Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αναζητώ παιδοενδοκρινολόγο


elsy

Recommended Posts

Πρόσφατα αιματολογικές εξετάσεις του γιού μου έδειξαν θυροειδή.αν κάποιος γνωρίζει παιδοενδοκρινολόγο στα δυτικά ακόμα και στο κέντρο θα ήθελα αν είναι έυκολο να με ενημερώσει.

Ευχαριστώ εκ'των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

Elsy, τώρα είδα το θέμα σου. Ενας καλός παιδίατρος - ενδοκρινολόγος που έχω επισκευθεί κι εγώ για την κόρη μου είναι ο Χριστοφορίδης Αθανάσιος στο Κέντρο (Ερμού). Εάν θέλεις επιπλέον στοιχεία ενημέρωσε με για να σου τα στείλω με pm.

Στη ζωή, το θέμα δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο.

Robert Louis Stevenson

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα σύμπτωση stam πρίν λίγες μέρες μου σύστησε ο γυναικολόγος μου τον Χριστοφορίδη και θα συμφωνήσω μαζί σου είναι πολύ καλός γιατρός αλλά πάνω απ'όλα άνθρωπος γιατί ενδιαφέρθηκε πάρα πολύ για τον γιό μου που έχει αυτισμό και έκανε το παιδί να αισθανθεί άνετα και να μην αγχωθει καθόλου. μου απάντησε και σε όλες μου τις απορίες με πολύ υπομονή.θα γίνει βέβαια μια επανεξέταση του θυρεωειδή και στην συνέχεια θα μας πεί ο γιατρός τι πρέπει να γίνει.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κορίτσια καλησπέρα,

Και εγώ ψάχνω για παιδίατρο ενδοκρινολόγο, αλλά όμως στην Αθήνα.

Γιαυτό αν θα μπορούσατε να μου συστήσετε κάποιον καλό, θα με βοηθούσατε αφάνταστα.

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω εχω και τις 2 κορες μου με προβλημα στο θυρεοειδη τους και τις παρακολουθουν στο ινστιτουτο παιδιου στο αγια σοφια.υπευθηνη ειναι η καΜεγγρελη,αν σε ενδιαφερει μπορω να σου πω λεπτομερειες

Πολλά παιδιά, πολλές σκοτούρες. Κανένα παιδί, καμιά χαρά.

Κικέρων

Γεωργια 03/10/06 Στελλα 04/03/08

Link to comment
Share on other sites

Η κουμπαρα μου που ειχε προβλημα με τον μικρο της τον πηγαινε στην Γαλή.Εχω ακουσει πολυ καλα λογια.Αν σ'ενδιαφερει μπορω να μαθω περισσοτερα.

Τα παιδιά μου....η ζωή μου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΗΤΑΝ 30 ΗΜΕΡΩΝ. ΕΠΙΣΚΕΦΘΗΚΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΕΞΑΙΙΡΕΤΙΚΟΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΑΛΛΗ. ΜΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΤΕΛΙΚΑ Η ΓΑΛΛΗ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ. ΦΟΒΕΡΗ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ. ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ (ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ-ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ, ΓΑΛΛΗ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ) ΟΠΟΤΕ Ο,ΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΣΕ ΒΑΖΟΥΝ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ. ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΓΑΛΛΗ, ΣΤΕΙΛΕ ΠΜ.

ΜΑΡΙΑ

o3DBp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΕΤΕ ΠΑΙΔΟΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟ ΣΤΑ ΒΟΡΕΙΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ ( ΜΕΝΩ ΜΑΡΟΥΣΙ) ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ.

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΗΣ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΟΥΛΑ ΓΙΑ 5.5 ΧΡΟΝΩΝ (1ΜΕΤΡΟ) ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΤΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρός που έχω να σου συστήσω ονομάζεται Πέτρου Βασίλειος και βρίσκεται στο Παιδων Αγλαία Κυριακού, κάνει και απογευματινά ιατρεία μέσα στο νοσοκομείο με κόστος 60 ευρώ, πληρώνεις στο ταμείο του νοσοκομείου και παίρνεις απόδειξη, κλείνεις ραντεβού απ' ευθείας με τον ίδιο στο 6932955579. Βλέπει το γιό μου εδώ και αρκετά χρόνια για θέμα που έχει να κάνει με ανεπάρκεια αυξητικής ορμόνης και εμείς είμαστε ευχαριστημένοι, από κεί και πέρα η κρίση είναι δική σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
εγω εχω και τις 2 κορες μου με προβλημα στο θυρεοειδη τους και τις παρακολουθουν στο ινστιτουτο παιδιου στο αγια σοφια.υπευθηνη ειναι η καΜεγγρελη,αν σε ενδιαφερει μπορω να σου πω λεπτομερειες

 

Kαλησπέρα!!

Τα κορίτσια σου τα παρακολουθούν στο Παίδων ή έχει η Μεγγρελη ιατρείο??

8a1731cd5c.png 4b3bd8119f.png

Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρός που έχω να σου συστήσω ονομάζεται Πέτρου Βασίλειος και βρίσκεται στο Παιδων Αγλαία Κυριακού, κάνει και απογευματινά ιατρεία μέσα στο νοσοκομείο με κόστος 60 ευρώ, πληρώνεις στο ταμείο του νοσοκομείου και παίρνεις απόδειξη, κλείνεις ραντεβού απ' ευθείας με τον ίδιο στο 6932955579. Βλέπει το γιό μου εδώ και αρκετά χρόνια για θέμα που έχει να κάνει με ανεπάρκεια αυξητικής ορμόνης και εμείς είμαστε ευχαριστημένοι, από κεί και πέρα η κρίση είναι δική σου.

 

Καλησπέρα!!

Ο Πέτρου έχει ιατρείο απ' έξω??

8a1731cd5c.png 4b3bd8119f.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Στα πλαίσια ενός γενικότερου ελέγχου, ο γιός μου φαίνεται να πάσχει απο υποθυροειδισμό.

 

- Ξέρετε κάποιον καλό γιατρό στην Αθήνα?

- Ξέρετε κάποια πράγματα για την ασθένεια?

Αίτια, συμπτώματα, αντιμετώπιση, εξέλιξη?

Γιατί πραγματικά μας έπιασε αδιάβαστους!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εμας μας παρακολουθει η κ. Μαρια Καραντζα-Χαρωνη!Ειναι ειδικη συνεργατης του παν.Αθηνων,στο αγια Σοφια και εχει ιατρειο στο Ν.Ψυχικο 25ης μαρτιου 38-40!Εχει σπουδασει Αμερικη!Μου την συστησε ο παιδιατρος μου ως παρα πολυ καλη!Εμας μας βοηθησει πολυ αν και ακομη εχουμε παρα πολυ μελλον!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η μικρή μου είναι τώρα 3 χρονών, μας παρακολουθεί απο 4 μηνών ο Χριστοφορίδης Αθανάσιος, καταπληκτικός γιατρός και πάνω απ'όλα ΑΝΘΡΩΠΟΣ! Για μένα είναι πολύ σημαντική η πρώτη εντύπωση και ο συγκεκριμένος με κέρδισε απο την πρώτη στιγμή. Στην Γαλή που είχαμε πάει αρχικά απο 40 ημερών μεχρι και 3μιση μηνών, κάθε 10 μέρες κάναμε εξετάσεις αίματος και δεν μπορούσε να δώσει στάνταρ οδηγίες! Είχε σπαράξει η καρδιά μου τρείς και λίγο στον μικροβιολόγο για αιμοληψία το μικράκι μου! Ο Χριστοφορίδης με την μια μου ρύθμισε το μωρό και κάνουμε εξετάσεις κάθε 6 μήνες. Τα καλύτερα λόγια έχω να πω γι'αυτόν τον άνθρωπο...

Link to comment
Share on other sites

Στα πλαίσια ενός γενικότερου ελέγχου, ο γιός μου φαίνεται να πάσχει απο υποθυροειδισμό.

 

- Ξέρετε κάποιον καλό γιατρό στην Αθήνα?

- Ξέρετε κάποια πράγματα για την ασθένεια?

Αίτια, συμπτώματα, αντιμετώπιση, εξέλιξη?

Γιατί πραγματικά μας έπιασε αδιάβαστους!

 

Καταρχήν μη τρομάζεις - για να μην έχεις προφανείς ενδείξεις μέχρι τώρα

π.χ. καθυστέρηση ανάπτυξης, σημαίνει ότι είναι ήπιας μορφής

Πρέπει να δεις παίδο-ενδοκρινολογό.

να βρούνε πρώτα από όλα τι είδος είναι, αν είναι συγγενής ή επίκτητος.

Κάνουν έλεγχο σε όλα τα βρέφη στην γένηση αλλά μόνο τις "σοβαρές" περιπτώσεις πιάνει αυτό το τεστ. Εμας η κόρη μας είχε "παρωδικό" υποθυρεοειδισμό και πήρε αγωγή από 2 μηνών ως 3 χρονών.

Συνήθως "θεραπεύεται" πλήρως με αγωγή - αν κριθεί απαραίτητη.

Μερικά sites

 

http://www.thyro.gr/hyposel.html

http://www.cpp.org.cy/hypothyr.asp#5

http://www.healthview.gr/node/16926

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Εμείς έχουμε τον κ. Δημήτρη Χιώτη (επί της 3ης Σεπτεμβρίου). Παρακολουθεί και τα δύο παιδιά μου και είναι πολύ καλός και άνθρωπος και γιατρός. Αν χρειάζεσαι τα στοιχεία του, πες μου.

2 παιδιά-Σύζυγος-Δουλειά-Πανεπιστήμιο-Σπίτι

Ωχ θεέ μου, βάλε το χεράκι σου.....

Link to comment
Share on other sites

jannis, καλημέρα!

 

Μάλλον πρόκειται για ήπια μορφή - ούτε συμπτώματα έχουμε παρατηρήσει ούτε μας είπαν τίποτα στο μαιευτήριο! Σε κάθε περίπτωση, αύριο έχουμε ραντεβού με τον ενδοκρινολόγο του ταμείου (που μας είχε γράψει τις σχετικές εξετάσεις) για μια πρώτη εκτίμηση και μετά βλέπουμε.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ για τα sites!

Link to comment
Share on other sites

Στο μαιευτήριο και εγώ όταν γέννησα, δεν είπαν τίποτα, με αποτέλεσμα τώρα η κόρη μου να έχει κάποιο θέμα με το ύψος. Τρέχουμε με εξετάσεις και αιτήσεις για θεραπεία.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Εμείς έχουμε τον κ. Δημήτρη Χιώτη (επί της 3ης Σεπτεμβρίου). Παρακολουθεί και τα δύο παιδιά μου και είναι πολύ καλός και άνθρωπος και γιατρός. Αν χρειάζεσαι τα στοιχεία του, πες μου.

 

STELLINI2, θα στα ζητήσω εφ' όσον τα χρειαστώ. Να μην σε βάζω σε κόπο άδικα. Θα δείξει μετά την αυριανή μας επίσκεψη στο γιατρό του ταμείου, για την πρώτη εκτίμηση. Όπως και νάχει, σ' ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Θα σε ευχαριστούσα πολύ αν μπορούσες να μου στείλεις το τηλ του Χριστοφορίδη, μήπως και μου δώσει νωρίτερα ημερομηνία για ραντεβού, γιατί η Γαλλή μας δίνει σε δυο μήνες και είναι πολύ αργα για την περίπτωσή μας...

 

 

Elsy, τώρα είδα το θέμα σου. Ενας καλός παιδίατρος - ενδοκρινολόγος που έχω επισκευθεί κι εγώ για την κόρη μου είναι ο Χριστοφορίδης Αθανάσιος στο Κέντρο (Ερμού). Εάν θέλεις επιπλέον στοιχεία ενημέρωσε με για να σου τα στείλω με pm.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόηση

απο την ομάδα moderators

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...