Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κέντρο Εξωσωματικής ΓΕΝΝΗΜΑ


Recommended Posts

Πιστεύω πως ο Μαντούδης θα ανταποκριθεί στις προσδοκίες σας και με το παραπάνω!

Περιμένουμε τα νέα και τις εντυπώσεις σας.

Εύχομαι να έχετε αίσια αποτελέσματα και σύντομα με μωράκια στην αγκαλιά!! :D

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 188
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

militsa mou euxaristo gia tis euxes sou...! domnina telika me pire o giatros til k apofasisame apo koinou na ksekinisoume pali apo 1/02.mou exoun meinei apo tin proigoumeni fora gia 12 meres eneseis k stis 08/02 tha pao na grapso stis endokrinologo mou k tis upoloipes..kali arxi na exoume oles mas koritsia k euxomai polu suntoma na moirazomaste mazi tin xara mas gia ta morakia pou tha exoume stin koilitsa mas:D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

σημερα το πρωι πηγα στο γεννημα και οπως ειχα υποσχεθει,θα σας δωσω ραπορτο. Εξεπλαγην ευχαριστα μολις πηγα. Οι κοπελες μουφεραν και συμπληρωσα ενα ερωτηματολογιο που ηταν με απλες ερωτησεις το ιστορικο μου. Με τον κυριο Μαντουδη ενιωσα πολυ ανετα,περιεργο αυτο για μενα ομολογω. Ηταν πολυ νεοτερος απ οτι τον φανταζομουν και αφου μελετησε το ερωτηματολογιο αλλα και καποιες εξετασεις πουχα παει,και αφου μου εκανε υπερηχο, μου ειπε τη γνωμη του. Χωρις να κρυψει τιποτα,αλλα και χωρις ωμοτητα. Οπως ακριβως θελω τη γνωμη του γιατρου,δηλαδη. Την λαπαροσκοπηση τελικα την κανει στο ιασω και το κοστος ειναι αρκετα μεγαλο. Οποια θελει,της στελνω πμ. Θα το ερευνησω λιγο ακομα το θεμα αυτο. Παντως εφυγα με τις καλυτερες εντυπωσεις,κοριτσια! Ο ανθρωπος φαινεται πολυ καλος επιστημονας. Πολλα φιλακια...

Βοηθηστε τους γιατρους να βοηθησουν οπου υπαρχει αναγκη. Γιατροι της καρδιας, 2103317288. Γιατροι του κοσμου,2103213150Στελνουμε φαρμακα,ειδη πρωτης αναγκης και κουβερτες,στελνουμε αγαπη...

Ενα μηλο την ημερα...

Link to comment
Share on other sites

γλυκια μου μηλιτσα καλησπερα.

επειδη και εγω κανω ενα αρχειο με κλινικες και γιατρους (καλους) και επειδη εχω περασει περιεργες καταστασεις απο λαθος γιατρους θα μπορουσες σε παρακαλω να μου δωσεις πληροφοριες για το γεννημα και για τον κ μαντουδη που εντελως τυχαια εκει που εψαχνα ειδα οτι γραφτηκαν καλα λογια για τον γιατρο και σε αλλη σελ.

ευχαριστω εκ των προτερων...

Link to comment
Share on other sites

Μηλίτσα μου καλημέρα!

 

Χαίρομαι που όλα πήγαν καλά και ο κ. Μαντούδης ήταν ακριβώς αυτό που έψαχνες. Ελπίζω να σου είπε ότι ακριβώς συμβαίνει και ότι περίμενες ν' ακούσεις. Τελικά η λαπαροσκόπηση είναι αναγκαία να γίνει;

 

Εγώ έχω ξεκινήσει ενέσεις Άβερκαπ και περιμένω να αδιαθετήσω για να πάω για ορμονολογικό έλεγχο και υπέρηχο για να ξεκινήσω και με τις άλλες ενέσεις.

 

Σήμερα πήρα και την τελική έγκριση από την Επιτροπή Εξωσωματικής του ΙΚΑ και έτσι την Παρασκευή θα πάω στο γυναικολόγο να μου γράψει τα φάρμακα και μετά θα πάω να τα πάρω..

 

Άντε να' ρθει και η ανεπιθύμητη για να συνεχίσω τη θεραπεία...

 

Καλή επιτυχία σε όλες μας κορίτσια..

 

Λευκούλι μου περιμένω νεότερα σήμερα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δομνινα μου σου ευχομαι ναρθουν ολα οπως θες. Σε αυτα που με ρωτας θα γραψω αναλυτικη απαντηση το βραδυ αργα γιατι απ τη δουλεια με πετα η συνδεση. Ευχαριστω για το ενδιαφερον,αλλα και για τις συμβουλες σου. Φιλουδι μου,αν πας στο θεμα προσπαθεια για συλληψη-serapfar pregnyl εχει γραψει η alcyοn τις πληροφοριες που ζητας. Αλλιως θα τα γραψω εδω το βραδυ. Πολλα φιλακια...

Βοηθηστε τους γιατρους να βοηθησουν οπου υπαρχει αναγκη. Γιατροι της καρδιας, 2103317288. Γιατροι του κοσμου,2103213150Στελνουμε φαρμακα,ειδη πρωτης αναγκης και κουβερτες,στελνουμε αγαπη...

Ενα μηλο την ημερα...

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο βρε κορίτσια που ανοίξατε αυτό το θέμα!!!

Είμαι και εγώ από τα άτομα που αν κάναμε fun club στον κ. Μαντούδη θα ήμουν μαζί σας!!!

Είναι εξαιρετικός άνθρωπος και γιατρός!!! Δεν βρίσκω λόγια να σας τον περιγράψω!!!

Μετά από 2 αποτυχημένες εξωσωματικές σε άλλο γιατρό αποφάσισα και πήγα στο ΓΕΝΝΗΜΑ. Και κορίτσια ο άνθρωπος τα κατάφερε και με έκανε να το πιστέψω ότι θά έμενα έγκυος πραγμα το οποίο και έγινε!!! Είμαι στην 33η εβδομάδα και περιμένω τον γιοκα μου!!!

Να σας πω ότι πριν την εξωσωματική έκανα μαζί του αφαίρεση υδροσαλπίγγων λαπαροσκοπικά και υστεροσκόπιση!

Ο άνθρωπος είναι απλά ΤΕΛΕΙΟΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα και απο'μένα.

Ελπίζω να μην κάνω λάθος που επεμβαίνω στο θέμα σας και αναφέρω και άλλον γιατρό από το Γέννημα , αλλά επειδή τυχαία έπεσε το μάτι μου στο συγκεκριμένο θέμα , θεωρώ δίκαιο να αναφέρω ότι και εγώ συνεργάστηκα με το Γέννημα αλλά όχι με τον κ. Μαντούδη αλλά τον συνέταιρό του στο Γέννημα τον κ. Αποστολίδη και θέλω να πω πως είναι εξίσου καταπλητικός επιστήμονας και άνθρωπος. Δεν προχώρησα σε εξωσωματική εγκυμοσύνη αλλά είχα αρκετά γυναικολογικά προβλήματα τα οποία μόνο ο συγκεκριμένος γιατρός κατάφερε να με ηρεμήσει και να τα αντιμετωπίσω σωστά και τελικά να καταφέρω να μείνω έγκυος φυσιολογικά.Πιστεύω πως γενικά το Γέννημα πλαισιώνεται από πολύ σοβαρούς επιστήμονες που ξέρουν πολύ καλά τη δουλειά τους και σε αντιμετωπίζουν πάνω απ'όλα ως άνθρωπο και όχι ως μηχανή χρήματος.

Και πάλι συγνώμη που καταχράστηκα το χώρο σας αλλά όπως είπα και παραπάνω όφειλα να πω και εγώ με τη σειρά μου 2 κουβέντες για το συγκεκριμένο κέντρο ασχέτως αν είναι άλλος ο γιατρός.

Καλή επιτυχία σε όσες επιθυμούν να γίνουν μανούλες , εύχομαι ολόψυχα να πραγματοποιηθεί σύντομα το όνειρό σας.

wobz4vsv31g4fym5.png
Link to comment
Share on other sites

Βάλια μου,

 

Πολύ χαίρομαι που τα κατάφερες και σε λίγο περιμένες τον γιοκαρίνο σου!!! Με το καλό να τον κρατήσεις αγκαλίτσα και να του δώσεις πολλά πολλά φιλάκια κι από μένα κι ας μη με ξέρει!!!

 

Ο κ. Μαντούδης είναι ανθρώπινος και έχει έναν πολύ απλό και κατανοητό τρόπο για να κάνει τον άλλο που έχει απέναντί του και που δεν είναι γιατρός να καταλάβει ότι ακριβώς χρειάζεται.

 

Κίκο μου,

 

καλά έκανες και αναφέρθηκες και στον κ. Αποστολίδη. Απλά εγώ δεν τον ξέρω, ούτε τον είδα στο Γέννημα και έτσι δεν θα μπορούσα να εκφέρω άποψη.

 

Πάντως από όλους τους ανθρώπους εκεί είμαι πολύ ευχαριστημένη και ανυπομονώ να προχωρήσω τη θεραπεία μου και φυσικά σε 9 μήνες να κρατώ κι εγώ ένα ή δύο μωράκια αγκαλίτσα!

Link to comment
Share on other sites

Το ΓΕΝΝΗΜΑ είναι κέντρο υποβοηθούμενης αναπαραγωγής δημιουργημένο από τον κ. Μαντούδη αλλά φιλοξενεί κι άλλους γιατρούς. Είναι νομίζω δίκαιο να παρέχονται πληροφορίες για όλους! :)

 

Χαίρομαι πολύ για το ότι εκπλήσεστε με όμορφο τρόπο από τη λειτουργία του κέντρου, του κ. Μαντούδη και των συνεργατών του.

 

Καλό κουράγιο κορίτσια! :)

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα ήθελα να πω κι εγώ την άποψή μου για τον κ. Αποστολίδη, ο οποίος δημιούργησε το ΓΕΝΝΗΜΑ μαζί με τον κ. Μαντούδη. Είναι εξαιρετικός γιατρός και κυρίως είναι άνθρωπος. Εγώ δεν έχω κάνει εξωσωματική αλλά μετά την πρώτη μου επιτυχημένη εγκυμοσύνη, είχα 2 παλίνδρομες κυήσεις και τώρα είμαι πάλι έγκυος. Ο κ. Αποστολίδης στάθηκε δίπλα μου σα να ήταν συγγενής μου κατανοώντας πλήρως όλες τις ανησυχίες μου και τις υπερβολικές -αρκετές φορές αντιδράσεις μου.

 

Επίσης για το συγκεκριμένο κέντρο ξέρω από εμπειρίες γνωστών μου ότι πλαισιώνεται από εξαιρετικούς επιστήμονες. Οπότε το συστήνω ανεπιφύλακτα.

Link to comment
Share on other sites

αντιγραφω απ την αλκυων,στο αλλο θεμα(κανω σκονακι,χε χε)

http://gennima.gr ειναι χαλανδρι,ακριβως απεναντι απ το υγεια,κηφισιας 346 τηλ 2106830311. Δομνινα μου,ειπε πως η σαλπιγγογραφια μου ειναι φωτο στιγμιαια και μπορει να αδικει τη μια σαλπιγγα. Εξαλλου,υποψιες περικωδωνικων συμφυσεων ειχε δειξει.ειπε θα ταν καλυτερα να κανω εξωσω. Και στενωση τραχηλου που υποψιαζομουν δεν εχω ιδιαιτερη. Μαλιστα μου δοκιμασε το σωληνακι που βαζουν στην εξωσω και μπηκε χωρις ιδιαιτερη δυσκολια. Αρα μουπε πως μπορω να συλλαβω φυσιολογικα. Ομως,λογω ηλικιας ενω εχω παντα ωορρηξια μπορει τα ωαρια να μην ειναι καλης ποιοτητας. Αυτες τις αποριες ισως τις λυσω τη δευτερα στη γιατρο,που θαχω κι ολες τις απαντησεις στις ορμονολογικες. Φιλακια...

Βοηθηστε τους γιατρους να βοηθησουν οπου υπαρχει αναγκη. Γιατροι της καρδιας, 2103317288. Γιατροι του κοσμου,2103213150Στελνουμε φαρμακα,ειδη πρωτης αναγκης και κουβερτες,στελνουμε αγαπη...

Ενα μηλο την ημερα...

Link to comment
Share on other sites

Είναι .... Άνθρωπος!

Τον πήρα τηλέφωνο (τον κ. Μαντούδη) για κάποιο θέμα. Μου μίλησε όπως πάντα με κατανόηση και με την απίστευτη ηρεμία που τον διακρίνει. Ήμουν ανήσυχη για κάποιο θέμα που ξεφεύγει από τα ιατρικά δεδομένα και αγγίζει πολύ την ψυχολογία. Του έστειλα κάποιο μήνυμα αργά το βράδυ, εχθές, εκφράζοντας αυτή την ανησυχία μου.

 

Σήμερα... Σάββατο μεσημέρι... με πήρε τηλέφωνο για να κουβεντιάσει μαζί μου! Είναι καταπληκτικός! Κι ενώ δε χαϊδεύει αυτιά.... έχει έναν τρόπο να σε ηρεμεί!!

 

 

Επίσης (θυμήθηκα άλλο περιστατικό με επικοινωνία).... μετά τον πρώτο μου τοκετό, και έχοντας γυρίσει στην επαρχία όπου μένω... Ήταν βράδυ (ώρα 03:00). Και ενώ θηλάζω τα δίδυμα έχω μια μικρή αιμοραγία. Γράφω κάποιο μήνυμα. Δεν ήθελα να τον ξυπνήσω. Και.... με πήρε τηλέφωνο!!!! Στις 3:00 τα ξημερώματα!!! Να ρωτήσει, να μου εξηγήσει, να με καθησυχάσει!!!! Είχε γυρίσει λέει από τοκετό....

Και είχε το κουράγιο να με πάρει τηλέφωνο... εκείνη την ώρα. Όχι την επόμενη μέρα!

 

Του αξίζουν ..... χίλια καλά! Του αξίζουν.... μέσα από την ψυχή μου ... που με ηρέμισε με την κουβέντα που κάναμε.

 

Είναι πάντα εκεί.... ΠΑΝΤΑ !!

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.ΑΦΟΡΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΜΟΥ ΗΤΑΝ Η ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΓΕΝΝΗΜΑ.ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΠΙΤΥΧΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΑΛΛΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΝΘΡΩΠΟ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟ ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗ.ΜΟΥ ΧΑΡΙΣΕ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΤΑ ΔΥΔΙΜΑΚΙΑ ΜΟΥ.ΤΟΝ ΜΑΡΙΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΗΛΙΑΝΝΑ 18 ΜΗΝΩΝ ΣΗΜΕΡΑ.ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΠΩΣ ΑΠΟ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΤΗ ΡΕΣΕΨΙΟΝ,ΤΙΣ ΜΑΙΕΣ,ΤΙΣ ΕΜΒΡΥΟΛΟΓΟΥΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΓΕΝΕΣΤΑΤΟΙ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ.ΜΕ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΑΙΣΘΑΝΟΜΟΥΝ ΔΙΚΟΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ.ΕΙΔΙΚΑ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ.ΕΞΑΙΡΕΤΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ.

 

SORRY ΓΙΑ ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΑΛΛΑ .....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια.

Μετά από δύο αποτυχημένες προσπάθειες εξωσωματικής στο Ελενα έμαθα για το Γέννημα και τα μεγάλα ποσοστά επιτυχίας του.

Ο γιατρός που με ανέλαβε ήταν ο Χριστόφορος Αποστολίδης, εξαιρετικός επιστήμονας και πάνω απ'όλα άνθρωπος.'Εχω να πω μόνο τα καλύτερα. Η προσπάθεια που έκανα εκεί πέτυχε με την πρώτη και σήμερα κρατάω αγκαλιά το ''Χριστουγεννιάτικο δώρο'' που μου έκανε ο Κος Αποστολίδης.....την πανέμορφη κορούλα μου !!!

82oYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου "χριστουγεννιάτικο δώρο" από τον κ. Μαντούδη ελπίζω τα Χριστούγεννα του 2010 να είναι στην αγκαλιά μου!!!

 

Σου εύχομαι μέσα απ΄την καρδιά μου να του τραγουδήσεις τα κάλαντα κάτω από το δέντρο......

82oYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα κι από εμένα! Εμένα ο γιατρός μου είναι ο κος Πιστοφίδης και είναι κι αυτός στο Γέννημα. Τον γνωρίζετε? Είναι άραγε τόσο καλός όπως οι υπόλοιποι που αναφέρετε?

event.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα κι από εμένα! Εμένα ο γιατρός μου είναι ο κος Πιστοφίδης και είναι κι αυτός στο Γέννημα. Τον γνωρίζετε? Είναι άραγε τόσο καλός όπως οι υπόλοιποι που αναφέρετε?

για να δουμε τι μας πουμε τα κοριτσια καλη μου....εμεις συμφωνουμε παντως..:-P

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ Σοφού μου,

 

Αν κρίνω από τη φωτογραφία του υπερήχου σίγουρα η κοράκλα σου είναι κούκλα!!!

 

Κοριτσάρες μου τον κ. Πιστοφίδη τον έχω διαβάσει εδώ μέσα αλλά δεν ήξερα ότι είναι κι αυτός στο Γέννημα..

 

Ακούω τα καλύτερα γενικότερα πάντως γι' αυτό το κέντρο!

 

Μακάρι να κάνουν τα όνειρά μας πραγματικότητα πολύ πολύ πολύ σύντομα!

Link to comment
Share on other sites

Ο κ. Πιστοφίδης ήταν (ΑΝ δεν κάνω λάθος) στο ΑΚΕΣΩ. Έχω την εντύπωση πως είναι κι εκείνος ένας αξιολογότατος γιατρός. Δεν έχω εμπειρία μαζί του, αλλά νομίζω πως δεν είναι τυχαίο πως βρίσκεται στο ΓΕΝΝΗΜΑ.

Παλιότερα ήταν και ο κ. Μαντούδης στο ΑΚΕΣΩ. (Εκεί έκανα εγώ την εξωσωματική μαζί του). Αν θυμάμαι καλά μοιράζονταν το ίδιο γραφείο.

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

koritsakia geia sas k apo mena!pisteuo pos oloi oi giatroi sto gennima einai eksisou kaloi kai theoro logiko apoluta i kathe mia mas na "latreuei" ton giatro pou tin parakolouthei..afou loipon oles oses milame edo mesa eimaste "paidia" tou gennimatos aksizei otan oles pragmatopoiisoume ton polupothito stoxo na kanoume mia megali ekdilosi pros timi ton giatro pou mas voithisan me ekeinous kalesmenous!pisteuo oti tha einai mia megali xara gia autous!

Link to comment
Share on other sites

Lefkouli μου που είσαι κοριτσάκι μου; που χάθηκες; τρέξιμο με τη δουλειά ε;

 

Εγώ επιτέλους αδιαθέτησα χθες και έκανα τον πρώτο ορμονολογικό και υπερηχογραφικό έλεγχο. Όλα καλά και την Παρασκευή ξεκινάω ενεσούλες για διέγερση... εσύ πως πας; προχωράνε όλα κανονικά;

 

Καλή η ιδέα σου αλλά νομίζω ότι είναι λίγο δύσκολο να πραγματοποιηθεί για πολλούς και διάφορους λόγους..

 

Μακάρι να έχουμε όλες το πολυπόθητο αποτέλεσμα και θα βρούμε σίγουρα ένα τρόπο για να τους δείξουμε την ευγνωμοσύνη μας..

Link to comment
Share on other sites

aksizei otan oles pragmatopoiisoume ton polupothito stoxo na kanoume mia megali ekdilosi pros timi ton giatro pou mas voithisan me ekeinous kalesmenous!pisteuo oti tha einai mia megali xara gia autous!

Κι εγω θα ηθελα κατι τετοιο.... :)

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...