Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ρούχα για την μαμά από το Internet


Κάτια Ντ.

Recommended Posts

Tο feedback σημαινει ποσο καλα κανει τη δουλεια του καποιος,ποσο αξιοπιστος ειναι. Τετοια βαθμολογια παιρνει και ο πωλητης και ο αγοραστης.

 

Να ρωτήσω κάτι άσχετο??Ο αγοραστής για ποιόν λόγο βαθμολογείται??Αφού πληρώνει πριν την αποστολή του προϊόντος,δεν υπάρχει περίπτωση να εξαπατήσει τον πωλητή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γιατί δεν κοιτάτε στο ebay; είναι πιο ασφαλές... μιας και είναι χιλιοχρησιμοποιημένο! Έχει ίδια φορέματα σχεδόν μη σας πω και παραπάνω! Ρίξτε μια ματιά να δείτε!

 

Αποφάσισα αύριο να παραγγείλω αυτό...

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180640553687

απλά δεν ξέρω τι χρώμα να διαλέξω...

για πείτε καμιά γνώμη!

δεν εχω δει αν εχεις γραψει αν εισαι ξανθια ή μελαχρινή ?

Εμενα μου αρεσει το ροζ....

jHgFp3.png
Link to comment
Share on other sites

Tο feedback σημαινει ποσο καλα κανει τη δουλεια του καποιος,ποσο αξιοπιστος ειναι. Τετοια βαθμολογια παιρνει και ο πωλητης και ο αγοραστης.

 

Να ρωτήσω κάτι άσχετο??Ο αγοραστής για ποιόν λόγο βαθμολογείται??Αφού πληρώνει πριν την αποστολή του προϊόντος,δεν υπάρχει περίπτωση να εξαπατήσει τον πωλητή.

Χριστινακι,εγώ χρησιμοποιώ πολύ το ebay και αγοράζω αλλά και έχω πουλήσει.Νομίζω πως αξιολογούν και τον αγοραστή γιατί πχ κάποιος μορεί να "χτυπήσει" κάτι,να κερδίσει τη δημοπρασία και να πληρώσει μετά απο αρκετό καιρό...εχω δει έτσι να τον αξιολογούν χαμηλά γαιτί καθυστερεί τις πληρωμές ή ακόμη μπορεί να χτυπήσει κάτι και μετά να μην το θέλει καν!

10Ddp3.png

OaR2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Χριστινακι,εγώ χρησιμοποιώ πολύ το ebay και αγοράζω αλλά και έχω πουλήσει.Νομίζω πως αξιολογούν και τον αγοραστή γιατί πχ κάποιος μορεί να "χτυπήσει" κάτι,να κερδίσει τη δημοπρασία και να πληρώσει μετά απο αρκετό καιρό...εχω δει έτσι να τον αξιολογούν χαμηλά γαιτί καθυστερεί τις πληρωμές ή ακόμη μπορεί να χτυπήσει κάτι και μετά να μην το θέλει καν!

 

 

Κατάλαβα...σε ευχαριστώ πολύ για την διευκρίνηση!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γιατί δεν κοιτάτε στο ebay; είναι πιο ασφαλές... μιας και είναι χιλιοχρησιμοποιημένο! Έχει ίδια φορέματα σχεδόν μη σας πω και παραπάνω! Ρίξτε μια ματιά να δείτε!

 

Αποφάσισα αύριο να παραγγείλω αυτό...

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180640553687

απλά δεν ξέρω τι χρώμα να διαλέξω...

για πείτε καμιά γνώμη!

 

πως ξερεις τι νουμερο θες?? η ειναι one size?

Η Ζωηρούλα μου μας άλλαξε την ζωή!!!!

Link to comment
Share on other sites

Στο ebay αν είναι μεταχειρισμένο το γράφει. Ψέμματα δε λένε γιατί δε θέλουν να παίρνουν αρνητικά feedbacks και ως εκ τούτου να πέφτουν οι πωλήσεις τους ;) Ίσως είναι πολύ φθηνότερα γιατί στο ebay υπάρχουν άπειροι πωλητές και υπάρχει ανταγωνισμός στα προιόντα και τις τιμές τους.

Ακριβως!!;)

4usdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χριστινακι,εγώ χρησιμοποιώ πολύ το ebay και αγοράζω αλλά και έχω πουλήσει.Νομίζω πως αξιολογούν και τον αγοραστή γιατί πχ κάποιος μορεί να "χτυπήσει" κάτι,να κερδίσει τη δημοπρασία και να πληρώσει μετά απο αρκετό καιρό...εχω δει έτσι να τον αξιολογούν χαμηλά γαιτί καθυστερεί τις πληρωμές ή ακόμη μπορεί να χτυπήσει κάτι και μετά να μην το θέλει καν!

 

 

 

Κατάλαβα...σε ευχαριστώ πολύ για την διευκρίνηση!:D

Χριστινακι, δεν προλαβα να σου απαντησω αλλα με καλυψε απολυτα το ρεβυθακι!

4usdp3.png
Link to comment
Share on other sites

vasso st ναι οταν μπορεσειs βαλε foto!!! και γω κοριτσια απο το ιντερνετ θα το παρω το νυφικο γιατι δε μπορω να δωσω τοσα λεφτα που ζητανε εδω......

Τελωνειο πλήρωσε????

Η κουμπαρα μου ηθελε αυτο

http://www.lightinthebox.com/Tulle-Over-Satin-Ball-Gown-Sweep--Brush-Train-Tiered-Wedding-Dress-inspired-by-Mandy-Moore-in-License-to-Wed--WSM0364-_p163827.html

αλλα το πηρε 120 ευρω και με τα μεταφορικα,αντε να πηγε 150 ...καπου εκει. Δεν πληρωσε τιποτα παραπανω απο αυτο που αρχικα την κοστολογησαν! Καθε μερα σε διαφορα νυφικα ή φορεματα, βγαζουν κατι σαν εκπτωση μεγαλη οποτε εσυ θα παρακολουθεις αυτο που εχεις σταμπαρει και το αγοραζεις τοτε!

Ηρθε στην ωρα του, μεσα σε θηκη(μη φανταστεις τιποτα το ιδιαιτερο η θηκη αλλα..παλι καλα!), καλοραμμενο, οχι φτηνο-υφασμα και το μονο που θα κανει η κουμπαρα μου ειναι στενεμα και καθαρηστηριο.Να της παει αλλα 100 ευρω? Και παλι σουπερ θα 'ναι με 250 το νυφικο που της αρεσε!

Αν αποφασισεις, εχω κι αλλα σαιτ με νυφικα - κοπιες Pronovias, υπεροχα!!

4usdp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν έχω παραγγείλει ακόμα γιατί δεν έχω αποφασίσει το χρώμα! αλλά θα το κάνω άμεσα... δεν μπορώ να πω ότι με βοηθήσατε πολύ... πιο πολύ με μπερδέψατε!!!!!!! :):):)

Μελαχροινή είμαι βρε κορίτσια με ανοιχτόχρωμες αντάγιες!

Να σας πω την αλήθεια τα περισσότερα ρούχα μου είναι μαύρα, και δυσκολευομαι λίγο στα χρωματιστα!!!

Στο ebay υπάρχει πολύ μεγάλος ανταγωνισμός οπότε ίσως οι τιμές να είναι και φθηνότερες από αλλού!

Για να μην πληρώσετε τελωνείο, πρωτίνω να σας τα στείλουν με ems δηλαδή απλό ταχυδρομείο! Με τα courier πηγαίνει πάντα τελωνείο και πληρώνεις διάαφορα!

 

Βασικά είχα αγοράσει 2 νυφικά & ένα φόρεμα λευκό καλό για μετά. Το ένα το πήρα από το tootoomart και τα υπόλοιπα από ebay από διάφορους πωλητές! δεν είχα πρόβλημα με κανένα από όλα. Τότε είχα αγοράσει + 4 φορέματα για συγγενείς κλπ και πάλι όλα οκ!

Το συστήνω ανεπιφύλακτα!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τα φώτα σας!! Έχω βρει 2 φορέματα για τη βάπτιση του μπέμπη μου αλλά αναρωτιέμαι ποιο θα είναι καλύτερο. Είμαι καστανή με ξανθιές ανταύγειες, μπλε μάτια και με λευκό δέρμα.Η βάπτιση είναι το Μάιο, Σάββατο πρωί. Σας παρακαλώ για τις απόψεις σας!

1)http://www.dhgate.com/2011new-hot-sexy-evening-dresses-mini-line/p-ff8080812e32cde8012e3c9fe59479dc.html#1

σε χρώμα 57 ή 134

2) http://www.dhgate.com/wholesale-spaghetti-v-neck-cocktail-dress/p-ff8080812c71bfeb012c8710d8301fe9.html#1

σε χρώμα emerald ή teal

Τα χρώματα τα βλέπεις αν πας κάτω κάτω στη σελίδα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω ψηφιζω 1 αουτος η αλλιως αυτο επελεξα κ εγω για αγορα ,αλλα ενας λογος ακομα ειναι οτι το μαιο εχει ακομα ψυχρα οποτε ειναι καλυτερο...

 

Σε ευχαριστώ ΕΛΕΝΑ! Απο χρωμα ποιο λες?

Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο μου αρέσει πιο πολύ για βάφτιση!Για χρώμα δεν ξέρω να σου πω...και τα δύο μου αρέσουν.

 

Cristina ίσως να έχεις δίκιο και εγώ το σκεφτόμουν ότι το 1 είναι πολύ στρασάτο, αλλά σκεφτόμουνα και την ψύχρα! Θα μου πεις υπάρχουν και οι εσάρπες! Να σας πω την αλήθεια ψήνομαι και για τα 2, αφού βαπτίζει και ο αδερφός μου το παιδάκι του τέλος Ιουνίου. Σας ευχαριστώ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια,πολυ εξυπνη η ιδεα του εξωτερικου και συμφερουσα αλλα ντρεπομαι που θα το πω δεν ξερω γρι αγγλικα γιατι μεγαλωσα σε χωριο που ειχε ενα μονο φροντιστηριο και εγω μισουσα θανασιμα αυτη που το ειχε και ετσι εμεινα στουρναρι!!!τωρα τι κανω;πειτε καμια ιδεα για να αγορασω και εγω ενα οικονομικο φορεματακι για τη βαπτιση της νεραιδουλας μου γιατι με βλεπω να πηγαινω με τη φορμα μου!!!κανενα μαγαζι οικονομικο θεσσαλονικη γνωριζει καμια;α!!!και πειτε και καμια ιδεα για σχεδιο εχω πολυ μεγαλο στηθος αλλα πολυ μεγαλο και λιγο κοιλιτσα ακομη ειμαι μμμ...ψηλη και δεν εχω πλατες!!!σας παρακαλω βοηθηστε οπως μπορειτε την αγραμματη!!!:oops::cry:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τα φώτα σας!! Έχω βρει 2 φορέματα για τη βάπτιση του μπέμπη μου αλλά αναρωτιέμαι ποιο θα είναι καλύτερο. Είμαι καστανή με ξανθιές ανταύγειες, μπλε μάτια και με λευκό δέρμα.Η βάπτιση είναι το Μάιο, Σάββατο πρωί. Σας παρακαλώ για τις απόψεις σας!

1)http://www.dhgate.com/2011new-hot-sexy-evening-dresses-mini-line/p-ff8080812e32cde8012e3c9fe59479dc.html#1

σε χρώμα 57 ή 134

2) http://www.dhgate.com/wholesale-spaghetti-v-neck-cocktail-dress/p-ff8080812c71bfeb012c8710d8301fe9.html#1

σε χρώμα emerald ή teal

Τα χρώματα τα βλέπεις αν πας κάτω κάτω στη σελίδα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

 

Μαριαννα28,

 

Με το καλό η βάφτιση !!!

Θεωρώ πως και τα 2 φορέματα είναι κοντά -σαν στυλ-...προσωπικά για βάφτιση πρωϊνή ώρα θα προτιμούσα το 2ο (λιγότερη παγιέτα) στο emerald...άντε κούκλα μαμά !!!!;)

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαριαννα28,

 

Με το καλό η βάφτιση !!!

Θεωρώ πως και τα 2 φορέματα είναι κοντά -σαν στυλ-...προσωπικά για βάφτιση πρωϊνή ώρα θα προτιμούσα το 2ο (λιγότερη παγιέτα) στο emerald...άντε κούκλα μαμά !!!!;)

 

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Μάλλον θα τα παρω και τα 2!!!!:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

Μαριάννα το 2ο ταιριάζει καλύτερα με την ώρα του μυστηρίου

Μπάμπουσκα δεν μένω Θεσσαλονίκη,συνεπώς δεν ξέρω τι μαγαζιά παίζουν εκεί και ποιά είναι εγγύηση στα επίσημα ενδύματα.Κάπου θα υπάρχει ένα υποκατάστημα του Zara,του Varda,της εταιρείας Monsoon...Πάρε αγκαζέ δύο φιλενάδες σου και κάντε για γύρα στα μαγαζιά της πόλης.Έχω ακούσει ότι έχει πολύ ωραία αγορά η συμπρωτεύουσα :-)

byhrp3.png

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλε κοριτσια μια βοηθεια και σε μενα;;;;;;;;:D

 

 

Από θεσσαλονίκη δεν ξέρω να σου πω γιατί είμαι αθήνα, αλλά αν θες βοήθεια με το ιντερνετ και το εξωτερικό μπορώ να σε βοηθήσω!

Αν θες μπες στο ebay.gr (που έχει πολλά μεταφρασμένα στα ελληνικα) γράψε πχ evening dress ή cocktail dress και ρίξε μια ματιά! Αν βρεις κάτι που σου αρέσει και θέλεις περισσότερες λεπτομέρειες στείλτα μου να σου πω!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...