Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΕΡΝΑΩ ΚΑΦΕ (ΑΝΑΛΗΨΗ θΕΣ/ΝΙΚΗΣ)


evoula k

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 190
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πολύ ευχαρίστως sweetie να το κανονίσουμε αν ανοίξει ο καιρός έχουμε και την Ν.Ελβετία :D

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς δε θα μπορέσουμε να έρθουμε αν και μας βόλευε πολύ και η μέρα και ο τόπος. Η κόρη μου από τη Κυριακή είναι άρρωστη..άτιμες ιώσεις!!!

Να περάσατε πολύ όμορφα και περαστικά σε μας τις άρρωστες..

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλά να περάσετε .....αν και ήθελα πολύ να έρθω να σας γνωρίσω τα μικρά μου ειναι άρρωστα...

 

Στο ΙΚΕΑ είναι πολύ καλή ιδέα καθώς έχει και δωμάτιο θηλασμού οπότε εμείς πάμε αρκετά έχω τον μικρό μου στο sling , είμαστε άνετοι κανουμε και την βόλτα μας αν πεινάσει ή λερωθεί ηγαίνουμε στο δωμάτιο . παίζει και ο μεγάλος μου στον παιδότοπο και είμαστε όλοι ευτιχισμένοι.....αλλά δυστηχώς δεν θα μπορέσουμε....πάντως ελπίζω να περάσουνε καλά τα μικρούλια σας και καλό καφεδάκι σε σας!!!!!!!!!!!!!!

Διομήδης 27/09/05

Γιώργος 18/10/08

Πολυχρόνης 03/07/10

 

Link to comment
Share on other sites

Αστεράκι θα σε μαλώσω, δηλαδή μόνο το καλαμαράκι θα αναγνώριζες; Τέλος πάντων σε συγχωρώ!!!

Στη Ν. Ελβετία πάμε κι εμείς όταν ανοίξει ο καιρός, η μαμά μου μένει ακριβώς δίπλα, όταν λέτε την πλατεία της Χαριλάου εννοείται αυτήν απέναντι από την Εστία, εκεί που είναι το σαντουιτσάδικο του Σωκράτη; Δεν ξέρω και πως τη λένε...

Λοιπόν για τα κοριτσάκια που δεν με ξέρουν εμείς θα είμαστε με ένα πορτοκαλί καρότσι peg perego, έναν μικρό αγκαλίτσα και μια άσπρη κουβερτούλα, και όποια θέλει ας μου στείλει πμ για να της δώσω το κινητό μου.

Περαστικά στα αρρωστούλια!!! Συμφωνώ με την ιδέα της Evoula_k για το ραντεβού των 6:45 στην είσοδο αλλά δεδομένου ότι μπορεί να δυσκολευτούμε να βρούμε τραπέζι στους άκαπνους και μάλιστα για όλες μας, θα πρότεινα όποια φτάσει πρώτη να ψάξει τραπέζι για να μην περιμένουμε μετά όρθιες με τις ώρες, τι λέτε; Επίσης ένας καλός τρόπος για να αναγνωρίσει η μια την άλλη είναι να έχουμε γράψει σε μια Α4 με ένα χοντρό μαρκαδόρο τη λέξη parents και να το έχουμε πάνω στο τραπέζι, στο χέρι μας, σε εμφανές σημείο, να είναι το σήμα κατατεθέν μας. Τι λέτε; Γιατί αλλιώς όλο και κάποια μπορεί να αργήσει, παιδάκια έχουμε, να μην ξεροσταλιάζουν οι υόλοιπες στην είσοδο, λέω εγώ τώρα...

an1cCph0g410010MDAwNzM4OGR8MTAwMDk5OHNhfEggRXZnZW5pYSBtYXMgZWluYWkuLi4.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλημερα!Αν και το ειχα πει οτι ειμαι μεσα αυτο που με προβληματιζει ειναι ο καιρος!Εχει παρα πολυ κρυο σημερα και ακουσα και βροχες!!Αν δεν χεστ@#$ ο κ#$λ#κα@#ρ@ς θα ερθω!!Γιατι την εβγαλα και χθες που παλι ειχε κρυο και ηταν αψου και αψου το βραδυ!Παντως Ευη πειρα το τηλ οποτε οτι και να συμβει θα σε ειδοποιησω!!Ευχομαι να μην χαλασω την παρεα αν δεν ερθω! :D

Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα έρθω κι εγώ. Και λέω εγώ γιατί θα εξαρτηθεί από τα κέφια του μικρού κυρίου όταν ξυπνήσει αν θα έρθει μαζί μου ή όχι. Αλλά εγώ θέλω να σας γνωρίσω, έστω κι αν είναι να καθήσω λίγο. Λοιπόν, ανακεφαλαιωνοντας το ραντεβού είναι για τις 6.45, σε τραπεζάκι μη καπνιστών κατά προτίμηση εκεί που έχει τα παιχνίδια. mamakoulina θα σε γνωρίσω σίγουρα. Εγώ θα φοράω ένα μπλε μπλουζοφόρεμα. Τα λέμε.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια ίσως να αργήσω, πολύ λίγο ελπίζω, γιατί μόλις κοιμήθηκε η Ευγενία μου, και θα την ξυπνήσω κατά τις 5:30 γιατί αν την αφήσω να κοιμηθεί όσο θέλει θα ξυπνήσει μετά από τέσσερις ώρες. Είχε ανήσυχο ύπνο - ξύπνιο χθες το βράδυ, γιατί βγ/αζει τους επάνω τραπεζίτες και άλλαξε όλο της το πρόγραμμα.

Όταν ξυπνήσει ελπίζω να μην είναι μες στη γκρίνια γιατί μετά θα μου βγάλει την ψυχή με τις τσιρίδες, έχει γίνει τόσο ζωηρή, αν τη δείτε θα καταλάβετε!!! :roll:

an1cCph0g410010MDAwNzM4OGR8MTAwMDk5OHNhfEggRXZnZW5pYSBtYXMgZWluYWkuLi4.gif
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μανούλες ήθελα πολύ να έρθω αλλά η μπουμπου είναι άρρωστη και πηγαμε σημερα στη γιατρο και την εδωσε τρια διαφορετικά φαρμακα >Ενα για τις τσιμπλες,για το πυρετο,για το βηχα και τις μυξες >Οπως καταλαβαινετε ειμαστε πολύ χαλια.Για Χαριλαου ειμαι και εγώ μεσα γιατι παρόλο που μένω Περαία ,είμαι Χαριλιωτισσα και όλοι οι συγγενεις μου μένουν εκεί.Θα τα πουμε ελπίζω την επομενη φορα.Φιλιά .Καλά να περνάτε.

Τα παιδακια μου ειναι η ζωη μου ολη.

Link to comment
Share on other sites

happymummy περαστικά σας. Κοριτσάκια μου, οι απουσίες σας ήταν αισθητές, καλαμαράκι και thalia σας περιμέναμε. Τελικά ήμασταν μόνο οι sweetie, evoula_k, asteraki, sam, nantia, daffy κι εγώ. Και τα κορίτσια ήθελαν να μας κάνουν έκπληξη με την αιφνίδια εμφάνιση τους αλλά τη μεγαλύτερη έκπληξη τους την κάναμε εμείς νομίζω, εγώ πήγα στις 7:10 και δε με περίμενε η Evoula στην είσοδο γιατί είχε πάει τα μικρά στον παιδότοπο και ήρθε μετά και με αναγνώρισε, όταν είχα βρει ήδη τα κορίτσια γιατί αν δεν είχαν έρθει κι αυτές, τη swettie δεν την ήξερα και θα τριγυρνούσα μοναχούλα και θα είχα αγοράσει και ότι έβρισκα μπροστά μου!!!

an1cCph0g410010MDAwNzM4OGR8MTAwMDk5OHNhfEggRXZnZW5pYSBtYXMgZWluYWkuLi4.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακια χιλια συγνωμη!Χθες η μερα ηταν μια κουραση!!!Η μικρη ειχε ξυπνησει απο τις 2 και δεν ηταν για πουθενα!!!Στις 6 κοιλιοταν στα πατωματα με γκρινια και νυστα ενα δραμα!Που να την εβγαζα κιολας!!Και εγω σας ειχα στο μυαλο μου αλλα δεν τα καταφερα!!!Στην επομενη σιγουρα!!count me in!!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Έγώ κορίτσια δεν ξέρω τίποτα, για το Cosmos ξεκίνησα στο ΙΚΕΑ βρέθηκα!!

Ωραία περάσαμε, τα είπαμε, ήπιαμε χαλαρά το καφεδάκι μας. Χάρηκα που γνώρισα την Evoula_k και την Sweetie, και με τις άλλες κοπέλες χάρηκα που τα ξαναείπαμε. Παρόλο που ένα παιδάκι από την παρέα μας, μόλις με έβλεπε έκλεγε. Τόσο τρομακτική είμαι??? :D:D

Link to comment
Share on other sites

Εμενα η μικρη χαλια με πυρετο που να ερθω?Βλέπω οτι περασατε καλα .Θα τα πουμε ομως οχι νομιζετε οτι δε θα με δειτε.Φιλακια

Τα παιδακια μου ειναι η ζωη μου ολη.

Link to comment
Share on other sites

happymammy και th@lia περαστικά σας! Εγώ τα κατάφερα χθες και πήγα αν κι έμεινα λίγο. Χάρηκα που γνώρισα όλες τις κοπέλες, μόνο την evoula_k δεν πρόλαβα να γνωρίσω. Daffy είσαι πολύ γλυκειά, καμία σχέση με τρομακτική. Απλώς ο γιος μου όταν βρίσκεται με πολλά άγνωστα άτομα αντιδρά κάπως αψυχολόγητα, γιατί κατά τ' άλλα είναι μια χαρά κοινωνικός. Στο σχολείο δεν έχει κανένα πρόβλημα. Δεν ξέρω τι να πω!!!;;;

Ελπίζω να τα ξαναπούμε σύντομα και χωρίς κλάμματα.

 

c4a750929b.png

 

220a4ec648.png

Link to comment
Share on other sites

Έγώ κορίτσια δεν ξέρω τίποτα, για το Cosmos ξεκίνησα στο ΙΚΕΑ βρέθηκα!!

Ωραία περάσαμε, τα είπαμε, ήπιαμε χαλαρά το καφεδάκι μας. Χάρηκα που γνώρισα την Evoula_k και την Sweetie, και με τις άλλες κοπέλες χάρηκα που τα ξαναείπαμε. Παρόλο που ένα παιδάκι από την παρέα μας, μόλις με έβλεπε έκλεγε. Τόσο τρομακτική είμαι??? :D:D

 

τι το έκανες το παιδάκι ομολόγα τώρα??????? :lol::lol::lol:

 

εγώ δεν ήξερα που να πάω πήρα ένα τηλεφωνάκι στην Πάπια

και με σύντομες διαδικασίες βρεθήκαμε στο Ικέα !!!11

Χάρηκα που γνώρισα καινούρια πρόσωπα και τα ξαναείπα με τις γνωστές-άγνωστες!!!1

και ευχαριστώ ιδιαιτέρως το asteraki που στο γυρισμό εκτέλεσε χρέη ταξιτζή!!!!

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

asteraki εδώ....

Πράγματι χθες - αν και τελείως ξαφνικά- βρεθήκαμε στο ΙΚΕΑ και έτσι είχα την δυνανότητα να γνωρίσω δύο νέες μανούλες, την evoula & swettie και να ξαναβρεθώ με τις γνώριμες πλέον (και φυσικά mamakoulina εσένα θα γνώριζα πρώτα απλώς μάλλον δεν διάβασα προσεκτικά την λίστα) μανούλες -φίλες.

Περάσαμε πολύ όμορφα και περαστικά σε όλους τους αρρωστούληδες.

Εμείς σήμερα είμαστε λίγο χάλια αλλά ελπίζω να την περάσουμε στο "φτερό".....

Κορίτσια να το επαναλάβουμε λίαν συντόμως!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι περάσαμε πολύ ωραία και βρήκαμε αμέσως ένα άνετο τραπέζι ενώ περιμέναμε πολυκοσμία και ίσως και κάπνα, ο εξαερισμός ήταν τέλειος και δεν είχε κόσμο τέτοια ώρα, μάλλον μόνο το μεσημέρι γίνεται ο πανικός και το μόνο που ήταν πολύ αισθητό ήταν η μυρωδιά απο τα κεφτεδάκια!!!

Την άλλη φορά πιο οργανωμένα για να μπορέσουν όλα τα κοριτσάκια!!!

an1cCph0g410010MDAwNzM4OGR8MTAwMDk5OHNhfEggRXZnZW5pYSBtYXMgZWluYWkuLi4.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και περαστικά σε όλα τα αρρωστούλικα.

Μάλλον εγώ γνώρια τα πιο πολλά νέα πρόσωπα αφού γνώριζα από πρίν μόνο την μαμακουλίνα.

Είσαστε όλες γλυκύτατες. Νομίζω ότι θα είναι καλό να το ξανακάνουμε. Δίπλα στο ΙΚΕΑ έχει κι έναGOODYS που επίσης έχει χώρο για μη καπνίζοντες και ένα παιδότοπο. Βολεύει και αυτό για αλλαγή. Περιμένω νέα σας.

Ο Μανώλης είναι 10,5 χρονών

Η Μαλβίνα είναι 8,5 χρονών

Ο Γιάννης είναι 6 χρονών

 

Link to comment
Share on other sites

Την τρίτη 24/2 στην εκκλησία της Ματαμορφώσεως του Σωτήρος στον πεζόδρομου της Καλαμαριάς στις 17:30!!!

Εγώ θα είμαι εκεί πρώτα ο θεός γιατί η μικρή μου την Τετάρτη μετά το ΙΚΕΑ έκανε 39 και πυρετό και οι πανω τραπεζίτες είναι πολύ ζόρικοι και μας ξενυχτάνε, και έχουμε και διάρροιες και είμαστε όλο σε επιφυλακή να μην συγκαούμε κι έχουμε κι άλλα. Κατά τα άλλα ελπίζω οι μετεωρολογικές προβλέψεις να βγουν αναληθείς γιατί βόλτα με ψοφόκρυο και χιόνια δεν προβλέπεται!!! :lol:

Άντε κορίτσια, ποιες θα έρθετε; Ααααα και κάτι ακόμη, αν κάνει πολύ κρύο, θα τη βγάλουμε σε καφετέρια χωρίς κάπνα ή στα goody΄s ή γενικά προτείνετε κάτι ζεστό που να ενδύκνειται για την μπεμπέ παρέα μας!!! :P

an1cCph0g410010MDAwNzM4OGR8MTAwMDk5OHNhfEggRXZnZW5pYSBtYXMgZWluYWkuLi4.gif
Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε για καφε θα παμε ο καιρος δεν βοηθαει για βολτα.Ο δικος μου βεβαια δεν θα κατσει στο καροτσι αλλα δεν υπαρχει και αλλη λυση.Αντε τα υπολοιπα κοριτσακια που ειστε?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρ και από εμένα.....

είμαι συμφωνη για την αυριανή συνάντηση στον πεζόδρομο αλλά με την ώρα έχω ένα προβληματάκι γιατί ως συνήθως εκείνη την ώρα ο μικρός μου ακόμη κοιμάται :D εμένα με βολεύει κατά τις 18,30μμ οπότε όπου θα είστε θα με ειδοποιησετε να έρθω -θα δώσω κινητο τηλ. σε κάποια- και φυυσικά προς ενημέρωση ο μικρός μου Ταλιμπάν δεν υπάρχει περιπτωση να κάτσει στο καροτσι του,θα κάνει παρειτσα της Ζανέτ το ζουζούνι :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορτίτσια,

τελικά πώς περάσατε στον παιδότοπο,ήταν καλός???Μιλάμε ούτε συννενοημένες να είμασταν για την συνάντηση -και να φανταστείτε οτι στο δρόμο σκεφτόμουν οτι η ΖΑΝΕΤ δεν μου είχε τηλ. όπως υποσχέθηκε :roll: - και στεναχωρέθηκα που δεν μπόρεσα να έρθω με τον μικρό αλλά μόλις πήγα σπίτι μου είπε η μαμά μου οτι από το μεσημέρι έδειχνε οτι τον πονούσε το αυτί και είχε γκρίνια ενώ το βράδυ στον ύπνο ήταν πιο ήρεμος :?

ΖΑΝΕΤ και ΣΟΦΙΑ χάρηκα που σας γνώρισα έστω και στο 5λεπτο,ΣΟΦΙΑ σίγουρα σε έχω δει κάποιες φορές στην Καλαμαρια αλλά δεν ήξερα οτι ήσουν εσύ :lol: τώρα πλέον θα χαιρετιόμαστε.......

ΜΑΜΑΚΟΥΛΙΝΑ εμείς τα λέμε στις καθιερωμένες συναντήσεις μας και με τα υπόλοιπα κορτσούδια

και φυσικά να επισυμάνω οτι δεν μπήκα στην διαδικασία να σας φιλίσω σταυρωτά όχι γιατί είμαι ακατάδεκτη αλλά για να μη σας κολλήσω και μετά με κακολογείτε...

Ευελπιστώ σε επόμενη βολτούλα μας στον πεζόδρομο για να γνωριστούμε καλύτερα.....

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...