Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ρούχα για την μαμά από το Internet


Κάτια Ντ.

Recommended Posts

μαμά χρύσα, θα το βρω και θα στο δείξω. Στη φώτο έδειχνε αέρινο... στην πραγματικότητα ήταν ταφτάς, άκαμπτο, ξέρεις τώρα.

Διαστάσεις οδοντογλυφίδας όχι δεν έχω...καμία σχέση. Ελπίζω όμως μέχρι τον Ιούλιο να έχω αποκτήσει...χαχα

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Link to comment
Share on other sites

Το έχω σε μαύρο.

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Arnnikol τέλειο το χρώμα του φορέματος!Και ειδικά για καλοκαίρι που θα έχεις μαυρίσει!

Μama xrysa θα μπορούσες να βάλεις ένα ωραίο μπολερό,ίσα ίσα για την ώρα του μυστηρίου.Πριν και μετά,εννοείται ότι τα πετάς όλα!!Στο λέω φιλικά,γιατί έχω πετύχει παπά ο οποίος μετά την βάφτιση μας κράτησε μισή ώρα και μας έκραζε όλους ανεξαιρέτως και ειδικότερα τη νονά και την μαμά,γιατί ήταν καλοκαίρι και τολμήσαμε να πάμε χωρίς κελεμπία που τα καλύπτει όλα!!!Εγώ,έλεγε,άνθρωπος δεν είμαι,δεν ζεσταίνομαι??Αλλά κοιτάξτε πώς έχω έρθει!!Μα χρυσέ μου,εσύ επέλεξες να γίνεις ιερέας... εμείς τί χρωστούσαμε τόση ώρα κάτω από τον ήλιο(διότι το εκκλησάκι είναι μινιατούρα και μέσα ήταν όλοι κι όλοι 20 άνθρωποι)ντάλα μεσημέρι,μέσα στο κατακαλόκαιρο??Όλοι είχαν εκνευριστεί και φώναζαν ότι τέτοιοι παπάδες διώχνουν τον κόσμο από την εκκλησία.Γι'αυτό σου λέω να μην το ρισκάρεις,αν δεν ξέρεις τον παπά,γιατί θα πάτε και σε μοναστήρι.:)

Link to comment
Share on other sites

μαμά χρύσα, θα το βρω και θα στο δείξω. Στη φώτο έδειχνε αέρινο... στην πραγματικότητα ήταν ταφτάς, άκαμπτο, ξέρεις τώρα.

Διαστάσεις οδοντογλυφίδας όχι δεν έχω...καμία σχέση. Ελπίζω όμως μέχρι τον Ιούλιο να έχω αποκτήσει...χαχα

 

Πολύ πολύ όμορφο το φόρεμα που ανέβασες... εύχομαι να μπορέσει να στο ράψει η μοδίστρα. Μην ξεχνάς ότι το ντραπέ που κάνει στην κοιλίτσα "χαρίζει" και "κρύβει" μέχρι έναν βαθμό κάποιες ατέλειες... Επίσης: το χρώμα του δέρματος που φαίνεται στην φωτό θα θέλει και λίγο (πολύ λίγο) μαυρισματάκι, να μην είσαι τελείως λευκή δλδ... Με το καλό !!!:-D

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πολύ όμορφο το φόρεμα που ανέβασες... εύχομαι να μπορέσει να στο ράψει η μοδίστρα. Μην ξεχνάς ότι το ντραπέ που κάνει στην κοιλίτσα "χαρίζει" και "κρύβει" μέχρι έναν βαθμό κάποιες ατέλειες... Επίσης: το χρώμα του δέρματος που φαίνεται στην φωτό θα θέλει και λίγο (πολύ λίγο) μαυρισματάκι, να μην είσαι τελείως λευκή δλδ... Με το καλό !!!:-D

Κοίτα, ούτε πολύ μελαμψή είμαι ούτε άσπρη, κάτι ενδιάμεσο...:-)

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου αρεσουν το κοκκινο και το μωβ. Περισσότερο το μωβ που ειναι πιο αερινο. Το ασπρο ειναι αρκετα αυστηρό εκτός και αν αυτό ειναι το στυλ σου.

 

 

κι εμένα αυτά μου αρέσουν!:)

Link to comment
Share on other sites

Arnnikol τέλειο το χρώμα του φορέματος!Και ειδικά για καλοκαίρι που θα έχεις μαυρίσει!

Μama xrysa θα μπορούσες να βάλεις ένα ωραίο μπολερό,ίσα ίσα για την ώρα του μυστηρίου.Πριν και μετά,εννοείται ότι τα πετάς όλα!!Στο λέω φιλικά,γιατί έχω πετύχει παπά ο οποίος μετά την βάφτιση μας κράτησε μισή ώρα και μας έκραζε όλους ανεξαιρέτως και ειδικότερα τη νονά και την μαμά,γιατί ήταν καλοκαίρι και τολμήσαμε να πάμε χωρίς κελεμπία που τα καλύπτει όλα!!!Εγώ,έλεγε,άνθρωπος δεν είμαι,δεν ζεσταίνομαι??Αλλά κοιτάξτε πώς έχω έρθει!!Μα χρυσέ μου,εσύ επέλεξες να γίνεις ιερέας... εμείς τί χρωστούσαμε τόση ώρα κάτω από τον ήλιο(διότι το εκκλησάκι είναι μινιατούρα και μέσα ήταν όλοι κι όλοι 20 άνθρωποι)ντάλα μεσημέρι,μέσα στο κατακαλόκαιρο??Όλοι είχαν εκνευριστεί και φώναζαν ότι τέτοιοι παπάδες διώχνουν τον κόσμο από την εκκλησία.Γι'αυτό σου λέω να μην το ρισκάρεις,αν δεν ξέρεις τον παπά,γιατί θα πάτε και σε μοναστήρι.:)

Πράγματι στις Μονές είναι λίγο αυστηρά τα πράγματα. Ευτυχώς σε μια βάπτιση είχαμε πάει προετοιμασμένοι... μας είχε προειδοποιήσει ο παπάς όμως...:-)

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοίτα, ούτε πολύ μελαμψή είμαι ούτε άσπρη, κάτι ενδιάμεσο...:-)

 

 

Σταράτη δλδ που λένε και στο χωριό μου ! Άρα μια χαρά σου πάει το χρώμα. Πρόσεξε το μαλλί να κάνει αντίθεση (να μην είναι πλατινέ... αν και δεν μου κάνεις για πλατινέ εσύ με τα posts σου)... ξέρω: στο τέλος θα με βρίσεις !!!!

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα... ε θα σου στείλω φώτο να με δείς. Πολύ σκούρο καστάνο μαλλί έχω μακρί σπαστό.Λες να κάνω καμιά ανταύγεια; Μου το πρότεινε η κομμώτρια...

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα... ε θα σου στείλω φώτο να με δείς. Πολύ σκούρο καστάνο μαλλί έχω μακρί σπαστό.Λες να κάνω καμιά ανταύγεια; Μου το πρότεινε η κομμώτρια...

 

Δεν ξέρω γιατί αλλά μου φαίνεται πως έχει παρέλθει η εποχή της ανταύγειας. Το θεωρώ λίγο "πασέ". Εκτός αν μιλάμε για κοντό μαλλί σε αγορίστικο στυλ όλο μεζ με σκούρα βάση (στυλ Μελέτη ένα πράγμα), που έχει υφάκι... Εσύ δεν ανήκεις εκεί !

Πιο όμορφο και πιο πλούσιο δείχνει ένα ομοιόμορφο χρώμα σε κεφάλι καλοχτενισμένο -- είναι και πιο εύκολο το μακιγιάζ....:roll:

 

Μα τί είχε ο πρωϊνός χυμός ????

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να προτείνω και άλλο ένα site με ρούχα σχετικά οικονομικά που είδα χθες σε ένα περιοδικό: www.lizboni.gr .Λογικά όσες είστε από Αθήνα θα το ξέρετε. Εμένα προσωπικά δεν μου αρέσουν ιδιαίτερα, αλλά δε χάνετε τπτ να ρίξετε μια ματιά.

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή την σελίδα έχει 10 προτάσεις για ντύσιμο. Μου αρέσουν η πρόταση 2,5 και 10. Όχι ότι τα άλλα δεν μου αρέσουν απλά ακόμα έχω κοιλίτσα...(που να φύγουν τα 30 κιλά της εγκυμοσύνης...) Ποια είναι η γνώμη σας? Ξέρετε κάποιο μαγαζί να έχει παρόμοια φορέματα? Εαν δεν δοκιμάσω δεν ξέρω πως θα είναι πάνω μου....

http://www.e-gynaika.gr/2010/02/what-to-wear-at-thechristening/

Link to comment
Share on other sites

ΚΙπριανα εδω στο εχω: http://www.polyvore.com/one_vintage_lavender_dress_net-a-porter.com/thing?id=8448276 αλλα πριν παθεις εγκεφαλικό με την τιμη σκέψου οτι υπάρχουν πολλά φορεματα σε αυτο το στυλ στην αγορα!

Α, εμενα μου αρεσει το 2, το 4 για όποια εχει το ανάλογο κορμί μου αρεσει πολύ!το 5 και το 8!

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΙπριανα εδω στο εχω: http://www.polyvore.com/one_vintage_lavender_dress_net-a-porter.com/thing?id=8448276 αλλα πριν παθεις εγκεφαλικό με την τιμη σκέψου οτι υπάρχουν πολλά φορεματα σε αυτο το στυλ στην αγορα!

Α, εμενα μου αρεσει το 2, το 4 για όποια εχει το ανάλογο κορμί μου αρεσει πολύ!το 5 και το 8!

οντως ειναι πανακριβο αλλα αν δειτε την πλατη δεν κανει για βαφτιση.αν καμια ξερει καταστημα online με τετοια φορεματακια ας μας βοηθησει.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...