Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΑΞΙΛΑΡΙ ΘΗΛΑΣΜΟΥ


yogini

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 167
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κατερίνα, αν μπορείς πήγαινε στο Motherbaby στο περιστέρι. Δίνουν δώρο σε κάθε έγκυο που επισκέπτεται το κατάστημα ένα μαξιλάρι θηλασμού, ανεξάρτητα από αγορές! Δεν είναι το TOP αλλά τη δουλειά του την κάνει!

Νικακι μου το ειδα!!

ΤΟ ΓΡΑΦΕΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΕΛΙΔΑ!!!

αλλα μενω Ηρακλειο Κρητης :?

εκτος κι αν παει καποια κοπελα να της δωσω χρηματα να μου παρει και κανα εσωρουχο για το Μανωλακο,να μου το στειλει κιολας με δικα μου εξοδα....

σορρυ... ξεχάστηκα. :oops:

kr3fp2.png
Link to comment
Share on other sites

Το είχα πάρει κι εγώ και το χρησιμοποιούσα στην εγκυμοσύνη. Μετά που γέννησα τρύπησε και το πήρε μια φίλη μου να το ράψει... (τότε ξενυχτούσα περισσότερο και το μόνο που είχα όρεξη ήταν να κυνηγάω άσπρες μπαλίτσες!) Της το χάρισα για τον κόπο της και γιατί είχε μόλις χωρήσει και ήθελε αγκαλιές!

Πάντως δεν ήτανε κι άσχημο!

bennettstevenspalestinewall2.jpg

Το τείχος στη λωρίδα της Γάζας, έτος 2009. Ενα κομμάτι γης τέσσερις φορές πιο πυκνοκατοικημένο από την Αττική, αποτελεί τη μεγαλύτερη φυλακή του κόσμου... Τα παιδιά στην Παλαιστίνη

Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.co.uk/Widgey-Nursing-Baby-Support-Pillow-Cushion-NEW-Cow_W0QQitemZ110351075670QQcmdZViewItemQQptZUK_Baby_Babay_Feeding_Highchairs_Boosters_LE?hash=item110351075670&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1688|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318

 

εγώ πήρα αυτό απο το ebay αγγλίας , 30 λίρες και τα μεταφορικά... είναι πολύ καλό , οχι πολύ μαλακό, ούτε πολύ μικρό.

WDWSp2.png

 

TAlMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπραβο, βρε Ρούλα, όλα τα προλαβαίνεις. Πάντα γερή να είσαι.

 

 

Κι εγώ αυτό που λέει η κανέλα είχα πάρει, αλλά από το Αmazon.co.uk και έκανε 20 λίρες και άλλα τόσα (ακριβά) ήταν τα μεταφορικά για Ελλάδα (ήταν απο ανεξάρτητο πωλητή), αλλά δεν είχα Paypall για να πάρω από εμπέι

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο, βρε Ρούλα, όλα τα προλαβαίνεις. Πάντα γερή να είσαι.

Κι εγώ αυτό που λέει η κανέλα είχα πάρει, αλλά από το Αmazon.co.uk και έκανε 20 λίρες και άλλα τόσα (ακριβά) ήταν τα μεταφορικά για Ελλάδα (ήταν απο ανεξάρτητο πωλητή), αλλά δεν είχα Paypall για να πάρω από εμπέι

 

:cry::cry::cry::cry:

δεν μπορει η pipi πρεπει καποια εγκυουλα να παει.....

εξαλλου λεει οτι το δωρο το δινουν σε μελλουσες μαμαδες!!!καμια φιλη εγκυο εχετε?????

9a7bp2.pngIm47p2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Έχει την Πέμπτη στα Lidl ένα μαξιλάρι θηλασμού με θήκη που πλένεται.Μέσα έχει μικρές μπαλίτσες απ'ότι λέει στο φυλλάδιο και έχει κατασκευαστεί στη Γερμανία. Η τιμή είναι αρκετά καλή 15Ε αλλά με προβληματίζει λίγο το μέγεθος: 1.40. Βασικά δεν είμαι ψηλή (το αντίθετο...1.56...). Τι λέτε όσες τα έχετε χρησιμοποιήσει; Θα με βολέψει ή θα είναι καλύτερα να πάρω κάποιο πιο μεγάλο;

Link to comment
Share on other sites

Έχει την Πέμπτη στα Lidl ένα μαξιλάρι θηλασμού με θήκη που πλένεται.Μέσα έχει μικρές μπαλίτσες απ'ότι λέει στο φυλλάδιο και έχει κατασκευαστεί στη Γερμανία. Η τιμή είναι αρκετά καλή 15Ε αλλά με προβληματίζει λίγο το μέγεθος: 1.40. Βασικά δεν είμαι ψηλή (το αντίθετο...1.56...). Τι λέτε όσες τα έχετε χρησιμοποιήσει; Θα με βολέψει ή θα είναι καλύτερα να πάρω κάποιο πιο μεγάλο;

Νομίζω πως το μέγεθος είναι το ίδιο αλλά και αν τελικά δεν σε βολέψει χρησιμοποιήτε και σαν ριλάξ για το μώρο....

Γιαννής 1/7/2006 + Νικόλας 20/10/2009

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελένη ευχαριστώ για την απάντηση. Απ'ότι είδα κάποιο που αναφέρανε οι κοπέλες πιο πάνω (το big theraline νομίζω) είναι 1.90 γι'αυτό και ο ενδοιασμός αλλά όπως λές και να μην με βολέψει τέλεια σίγουρα θα βρω κάποια χρήση...:D

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι 1,50 και με βόλεψε πολύ. Σίγουρα θα σε βολεψει το 1,40 και η τιμή του είναι τέλεια. Εγώ στην αρχή έβαζα το μωρό επάνω και το θήλαζα και τώρα επειδή θέλει να είμαστε ξαπλωμένοι (για να κουμαντάρει την έντονη ροή) το βάζω σε σχήμα Γ. Ακουμπάω το κεφάλι μου στη μια μεριά και στην άλλη βάζω το μωρό και ακουμπάει ξαπλωμένο στο πλάι χωρίς να το κρατάω κι έχω ελεύθερα τα χέρια.

 

Με το καλό το μωρό σου.

PhC7p3.pngXCt8p2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το δικό μου τελικά το χρησιμοποίησα το πολυ 2 μήνες...

 

από τοτε που πήρα το κολαί θηλαζουμε πολύ πιο άνετα με τα πόδια μου πάνω στο καναπε ή κρεβάτι κλπ...άσε που έπιανε και πολύ χώρο...

φυσικά πιάνεται λιγάκι το χέρι μου αλλα οκ δεν θηλάζει πλέον και τρελές ώρες.

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

πράγματι ειναι πολύ φθηνο, πάρτο να το δοκιμάσεις τουλάχιστον, μπορεί να σε βολεψει. δεν έχει σχέση το δικό σου ύψος.

αυτό που πήρα εγώ με το dinkel είναι μεν πολύ βολικό, αλλά ειναι βαρύ και ογκώδες, πιο πολύ βολεύτηκα με τα απλά μαξιλάρια (βάζω ένα μικρό μαξιλαράκι του καναπέ ανάμεσα στα πόδια μου και το κανονικό μαξιλάρι από πάνω και είναι μια χαρά το μωρό πάνω εκεί). όπως βολεύεται ο καθένας.

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το δικό μου είναι 1,50 και με βόλεψε πολύ. Σίγουρα θα σε βολεψει το 1,40 και η τιμή του είναι τέλεια. Εγώ στην αρχή έβαζα το μωρό επάνω και το θήλαζα και τώρα επειδή θέλει να είμαστε ξαπλωμένοι (για να κουμαντάρει την έντονη ροή) το βάζω σε σχήμα Γ. Ακουμπάω το κεφάλι μου στη μια μεριά και στην άλλη βάζω το μωρό και ακουμπάει ξαπλωμένο στο πλάι χωρίς να το κρατάω κι έχω ελεύθερα τα χέρια.

 

Με το καλό το μωρό σου.

 

Σ'ευχαριστώ και σένα να σου ζήσουν τα ζουζούνια σου!

Πολύ μου άρεσε αυτή η ιδέα με το Γ. Ακούγεται άνετο.

Link to comment
Share on other sites

μηπως μενει καποια κοπελα περιστερι,να με εξυπηρετησει?????εννοειται θα στειλω χρηματα για τα ταχ.εξοδα!!! :roll:

Κατερινάκι μου, είχαμε αγοράσει κούνια και μας είχαν δώσει το μαξιλάρι. Το θέμα όμως ειναι ότι στις 3 μέρες, δλδ φαντάσου ότι ήμουν ακόμα στο μαιευτήριο αυτό άπλωσε και δεν μπορούσε να σταθεί το παιδί, η μόνη χρήση του ήταν στο να με βοηθάει να γυρίζω πλευρό. Φαντάσου ότι απο τη μία πλευρά το έχω κάνει κόμπο για να μαζέψει λίγο. Πήραμε μετά από το μαιευτήριο ένα που ήταν μαρκα Ηρα και με εξυπηρέτησε πολύ, τη μικρή μέχρι 5 μηνών εκεί την τάιζα. Και μετά καθόταν η κυρία και έτσι έμαθε να ισορροπει. Το καλό με αυτό είναι ότι έχει αφαιρούμενο ύφασμα, κάτι που δεν είχε του μάδερμπειμπι, και έμπαινε όλο το μαξιλάρι στο πλυντήριο. Απο την άλλη, αν είναι να στο στείλει κάποια κοπέλα και να πληρώσεις μόνο τα μεταφορικά, οκ, αλλά μην βασιστεις σε αυτό. Η κοπέλα που ήταν στο διπλανό μου κρεββατι στο μαιευτήριο, είχε το bigV και ήταν ακόμα πιο καλό. Αν το ήξερα απο νωρίς αυτό θα είχα πάρει! Ασε που είχα τον φόβο με το μαξιλάρι του μάδερ μπέιμπι μην ανοιξει και φύγουν όλα τα μπιρμπιλόνια που έχει. Ενα ένα τα θυμάμαι:mrgreen:

Ψάξτο πριν το πάρεις!

Link to comment
Share on other sites

Κατερινάκι μου, είχαμε αγοράσει κούνια και μας είχαν δώσει το μαξιλάρι. Το θέμα όμως ειναι ότι στις 3 μέρες, δλδ φαντάσου ότι ήμουν ακόμα στο μαιευτήριο αυτό άπλωσε και δεν μπορούσε να σταθεί το παιδί, η μόνη χρήση του ήταν στο να με βοηθάει να γυρίζω πλευρό. Φαντάσου ότι απο τη μία πλευρά το έχω κάνει κόμπο για να μαζέψει λίγο. Πήραμε μετά από το μαιευτήριο ένα που ήταν μαρκα Ηρα και με εξυπηρέτησε πολύ, τη μικρή μέχρι 5 μηνών εκεί την τάιζα. Και μετά καθόταν η κυρία και έτσι έμαθε να ισορροπει. Το καλό με αυτό είναι ότι έχει αφαιρούμενο ύφασμα, κάτι που δεν είχε του μάδερμπειμπι, και έμπαινε όλο το μαξιλάρι στο πλυντήριο. Απο την άλλη, αν είναι να στο στείλει κάποια κοπέλα και να πληρώσεις μόνο τα μεταφορικά, οκ, αλλά μην βασιστεις σε αυτό. Η κοπέλα που ήταν στο διπλανό μου κρεββατι στο μαιευτήριο, είχε το bigV και ήταν ακόμα πιο καλό. Αν το ήξερα απο νωρίς αυτό θα είχα πάρει! Ασε που είχα τον φόβο με το μαξιλάρι του μάδερ μπέιμπι μην ανοιξει και φύγουν όλα τα μπιρμπιλόνια που έχει. Ενα ένα τα θυμάμαι:mrgreen:

Ψάξτο πριν το πάρεις!

 

ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!!

εξαλλου δεν εχω καποιον να μου το παρει!

θα παρω την πεμπτη αυτο απο το λιντλ να δω τι παιζει!

9a7bp2.pngIm47p2.png
Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα ενα με dinkel ειχα δει κ το bigv αλλα δεν μου πολυαραισε!!!

 

αυτο που πηρα ειναι απο 100% φυσικο κ εχει θηκη που πλενετε... δινετε με εγγυηση !!!

ειναι πολυ σταθερο!!! το χρησιμοποιουσα στις ασκησεις για τον ανοδυνο κ μετα το εκανα ριλαξ για το μωρο!!!

η μπαιμπα μου τωρα ειναι 6 μηνων .... κ θελει συνεχεια να καθετε!!! την βαζω στο μαξιλαρι με μια ελαφρυα κλιση προς τα πισω κ το τυλιγω γυρω της

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!!

εξαλλου δεν εχω καποιον να μου το παρει!

θα παρω την πεμπτη αυτο απο το λιντλ να δω τι παιζει!

 

 

δεν σου προτεινω το συγκεκρημενο.... δεν ειναι πολυ καλο!!!

επειδη το ειδα σου το λεω!!

Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα ενα με dinkel ειχα δει κ το bigv αλλα δεν μου πολυαραισε!!!

 

δε μου λες βρε κοριτσάκι, σου μυρίζει το μαξιλάρι? το δικό μου μυρίζει στάρι και μετά από λίγη ώρα μ' ενοχλεί. μήπως δεν είναι καλό να το μυρίζει και το μωρό?

 

katerina11 δεν πειράζει, ένα μαξιλάρι είναι, και στο κάτω κάτω δεν ξέρεις, κάποιους δεν βόλεψε, αλλά εσένα μπορεί να σε βολέψει, κάτσε να το δεις και να το δοκιμάσεις πρώτα.

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...