Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΑΞΙΛΑΡΙ ΘΗΛΑΣΜΟΥ


yogini

Recommended Posts

δε μου λες βρε κοριτσάκι, σου μυρίζει το μαξιλάρι? το δικό μου μυρίζει στάρι και μετά από λίγη ώρα μ' ενοχλεί. μήπως δεν είναι καλό να το μυρίζει και το μωρό?

 

katerina11 δεν πειράζει, ένα μαξιλάρι είναι, και στο κάτω κάτω δεν ξέρεις, κάποιους δεν βόλεψε, αλλά εσένα μπορεί να σε βολέψει, κάτσε να το δεις και να το δοκιμάσεις πρώτα.

 

NAI ... στν αρχη μυριζε πολυ περιεργα... αυτο που λες σιταρι!!!!

τωρα ομως οχι.....

μαλλον εχει παρει την μυρουδια μου απο την πολυ χρηση!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 167
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ωχ, και εστειλα τη μαμα μου σημερα να το παρει!!!η τιμη του ειναι δελεαστικη ..και δε βολευομαι και στον υπνο

 

κατερινακι.... αν δεν εισαι πολυ ψιλη, στον υπνο μπορει να σε βολεψει!!! στο θηλασμο ειναι αβολο γιατι δεν ειναι πολυ σταθερο....

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα να πάρω το μαξιλάρι που σας έλεγα (από LIDL). Όπως είπε η Σοφία είναι πολύ μαλακό αν και δεν έχω δει άλλο μαξιλάρι θηλασμού από κοντά και δεν έχω μέτρο σύγκρισης. Το πήρα βέβαια και προς το παρόν είναι βολικό για να στηρίζω την πλάτη μου όταν κάθομαι στην καρέκλα...τώρα στο θηλασμό δεν ξέρω αν θα μου χρησιμεύσει, θα σας πω όταν έρθει με το καλό η μπέμπα μας:D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγόρασα σήμερα το comfy big της delta baby. Φαίνεται ωραίο, το χρησιμοποίησα στον μεσημεριανό ύπνο για να βάλω το ένα πόδι επάνω και να στηρίξω την κοιλια μου.

Εχει και αυτό κάλυμμα που βγαίνει και πλένεται στους 40.

Επίσης η επάνω του επιφάνεια είναι βελουτέ και η άλλη είναι σαν πετσέτα.

Φαίνεται καλό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια, εμένα μου έφεραν δώρο ένα από την Ανέμη, με υφασμάτινο κάλυμμα που αφαιρείται για το πλύσιμο, και είναι πολύ όμορφο!!!Είναι γαλάζιο με μικρά λευκά πουά, και έχει ραμμένο έναν υφασμάτινο ήλιο και ένα χρωματιστό αρκουδάκι!Θα το έχω σίγουρα και για μετά, σαν διακοσμητικό μαξηλάρι, δεν ξέρω, κάτι θα το κάνω!!!Ήδη κάποιες φορές ενώνω τις άκρες και τον βάζω να κάθεται επάνω!Το τί φωτογραφίες τον έχω βγάλει εκεί πάνω...

Vd4Sp3.png
Link to comment
Share on other sites

Φιλική συμβουλή: θα πρότεινα της εταιρείας ΡΕΑ (στη Θεσ/νίκη έχει και στο Mothercare προϊόντα της και κοντά στο Notos ειδικό κατάστημα - τιμή περ. 45 ευρώ) γιατί είναι σκληρά και σταθερά. Το θέμα είναι το μαξιλάρι να φέρνει το μωρό κοντά στο στήθος σας και όχι να σκύβετε εσείς προς το μαξιλάρι. Κι εγώ φυσικά τα λέω κατόπιν εορτής. Αγόρασα ένα σχετικά μαλακό από το Mothercare αλλά τι να το κάνεις αν βουλιάζει μέσα το μωρό???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

μου φεραν δωρο ενα μαξιλαρι θηλασμου απο τα mothercare... το εχει παρει καμια σας? τι μεγεθος εχει? σας βολεψε στο θηλασμο? επειδη το θελω για θηλασμο διδυμων θα με βολεψει ή να παρω καποιο αλλο????

tqj2p3.png vvtJp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Αναστασία! Επεσες και σε περίοδο διακοπών βρε κοπέλα μου!!:lol:

Εχεις το λινκ απο το σαιτ της Μαδερκεαρ να το δούμε? Εγώ πάντως είχα το μαξιλάρι απο το ΗΡΑ και ήταν στητό, εννοώ δεν βούλιαζε το παιδί μέσα ωστόσο ήταν μαλακό και με είχε βολέψει.

Να χαίρεσαι τα διδυμάκια σου!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα αυτο big V theraline απο την αρχη κ με βολεψε κ στον υπνο κ με το μωρο..παιρνει ο,τι σχημα θες κ εχει μπιλιτσες, πλενεται κιολας. Ακριβό..αλλα τα βγαλε τα λεφτα του!

cIWNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ πήρα αυτο big V theraline απο την αρχη κ με βολεψε κ στον υπνο κ με το μωρο..παιρνει ο,τι σχημα θες κ εχει μπιλιτσες, πλενεται κιολας. Ακριβό..αλλα τα βγαλε τα λεφτα του!

 

 

οταν λες πλενεται? εχει θηκη που την βγαζεις και την πλενεις?

tqj2p3.png vvtJp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

jen εσενα σε βολεψε τελικα στον θηλασμο? ποιο εχεις? το big V?

εγω λεω να παραγγειλω ενα απο το ιντερνετ της theraline που εχει μηκος 170...

 

 

εχω το big V ειναι αρκετα μεγαλο και με βόλεψε πολυ τον πρώτο καιρο του θηλασμού...μετά από τουε πρώτους μήνες σταμάτησα να το χρησιμοποιώ γιατί πλέον βρήκαμε πιο ευέλεικτες στάσεις, αλλά τωρα που αρχισε να γυρνάει το χρησιμοποιώ ως προστατευτικο για να μην πέσει απο το κρεβάτι μας.

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μήπως μπορεί να μου προτείνει κάποια ένα μαξιλάρι, το οποίο να κρατάει το παιδί στο σωστό ύψος; Έχω πάρει ένα οικονομικό θηλασμού, το οποίο παραβουλιάζει και μάλλον χρειάζομαι κάτι πιο σκληρό;

 

Πήρε το μάτι μου κι αυτό. Το έχει καμία υπόψη της;

 

http://www.amazon.co.uk/dp/B001BJJGJA/ref=asc_df_B001BJJGJA467781/?tag=ciaouk-baby-mp-21&creative=7966&creativeASIN=B001BJJGJA&linkCode=asn

 

Ευχαριστώ

Το παιδί μπαίνει στη ζωή σου & κάνει τόση φασαρία, που δεν αντέχεις.

Το παιδί φεύγει και αφήνει τόση ησυχία, που νομίζεις θα τρελαθείς.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αν και είχα πολλές απορίες για μαξιλάρι θηλασμού, τελικά από όσα διάβασα περισσότερο μπερδευτηκα παρά κατέληξα κάπου. Λέω να πάω μια βόλτα από τα Λητώ και να δοκιμάσω σε καθιστή θέση μαξιλάρια και να δω

1. εάν είναι βαριά

2. εάν βγαίνει το ύφασμα να πλένεται

3. εάν είναι ψηλό και όχι πολύ μαλακό για να μπορεί το παιδί να φτάσει στο στήθος

 

Εχω καταλήξει σε αυτά τα 2.

 

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&colID=539&ct=1090202&itmid=18283 το οποίο μου φαίνεται πολύ μεγάλο και πολύ μαλακό. Την κοπέλα στη φωτο την βλέπω λίγο να σκύβει κι επειδή εγώ έχω πρόβλημα με τη μέση μου, δε θέλω να δώσω τόσα χρήματα και να μην με βολέψει.

 

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&ct=1090202&itmid=1125057

 

Το δεύτερο το έχει πάρει καμμιά κοπέλα, να μου πει εντυπώσεις ???

Link to comment
Share on other sites

το εχω παρει εγω!!με βολεψε παρα πολυ!χρησημευει κ για μετα που θα αρχιζει να καθετε λιγο για να το στηριζεις κ γενικα περνει το σχημα του σωματος!μη σου πω οτι το εχω ακομα για να ξαπλωνω τα μεσημερια κ να βλεπω τηλεοραση γιατι ειναι απιστευτα ξεκουραστικο :oops::oops::oops: εμενα παντως με βολεψε στο θηλασμο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το πρώτο (σε κιτρινοπράσινο).

1. Βαρύ ιδιαίτερα δεν είναι

2. Το υφασμα βγαίνει και πλένεται (βασικό αυτό)

3. Αυτό το ρυθμίζεις εσύ: μπορείς να το "γεμίσεις" από τη μια μεριά ώστε να είναι σκληρό κτλ (επειδή το υλικό του δεν είναι συμπαγές, είναι αυτές οι μικροπέρλες).

 

Μου φαίνεται ότι θα το ήθελα λίγο πιο μικρό. Όσο για την τιμή, ναι είναι ακριβό, αλλά πήγε και το αγόρασε ο σύζυγος, αν είχα πάει εγώ δεν θα έδινα τόσα!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν και είχα πολλές απορίες για μαξιλάρι θηλασμού, τελικά από όσα διάβασα περισσότερο μπερδευτηκα παρά κατέληξα κάπου. Λέω να πάω μια βόλτα από τα Λητώ και να δοκιμάσω σε καθιστή θέση μαξιλάρια και να δω

1. εάν είναι βαριά

2. εάν βγαίνει το ύφασμα να πλένεται

3. εάν είναι ψηλό και όχι πολύ μαλακό για να μπορεί το παιδί να φτάσει στο στήθος

 

Εχω καταλήξει σε αυτά τα 2.

 

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&colID=539&ct=1090202&itmid=18283 το οποίο μου φαίνεται πολύ μεγάλο και πολύ μαλακό. Την κοπέλα στη φωτο την βλέπω λίγο να σκύβει κι επειδή εγώ έχω πρόβλημα με τη μέση μου, δε θέλω να δώσω τόσα χρήματα και να μην με βολέψει.

 

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&ct=1090202&itmid=1125057

 

Το δεύτερο το έχει πάρει καμμιά κοπέλα, να μου πει εντυπώσεις ???

 

Αυτα ειναι πολυ μαλακα και δεν ξερω αν θα σε βολεψουν.Εγω ειχα παρει ενα απο τα ΗΡΑ το οποιο ειναι στρογγυλο σαν ντονατσακι,με ενα μικρο ανοιγματακι πισω,ειναι οσο μαλακο πρεπει να ειναι δεν ηταν ακριβο νομιζω 35 ευρω εκανε και εφαμοζει γυρω απο την κοιλια και ακουμπας το μωρακι μια χαρα χωρις να βουλιαζει ουτε να σκυβεις.Εμενα με καισαρικη και δεν με ενοχλουσε.Εχει θηκη που βγαινει και πλενεται και νομιζω οτι ειναι απο τα καλυτερα,οχι γιατι το εχω παρει εγω:) αλλα γιατι εψαξα αρκετα..ειναι μονο για θηλασμο οχι σαν αυτα που ειναι και για υπνο.Παντως εξακολουθω να πιστευω πως δεν ειναι τοσο χρησιμο και απαραιτητο και κατα ποσο βοηθαει..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...