Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΛΕΝΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ!!!!


rad_mid

Recommended Posts

Ston 5o ειναι τα λουξ και στον 6ο τα μονοκλινα απλα!Του 6ου ειναι απλα δωματια φρεσκοβαμενα καθαρα και με δικο τους μπανιο!

τα λουξ εχουν τα παντα καινουργια,πατωματα,κουρτινες,μπανια,ταπετσαριες,πορτες,κρεβατι με τηλεχειριστηριο,τηλεοραση πλασμα, και μια απιθανη πολυθρονα για να κοιμαται ανετα ο συνοδος η να θηλαζει η μαμα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 390
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

τα λουξ είναι πιο ωραία, αλλά τα μονόκλινα πιο φωτεινά, γιατί είναι σε πιο πάνω όροφο και τα μισά έχουν μπαλκονόπορτα. Εγώ είχα μείνει σε μονόκλινο, αλλά αν πρώτα ο Θεός κάνω δεύτερο παιδάκι, θα προτιμήσω τα λουξ (αν υπάρχουν διαθέσιμα).

Για τον Γιαλελή + επισκληρίδειο δεν γνωρίζω, πάντως και η ολική νάρκωση δεν είναι τόσο δυσάρεστη, μισή ώρα κρατάει και μετά είσαι συνέχεια μαζί με το μωρό σου

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλες.

Κι εγώ σε λίγο μπαίνω στο 2ο τρίμηνο και με αγωνία περιμένω να κάνω το βασικό υπέρηχο αυχενικής διαφάνειας άυριο στο Ελενας.

Γνωρίζετε, επειδή έχω κλείσει απογευματινό ραντεβού, πόιά είναι η διαδικασία? Πάω πρώτα και ανοίγω καρτέλα και μετά πηγαίνω στο γιατρό μου? (έχω κλείσει ραντεβού φυσικά μαζί του εδώ κι ένα μήνα) ή πάω απευθείας σε εκείνον στους υπέρηχους? Είναι απογευματινό το ραντεβού μου. Πώς θα τον τακτοποιήσω για αυτή την εξέταση? Αμοίβεται ανάλογα με το βαθμό που έχει ή είναι σταθερό το εισητήριο που κόβω? Ο γιατρός μου ζήτησε να πάω απευθείας στους υπέρηχους βέβαια, αλλά θα χρειαστεί να τον τακτοποιήσω και εκεί και μετά να κάψω και εισητήριο?

Οσα γράφω ίσως φαίνονται ανόητα, αλλά προβληματίστηκα για το πως θα τακτοποιήσω τον άνθρωπο!! Μήπως κι έγώ δεν κατάλαβα σωστά, αλλά πρώτα μου είπε να κάνουμε την εξέταση και τη λήψη αίματος και μετά να κόψω εισητήριο. Ετσι γίνεται???

Τα παιδιά είναι ευτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites

Λογικα πας πρωτα στο Ταμειο, πληρωνεις την αυχενικη διαφανεια και μετα πας απευθειας στους υπερηχους (ρωτα στο Ταμειο αν ειναι στον πρωτο οροφο). Ο γιατρος δεν πληρωνεται εξτρα.

 

Γενναω γυρω στις 20-25 Σεπτεμβρη με καισαρικη και σκεφτομαι να παρω μονοκλινο λουξ αν υπαρχει. Γραφετε οτι αλλαζουν πετσετες συνεχεια και οι μαιες κανουν μπανιο και αλλαζουν τα μωρα. Αν δεν βρω λουξ και παω σε μονοκλινο, χρειαζομαι πανες και πετσετες για μενα και το μωρο;

g4BDp3.pngyCdLp3.png
Link to comment
Share on other sites

σε μονόκλινο (όχι λουξ) έμεινα εγώ το 2009. Για το μωρό δεν θα χρειαστείς τίποτα απολύτως, ούτε πάνες ούτε πετσέτες, για σένα πετσέτες θα πάρεις όμως.

ό,τι άλλο θες ρώτα με. Είναι πολύ καλά και τα μονόκλινα πάντως, μην ανησυχείς

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λογικα πας πρωτα στο Ταμειο, πληρωνεις την αυχενικη διαφανεια και μετα πας απευθειας στους υπερηχους (ρωτα στο Ταμειο αν ειναι στον πρωτο οροφο). Ο γιατρος δεν πληρωνεται εξτρα.

 

Μαλλον πληρωνεται το απογευματινο ραντεβου.. Αν πεις το ονομα στο ταμειο θα σου πουνε την ταριφα. Μπορεις να πληρωσεις και τα δυο μαζι. Αλλα μπορεις και να δοκιμασεις να τον δεις χωρις να πληρωσεις το ραντεβου σου. Δεν ξερεις ποτε...

 

Εκανα και την NST καρδιοτοκογραφημα σημερα στο Ελενα. 14 Ευρω και 15 λεπτα υποθεση. Βεβαια 3 ωρες εχασα απο την ωρα που εφτασα οποτε φροντιστε να φτασετε νωρις το πρωι οταν ειναι να την κανετε.

 

Σκεφτομαι τα 400 Ευρω διαφορα μονοκλινου-λουξ να τα γλιτωσω αν ειναι.. μπορουμε να παμε καπου οικογενειακως μεσα στο χειμωνα να τα χαρουμε περισσοτερο! Συνοδος που κοιμαται στο μονοκλινο;

g4BDp3.pngyCdLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον πληρωνεται το απογευματινο ραντεβου.. Αν πεις το ονομα στο ταμειο θα σου πουνε την ταριφα. Μπορεις να πληρωσεις και τα δυο μαζι. Αλλα μπορεις και να δοκιμασεις να τον δεις χωρις να πληρωσεις το ραντεβου σου. Δεν ξερεις ποτε...

 

Εκανα και την NST καρδιοτοκογραφημα σημερα στο Ελενα. 14 Ευρω και 15 λεπτα υποθεση. Βεβαια 3 ωρες εχασα απο την ωρα που εφτασα οποτε φροντιστε να φτασετε νωρις το πρωι οταν ειναι να την κανετε.

 

Σκεφτομαι τα 400 Ευρω διαφορα μονοκλινου-λουξ να τα γλιτωσω αν ειναι.. μπορουμε να παμε καπου οικογενειακως μεσα στο χειμωνα να τα χαρουμε περισσοτερο! Συνοδος που κοιμαται στο μονοκλινο;

 

 

να συμπληρωσω οτι εαν εχετε ικα με την αποδειξη απο το ελενα του nst πατε στις παροχες και σας δινουν ολο το ποσο πισω.ειδικα εγω που εκανα πολλα nst αυτο ηταν σωτηριο!!!:wink:

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Γενναω γυρω στις 20-25 Σεπτεμβρη με καισαρικη και σκεφτομαι να παρω μονοκλινο λουξ αν υπαρχει. Γραφετε οτι αλλαζουν πετσετες συνεχεια και οι μαιες κανουν μπανιο και αλλαζουν τα μωρα. Αν δεν βρω λουξ και παω σε μονοκλινο, χρειαζομαι πανες και πετσετες για μενα και το μωρο;

 

Εγώ γέννησα τον Ιούνιο του 2010 σε μονόκλινο λουξ και δεν χρειάστηκα τίποτα ούτε για το μωρό ούτε για εμένα εκτός από τα προσωπικά είδη και σαμπουάν, σαπούνι κ.λ.π. Πετσέτες είχαν. Τα μωρά τα παίρνουν κάποια ώρα το πρωί για μπάνιο αλλά δεν τα αλλάζουν οι μαίες. Όταν λερώνονται υπάρχει δωμάτιο που πηγαίνεις και τα αλλάζεις. Το μόνο που μπορεί να χρειαστείς είναι μια πετσέτα είναι ένα βρεφικό υποσέντονο για να ακουμπάς το μωρό στον πάγκο που τα αλλάζουμε για λόγους υγειινής. Κατά τα άλλα ήταν όλα λουξ!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον πληρωνεται το απογευματινο ραντεβου.. Αν πεις το ονομα στο ταμειο θα σου πουνε την ταριφα. Μπορεις να πληρωσεις και τα δυο μαζι. Αλλα μπορεις και να δοκιμασεις να τον δεις χωρις να πληρωσεις το ραντεβου σου. Δεν ξερεις ποτε...

 

Εκανα και την NST καρδιοτοκογραφημα σημερα στο Ελενα. 14 Ευρω και 15 λεπτα υποθεση. Βεβαια 3 ωρες εχασα απο την ωρα που εφτασα οποτε φροντιστε να φτασετε νωρις το πρωι οταν ειναι να την κανετε.

 

Σκεφτομαι τα 400 Ευρω διαφορα μονοκλινου-λουξ να τα γλιτωσω αν ειναι.. μπορουμε να παμε καπου οικογενειακως μεσα στο χειμωνα να τα χαρουμε περισσοτερο! Συνοδος που κοιμαται στο μονοκλινο;

 

δυστυχώς δεν υπάρχει καμιά πολυθρόνα άνετη όπως έχουν τα λουξ. Έχει κάτι πολυθρονάκια απλά, εμένα να σκεφτείς η μαμά μου που έμεινε ένα βράδυ μαζί μου (καθότι ήμουν από καισαρική και την χρειαζόμουν να μου δίνει το μωρό για να θηλάσω) έφερε ένα στρωματάκι σαν αυτά που κάνουμε γιόγκα και ένα σεντονάκι και ξάπλωσε στο πάτωμα, γιατί στο πολυθρονάκι την έπιασε η μέση της. Γιαυτό σκέφτομαι και τα λουξ αν πρώτα ο Θεός κάνω δεύτερο παιδάκι, ώστε να μπορεί να μείνει δίπλα μου πιο άνετα το πρώτο βράδυ που θα χρειαστώ κάποια βοήθεια.

Από την άλλη τα 400-500 ευρώ που έχουν διαφορά τα δωμάτια νομίζω ότι θα έπιαναν τόπο καλύτερα κάπου αλλού (πχ διακοπές όπως λες εσύ ή για τα πρώτα έξοδα του δεύτερου παιδιού που είναι σαφώς λιγότερα από ό,τι στο πρώτο, αλλά και πάλι προκύπτουν)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας, μίλησα με μια φίλη που γέννησε πριν 1.5 χρόνο στο Έλενα και μου είπε ότι είναι καλύτερα να φέρω από το σπίτι φορμάκια και τέτοια για το μωρό γιατί αυτά που χρησιμοποιούν εκεί και μας δίνουν δωρεάν είναι χάλια. Έχει καμια σας γνώμη για αυτό;

Γενικώς τι πρέπει να κουβαλήσουμε από το σπίτι για το Έλενα; Έχω βάλει στη λίστα νυχτικά για μένα ( αρκετά μου είπε η φίλη μου γιατί λερώνονται) κοντομάνικα γιατί εκεί μέσα έχει ζέστη, επιθέματα για το στήθος, σουτιέν θηλασμού, παντόφλες, ρούχα εξόδου και για το μωρό μέχρι τώρα νόμιζα θα έχω μόνο ρούχα εξόδου. Τώρα με αυτά που μου είπε η φίλη μου με προβλημάτισε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια γεια σας, μίλησα με μια φίλη που γέννησε πριν 1.5 χρόνο στο Έλενα και μου είπε ότι είναι καλύτερα να φέρω από το σπίτι φορμάκια και τέτοια για το μωρό γιατί αυτά που χρησιμοποιούν εκεί και μας δίνουν δωρεάν είναι χάλια. Έχει καμια σας γνώμη για αυτό;

Γενικώς τι πρέπει να κουβαλήσουμε από το σπίτι για το Έλενα; Έχω βάλει στη λίστα νυχτικά για μένα ( αρκετά μου είπε η φίλη μου γιατί λερώνονται) κοντομάνικα γιατί εκεί μέσα έχει ζέστη, επιθέματα για το στήθος, σουτιέν θηλασμού, παντόφλες, ρούχα εξόδου και για το μωρό μέχρι τώρα νόμιζα θα έχω μόνο ρούχα εξόδου. Τώρα με αυτά που μου είπε η φίλη μου με προβλημάτισε.

 

για το μωρό μην πάρεις, γιατί θα του φοράνε ενα ρομπάκι που δένει πίσω. Με αυτά θα το έχεις συνέχεια, για να μπαίνει και να βγαίνει εύκολα.

Εγώ που γέννησα εκεί πριν 2 χρόνια, πήγα να του φορέσω ένα δικό μου φορμάκι, και ο παιδίατρος μου είπε να του το βγάλω.

Εχει πάρα πολύ ζέστη μέσα στους θαλάμους, βράζουν κυριολεκτικά. Ελαφρια ρούχα-νυχτικά να πάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας, μίλησα με μια φίλη που γέννησε πριν 1.5 χρόνο στο Έλενα και μου είπε ότι είναι καλύτερα να φέρω από το σπίτι φορμάκια και τέτοια για το μωρό γιατί αυτά που χρησιμοποιούν εκεί και μας δίνουν δωρεάν είναι χάλια. Έχει καμια σας γνώμη για αυτό;

 

εμένα αυτά με βόλεψαν πιο πολύ από αυτά που είχα φέρει από το σπίτι για το μωρό! αλλά αυτό είναι υποκειμενικό, δεν είναι χάλια πάντως, απλά δεν έχουν χρωματάκια και σχέδια, είναι απλά λευκά με ένα μικρό ρέλι, μοιάζουν με ρομπάκια περισσότερο παρά με φορμάκια.

 

Γενικώς τι πρέπει να κουβαλήσουμε από το σπίτι για το Έλενα; Έχω βάλει στη λίστα νυχτικά για μένα ( αρκετά μου είπε η φίλη μου γιατί λερώνονται) κοντομάνικα γιατί εκεί μέσα έχει ζέστη,

 

πάρε όμως και ένα ρομπάκι, για να μπορείς να ανοίξεις την μπαλκονόπορτα, επίσης και στους διαδρόμους κάνει ρεύμα μερικές φορές

 

επιθέματα για το στήθος, σουτιέν θηλασμού, παντόφλες, ρούχα εξόδου και για το μωρό μέχρι τώρα νόμιζα θα έχω μόνο ρούχα εξόδου. Τώρα με αυτά που μου είπε η φίλη μου με προβλημάτισε.

 

θα προσέθετα στη λίστα σου και σαγιονάρες για το ντους, καθώς και πετσέτες για σένα, μαζί με τα καλλυντικά σου.

Link to comment
Share on other sites

Εγω γεννησα στο Ελενα περισυ το Νοεμβριο...δεν χρειαστηκα απολυτως τιποτα για το μωρο...μαλιστα ενα βραδυ που λερωθηκε και του βαλαμε ενα δικο μας την επομενη μερα οταν το πηραν οι μαιες το πρωι μας το γυρισανε ξανα με του νοσοκομειου το ρομπακι...δεν ξερω εαν εχει σημασια οτι ημουνα στον 5ο οροφο στα λουξ δωματια...

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας, μίλησα με μια φίλη που γέννησε πριν 1.5 χρόνο στο Έλενα και μου είπε ότι είναι καλύτερα να φέρω από το σπίτι φορμάκια και τέτοια για το μωρό γιατί αυτά που χρησιμοποιούν εκεί και μας δίνουν δωρεάν είναι χάλια. Έχει καμια σας γνώμη για αυτό;

Γενικώς τι πρέπει να κουβαλήσουμε από το σπίτι για το Έλενα; Έχω βάλει στη λίστα νυχτικά για μένα ( αρκετά μου είπε η φίλη μου γιατί λερώνονται) κοντομάνικα γιατί εκεί μέσα έχει ζέστη, επιθέματα για το στήθος, σουτιέν θηλασμού, παντόφλες, ρούχα εξόδου και για το μωρό μέχρι τώρα νόμιζα θα έχω μόνο ρούχα εξόδου. Τώρα με αυτά που μου είπε η φίλη μου με προβλημάτισε.

 

Εγω και στα 2ειχα παρει φορμακια και τους φοραγα!Οταν τα καναν μπανακι το πρωι τους φοραγαν καθαρο νυχτικακι του μαιευτηριου!Χαλια δν ειναι,εειναι καθαρα αλλα δεν ειναι χαριτομενα!να παρεις και καλτσακια!

Επισης ειχα παρρει μια αλλαξια ρουχα για τον αντρα μου,σαμπουαν αφρολουτρο σφουγγαρι,οδοντοκρεμα,οδοντοβουρτσες και για τους 2,ξυραφακια,πετσετα για τον αντρα μου(εκανε εκει μπανιο),χαρτι κουζινας,καλαμακια,μωρομαντηλα.Βρακακια μιας χρησης και σερβιετες(αν και σου δινουν εκει)Πετσετες στα λουξ δεν χρειαζεσαι αλλα να χεις μηπως δεν εχει λουξ.

Να προτιμησεις γαζες αντι επιθεματα ειναι πιο καλα γιατι αεριζονται οι θηλες καλυτερα.

Παρε και κανα σεντονακι μικρο για το μωρο για οταν το ακουμπας στο κρεβατι σου η αν θελει καμια γιαγια να το παρει αγκαλια.

Επισης κουβερτακι για οταν βγειτε και το απαραιτητο καρεκλακι αυτοκινητου.

Καμερες και φωτογραφικες εννοουνται!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
Ευχαριστώ πολύ για τα μηνύματα!

 

 

fantasy μηπως θα μπορουσες να μου στειλειςκ συ σε πμ αυτα που σου εστειλαν τα κοριτσια?ειμαι εντελως στην ιδια θεση μ εσενα απλα λιγο αργοτερα!:-) ευχαρσιτω

age.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας τι κανετε!!επειδη κ εγω σκευτομαι να γεννησω εκει ,θα ηθελα να μου πειτε για την κ, καργακου τι αμοιβη παιρνει αν καποια κοπελα γεννησε μαζη της!!εκανα την πρωτη επισκεψη την κατασυμπαθησα πολυ καλη..αλλα επειδη θα αργησω να παω κ δεν την ρωτησα για την αμοιβη,κ το σκευτομαι συνεχεια,λογω οτι αυξηνανε κ τα ναοσηλεια κ δεν ξερω τι μου γινεται!!ευχαριτω εκ το προτερων

Link to comment
Share on other sites

Τελικά χρειάστηκα βρακιά μιας χρήσης, γιατί εγώ υπολόγιζα οτι θα είχαν αλλά τους είχανε τελειώσει και δεν δίνουν πια, και πάνες για το μωρό τις τελευταίες δυο μέρες που δήλωσαν έλλειψη (αν και υποψιάζομαι οτι επειδή είχε κάνει την εμφάνιση η Libero και η Pampers και είχαν μοιράσει πάνες-δώρα, οι μαίες τις "απέσυραν"). Αν ζητούσες όμως σου έδιναν, απλώς δεν υπήρχαν στο δωμάτιο αλλαγής) Επίσης, δεν είχανε θηλές σιλικόνης και αν έχεις εσύ πάλι πρέπει να αποστειρώνονται και δεν υπάρχει αποστειρωτής... Μπορείς βέβαια να κουβαλήσεις και τον αποστειρωτή !! Απαραίτητη είναι η αλοιφή 100% καθαρής λανολίνης, π.χ. Purelan, Mamilan, για να προλάβεις σκασίματα και πληγές στις θηλές. Εκείνες τις ώρες είναι ό,τι πιο σημαντικό !

Το δωμάτιο πάντως "πολυτελείας" πολύ ωραίο. με υπέροχη θέα στο Λυκαβηττό. :-D Μόνο στο χώρο που γίνονται οι τοκετοί και κατά την εισαγωγή καταλαβαίνεις οτι είσαι σε δημόσιο.

 

neraidoula μάλλον πμ θα λάβεις, αν και τη σήμερον ημέρα ότι και να ακούσεις μπορείς να το διαπραγματευτείς. Δύσκολοι καιροί για πρίγκηπες!

 

Τα νοσήλεια δεν νομίζω να αυξήθηκαν. Με ΙΚΑ γύρω στα 800 Ευρώ για το πολυτελείας δώσαμε. 120 την ημέρα χωρίς ΦΠΑ αν δεν κάνω λάθος.

g4BDp3.pngyCdLp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας τι κανετε!!επειδη κ εγω σκευτομαι να γεννησω εκει ,θα ηθελα να μου πειτε για την κ, καργακου τι αμοιβη παιρνει αν καποια κοπελα γεννησε μαζη της!!εκανα την πρωτη επισκεψη την κατασυμπαθησα πολυ καλη..αλλα επειδη θα αργησω να παω κ δεν την ρωτησα για την αμοιβη,κ το σκευτομαι συνεχεια,λογω οτι αυξηνανε κ τα ναοσηλεια κ δεν ξερω τι μου γινεται!!ευχαριτω εκ το προτερων

 

 

Σου στελνω πμ....

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

geia sas koritsia,mpainw ptwth fora k den xerw kan an tha steilw swsta to mhnyma.to provlima mou einai oti eimai anergh k anasfalisth,eimai 7 mhnwn k den exw giatro.exw kanei oles tis exetaseis mou alla den exw vrei akoma giatro.exw agoraki k einai to prwto mou paidaki mou k anti na exw xara exw agxos.tha hthela na gennhsw sto elena pou fusika logw oti den exw asfaleia einai panakriva alla den exw giatro.mhpws xerei kapoia enan kalo giatro pou panw apo ola na einai kalos anthrwpos k na mou parei liga xrhmata?k fysika na mporei na me anlavei dioti eimai se proxwrimenh eggymosynh.k an san einai efkolo na mou peite ti tha prepei na exw mazi mou gia emena k gia to mwro.sas efxaristw para polu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
geia sas koritsia,mpainw ptwth fora k den xerw kan an tha steilw swsta to mhnyma.to provlima mou einai oti eimai anergh k anasfalisth,eimai 7 mhnwn k den exw giatro.exw kanei oles tis exetaseis mou alla den exw vrei akoma giatro.exw agoraki k einai to prwto mou paidaki mou k anti na exw xara exw agxos.tha hthela na gennhsw sto elena pou fusika logw oti den exw asfaleia einai panakriva alla den exw giatro.mhpws xerei kapoia enan kalo giatro pou panw apo ola na einai kalos anthrwpos k na mou parei liga xrhmata?k fysika na mporei na me anlavei dioti eimai se proxwrimenh eggymosynh.k an san einai efkolo na mou peite ti tha prepei na exw mazi mou gia emena k gia to mwro.sas efxaristw para polu.

 

ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΒΓΑΛΕΙ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΑΠΟΡΙΑΣ? ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΟΙ ΑΝΑΣΦΑΛΙΣΤΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΠΟΡΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΑΛΛΑ ΣΕ ΒΑΖΟΥΝ ΜΑΖΙ ΜΕ ΟΟΟΟΛΟ ΤΟ ΤΣΟΥΡΜΟ!! ΕΤΣΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΙΣΧΥΕ ΠΙΟ ΠΑΛΙΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ. ΑΝ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΡΩΤΑ>

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Καλημέρα σας μανούλες και μέλλουσες!!

Μόλις τώρα είδα το θέμα αυτό και θέλω να προσθέσω τα καλά μου λόγια για τον κ. Γαζή. Το έχω κάνει και σε άλλα θέματα παλιότερα, αλλά με μεγάλη μου χαρά το ξανακάνω.

Νομίζω όμως ότι τα είπε πολύ καλά και η mariw. Ακριβώς όπως τα περιέγραψε με πάνω από όλα το θέμα "άνθρωπος". Γέννησα μαζί του και τα 2 μου παιδάκια και πάντα ήταν πολύ ευδιάθετος αλλά και παράλληλα πολύ επεξηγηματικός και καλός επιστήμανας. Και όσες φορές ήμουν εντός των χειρουργείων, πρόσεξα τον τρόπο που τον αντιμετώπιζαν οι συνάδελφοί του (νοσοκόμες, αναισθησιολόγοι κτλ)

Τον συστήνω και εγώ ανεπιφύλακτα και οποιαδήποστε μανούλα ή μέλλουσα χρειάζεται πληροφορίες, είμαι στην διάθεσή της.

 

KARDIA

 

Ειμαι 8 εβδομαδων και αποφασισα να παω στο Ελενας..κ απ'οτι βλεπω ολες λετε καλα λογια για καποιον κ.Γαζη...9ελω πληροφοριες κινητο,αν εχει ε3ωτερικο γραφειο,αν απανταει στα τηλ οταν 8α τον καλω,την αμοιβη του κ στο τελος (στη γεννα δλδ)αλλα αν εχει γραφειο ε3ω κ εκει.Αντε με το καλο ολες μας.Κ με ενα πονο..Ολες οι πληροφοριες εδω [email protected] ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΟΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κι εγώ στο Έλενα πάω.

Πήγα συστημένη σε γιατρό από μια φίλη μου που γέννησε με αυτόν και έμενε ευχαριστημένη. Φαίνεται σοβαρός και σωστός γιατρός. Είμαι στον τέταρτο μήνα και μέχρις στιγμής τον έχω δει 3 φορές, οπότε το βρίσκω φυσιολογικό να με ρωτάει κάθε φορά "τελευταία περίοδο πότε είχαμε"; Βέβαια δεν ξέρω τι γίνεται με τους άλλους γιατρούς. Γενικά μέχρι στιγμής μας έχει φερθεί πολύ καλά, είναι ευγενικός και όταν τον παίρνω τηλέφωνο ( τις ελάχιστες φορές που το έκανα δηλαδή) ήταν πάντα πρόθυμος να απαντήσει σε όλες μου τις ερωτήσεις. Την πρώτη φορά πήγα ύστερα από συνεννόηση μαζί του στα πρωινά ιατρεία που γινόταν της τρελλής και αποφάσισα να μην ξαναπάω ( άργησα 3 ώρες στη δουλειά μου και δεν ήξερα τι να τους πω) και τις άλλες 2 φορές πήγα στα απογευματινά, που έκλεισα ραντεβού και πήγα " κυρία" . Ενώ γενικά ακολουθεί σωστές μεθόδους δηλ. κοιτάζει πολύ προσεκτικά τις εξετάσεις, εξηγεί πολλά πράγματα και δεν φαίνεται να θέλει να ξεπετάξει τον ασθενή 2 πράγματα μου έκαναν πολύ εντύπωση: την δεύτερη φορά που πήγα στο απογευματινό ιατρείο μου είχε πει για κάποιον κολπικό υπέρηχο που θα κάναμε από τηλεφώνου και υπέθεσα ότι τον κάνει αυτός. Τελικά με έστειλε σε έναν ειδικευόμενο γιατρό που δεν ήξερε ούτε το μηχάνημα να πατήσει και ευτυχώς που δεν μου έκανε κολπικό να μου κάνει ζημιά, μου έκανε τον κανονικό υπέρηχο και τα βρήκε όλα καλά. Αλλά εγώ ενοχλήθηκα, γιατί πλήρωσα τόσα λεφτά στο απογευματινό ιατρείο για να μου κάνει ένας άσχετος τον υπέρηχο; Και το δεύτερο είναι ότι δεν υπάρχει κάποιου τύπου αρχείου ασθενούς. Εσείς που πάτε σε γιατρούς στο Έλενα κρατάνε κάπου σημειώσεις για σας; Τις τελευταίες φορές μου πήρανε πίεση και βάρος, αλλά όταν ρώτησα τη νοσοκόμα αν τα γράφουνε κάπου μου είπε ότι τα δείχνει στο γιατρό. Κι αυτός???? αφού το γραφείο του είναι παντελώς άδειο. Τέλος πάντων, τι να πω???

Νομίζω όμως ότι ως ένα σημείο για έμπειρους γιατρούς οι γεννήσεις είναι θέμα ρουτίνας. Εμείς βέβαια δικαιολογημένα αγχωνόμαστε και θέλουμε ιδιαίτερη προχοή και φροντίδα αλλά για αυτούς τους ανθρώπους που βλέπουν 50 έγκυες τη μέρα, είναι θέμα ρουτίνας και εύχομαι να μπορούν να ξεχωρίσουν τι έχει σημασία και τι όχι ώστε όταν υπάρχει όντως πρόβλημα να το εντοπίζουν.

Πάντως ακόμα δεν έχει γίνει θέμα για λεφτά για τον τοκετό. Την πρώτη φορά που τον ρώτησα όταν πήγα δεν μου είπε τίποτα για λεφτά και μου έκανε καλή εντύπωση.

 

 

 

ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

KARDIA

 

Ειμαι 8 εβδομαδων και αποφασισα να παω στο Ελενας..κ απ'οτι βλεπω ολες λετε καλα λογια για καποιον κ.Γαζη...9ελω πληροφοριες κινητο,αν εχει ε3ωτερικο γραφειο,αν απανταει στα τηλ οταν 8α τον καλω,την αμοιβη του κ στο τελος (στη γεννα δλδ)αλλα αν εχει γραφειο ε3ω κ εκει.Αντε με το καλο ολες μας.Κ με ενα πονο..Ολες οι πληροφοριες εδω [email protected] ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΟΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

 

foni σου στέλνω π.μ.! :D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...