Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χωρίς πάνες απο την αρχή?


Recommended Posts

τις συγκεκριμένες ώρες που τα κάνει, στο περίπου, την βάζεις στη λεκάνη, στον αέρα την κρατάς ή σε ειδικό καθισματάκι λεκάνης που αγοράζεις, και την αφήνεις εκεί. της έχεις και κανένα αγαπημένο παιχνίδι. εμείς έχουμε ένα παπάκι. το κοπανάμε από αγάπη. ή

όταν δείχνει σημάδια ότι θέλει να κάνει τσίσα ή κακά (αυτά φαίνονται, τα τσίσα δεν έχουν σημάδια γμτ) την βάζεις επίσης.

να είσαι κι εσύ χαλαρή, ευδιάθετη. αν αγχωθείς για γρήγορα, δεν θα κάνει.

σήμερα εγώ με το που ξύπνησε την έβαλα στο γιογιό. αλλά βιαζόμουν κιόλλας.

δεν έκανε τίποτα. την έπλυνα στο παπάκι, και όσο την κρατούσα με την πετσέτα, της έπλενα το πρόσωπο με το άλλο χέρι. τότε με κατούρησε η μαντάμ.

μετά το γάλα που της έδωσε η μάνα μου την έβαλε στο γιογιό κατ' εντολή μου. έκανε μόνο τσίσα. η μάνα μου είχε το χρόνο. εγώ τα μάζευα για τη δουλειά.

κάνε το δελεαστικό και πρόσεχε τις αντιδράσεις της όταν κάνει κακά στην πάνα.

μερικά σημάδια: όταν σφίγγεται, παίρνει ύφος απλανές, ή παγώνει το βλέμμα, η κίνηση, πιθανόν αν κοκκινίζει από το σφίξιμο-ζόρι, αν αερίζεται πριν τα κάνει, δεν τα κάνει αμέσως. θέλει λίγα sec, σωστά; προλαβαίνεις να την βάλεις να τα κάνει στη λεκάνη ή στο γιογιό!

το γιογιό το έχουμε συνήθως δίπλα μας όταν τρώμε ή όταν αλλάζουμε πάνα, για να μη χάνω χρόνο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


επειδη ειναι αρκετα μεγαλη μπορεις να της παρεις ενα εκπαιδευτικο βιβλιο για το γιογιο και μετα να ξεκινησεις.

πρωτα μαθαινουν τα τσισα και μετα τα κακα.

εσυ ξεκινα απο τις στανταρ ωρες πρωτα.

μολις ξυπνησει, πριν τον υπνο, πριν το φαγητο η αμεσως μετα κλπ

για να καθησει συνηθως πρεπει να παιξετε αρκετη ωρα μεχρι να το συνηθισει και να καθετε μονη της.

επισης καλο θα ηταν μολις την ενημερωσεις για την διαδικασια να την αφησεις μονο με βρακακι και σιγα σιγα θα συνηθισει.

αααα, μην ξεχασω, τα ατυχηματα ειναι στο προγραμμα!!!!!!!!!!

καλη αρχη

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

προσπαθώ να στείλω το μήνυμα...

λοιπόν, έχω ερωτήσεις απορίες σχετικά με το να της φορέσω βρακάκι μόνο.

να βάλω σελτέ στον καναπέ, πάρκο και κρεβάτι;

θα το κάνω από σήμερα το απόγευμα για λίγες ώρες, για αρχή.

στα κακά δεν έχουμε πρόβλημα, αλλά στα τσίσα...

πώς το χειρίζεστε;

συνηθίζουμε, και συγχρονιζόμαστε; έτσι πάει;

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να στείλω το μήνυμα...

λοιπόν, έχω ερωτήσεις απορίες σχετικά με το να της φορέσω βρακάκι μόνο.

να βάλω σελτέ στον καναπέ, πάρκο και κρεβάτι;

θα το κάνω από σήμερα το απόγευμα για λίγες ώρες, για αρχή.

στα κακά δεν έχουμε πρόβλημα, αλλά στα τσίσα...

πώς το χειρίζεστε;

συνηθίζουμε, και συγχρονιζόμαστε; έτσι πάει;

 

Κοριτσι και εγω με βρακακι την εχω αλλα εμενα μου το δειχνει οτι θελει να παει. Λυγιζει ποδια και πιανει πιπι ή μου λεει μονη της κακα. Οποτε της βαζω την πανα γιατι στο γιογιο ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ *αμαν* τα κανει και μετα της την βγαζω......Ατυχηματα εχουμε αλλα οχι πολλα. Δεν εχω βαλει πουθενα προστατευτικα. Μου εχει κατουρησει και τον καναπε και το κρεββατι....ετσι να λεω εδω καποτε το ειχες κατουρησει.....:-P:razz: Δεν ξερω.......και εγω στο ψαξιμο ειμαι......

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσι και εγω με βρακακι την εχω αλλα εμενα μου το δειχνει οτι θελει να παει. Λυγιζει ποδια και πιανει πιπι ή μου λεει μονη της κακα. Οποτε της βαζω την πανα γιατι στο γιογιο ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ *αμαν* τα κανει και μετα της την βγαζω......Ατυχηματα εχουμε αλλα οχι πολλα. Δεν εχω βαλει πουθενα προστατευτικα. Μου εχει κατουρησει και τον καναπε και το κρεββατι....ετσι να λεω εδω καποτε το ειχες κατουρησει.....:-P:razz: Δεν ξερω.......και εγω στο ψαξιμο ειμαι......

:D:roll:

μου αρέσει η ψυχραιμία σου. εγώ θα της ξεκινήσω το βρακάκι το απόγευμα όσο θα λείπει οσύζυγος. είναι αγχώδης και δεν θέλω γκρίνια. μια χαρά τα πάμε τα θηλυκά μόνα μας το απόγευμα.;)

σελτέ θα βάλω για πρώτη μέρα πάντως.

δεν ξέρω αν πάιζει κανένα τρικ.

μακάρι να έλεγε τσίσα και κακά και το δικό μου. προς το παρόν νιαρνιαριαρ! νταντάει, γκεγκάη!:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια

στα σούπερ μάρκετ υπάρχουν υποσέντονα

tena, sani, pampers (σαν σελτεδάκια δηλαδή)

 

και έχουν απορροφητικότητα όπως μια πάνα!

 

Είναι τσεκαρισμένο απο εμάς !! :mrgreen:

(κανονικό κατούρημα σας λέω και δεν περνάει τίποτα απο κάτω!!!)

 

Καλύψτε τα όλα

τους καναπέδες, τις πολυθρόνες, τις καρέκλες με αυτά

και.... ούτε γάτα ούτε ζημιά!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ καλή μου!

αν πω ότι ο σύζυγος δεν συμφωνεί με αυτά και αποκλείεται να τον πείσω να τα αγοράσουμε θα με πάρετε με τις πέτρες;

έχω μεγάλους σελτέδες για κρεβάτι. αυτούς θα βάλω στο πάρκο και στον καναπέ.

για το κρεβάτι ... πρέπει να πείσω τον άντρα μου...

ώχου! πιο κουραστικό είναι με το σύζυγο παρά να πείσω τη μικρή 11 μηνών παρά, να κάνει την ανάγκη της στο γιογιό!

τί τραβάω η μάνα-σύζυγος με τον γλυκούλη Καραγκούνη που πήγα κι ερωτεύτηκα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Να μαστε κι εμείς! Διακοπές τέλος, τα κεφαλάκια μέσα και πάμε δυναμικά :wink:

Μανούλες πως τα πάτε? Μπήτε να δείτε ομοιδεάτες να πάρετε κουράγια :wink:

http://www.drmomma.org/2010/09/diaper-free-photo-gallery.html

καλο φθινόπωρο να χουμε.

lKinp2.png
Link to comment
Share on other sites

:D:roll:

μου αρέσει η ψυχραιμία σου. εγώ θα της ξεκινήσω το βρακάκι το απόγευμα όσο θα λείπει οσύζυγος. είναι αγχώδης και δεν θέλω γκρίνια. μια χαρά τα πάμε τα θηλυκά μόνα μας το απόγευμα.;)

σελτέ θα βάλω για πρώτη μέρα πάντως.

δεν ξέρω αν πάιζει κανένα τρικ.

μακάρι να έλεγε τσίσα και κακά και το δικό μου. προς το παρόν νιαρνιαριαρ! νταντάει, γκεγκάη!:mrgreen:

 

Μα τι να κανω......ασε ντε. Να χαλιεμαι που μας κατουρησε? Εδω μου εχει αμολυσει και χοντρη στο χαλι το χειροποιητο και καθομουν και το κοιταζα σαν ηλιθια για κανα πενταλεπτο πριν αποφασισω οτι 'δεν παει το παλιαμπελο?'.......πλενεται........:-P

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Να μαστε κι εμείς! Διακοπές τέλος, τα κεφαλάκια μέσα και πάμε δυναμικά :wink:

Μανούλες πως τα πάτε? Μπήτε να δείτε ομοιδεάτες να πάρετε κουράγια :wink:

http://www.drmomma.org/2010/09/diaper-free-photo-gallery.html

καλο φθινόπωρο να χουμε.

ρηνιω τι κανουμε τωρα που μπαινει ο χειμωνας?????????:?

ναι μεν το βραδυ ξυπνα κ τον βαζω για τσισακια, ναι μεν οταν τον ακουω να σφιγγεται του λεω "παμε για κακα?"και φφφφφφφφφφρρρρρρρρρρρρρρτττττ τρεχει σφεντονα στην τουαλετα.....

ναι μεν αλλα... τα τσισα του αρεσει να τα βλεπει να τα αμολαει ....:cool:

τι θα κανω??????????

uDuOp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι μεν αλλα... τα τσισα του αρεσει να τα βλεπει να τα αμολαει ....:cool:

τι θα κανω??????????

Υπομονή??? (αστειεύομαι, αλλά θα τη χρειαστείς κι αυτή :wink:)

εννοείς του αρέσει να βλέπει το συντριβανάκι που φτιάχνει, ή να βρέχει τα ρούχα του? Και του δικού μου του αρέσει να τα κοιτάει, ειδικά τωρα που ανακάλυψε την μεγάλη τουαλέτα (βάλαμε καθισματάκι και μεις) και εχει καλύτερη οπτική επαφή απ ότι στο γιο-γιο, εμείς μάλιστα τα χαιρετάμε κι αυτά καλου-κακού, μη μείνουν παραπονεμένα :mrgreen:

Αν όμως εννοείς πάνω του και τον έχεις χωρίς πάνα, δε ξέρω... δε το κοβω να του αρέσει χειμωνιάτικα η υγρασία, οπότε μήπως έχει κάποιο δικό του λόγο γιαυτό, που δεν τον έχεις ακόμα καταλάβει? Για δωσε περισσότερα στοιχεία, μπας και δε κατάλαβα καλά.

Παρεπιπτόντως, ο δικος μου τράβηξε πρόσφατα κάτι τρελές αποχές, όσο έβγαζε δοντάκια μαζεμένα, μόλις έβλεπε το γιο-γιο άρχισε τις τσιρίδες και γινόταν σαν τόξο ινδιάνικο πάνω απ το γιο-γιο! Τον ακάθιστο σου λέω! Τι να κάνω η δόλια, άρχισα να τον πηγαίνω στη λέκάνη, κρατόντας τον απο πάνω, εκεί κάτι γινόταν, έλα 'όμως που όσο ψυχραινε ο καιρός δεν το θελε αυτό το βράδυ γιατί κρύωνε!? Για καμιά δυο βδομάδες κάναμε την Pampers πλούσια! Του λεγα "πάμε στο γιο-γιο?", "ουααααά!" μου απαντούσε & στράβωνε τη μουρίτσα του & έπειτα στα ξαφνικά ενα μεσημεράκι ξυπνάει και πάει μπουσουλόντας και μου φέρνει το γιο-γιο, τον βάζω, μια χαρά και γέλαγε κι όλας το μούτρο, κόκαλο & άναυδη εγώ! Έτσι τωρα κάνει τις επιλογές του, ανάλογα με τα κέφια του, πότε εκεί, πότε τουαλέτα & αφήνει και καμιά στην πάνα, έτσι για να μην ξεχνιόμαστε :wink:

lKinp2.png
Link to comment
Share on other sites

εμείς συνεχίζουμε το συχρονισμό, αλλά με την πάνα.

ακόμα δεν περπατήσαμε, μπουσουλάμε και ποτέ δεν κάθεται στα χαλιά. προτιμάει να παίζει στο μάρμαρο.

γι' αυτό δεν της βγάζω την πάνα.

από την άνοιξη θα βγάλουμε την πάνα και θα μπούμε σε κανονική εκπαίδευση τουαλέτας.

έχει πολύ πλάκα όταν εκεί που παίζει, μπουσουλάει, μου φέρνει το γιογιό χαμογελώντας. την βάζω και κάνει την ανάγκη της.

9 στις 10 φορές ξυπνάει στεγνή. κάνει τσισάκια μισό κιλό ρε παιδί μου, πίνει γάλα και μετά από μισή ώρα το πολύ κάνει και κακά.

κατά τη διάρκεια της μέρας όταν την βάζω στο γιογιό συνήθως δεν κάνει τσισάκια. πρέπει πρώτα να την πλύνω και μετά να την ξαναβάλω. κοινώς την βάζω πριν το πλύσιμο και μετά. έτσι είμαι μέσα.

κακά κάνει πλέον μετά το κάθε γεύμα.

τί χαρά παίρνω όταν τελειώνει και κάνει ααααχ!

μερικές φορές χτυπάει παλαμάκια, επειδή της λέω μπράβο!

κι εμείς τα χαιρετάμε τα κακάκια και τα τσισάκια!

είμαστε κοινωνικά κορίτσια!

Link to comment
Share on other sites

Αχ τα κορίτσια! Όλα τα πιάνουν στο φτερό, μπράβο σας! (Και ζηλευω τωρα εγώ η αγορομάνα, τι να κάνω? :wink:)

Εγώ πάλι εχω ντύσει όλο το σπίτι με το αφρωδες παζλ για ασφάλεια (και ζέστη) και ο δικός μου ο μουργάκος καταφέρνει και βρίσκει εκείνους τους 10-15 τετραγ. πόντους που δεν εχει παζλ και μου στρογγυλοκάθεται στο κρύο το πλακάκι, γκρρρρρρρ! Οπότε ναι, τη φοράμε την πάνα μας κι εμείς τωρα που χειμωνιάζει...

lKinp2.png
Link to comment
Share on other sites

στο μάρμαρο έχει περισσότερο ενδιαφέρον, γιατί χτυπώντας τα παιχνίδια κάτω κάνει θόρυβο.

τρελαίνεται για θόρυβο!

ο μόνος λόγος να γυρίσει στο χαλί είναι το πιάνο της, φίσερ πράις ή η τηλεόραση ή το φαγητό.

μερικές φορές όσο είμαστε στο γιογιό τραγουδάμε. το συνηθίζουν τα δικά σας;

κυρίως όταν της δίνω κατι στα χέρια για να απασχολείται. τσακίρ κέφι!

Link to comment
Share on other sites

Mia χαρα σας βρίσκω :wink: Όχι, δεν φτάσαμε στο τραγούδι ακόμα, ή μαλλον το προπεράσαμε και ειμαστε στο χειροκρότημα στο τέλος έτσι και τα κάνουμε :wink: καλά εχουν φοβερή πλάκα τα ζουζούνια!

lKinp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω τον βαζω για τα κακα μονο. Του αρέσει πάρα πολύ. Του εχω δίπλα και κάποιο αγαπημένο παιχνίδι. Πχ ενα βιβλίο με ζωάκια και ενθουσιάζεται. Καθεται και τα κάνει μετα απο λίγο, χωρίς τραγουδι, αλλά χαρούμενος! Επίσης χαίρεται και μετά που του τα δείχνω και λεω ωωω τί εκανε ο Αλεξ!!!! και τα πεταμε τρεχάτοι στην τουαλέτα! :D

Link to comment
Share on other sites

Εμεις παλι, μια χαρα πηγαινουμε.

οταν ειναι να τα κανει, σφιγγεται και ψιλογκρινιαζει. μερικες φορες παει και στεκεται μπροστα στην πορτα του μπανιου.

και οταν μπαινουμε μεσα, κλεινει και την πορτα, περιμενει να την ξεντυσω και καθεται μοναχη της. οταν τελειωσει σηκωνεται μονη της για να την πλυνω!

Το πρωι περιμενει να την παω στο μπανιο το ιδιο και μετα τον μεσημεριανο μας υπνο.

αλλα ακομη της φοραω τις πανες, διοτι μαζι με την δευτερη εγκυμοσυνη θα μου πεσουν πολλα!

καλοκαιρι πιστευω θα καθαρισουμε τελειως!!!!

Link to comment
Share on other sites

να σου δωσω στοιχεια ε?????....:confused:

δεεεν.....δεεεεεεεεν ξερω....:oops:

τον εχω γυμνο , κοιταζει κατω κ κατουραει.τελειωνει, βαραει παλαμακια κ παει να τα σκουπισει(με βλεπει που τα σφουγγαριζω μετα βλεπεις κ το μιμειται....αλλα που με βλεπει να πηγαινω στην τουαλετα δεν!!!!!!!!!!:mad:)

τωρα οταν του φοραω πυτζαμακι κ το βρεχει , ναι. γκρινιαζει αμεσως(κι εγω αμεσως τον αλλαζω.)

να σου πω.

μηπως να του βαλω απλο βρακακι για το βραδυ?

εχει να βρεξει βραδυνη πανα....5?6 μηνες?????

ξυπναει το βραδυ κ κατουραμε στην τουαλετα κ μετα την πεφτει για υπνο παλι.:)

...

απο υπομονη εχω καργα μη νομιζεις;)

uDuOp2.png
Link to comment
Share on other sites

να σου δωσω στοιχεια ε?????....:confused:

δεεεν.....δεεεεεεεεν ξερω....:oops:

τον εχω γυμνο , κοιταζει κατω κ κατουραει.τελειωνει, βαραει παλαμακια κ παει να τα σκουπισει(με βλεπει που τα σφουγγαριζω μετα βλεπεις κ το μιμειται....αλλα που με βλεπει να πηγαινω στην τουαλετα δεν!!!!!!!!!!:mad:)

τωρα οταν του φοραω πυτζαμακι κ το βρεχει , ναι. γκρινιαζει αμεσως(κι εγω αμεσως τον αλλαζω.)

να σου πω.

μηπως να του βαλω απλο βρακακι για το βραδυ?

εχει να βρεξει βραδυνη πανα....5?6 μηνες?????

ξυπναει το βραδυ κ κατουραμε στην τουαλετα κ μετα την πεφτει για υπνο παλι.:)

...

απο υπομονη εχω καργα μη νομιζεις;)

Στη θέση σου θα του βαζα κανονικό βρακάκι το βράδυ, τουλάχιστον για δοκιμή και παρατηρηση.

Τωρα που αρχιζουν τα κρυα, ετσι κι αλλιως δε θα μπορεις να τον έχεις γυμνούλη, οπότε μήπως να τον...έριχνες στο φιλότιμο? Εννοώ, αφού θα του βάλεις βρακάκι το βράδυ και εφ όσων του αρέσει, εξήγησε του γλυκά πως θα μπορούσε (αντι για γυμνός ή με πάνα) να το φοράει και τη μέρα. Μήπως να του βαζες σκαλοπατάκι στην λεκάνη? Μήπως καλύτερα στο ντους? Ίσως ακόμα να σας έβλεπε κι εσάς στην τουαλέτα και να του εξηγείς τι παίζει & πως μένουμε στεγνοί όταν πάμε, ίσως ο μπαμπάς εδώ να τον βοηθούσε περισσότερο (ξέρεις, σαν "μεγάλοι άντρες" πια και καλά :wink: Τι να σου πω, εδώ πια αρχίζουμε ν αυτοσχεδιάζουμε...Καλά κουράγια και μη χάνεις το θάρρος σου γιατί σας βλέπω πολύ κοντά στην επιτυχία :wink:

lKinp2.png
Link to comment
Share on other sites

εγω τον βαζω για τα κακα μονο. Του αρέσει πάρα πολύ. Του εχω δίπλα και κάποιο αγαπημένο παιχνίδι. Πχ ενα βιβλίο με ζωάκια και ενθουσιάζεται. Καθεται και τα κάνει μετα απο λίγο, χωρίς τραγουδι, αλλά χαρούμενος! Επίσης χαίρεται και μετά που του τα δείχνω και λεω ωωω τί εκανε ο Αλεξ!!!! και τα πεταμε τρεχάτοι στην τουαλέτα! :D

Πολύ καλά σου ανταποκρίνεται, γιατί δε δοκιμάζεις και για τα τσίσα το ίδιο?

lKinp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

επιτελους τελος οι πανες για εμας!!!!!!!!:D

κλεισαμε ενα μηνα που κανουμε τις εξοδους μας χωρις πανα κ οταν γυρναμε σπιτι ειναι στεγνος κ κανει τσισακια του στη λεκανη το μαναρι μου:):):)

ειρηνακι μου θελω να σου πω οτι σ ευχαριστω πολυ-πολυ που μου ανοιξες τα ματια κ με βοηθησες απιστευτα ολους αυτους τους μηνες!

τωρα θα ξερω για το επομενο:wink:

εχω βαλει στο χορο κ τη φιλεναδα μου που εχει ενα μικρακι 3 μηνων και τα πανε σουπερ!!:D

το τελευταιο μου ομως θεματακι ειναι το εξης....

επειδη στη λεκανη καθιστος τα κανει ολιγον χαλια ειδικα το πρωι ποτε και πως θα μπορουσα να του μαθω να τα κανει ορθιος???

πηρα σκαλοπατακι για η λεκανη αλλα δεν εχει καταλαβει ακομα το....ορθιο:lol:....

ειναι οκ που τοον κραταω πανω απο τη μπανιερα????

uDuOp2.png
Link to comment
Share on other sites

επιτελους τελος οι πανες για εμας!!!!!!!!:D

κλεισαμε ενα μηνα που κανουμε τις εξοδους μας χωρις πανα κ οταν γυρναμε σπιτι ειναι στεγνος κ κανει τσισακια του στη λεκανη το μαναρι μου:):):)

ειρηνακι μου θελω να σου πω οτι σ ευχαριστω πολυ-πολυ που μου ανοιξες τα ματια κ με βοηθησες απιστευτα ολους αυτους τους μηνες!

τωρα θα ξερω για το επομενο:wink:

εχω βαλει στο χορο κ τη φιλεναδα μου που εχει ενα μικρακι 3 μηνων και τα πανε σουπερ!!:D

το τελευταιο μου ομως θεματακι ειναι το εξης....

επειδη στη λεκανη καθιστος τα κανει ολιγον χαλια ειδικα το πρωι ποτε και πως θα μπορουσα να του μαθω να τα κανει ορθιος???

πηρα σκαλοπατακι για η λεκανη αλλα δεν εχει καταλαβει ακομα το....ορθιο:lol:....

ειναι οκ που τοον κραταω πανω απο τη μπανιερα????

Κατ αρχήν ένα μεγάλο μπράβο και στους δυό σας! Μη μ ευχαριστείς για τίποτε, δεν έκανα εγώ κάτι Εφίτσα, εσείς τα καταφέρατε όλα και χαίρομαι απ την καρδιά μου :-) Μάλλον εγώ ευχαριστώ που μ εμπιστεύτηκες και βοηθάς κι άλλες μανούλες κι άλλα μωράκια ;)

Σχετικά με τη λεκάνη τώρα, θα σου πώ τι κάνουμε εμείς για αρχή (μόλις αρχίσαμε στο όρθιο, αλλά ακόμα δεν ανεβαίνει σκαλοπάτια μόνος του, οπότε το σκαλάκι πάει για λίγο αργότερα): Στέκεται όρθιος μπροστά στο γιο-γιο, το οποίο και σηκώνω εγώ λίγο προς τα πάνω. Όσο το συνηθίζει & καταλαβαίνει τι γίνεται, τόσο λιγότερο το σηκώνω εγώ & τόσο περισσότερο το πετυχαίνει εκείνος :wink: Βοηθάει πολύ που βλέπει και τον μπαμπά του. Βέβαια εμείς ακόμα το πιο πολύ ζητάμε να κάνουμε καθιστοί στο καθισματάκι της λεκάνης (του πήρα ένα μ αυτοκινητάκια κι έχει ξετρελαθεί μαζί του!). Η άλλη λύση για όρθια, είναι η ντουζιέρα, αλλά μέχρι να μάθει να το κρατάει και να στοχεύει, φοβάμαι πως θα βρέξουμε πολλά παντελονάκια, παπουτσάκια κλπ, οπότε και δε το χω δοκιμάσει ακόμα :wink:

Ειλικρινά χαίρομαι πολύ για σας! Σιγά-σιγά παίρνουμε κι εμείς σειρά (αυτοί οι τραπεζίτες μας τα χαλάνε λίγο τωρα που σκάνε μαζεμένοι, αλλά θα περάσει κι αυτό όπου ναναι. Φιλιά σας πολλά :-D

lKinp2.png
Link to comment
Share on other sites

εμεις θα σας επισκεφτουμε σε αρκετούς μήνες απο τώρα για να παρουμε οδηγίες...χαχααχα

 

προς το παρών χαλάμε άπειρες πανούλες ....χαχαχαχ

 

Καλωσήρθατε στην παρέα μας :wink:

Αν θες διάβασε το τόπικ απο τις πρωτες σελίδες και θα δεις πως ποτέ δεν έιναι νωρίς ν αρχίσετε :wink: 'Οσο νωρίτερα, τόσο καλύτερα, γιατί έτσι δεν προλαβαίνει να συνηθίσει στην υγρασία το μωράκι και μετά να πρέπει να ξεσυνηθίσει απ την αρχή. Εμείς αρχίσαμε 3,5 μηνών κι αυτό γιατί τότε μόλις άρχισα να διαβάζω σχετικά μ όλο αυτό. Στα περισσότερα μέρη του πλανήτη δε, ξεκινά με τη γέννηση :-)

 

Για ό,τι θελήσεις εδώ είμαστε :-)

lKinp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...