιαζει!!!!

μηπως μοιαζω σαν εξωγιηνη μ αυτη και με κοροιδευουν?η θα πουνε τι ωαια γοβα φοραει?

γενικα τολμαω να φορεσω διαφορα

εσεις θα την φορουσατε?

Link to comment
Share on other sites

Φασολάκι,

 

από το "μου αρέσουν πολύ οι γόβες" μέχρι να τις περπατάς με άνεση, κοινώς να τις φοράς και όχι "να σε φορούν" :-P .... υπάρχει ατελείωτη απόσταση ! Προσεξέ το το συγκερκιμένο. Μην πηγαίνεις σαν την κουλή σε όλο το μυστήριο...

Στο λέω εγώ που πήγα και αγόρασα 12ποντε γόβες για την βάφτιση της μικρής (τις φοράω βέβαια με άνεση) αλλά για να φτάσω στην εκκλησία και να μπορώ να τις πηγαίνω "αεράτη" που λένε τις είχα φορέσει αρκετά μέσα στο σπίτι (με κάλτσες :idea: για να μην με χτυπήσουν χε χε) και τους είχα πάρει τον αέρα... άσχετο βέβαια που μετά, στο τραπέζι, έκανα και τον Κεντέρη κυνηγώντας γύρω-γύεω σε όοοοοοολο το μαγαζί τον Νικόλα !!!!

 

χαχαχα να σαι καλα γελασα

ειπαμε ψηλες αλλα οχι για 12ποντες

υπαρχει και πιο χαμηλο

απλα να σας πω την αληθεια με βολεψε το στυλ που ειναι και απο μπροστα λιγο ψηλες κατι τετοιο (μονο για το μπροστα σας το δειχνω,να καταλαβετε το υψος)

http://www.unitednude.com/products/the-classics/pin

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα να σαι καλα γελασα

ειπαμε ψηλες αλλα οχι για 12ποντες

υπαρχει και πιο χαμηλο

απλα να σας πω την αληθεια με βολεψε το στυλ που ειναι και απο μπροστα λιγο ψηλες κατι τετοιο (μονο για το μπροστα σας το δειχνω,να καταλαβετε το υψος)

http://www.unitednude.com/products/the-classics/pin

Ευτυχώς που διευκρίνισες ότι μας τις δείχνεις για το μπροστινό μέρος... κάπως μου ήρθε η εικόνα...:shock:

Τέτοιες πήρα κι εγώ και ουσιαστικά είναι 9ποντες. Πρώτη φορά θα φορέσω τέτοιες, ελπίζω να μη ρεζιλευτώ. Σίγουρα θα με "φοράνε" πάντως!

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

τι παραξενη γοβα που ειναι....

σαν ψευτικη μοιαζει!!!!

μηπως μοιαζω σαν εξωγιηνη μ αυτη και με κοροιδευουν?η θα πουνε τι ωαια γοβα φοραει?

γενικα τολμαω να φορεσω διαφορα

εσεις θα την φορουσατε?

 

εμενα μ αρεσουν πολυ τα παπουτσια.θα φορουσα κατι τετοιο αλλα σιγουρα θελει πολυ πολυ πολυ απλο ρουχο.κ ΟΧΙ τουρτοφορεμα:P:p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά θα φορέσω τέτοιες, ελπίζω να μη ρεζιλευτώ. Σίγουρα θα με "φοράνε" πάντως!

 

Ξεκινα να τις φορας κι εσυ μεσα στο σπιτι για να εξοικειωθεις, πιανει το κολπο...;):D

Link to comment
Share on other sites

μου αρεσουνε πολυ οι γοβες

το θεμα ειναι οτι τα ποδαρακια μου δεν τις αντεχουν..!

και σκεψου οτι επερνα ανατομικες κτλ αλλα τιποτα

για λιγη ωρα το παλευω..!:lol::lol:

 

Βρες τοτε κατι που θα μπορεις να αντεξεις, δεν χρειαζεται να υποβαλλεις το εαυτο σου στο μαρτυριο του 12ποντου :D

Link to comment
Share on other sites

Να είσαστε καλά βρε κορίτσια που είσαστε πάντα πρόθυμες να βοηθήσετε! Λοιπόν το φόρεμα είναι: http://www.longtallsally.com/tall/dresses/above-the-knee/cap-sleeve-ponte-dress/red?category=f-013_dresses

Πηγαίνει με αυτά? http://www.longtallsally.com/portal/online/option/LTS+Quicklive+Product+Window?action=e&windowstate=normal&selectedSKUavailability=AVAILABLE&sizeSelected=shoe9&mode=view&optionCode=31A27RED&colourSelected=31A27RED

 

Και εννοείτε πως είμαι ανοιχτή σε ότι πρόταση έχετε να μου δώσετε!

7uEBp2.png M3GSp2.png
Link to comment
Share on other sites

Για να πω την αλήθεια εγώ δεν θα μπορύσα να υποστηρίξω τέτοιο παππούτσι αλλα θα το θαύμαζα να το δω φορεμένο σε κάποια κοπέλα που έιναι το στυλ της και μπορεί να το συνδυασει αναλογα.

Τώρα όσον αφορά το κόκκινο φόρεμα το βλέπω σουπερ!!!!Συμφωνώ απόλυτα με την love4four( Hellooooo!!) ότι θέλει πολυ καλή μακιγιεζ. Αυτό που βλέπω άτονα ματια, μια φυσική λαμψη και κόκκινο κραγιον μου αρέσει τρελά. Χωρις όμως να διαννοηθώ ποτέ ότι θα το πετύχω κάτι τέτοιο μόνη μου. Η love4four εχει όμως μια πολύ καλή αν κρίνω από τις φωτό που εχω δει που ήταν μια κουκλα!!!

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα να σαι καλα γελασα

ειπαμε ψηλες αλλα οχι για 12ποντες

υπαρχει και πιο χαμηλο

απλα να σας πω την αληθεια με βολεψε το στυλ που ειναι και απο μπροστα λιγο ψηλες κατι τετοιο (μονο για το μπροστα σας το δειχνω,να καταλαβετε το υψος)

http://www.unitednude.com/products/the-classics/pin

 

αν τολμούσα να βάλω κάτι τέτοιο θα κατέληγα και με τα δύο πόδια στο γύψο:(:(

 

 

πολύ ωραίο παπούτσι όμως.

9Onsp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να είσαστε καλά βρε κορίτσια που είσαστε πάντα πρόθυμες να βοηθήσετε! Λοιπόν το φόρεμα είναι: http://www.longtallsally.com/tall/dresses/above-the-knee/cap-sleeve-ponte-dress/red?category=f-013_dresses

 

Και εννοείτε πως είμαι ανοιχτή σε ότι πρόταση έχετε να μου δώσετε!

 

Εμενα Ιωαννα μου αρεσει, ειναι κομψο, λιτο και ευκολοφορετο. Αν θεωρεις οτι ειναι του στυλ σου γενικα, go for it! :D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...