Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ρούχα για την μαμά από το Internet


Κάτια Ντ.

Recommended Posts

Eλενα, ψηφιζω το 4. Εγω να δω ποτε θα παραγγειλω! Δε μπορω να καταληξω....:-(

κοιτα εμενα μεχρι να παραγγειλω θα εχω αλλαξει ολα τα φορεματα:lol::lol:

το 1 σούπερ τέλειο..........

 

Το 4ο...πάρα πολύ κομψό!

 

Εγώ ψηφίζω 3ο και 4ο

ευχαριστω πολυ να πω την αληθεια τωρα αχριζει να μου αρεσει περισσοτερο το 3-4:oops:

ΕΛΕΝΑ μου, προσεξε μονο γιατι δεν εχουν ολοι οι πωλητες καλο feedback! Μονο απο το 1ο και το 4ο φορεμα εχουν οι πωλητες υψηλο feedback!Μην παραγγελεις χωρις να το λαβεις σοβαρα υποψιν σου!!!

 

τι ειναι αυτο το feedback??? βασικα οποια εχει ηδη παραγγειλει τι εκνε πρωτα εστειλε εμαιλ?? αν ναι σε ποιο εμαιλ εχει τοσα πολλα εμαιλ κ τσατ:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια, καλημέρα!!! Έχετε στο μυαλό σας καταστήματα στην Αθήνα με όμορφα φορέματα για βάπτιση? Εγώ είμαι η μαμά. Όποια κοπέλα έχει κάποια πληροφορία ας μου πει. (βρίσκομαι σε επαρχία).Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!! Τι κάνετε; Τώρα τελευταία ανακάλυψα αυτό το ποστ και είμαι ενθουσιασμένη... Βλέπω πως ο κόσμος πλέον δεν έχει κολήματα να ψωνίζει από ιντερνετ ακόμη και ρούχα!

Επειδή εγώ έχω κάνει αρκετές αγορές μέσω ιντερνετ και πιο συγκεκριμένα εχω αγοράσει τέτοιου είδους φορέματα και νυφικό... μπορώ να πω απλά τα καλύτερα!!!

Οι αγορές που έκαναν ήταν μέσω ebay (που ψωνίζω τακτικά) και μέσω ενός άλλου tootoomart.com που είναι αντίστοιχο με το καινούριο dhgate.

Τα υφάσματα είναι τέλεια... καλοραμμένα... στα μέτρα μου και πανω απ' όλα οικονομικά! Επειδή έχω ψωνίσει από διάφορους πωλητές η ποιότητα μου φάνηκε η ίδια!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλημέρα!!! Έχετε στο μυαλό σας καταστήματα στην Αθήνα με όμορφα φορέματα για βάπτιση? Εγώ είμαι η μαμά. Όποια κοπέλα έχει κάποια πληροφορία ας μου πει. (βρίσκομαι σε επαρχία).Ευχαριστώ!

 

Φανταστικά φορέματα έχει ο Βαρδας.Δεν ξέρω βέβαια τι ποσό διαθέτεις αλλά ότι και να πάρεις από εκεί θα το ευχαριστηθείς!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια,

εσείς που έχετε ανακαλύψει τόσα ωραία φορέματα, ακούστε την περίπτωσή μου. Παντρεύεται η αδερφή μου τον Ιούλιο κι εγώ θα είμαι στο μήνα μου (!!!) δηλαδή β-α-ρ-ε-λ-α. Αυτό όμως δεν μου απαγορεύει να ονειρεύομαι μια ωραία τουαλέτα για το γάμο... (αν έβρισκα κάτι σε μακρύ με έναν ώμο θα το χτυπούσα). Αν δείτε κάτι εκεί που που ψάχνετε σε αμπίρ ή μεγάλο μέγεθος τέλος πάντων πείτε μου. Σνιφ! Κλαψ!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,

εσείς που έχετε ανακαλύψει τόσα ωραία φορέματα, ακούστε την περίπτωσή μου. Παντρεύεται η αδερφή μου τον Ιούλιο κι εγώ θα είμαι στο μήνα μου (!!!) δηλαδή β-α-ρ-ε-λ-α. Αυτό όμως δεν μου απαγορεύει να ονειρεύομαι μια ωραία τουαλέτα για το γάμο... (αν έβρισκα κάτι σε μακρύ με έναν ώμο θα το χτυπούσα). Αν δείτε κάτι εκεί που που ψάχνετε σε αμπίρ ή μεγάλο μέγεθος τέλος πάντων πείτε μου. Σνιφ! Κλαψ!

 

 

Βρε κοριτσάκι μου,θα παντρεύεται η αδερφούλα σου και θα περιμένεις το μωράκι σου...δηλαδή θα έχεις διπλή χαρά και εσύ σκέφτεσαι τα κιλά σου??

Έγκυος θα είσαι,όχι βαρέλα.Δεν θέλω να ακούω τέτοια.Όσες κοπέλες βλέπω στον δρόμο με κοιλίτσα είναι όλες κούκλες και τις καμαρώνω.Έτσι θα είσαι και εσύ.Θα βάλεις και το ωραίο φορεματάκι και θα είσαι μια θεά.

Άντε,δεν θέλω να ακούω τέτοια!!(Στο λέει κάποια που έχει κοιλιά,χωρίς να έχει μέσα και μωρό!!:P)

Link to comment
Share on other sites

Φανταστικά φορέματα έχει ο Βαρδας.Δεν ξέρω βέβαια τι ποσό διαθέτεις αλλά ότι και να πάρεις από εκεί θα το ευχαριστηθείς!!

Γεια σου Πένυ μου, που βρίσκεται το κατάστημα?

Α!!! Οκ Πένυ, βρήκα την σελίδα και είδα τις διεθύνσεις. Ευχαριστώ

Επεξεργάστηκαν by bellissima
Συμπλήρωση
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,

εσείς που έχετε ανακαλύψει τόσα ωραία φορέματα, ακούστε την περίπτωσή μου. Παντρεύεται η αδερφή μου τον Ιούλιο κι εγώ θα είμαι στο μήνα μου (!!!) δηλαδή β-α-ρ-ε-λ-α. Αυτό όμως δεν μου απαγορεύει να ονειρεύομαι μια ωραία τουαλέτα για το γάμο... (αν έβρισκα κάτι σε μακρύ με έναν ώμο θα το χτυπούσα). Αν δείτε κάτι εκεί που που ψάχνετε σε αμπίρ ή μεγάλο μέγεθος τέλος πάντων πείτε μου. Σνιφ! Κλαψ!

 

κατι θα σου βρουμε μην ανησυχεις!!!!:P:p:p αν δεν κανω λαθος η τζεσικα εχει καποια φορεματα για εγκυες:rolleyes:...το εχει δει και καμια αλλη η μονο εγω??? επεισεις η περιοδος με την κοιλιτσα ειναι η καλυτερη:D:D:D οποτε θα ειναι καλυτερα με την κοιλιτσα παρα μετα χωρις κοιλιτσα πιστεψε μας....:wink: επεισεις μπορεις να ραψεις ετσι θα ενημερωσεις οτι εισαι εγκυος και στην κοιλιτσα να σου ραψουν μεγαλυτερο το φορεμα....ετσι θα ειναι ακριβος στα μετρα σου....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!

ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΕΧΩ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΕ ΤΗ ΤΖΕΣΙΚΑ.ΜΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΝΕ?ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΨΑΞΩ ΣΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΒΡΩ ΚΑΤΙ!!

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε στο νεο σιτε που εβαλα μπας κ εκει βρεις ακρη....δεν εχω παραγγειλει ακομα....

κοριτσια απο ραδιενεργεια πως παμε λετε να ερθει μαζι μετα φορεματα????

Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν κοιτάτε στο ebay; είναι πιο ασφαλές... μιας και είναι χιλιοχρησιμοποιημένο! Έχει ίδια φορέματα σχεδόν μη σας πω και παραπάνω! Ρίξτε μια ματιά να δείτε!

 

Αποφάσισα αύριο να παραγγείλω αυτό...

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180640553687

απλά δεν ξέρω τι χρώμα να διαλέξω...

για πείτε καμιά γνώμη!

Link to comment
Share on other sites

τι σημαίνει αυτό vasso??????γιατι θέλω και εγώ να παραγγείλω αλλά διστάζω γιατι δεν το έχω ξανακάνει και δεν ξέρω τι γίνεται.:(

Tο feedback σημαινει ποσο καλα κανει τη δουλεια του καποιος,ποσο αξιοπιστος ειναι. Τετοια βαθμολογια παιρνει και ο πωλητης και ο αγοραστης.Καλο ειναι το feedback να ειναι πανω απο 98,99% γιατι σημαινει οτι οι πελατες εμειναν ευχαριστημενοι με οσα υποσχεται ο πωλητης(προιον-παραδοση προιοντος κλπ) Οταν τελειωσει η συναλλαγη ο αγοραστεις το βαζει θετικο feedback, αν εμεινε ευχαριστημενος ή αρνητικο, αν δεν εμεινε. Το ιδιο κανει και ο πωλητης για τον αγοραστη. Το φιντμπακ εμφανιζεται με ποσοστο κατω απο το ονομα του πωλητη(εχουν παντου φιντμπακ οπως και στο ebay)

 

τι ειναι αυτο το feedback??? βασικα οποια εχει ηδη παραγγειλει τι εκνε πρωτα εστειλε εμαιλ?? αν ναι σε ποιο εμαιλ εχει τοσα πολλα εμαιλ κ τσατ:confused:

EΛΕΝΑ απαντησα απο πανω-ειναι σημαντικος παραγοντας!

 

Καλά Βάσω το έχεις ψάξει πολύ, ούτε που το πρόσεξα. όντως πολύ σημαντικός και αυτός ο παράγοντας.

Την εχουμε πατησει ARNIKOL και πλεον μαθαμε ("παθουσα & μαθουσα":grin:)

4usdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και ναι!! Ηρθε το νυφικο της κουμπαρας μου απο το www.lightinthebox.com και ειναι ακριβως οπως στη φωτο που ειδαμε στη σελιδα τους, καλοραμμενο, προσεγμενο και μεσα στο χρονο που μας υποσχεθηκαν! Αν βρω φωτο θα σας το βαλω.Η μονη βλακεια ειναι ή οτι εμεις δεν μετρησαμε καλα (που μαλλον αυτο εγινε) ή εκεινοι εκαναν λαθος και της ηρθε πιο μεγαλο (απο το να ητανε μικρο!!)

Σουπερ!!!!!:D

4usdp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα η συγγενής μου έστειλε μειλ στη Τζέσικα την Κυριακή και χθες το πρωί είχε την απάντηση. ΧΑΡΟΥΛΙΝΙ ξαναστείλε της μειλ μπορεί να μη το είδε, σε εμάς απάντησε σε λιγότερο από μια μέρα!

as1cxHCFg2B0010MzUzNjZsfDQwMzk2Mmx8d2UgYXJlIGluIGxvdmUgZm9y.gif
Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν κοιτάτε στο ebay; είναι πιο ασφαλές... μιας και είναι χιλιοχρησιμοποιημένο! Έχει ίδια φορέματα σχεδόν μη σας πω και παραπάνω! Ρίξτε μια ματιά να δείτε!

 

Αποφάσισα αύριο να παραγγείλω αυτό...

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180640553687

απλά δεν ξέρω τι χρώμα να διαλέξω...

για πείτε καμιά γνώμη!

 

πως γινετε να ειναι πιο φθηνο απο την κινεζα αυτο ειναι το φορεμα που ηθελα να παραγγειλω πρωτο πρωτο...πολυ πιο φθηνο ,,,,τι παιζει???? ειναι μεταχειρησμενα ?

Link to comment
Share on other sites

vasso st ναι οταν μπορεσειs βαλε foto!!! και γω κοριτσια απο το ιντερνετ θα το παρω το νυφικο γιατι δε μπορω να δωσω τοσα λεφτα που ζητανε εδω......

Τελωνειο πλήρωσε????

 

koritsaki9200 εσυ απο το tootoomart πηρεs το νυφικο σου ?? εχει ωραια ρουχα...

line_flow_rose_beg_39_time_1274500800_text_c720eafcf1e720eceff520e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

πως γινετε να ειναι πιο φθηνο απο την κινεζα αυτο ειναι το φορεμα που ηθελα να παραγγειλω πρωτο πρωτο...πολυ πιο φθηνο ,,,,τι παιζει???? ειναι μεταχειρησμενα ?

 

Στο ebay αν είναι μεταχειρισμένο το γράφει. Ψέμματα δε λένε γιατί δε θέλουν να παίρνουν αρνητικά feedbacks και ως εκ τούτου να πέφτουν οι πωλήσεις τους ;) Ίσως είναι πολύ φθηνότερα γιατί στο ebay υπάρχουν άπειροι πωλητές και υπάρχει ανταγωνισμός στα προιόντα και τις τιμές τους.

as1cxHCFg2B0010MzUzNjZsfDQwMzk2Mmx8d2UgYXJlIGluIGxvdmUgZm9y.gif
Link to comment
Share on other sites

Στο ebay αν είναι μεταχειρισμένο το γράφει. Ψέμματα δε λένε γιατί δε θέλουν να παίρνουν αρνητικά feedbacks και ως εκ τούτου να πέφτουν οι πωλήσεις τους ;) Ίσως είναι πολύ φθηνότερα γιατί στο ebay υπάρχουν άπειροι πωλητές και υπάρχει ανταγωνισμός στα προιόντα και τις τιμές τους.

 

ο.κ ευχαριστω αλλα για να καταλαβω πως λειτουργει/.... εκει που λεει αλλη τιμη εξω κ μπαινεις μεσα σου λεει αλλη τι ειναι δημοπρασιες??? για την αποστολη τωρα στελνουν ολοι ελλαδα?? που το λεει δεν το βρισκω...

Link to comment
Share on other sites

ο.κ ευχαριστω αλλα για να καταλαβω πως λειτουργει/.... εκει που λεει αλλη τιμη εξω κ μπαινεις μεσα σου λεει αλλη τι ειναι δημοπρασιες??? για την αποστολη τωρα στελνουν ολοι ελλαδα?? που το λεει δεν το βρισκω...

 

Μπορεί να αλλάζει η τιμή ανάλογα με το μέγεθος σε μερικούς πωλητές. Στις δημοπρασίες δίπλα στην τιμή στο μπλε "κουμπάκι" γράφει τη λέξη "place bid", αν δεν είναι δημοπρασία γράφει "buy it now"

Παράδειγμα δημοπρασίας : http://cgi.ebay.co.uk/NEW-Donna-Bella-Fairy-Party-Bridesmaid-Dress-10-Red-/390297597071?pt=AU_Wedding_Clothing&hash=item5adf8cb48f

 

Παράδειγμα άμεσης αγοράς: http://cgi.ebay.co.uk/1x-Black-White-Bridesmaid-Dress-Free-Wrap-UK-12-/270569753499?pt=UK_Wedding_Clothing&hash=item3eff36cb9b

 

Το αν στέλνει Ελλάδα το βλέπεις στη στήλη δεξιά πάνω πάνω που λέει "postage to" εκεί πρέπει να γράφει "GRC", αν δεν το γράφει κάνεις κλικ πάνω του και το βάζεις εσύ. Έπειτα σε ότι κοιτάς θα σου βγάζει τα μεταφορικά για τη χώρα μας. Αν στα μεταφορικά λέει "not specified" σημαίνει οτι δεν στέλνεται Ελλάδα το προιόν που κοιτάς. Ίσως αν έρθεις σε επικοινωνία με τον πωλητή να στο στείλει αλλά πρέπει να το συνενοηθείς.

 

Πήγαινε στο sub forum με τις πρώτες online αγορές. Εκεί το καλαμαράκι έχει λίστα με πωλητές και τον δεκάλεγο του καλού ebayer. Θα σε βοηθήσει πολύ, λέει τα πάντα ;)

as1cxHCFg2B0010MzUzNjZsfDQwMzk2Mmx8d2UgYXJlIGluIGxvdmUgZm9y.gif
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να αλλάζει η τιμή ανάλογα με το μέγεθος σε μερικούς πωλητές. Στις δημοπρασίες δίπλα στην τιμή στο μπλε "κουμπάκι" γράφει τη λέξη "place bid", αν δεν είναι δημοπρασία γράφει "buy it now"

Παράδειγμα δημοπρασίας : http://cgi.ebay.co.uk/NEW-Donna-Bella-Fairy-Party-Bridesmaid-Dress-10-Red-/390297597071?pt=AU_Wedding_Clothing&hash=item5adf8cb48f

 

Παράδειγμα άμεσης αγοράς: http://cgi.ebay.co.uk/1x-Black-White-Bridesmaid-Dress-Free-Wrap-UK-12-/270569753499?pt=UK_Wedding_Clothing&hash=item3eff36cb9b

 

Το αν στέλνει Ελλάδα το βλέπεις στη στήλη δεξιά πάνω πάνω που λέει "postage to" εκεί πρέπει να γράφει "GRC", αν δεν το γράφει κάνεις κλικ πάνω του και το βάζεις εσύ. Έπειτα σε ότι κοιτάς θα σου βγάζει τα μεταφορικά για τη χώρα μας. Αν στα μεταφορικά λέει "not specified" σημαίνει οτι δεν στέλνεται Ελλάδα το προιόν που κοιτάς. Ίσως αν έρθεις σε επικοινωνία με τον πωλητή να στο στείλει αλλά πρέπει να το συνενοηθείς.

 

Πήγαινε στο sub forum με τις πρώτες online αγορές. Εκεί το καλαμαράκι έχει λίστα με πωλητές και τον δεκάλεγο του καλού ebayer. Θα σε βοηθήσει πολύ, λέει τα πάντα ;)

 

αχ να εισαι παντα καλα...με βοηθησες πολυ...:-P

Link to comment
Share on other sites

αχ να εισαι παντα καλα...με βοηθησες πολυ...:-P

 

Χαίρομαι που το κατάλαβες. Άντε καλές αγορές γιατί αν μπεις μια φορά στο ebay. . . το πιο πιθανό είναι να γίνεις μανιώδης αγοραστής :lol:

Καλές αγορές!

as1cxHCFg2B0010MzUzNjZsfDQwMzk2Mmx8d2UgYXJlIGluIGxvdmUgZm9y.gif
Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν κοιτάτε στο ebay; είναι πιο ασφαλές... μιας και είναι χιλιοχρησιμοποιημένο! Έχει ίδια φορέματα σχεδόν μη σας πω και παραπάνω! Ρίξτε μια ματιά να δείτε!

 

Αποφάσισα αύριο να παραγγείλω αυτό...

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180640553687

απλά δεν ξέρω τι χρώμα να διαλέξω...

για πείτε καμιά γνώμη!

 

 

Εκτός από το τρίτο χρώμα που είναι κάπως μουντό,όλα τα άλλα μου αρέσουν,με μια ιδιαίτερη προτίμηση στο λιλά και στο πρώτο,το ανοιχτό πράσινο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...