Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ρούχα για την μαμά από το Internet


Κάτια Ντ.

Recommended Posts

Σε αυτή την σελίδα έχει 10 προτάσεις για ντύσιμο. Μου αρέσουν η πρόταση 2,5 και 10. Όχι ότι τα άλλα δεν μου αρέσουν απλά ακόμα έχω κοιλίτσα...(που να φύγουν τα 30 κιλά της εγκυμοσύνης...) Ποια είναι η γνώμη σας? Ξέρετε κάποιο μαγαζί να έχει παρόμοια φορέματα? Εαν δεν δοκιμάσω δεν ξέρω πως θα είναι πάνω μου....

http://www.e-gynaika.gr/2010/02/what-to-wear-at-thechristening/

 

 

...η βάφτιση είναι ένα ξεχωριστό γεγονός και το φόρεμα πρέπει να είναι μοναδικό (τα 2 & 5 είναι πολύ συνηθισμένα). Αν το ράψεις, απλά προτίμησε ένα πιο μοδάτο χρώμα όπως το λαδί ανοιχτό ή το μπλε (αν βαφτίζεις αγόρι) ή το βαθύ πορτοκαλί (αν βαφτίζεις) κορίτσι.

 

Εννοείται ότι τα λουλούδια ΔΕΝ τα βάζουμε, είναι περιττά και πρέπει να συνδιαστεί με μία ωραία ημιδιάφανη εσάρπα για ακόμα πιο όμορφο αποτέλεσμα.

Να σας ζήσει.

4RMtp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τι να σου πω Arnikol μου! Θα παω να το δοκιμασω και ο Θεος Βοηθος! Αν ειναι πολυ κοντο εννοειται και δε θα το παρω, σα σκυλου θαμαι! Διαφορετικα θα το χτυπησω, δε μου γλιτωνει!

 

 

Απλά ΥΠΕΡΟΧΟ!!!!!! Μου αρέσει ΤΡΕΛΑ!!!!!!

Ματθίλδη 17/08/2007

Λουκάς-Ανδρέας 17/01/2010

 

Link to comment
Share on other sites

...η βάφτιση είναι ένα ξεχωριστό γεγονός και το φόρεμα πρέπει να είναι μοναδικό (τα 2 & 5 είναι πολύ συνηθισμένα). Αν το ράψεις, απλά προτίμησε ένα πιο μοδάτο χρώμα όπως το λαδί ανοιχτό ή το μπλε (αν βαφτίζεις αγόρι) ή το βαθύ πορτοκαλί (αν βαφτίζεις) κορίτσι.

 

Εννοείται ότι τα λουλούδια ΔΕΝ τα βάζουμε, είναι περιττά και πρέπει να συνδιαστεί με μία ωραία ημιδιάφανη εσάρπα για ακόμα πιο όμορφο αποτέλεσμα.

Να σας ζήσει.

Σε ευχαριστώ για την γνώμη σου και τις ευχές σου, ακόμα δεν έχω αποφασίσει τι θα φορέσω, θα ήθελα πρώτα να δοκιμάσω κάποια κομμάτια να δω και τι μου πηγαίνει γιατί στην φωτο φαίνεται όμορφο, αλλά δεν ξέρω πως θα στρώσει πάνω μου...

Link to comment
Share on other sites

Αv εννοείς απο το jessicabrides παρηγγειλα για γαμοβαφτιση αυτο http://www.jessicabrides.com/catalog/ProductPic.asp?id=3618 στελνοντας μετρα μου και ηταν τέλειο.Οσοι ξερανε δεν το πιστέυανε μου έστρωνε τέλεια ακόμα και στο μηκος ηταν οσο επρεπε γιατι στη φορμα παραγγελιας αναφερεις και το υψος του παπουτσιου που θα φορεσεις. Αλλες κοπελες απο εδω εγραψαν οτι τους καθυστερησε την παράδοση γιαυτό και εγώ έιχα δωσει ημερομηνια πιο νωρις απο οτι το χρειαζομουνα.Μου ηρθε με courier στο σπιτι και πληρωσα 5 ευρω εξοδα εκτελωνισμου

Ελπιζω να βοηθησα!

Δηλ Βικτωρία έμεινες ευχαριστημένη; Τι ύφασμα ήταν; Στο ίδιο χρώμα και μήκος το παρήγγειλες;

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Εμεινα πολυ ευχαριστημενη.Το υφασμα -ταφτας- και το χρωμα ηταν οπως της φωτογραφίας.Σκεφτόμουν να το κάνω σατεν και ιβουαρ αλλα φοβηθηκα κυριως το χρωμα γιατι αλλιως φαινεται στο δειγματολογιο και αλλιως απο κοντά.Το μηκος ηταν μακρυ στα μετρα που τους εστειλα.Αν θες στειλε μου με πμ το mail σου μηπως καταφερω να σου στειλω φωτο.

UeNTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αv εννοείς απο το jessicabrides παρηγγειλα για γαμοβαφτιση αυτο http://www.jessicabrides.com/catalog/ProductPic.asp?id=3618 στελνοντας μετρα μου και ηταν τέλειο.Οσοι ξερανε δεν το πιστέυανε μου έστρωνε τέλεια ακόμα και στο μηκος ηταν οσο επρεπε γιατι στη φορμα παραγγελιας αναφερεις και το υψος του παπουτσιου που θα φορεσεις. Αλλες κοπελες απο εδω εγραψαν οτι τους καθυστερησε την παράδοση γιαυτό και εγώ έιχα δωσει ημερομηνια πιο νωρις απο οτι το χρειαζομουνα.Μου ηρθε με courier στο σπιτι και πληρωσα 5 ευρω εξοδα εκτελωνισμου

Ελπιζω να βοηθησα!

εχουμε παρει το ιδιο φορεμα...και εγω το ειχα παρει σε κοραλι πριν ενα χρονο πραγματικαπολυ καλη δουλεια τους και εδω στην ελλαδα με αυτα τα χρηατα ουτε υφασμα δεν αγοραζεις ποσο μαλλον φορεμα!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μηπως εχει παραγγειλει καμια απο αυτο το σαιτ;

http://www.edressit.com/Main/Catalog.aspx?dID=1&cID=1

αν πειτε μου την γνωμη σας!

ειναι αγγλικο;

 

Πολυ ωραια φορεματα εχει vatraxaki! Το σιγουρο ειναι οτι εχει ελληνικα νουμερα στον πινακα με τα μεγεθη!!

4usdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Η κουμπαρα μου παραγγειλε απο το www.lightinthebox.com το νυφικο της( το περιμενουμε ακομα, μας ειπαν μεχρι μεσα Μαρτιου και ηταν αμεσοι στις απαντησεις των μηνυματων που στειλαμε και αρκετα βοηθητικοι). Εγω ειχα δει στο jessica φορεμα που θα την παντρεψω αλλα το ιδιο το βρηκα φθηνοτερα σε αλλα site. Οταν βρω χρονο θα σας γραψω τις διευθυνσεις

4usdp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μηπως εχετε δει κανενα φορεμα για την βαπτιση μας με μανικι?κοντο ή μακρυ?θα γινει η βαπτιση σε μοναστηρι και ειναι πολυ αυστηρα τα πραγματα.αν δειτε κατι πειτε και σε μενα το επαρχιωτακι γιατι εδω δεν βρισκω κατι

Link to comment
Share on other sites

κιπριανα εγω για βαφτιση σε μοναστηρι θα παραγγειλω αυτο:http://www.jessicabrides.com/catalog/ProductPic.asp?id=2013 σκεφτομαι και για κανενα μπολερο εκεινη την ωρα , αν εισαι η μαμα μπορεις και εσαρπα!

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

κιπριανα εγω για βαφτιση σε μοναστηρι θα παραγγειλω αυτο:http://www.jessicabrides.com/catalog/ProductPic.asp?id=2013 σκεφτομαι και για κανενα μπολερο εκεινη την ωρα , αν εισαι η μαμα μπορεις και εσαρπα!

 

 

Υπέροχο φόρεμα και άπαιχτο χρώμα!!!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χριστινα ευχαριστω!!!Ελενα νομιζω αυτα τα εχει σε στανταρ μεγεθη, τα υπόλοιπα στα κανει και στα μετρα σου.

 

α ναι!! λετε να μην εχει νουμερα??? δεν εστειλα ακομα εμαιλ παντως εμενα το θεμα ειναι λιγο το στηθος μια και θηλαζω ακομα:(

Link to comment
Share on other sites

εγω ειδα οτι αυτα τα φορματα ειναι χωρις εξοδα οποτε σκεφτομαι να παρω αυτο για ενα γαμο που εχω http://www.jessicabrides.com/catalog/ProductPic.asp?id=3694

 

 

Άσε,μην το πάρεις καλύτερα...θα επισκιάσεις τη νύφη!!!;):lol:

Link to comment
Share on other sites

Άσε,μην το πάρεις καλύτερα...θα επισκιάσεις τη νύφη!!!;):lol:

 

μπα ειναι η ξαδερφουλα μου κ ειναι πραγματικα πολυ πολυ ομορφη οποτε δεν υπαρχει περιπτωση να γινει:P:p:p:p

ωραιο δεν ειναι???

Link to comment
Share on other sites

μπα ειναι η ξαδερφουλα μου κ ειναι πραγματικα πολυ πολυ ομορφη οποτε δεν υπαρχει περιπτωση να γινει:P:p:p:p

ωραιο δεν ειναι???

 

 

Yπέροχο είναι!!Σ'αυτό το χρώμα να το πάρεις!

Link to comment
Share on other sites

εγω ειδα οτι αυτα τα φορματα ειναι χωρις εξοδα οποτε σκεφτομαι να παρω αυτο για ενα γαμο που εχω http://www.jessicabrides.com/catalog/ProductPic.asp?id=3694

 

 

Όντως πανέμορφο φόρεμα! Ο ταφτάς πάντα στέκεται ωραία!! :) Τι εποχή θα το φορέσεις? Είναι πολύ ωραίο το μωβ, αλλά δε θα σου συνιστούσα αυτή την απόχρωση για κατακαλόκαιρο. Αυτό μπορείς να το βάλεις ως την άνοιξη και από το φθινόπωρο πάλι. Το καλοκαίρι θα πρότεινα πιο ανοιχτό μωβ ή λιλά, όπως είναι το μαξιλάρι πάνω δεξιά. Βέβαια πάρε ό,τι σου αρέσει, στο είπα καλοπροαίρετα και χωρίς παρεξήγηση, γιατί η μαμά μου είναι επαγγελματίας μοδίστρα (μου έραψε μέχρι και το νυφικό!!) και από εκείνη ξέρω κάποια πράγματα για τα υφάσματα και τους συνδυασμούς χρωμάτων.

EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Όντως πανέμορφο φόρεμα! Ο ταφτάς πάντα στέκεται ωραία!! :) Τι εποχή θα το φορέσεις? Είναι πολύ ωραίο το μωβ, αλλά δε θα σου συνιστούσα αυτή την απόχρωση για κατακαλόκαιρο. Αυτό μπορείς να το βάλεις ως την άνοιξη και από το φθινόπωρο πάλι. Το καλοκαίρι θα πρότεινα πιο ανοιχτό μωβ ή λιλά, όπως είναι το μαξιλάρι πάνω δεξιά. Βέβαια πάρε ό,τι σου αρέσει, στο είπα καλοπροαίρετα και χωρίς παρεξήγηση, γιατί η μαμά μου είναι επαγγελματίας μοδίστρα (μου έραψε μέχρι και το νυφικό!!) και από εκείνη ξέρω κάποια πράγματα για τα υφάσματα και τους συνδυασμούς χρωμάτων.

 

ευχαριστω πολυ κοριτσια!!!

ο γαμος αργει λιγο θελω ακριβος το ιδιο χρωμα η το μαξιλαρι που λες το σκεφτικα και εγω ακομα δεν εχω καταληξει ...απλα τωρα που ειναι σε προσφορα να το παρω γιατι μετα πολυ φοβαμαι δεν θα εχει...απλα δεν ξερω αν ισχυει για ελλαδα πολυ λιγα μου φαινονται βρε κοριτσια για τετοιο φορεμα μονο 36 ευρω....τζαμπα ειναι αλλα ξερω κ εγω πρεπει να στειλω εμαιλ να μαθω...

Link to comment
Share on other sites

578_2.jpg

Kipriana κάτι τέτοιο σου αρέσει; Είναι το στυλ σου;

www.starbagsfashion.gr

 

μου αρεσει αλλα δεν υπαρχει στο site.βεβαια επιδη ειμαι και εγκυος θα ηθελα κατι πιο αναλαφρο στην κοιλια αλλα δεν με πειραζει δεν εχω μπολυ μεγαλη κοιλια ακομη

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...