Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

sos ουρολογο στην Λάρισα;;;


ΕΛΛΗ 2

Recommended Posts

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


γεια σου ελλη!πολυ καλος ουρολογος που ειχε παει γνωστη μου κ την βοηθησε πολυ ειναι ο αραβαντινος ευαγγελος,ειναι επιμελητης σε δημοσιο νοσοκομειο.ελπιζω να βοηθησα!περαστικα σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλός χειρούργος ουρολόγος που έχει χειρουργήσει έναν ενήλικα και ένα παιδάκι 4 ετών με επιτυχία *αυτούς τους γνωρίζω πολύ καλά* είναι ο Αναστάσιος Καρατζάς, στο πανεπιστημιακό της Λάρισας.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Καλός χειρούργος ουρολόγος που έχει χειρουργήσει έναν ενήλικα και ένα παιδάκι 4 ετών με επιτυχία *αυτούς τους γνωρίζω πολύ καλά* είναι ο Αναστάσιος Καρατζάς, στο πανεπιστημιακό της Λάρισας.

 

Συμφωνω και επαυξανω για τον Αναστασιο Καρατζα!!Προκειται για καταπληκτικο Ουρολογο- Παιδοουρολογο και τον συστηνω ανεπιφυλακτα!! παρακολουθει την κορη μου για ενουρηση, ενω εχει χειρουργησει τον γιο μου για κιρσοκηλη και τον πατερα μου για προστατη-οπως καταλαβαινετε, ειναι κατι σαν οικογενειακος ιατρος για μενα, αλλα πιστεψτε με, τετοιον γιατρο δεν προκειται να βρειτε πουθενα!! Καταπληκτικη επαφη με τον ασθενη, αρτιες γνωσεις στο αντικειμενο του, εκπληκτικη αισθηση χιουμορ και φοβερες χειρουργικες ικανοτητες-εκ του αποτελεσματος μιλαω. Εμπιστευσου τον αφοβα, θα με θυμηθεις!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Συμφωνω και επαυξανω για τον Αναστασιο Καρατζα!!Προκειται για καταπληκτικο Ουρολογο- Παιδοουρολογο και τον συστηνω ανεπιφυλακτα!! παρακολουθει την κορη μου για ενουρηση, ενω εχει χειρουργησει τον γιο μου για κιρσοκηλη και τον πατερα μου για προστατη-οπως καταλαβαινετε, ειναι κατι σαν οικογενειακος ιατρος για μενα, αλλα πιστεψτε με, τετοιον γιατρο δεν προκειται να βρειτε πουθενα!! Καταπληκτικη επαφη με τον ασθενη, αρτιες γνωσεις στο αντικειμενο του, εκπληκτικη αισθηση χιουμορ και φοβερες χειρουργικες ικανοτητες-εκ του αποτελεσματος μιλαω. Εμπιστευσου τον αφοβα, θα με θυμηθεις!!

 

Απλα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ!!!! τον επισκεφθηκα προσφατα για την κορη μου (8 ετων) η οποια πασχει απο νυκτερινη ενουρηση. ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ!! ηδη απο τις πρωτες μερες η Ευα σταματησε να κατουριεται τη νυχτα, ειμαστε 15 μερες στεγνες και ολα αυτα ΧΩΡΙΣ ΦΑΡΜΑΚΑ!! μας εξηγησε γιατι το παθαινει αυτο, μας εδειξε πως να κατουραει σωστα - εμαθα και εγω ποια ειναι η σωστη ουρηση στις γυναικες!!-, η Ευα αρχισε να αποκτα αυτοπεποιθηση και πλεον μπορει να ελεγξει τον εαυτο της και τα ουρα της ακομα και τη νυχτα!! polia11 σε ευχαριστω πολυ!! Φιλεναδες, αυτος ο γιατρος ειναι απλα ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απλα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ!!!! τον επισκεφθηκα προσφατα για την κορη μου (8 ετων) η οποια πασχει απο νυκτερινη ενουρηση. ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ!! ηδη απο τις πρωτες μερες η Ευα σταματησε να κατουριεται τη νυχτα, ειμαστε 15 μερες στεγνες και ολα αυτα ΧΩΡΙΣ ΦΑΡΜΑΚΑ!! μας εξηγησε γιατι το παθαινει αυτο, μας εδειξε πως να κατουραει σωστα - εμαθα και εγω ποια ειναι η σωστη ουρηση στις γυναικες!!-, η Ευα αρχισε να αποκτα αυτοπεποιθηση και πλεον μπορει να ελεγξει τον εαυτο της και τα ουρα της ακομα και τη νυχτα!! polia11 σε ευχαριστω πολυ!! Φιλεναδες, αυτος ο γιατρος ειναι απλα ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ!!

Σε ευχαριστώ chrisap1. Ήμουνα σίγουρη ότι θα έμενες ευχαριστημένη απο τον κ.Καρατζά. Συμφωνώ οτι είναι καταπληκτικός και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, όλοι εμείς οι Θεσσαλοί δεν χρειάζεται να πηγαίνουμε Αθήνα ή Θεσσαλονίκη για Παιδοουρολόγο-Ουρολόγο!(Να φανταστείς ότι μια φίλη μου ήδη χειρουργήθηκε απο τον κ.Καρατζά για ακράτεια ούρων και περιττό να σου πω οτι πλέον έχει γίνει αγνώριστη, τέρμα η ακράτεια και πλέον πετάει!!).

Ειλικρινά, πιστεύω οτι ο συγκεκριμένος γιατρός είναι κόσμημα για την περιοχή μας!φιλιά και χαίρομαι που σε βοήθησα!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλός χειρούργος ουρολόγος που έχει χειρουργήσει έναν ενήλικα και ένα παιδάκι 4 ετών με επιτυχία *αυτούς τους γνωρίζω πολύ καλά* είναι ο Αναστάσιος Καρατζάς, στο πανεπιστημιακό της Λάρισας.

Καλημέρα σε όλους!!

Λοιπόν να καταθέσω και εγώ την εμπειρία μου απο τον συγκεκριμένο γιατρό (κ.Καρατζά) τον οποίο και ευχαριστώ για την περιπέτεια που πέρασε πρόσφατα ο γιος μου Ηλίας, 11 ετών. Ψηλός πυρετός, ακατέβατος, με πόνο στο δεξιό νεφρό, για τα οποία και νοσηλευτήκαμε στην Παιδιατρική κλινική του νοσοκομείου του Βόλου, χωρίς αποτέλεσμα!!Αφού αποφασίστηκε η μεταφορά του παιδιού στην Παιδιατρική του Πανεπιστημιακού νοσοκομείου της Λάρισας, οι παιδίατροι διαπιστώνουν οτι ο πυρετός οφείλεται στο ότι το νεφρό του παιδιού έχει φράξει απο μια πέτρα και χρειαζόταν οπωσδήποτε να παροχετευτεί πριν χαθεί και πριν χειροτερέψει ακόμα περισσότερο η άσχημη κλινική εικόνα του Ηλία!!Πανικός, άγχος και τρομερή πίεση αφού ο μικρός εξακολουθεί και χτυπάει σαραντάρια και δεν γνωρίζαμε πόσο γρήγορα θα χειροτέρευαν τα πράγματα!Για καλή μας τύχη, εφημέρευε ο κ.Καρατζάς, ο οποίος αφού ενημερώθηκε και εξέτασε το παιδί, το βάζει χειρουργείο για να ξεφράξει το νεφρό και να καθαρίσει την πέτρα-όπερ και εγένετο!!Όπως μας εξήγησε, δεν θα έκανε τομή, αλλά μέσα απο την ουρήθρα θα έβαζε ένα εργαλείο μέχρι το νεφρό, και μέσω αυτού θα έσπαγε την πέτρα και θα το ξέφραζε-κάτι το οποίο έγινε και μετά απο λίγη ώρα, ο Ηλίας ήταν και πάλι στην κλινική, αυτή τη φορά όμως σε καλύτερη κατάσταση, χωρίς πόνο και με τον πυρετό να πέφτει και μετά από λίγες μέρες να βγαίνουμε απο το νοσοκομείο και όλα καλά!! Ειλικρινά, αν δεν ήταν ο κ.Καρατζάς δεν ξέρω τι θα μπορούσε να είχε γίνει-αφού κανείς άλλος δεν τον αναλάμβανε (λογω ηλικίας) και θα επρεπε να ψαχτούμε για Θεσσαλονίκη, χάνοντας πολύτιμο χρόνο και μή γνωρίζοντας πως ακριβώς θα τον αντιμετώπιζαν σε μια παιδοχειρουργική κλινική-μας έλεγαν για μεγάλο ανοιχτό χειρουργείο, σωληνάκια απο την κοιλιά και διαφορα άλλα ακαταλαβίστικα για μας!!

Ενα έχω να πω..συγχαρητήρια σε αυτόν τον άνθρωπο και τον συστήνω και εγώ ανεπιφύλακτα σε όποιον έχει ουρολογικό πρόβλημα, νέο ή μεγαλύτερης ηλικίας!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Διαβάζοντας όλα αυτα που γράφονται στο forum αποφάσισα να επισκεφθώ τον κ. Καρατζα για δυο λόγους: μετά τη γέννηση της δεύτερης κόρης μου εμφάνισα ξαφνικά ακρατεια ούρων σε τέτοιο βαθμό που κυριολεκτικά έφτασα στα όρια της κατάθλιψης! Δεν έβγαινα απο το σπίτι, προβλήματα στη δουλειά και στο σπίτι με τους δικούς μου! Με αφορμή μια παλινδρομηση ούρων που εμφάνισε η μικρή, πηγαμε στον κ. Καρατζα κ μετά απο αρκετή συζήτηση με έπεισε να μπούμε χειρουργείο για την ακρατεια και απο εκείνη τη στιγμή τον ευγνωμωνω! ΑΚΡΑΤΕΙΑ ΤΕΛΟΣ! Ξαναρχισα να ευχαριστιεμαι την καθημερινότητα μου, την οικογένεια μου, τη ζωή! Οσον αφορά τη μικρή, μπήκαμε σε προγραμμα παρακολούθησης και ηδη, εμφανίζει βελτίωση, αφού ελαττωθηκε η παλινδρομηση και το παιδί ειναι και φαίνεται καλά! Το μόνο 'κακό' ειναι ότι τον βρίσκεις πολύ δύσκολα,αφού με τόσο κόσμο που βλέπει καθημερινά δεν προλαβαίνει να πάρει ανάσα! Ειλικρινά τον ευχαριστώ για όλα! Για μένα, όπως και για πολύ κόσμο που τον ξέρει, ειναι απλά...κορυφαίος!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Συμφωνώ και επαυξάνω για Τάσο Καρατζά. Χειρούργησε το γιο μου που είχε υποσπαδία με επιτυχία. Το κυριότερο είναι ότι ο μικρός τον λάτρεψε και πέρασε την διαδικασία με πολύ υπομονή χάρη στην αμεσότητα, το χιούμορ και το ενδιαφέρον που του έδειξε ο ιατρός. Η επέμβαση ήταν πριν τρία χρόνια αλλά τον Τάσο (με το μικρό του όνομα τον αναφέρουμε) τον θυμάται και δεν φοβάται καθόλου να τον επισκεφτεί και κατά συνέπεια το νοσοκομείο... είναι ιδανικός για παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...